0
UA | RU

АМБРОКСОЛ (AMBROXOLUM)

Опис активної речовини

Склад і форма випуску

CAS №: 18683-91-5 С13H18Br2N2O

USPDDN: транс-4-((2-аміно-3,5-дибромобензил)аміно)циклогексанол. RTECS: N-(транс-4-гідроксициклогексил)-(2-аміно-3,5-дибромобензил)-амін; або транс-4-((2-аміно-3,5-дибромобензил)амін)циклогексанол.

Mm = 378,11 Да. log P (октанол-вода) = 3,13. Білий кристалічний порошок без запаху зі злегка гірким смаком.

Фармакологічні властивості

збільшує секрецію залоз дихальних шляхів; посилює виділення легеневого сурфактанта і стимулює циліарну активність, внаслідок чого полегшується відділення слизу та його виведення (мукоциліарний кліренс) — муколітичний ефект пов’язаний з деполімеризацією мукопротеїнових і мукополісахаридних волокон; має секретолітичний, секретомоторний і протикашльовий ефекти — полегшує виведення слизу, зменшує кашель; підсилює ефект а/б, розрідження мокротиння практично не супроводжується збільшенням його об’єму; здійснює місцевий анестезуючий ефект, так як блокує натрієві канали; значно зменшує вивільнення цитокіну з крові та тканинне зв’язування мононуклеарних і поліморфнонуклеарних клітин; сприяє полегшенню болю та пов’язаного з болем дискомфорту в носовій порожнині, в ділянці вуха і трахеї при вдиханні.

Показання АМБРОКСОЛ

секретолітична терапія при г. і хр. бронхопульмональних захворюваннях, що пов’язані з порушенням бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу; для підсилення вироблення легеневого сурфактанта у недоношених дітей та новонароджених з синдромом дихальної недостатності (р-н д/інфузій).

Застосування АМБРОКСОЛ

пастилки: дорослі та діти старші 12 р. — по 1 пастилці до 6 р/добу перші 2-3 дні, потім по 1 пастилці 4 р/добу, терапевтичний ефект може бути посилений при застосуванні 8 р/добу; діти 6-12 р.: по 1 пастилці до 2-3 р/добу; сироп дорослим та дітям старше 12 р.: по 5 мл 3 р/добу, протягом перших 2-3 днів і потім 5 мл 2 р/добу, за необхідності 10 мл 2 р/добу; дітям 6-12 р. — по 2,5 мл 3 р/добу; дітям 2-5 р. — по 1,25 мл 3 р/добу; дітям до 2 р. — по 1,25 мл 2р/добу; табл.: дорослим та дітям від 12 р. внутрішньо по 1 табл. 3р/добу; діти 6- 12 р. — по 1/2 табл. 2-3 р/добу; капс.: дорослим по 1 капс. пролонгованої дії 1 р/день; р-н для інфузій: 30 мг/кг маси тіла на добу, розподілені на 4 введення; р-н вводити в/в, повільно, протягом не менше 5 хв, за допомогою помпового пристрою д/інфузій; р-н для інгаляцій: дорослі та діти від 6 р. — по 1-2 інгаляції 2-3 мл р-ну на день (15- 45 мг/добу); діти до 6 р. — по 1-2 інгаляції 2 мл р-ну на день (15-30 мг/добу); р-н для перорального застосування: дорослі та діти старше 12 р. — по 4 мл 3 р/добу (90 мг/ добу) протягом перших 2-3 днів, потім по 2 мл 3 р/добу (45 мг/ добу) (дозування по 4 мл 3 р/добу може бути продовжене після консультації з лікарем); діти 6-12 р. — по 2 мл 2- 3 р/добу (30 — 45 мг/добу); діти 2-6 р. — по 1 мл (25 крап.) 3 р/добу (22,5 мг/добу); діти до 2 р.: по 1 мл (25 крап.) 2 р/добу (15 мг/добу); р-н для перорального застосування можна розводити у воді, чаї, фруктовому соці, молоці; тривалість лікування залежить від особливостей перебігу захворювання (не рекомендується без призначення лікаря понад 4-5 днів); при г. захворюваннях проконсультуватися з лікарем, якщо с-ми не зникають та/або посилюються, незважаючи на лікування.

Протипоказання

гіперчутливість до препарату; дітям до 6 р. (табл.); дітям та підліткам (кап.); дітям до 2 р. без призначення лікаря (сироп).

Побічна дія

біль у животі, зниження чутливості у ротовій порожнині і глотці, сухість у роті та горлі; легкі прояви печії, диспепсії, нудоти, блювання, проносу; дисгевсія; висип, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції (включаючи анафілактичний шок) та АР, с-м Стівенса-Джонсона, с-м Лайелла.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko