ФЛЮДІТЕК (FLUDITEC)

Склад і форма випуску

сироп 2 % флакон 125 мл, № 1
Карбоцистеїн
20 мг/мл
Допоміжні речовини: гліцерин, метилпарагідроксибензоат (е 218), цукроза, харчовий барвник жовто-оранжевий s (e110), ароматизатор банановий, натрію гідроксид, вода очищена.
№ UA/8082/01/01 від 01.08.2018
сироп 5 % флакон 125 мл, № 1
Карбоцистеїн
50 мг/мл
Допоміжні речовини: гліцерин, метилпарагідроксибензоат (е 218), цукроза, харчовий барвник жовто-оранжевий s (e110), барвник синій патентований v, ароматизатор карамелевий, натрію гідроксид, вода очищена.
№ UA/8082/01/02 від 01.08.2018
розчин оральний 750 мг/10 мл саше 10 мл, № 15
Карбоцистеїн
750 мг/10 мл
№ UA/8082/02/01 від 28.08.2017 до 28.08.2022

Актуальна інформація

Карбоцистеїн схвалений для застосування в якості додаткової терапії захворювань дихальних шляхів, що характеризуються надмірно в’язким слизом, включаючи хронічні обструктивні захворювання дихальних шляхів (ХОЗЛ), — тривале лікування. Застосування даного препарату знижує частоту загострень і поліпшує якість життя пацієнтів. Крім своєї відомої муколітичної активності, карбоцистеїн (у нашій країні препарат Флюдітек) має антиоксидантні та протизапальні властивості, які також описані в літературі для пояснення його терапевтичної ефективності. Доклінічні та клінічні дослідження встановили, що антиоксидантні та протизапальні властивості карбоцистеїну є більш важливими для пояснення механізму його терапевтичної ефективності, ніж сам муколіз. Отже, карбоцистеїн позитивно впливає на окиснювальний стрес (процес пошкодження клітини в результаті окиснення), пов’язаний з деякими хронічними запальними захворюваннями.

Синдром обструктивного апное уві сні (СОАС)

СОАС — повторювані епізоди оклюзії верхніх дихальних шляхів у період сну і наявність надмірної денної сонливості. Уражує мінімум 4% дорослих чоловіків і 2% дорослих жінок. Даний синдром демонструє причинно-наслідковий зв’язок із захворюваннями серцево-судинної системи. Безперервний позитивний тиск у дихальних шляхах (БПТДШ, це особливий вид респіраторної підтримки) сьогодні визнано пріоритетним лікуванням СОАС. Однак дуже часто порушується режим терапії респіраторної підтримки, часто через вартість самого пристрою, а також дискомфорт, пов’язаний з його використанням. Хоча респіраторна підтримка може зменшити вираженість симптомів і знизити частоту ускладнення, однак частота невдач лікування перевищує 50%. Тому існує гостра необхідність в альтернативних методах лікування СОАС.

Оскільки СОАС викликає повторювані цикли гіпоксії і повторної оксигенації, які нагадують розвиток синдрому ішемії-реперфузії, синтез активних форм кисню може бути результатом посиленої роботи мітохондрій під час гіпоксії. Мітохондрії беруть участь у регуляції різних фізіологічних функцій, забезпечуючи енергією більшість внутрішньоклітинних процесів, необхідних для життєдіяльності організму. Проте головна функція мітохондрій — їх регуляторна роль у кисневому гомеостазі, яка проявляється як на системному, так і клітинному рівнях.

У кількох дослідженнях було висловлено припущення, що окиснювальний стрес може лежати в основі кореспонденції між СОАС і серцево-судинними захворюваннями. У деяких дослідженнях навіть повідомлялося, що СОАС і є окиснювальним стресом. Належне дотримання режиму терапії БПТДШ може знизити ризики виникнення серцево-судинних ускладнень у пацієнтів з СОАС; однак інші дослідження встановили, що БПТДШ не може повністю відновити оксидативно-антиоксидантний дисбаланс. Цікаво, що антиоксиданти, такі як аскорбінова кислота, токоферолу ацетат, алопуринол і N-ацетилцистеїн, позитивно впливають на СОАС. Однак ці дослідження мали обмеження; наприклад, у більшість з них включили невелику кількість хворих і мало хто порівнював полісомнографічні (дослідження сну хворого за допомогою спеціалізованих комп’ютерних комплексів) параметри, які важливі при оцінці СОАС, до призначення терапії і після неї. Крім того, у декількох доповідях порівнювалися результати застосування БПТДШ і лікування антиоксидантами.

Карбоцистеїн може бути функціонально більш ефективним, ніж деякі інші застосовувані в даний час антиоксиданти, оскільки він виводить вільні радикали і поповнює організм глутатіоном (найпотужніший і ефективний антиоксидант), який є основним фактором, що впливає на антиоксидантну здатність. Крім того, він дешевший, ніж інші антиоксиданти, у тому числі препарати з подвійною антиоксидантною здатністю. Дослідження PEACE показало, що карбоцистеїн можна ефективно застосовувати для лікування пацієнтів з ХОЗЛ. Зокрема, він зменшує вираженість загострення захворювання і покращує якість життя, знижуючи окиснювальний стрес і запалення. Результати показують, що пероральний прийом препарату має терапевтичний потенціал для пацієнтів з помірною та тяжкою формою СОАС (Wu K. et al., 2016).

Хронічний синусит

Хронічний синусит — одна з найбільш поширених скарг і одна з основних причин відвідування отоларингологів. Ця хвороба широко поширена в багатьох країнах світу. Пацієнти з рецидивуючим або хронічним синуситом постійно повідомляють про погіршення загального стану здоров’я. Кількість хворих щороку збільшується. Хронічний риносинусит — спектр запальних і інфекційних процесів, що одночасно уражують ніс і навколоносові пазухи. Серед хронічних навколоносових синуситів слід виділити параназальний синусит з поліпами і без них. При розвитку параназального синуситу набряк м’яких тканин всередині пазухи може блокувати природне сполучення. Набряк слизової оболонки, що призводить до закриття співустя параназальних пазух, призводить до виникнення багатьох патологічних явищ в слизовій оболонці. Лікування параназального синуситу проводять комплексно, воно включає хірургічне втручання, прийом протизапальних і протиалергічних препаратів і муколітиків. Мета лікування — очищення носа шляхом усунення бактеріальної інфекції і видалення розташованого в ній слизу і патологічного секрету, відновлення фізіологічного мукоциліарного транспорту, і тільки після цього відзначається поліпшення стану слизової оболонки носа і швидке одужання.

Механізм дії (препарат Флюдітек)

Карбоцистеїн, або S-карбоксиметил-L-цистеїн, або (R)-2-аміно-3-[(карбоксиметил)s-тіо]-пропіонова кислота (препарат Флюдітек), був синтезований в 1930-ті роки. Належить до класу препаратів, які відновлюють в’язкість слизу і, як наслідок, знижує вироблення слизу, містить у своїй структурі тіольну групу. Основна мета застосування муколітичної терапії — розріджувати мокроту, полегшувати її виведення, підвищувати ефективність захисних механізмів.

Механізм дії карбоцистеїну в основному ґрунтується на модифікації структури слизу. Так, внаслідок активації сіалілтрансфераз (муколітичні властивості) відбувається сіалірування мембранних глікопротеїнів. Препарат стимулює сіалілтрансферазу (фермент, який відповідає за синтез сіаломуцинів бронхіальними залозами). Карбоцистеїн теж може підвищувати транспорт іонів хлору в епітелій дихальних шляхів і поступово підвищувати концентрацію води в бронхіальному слизі, що призводить до поліпшення мукоциліарного транспорту і полегшення відходження мокротиння у зв’язку з її розрідженням і посиленням рефлекторного кашлю. Він заміщує патологічно змінений слиз на слиз, що має фізіологічний склад і реологічні властивості. Флюдітек впливає на місце утворення слизу, тому його терапевтичний ефект не залежить від стану патологічного слизу, який блокує дихальні шляхи (Мизерницкий Ю.Л. и соавт, 2001).

У процесі запалення дихальних шляхів збільшується виробництво фукомуцину, а карбоцистеїн знижує вміст фукомуцину в слизових виділеннях. Доступні дослідження демонструють, що карбоцистеїн може пригнічувати інвазію найбільш поширених респіраторних патогенів, тим самим обмежуючи інфекційні ускладнення хронічного синуситу. Ефективний проти Streptococcus pneumoniae, Moraxella catharalis, Haemophilus influenzae, риновірусів, вірусів грипу А. Один із можливих механізмів, за допомогою яких карбоцистеїн впливає на поширення збудника, — це респіраторне гальмування, пов’язує патоген з епітеліальними клітинами.

Під час проведення клінічних досліджень серйозних побічних ефектів не виявлено. Спостерігалися легкі побічні реакції у 1,8% пацієнтів. До них належать порушення з боку шлунково-кишкового тракту, м’язовий біль, запаморочення, судоми, головний біль, нетримання сечі, прискорене серцебиття, задишка, помірна гіпоглікемія.

Терапія

Показанням до застосування карбоцистеїнової терапії (препарат Флюдітек) є гострі і хронічні захворювання органів дихання; муковісцидоз, хронічний параназальний синусит, ХОЗЛ, гострий бронхіт і бронхопневмонія, бронхолегеневі ускладнення після операції, пневмоконіоз (викликаний тривалим вдиханням виробничого пилу) і середній отит.

У поліпрагматичній медикаментозній терапії хронічних станів запалення носа і навколоносових пазух поряд з прийомом карбоцистеїну призначаються протизапальні і протинабрякові лікарські засоби (антиконгестанти).

Дослідження

Хронічний синусит у зв’язку з широким розповсюдженням стає соціальною проблемою. За епідеміологічними даними в американських публікаціях, у 1 з 7 дорослих у США розвивається синусит; ця патологія щорічно діагностується у 31 млн осіб. Вартість лікування оцінюється в 5,8 млн дол. США. З них близько 500 тис. пацієнтів призначено хірургічне лікування. Застосування муколітичних препаратів при гострому і хронічному синуситі покращує мукоциліарний транспорт.

У даному дослідженні карбоцистеїн призначався в якості муколітичного препарату, який доповнює протизапальну і протинабрякову терапію. Хворим призначали лікарський засіб протягом 20 днів — 750 мг 2 р/добу. Дані результатів порівнювалися до і після дослідження. Після застосування препарату у хворих спостерігалося поліпшення прохідності носових ходів за рахунок більш легкої евакуації залишкового слизу.

Іншим параметром дискомфорту є поява сухості в носі. Слід зазначити, що хронічне запалення і хірургічне втручання призводять до пошкоджень слизової оболонки носа і навколоносових пазух, для регенерації якої необхідний певний період.

У хворих, які раніше перенесли операцію на навколоносових пазухах, після призначення карбоцистеїну відзначали зменшення сухості в носі, а евакуація виділень і згустків проходила легше.

Хворі після операції часто застосовують назальні стероїди, які посилюють відчуття сухості і можуть викликати кровотечу з носа. У групі хворих, які брали участь у дослідженні, відзначали носові кровотечі, після застосування препарату вони були усунені.

Слизові виділення, що стікають по задній стінці глотки, — один з основних супутніх симптомів синуситу. Після застосування препарату у 50% хворих спостерігалися видимі поліпшення.

У групі хворих, які брали участь у дослідженні, у більшості випадків покращується секреція слизу, що може бути непрямим симптомом регенерації миготливого епітелію.

У результаті дослідження було встановлено можливість застосування S-карбоцистеїну для проведення інгаляцій при хронічному перебігу синуситу.

Результати

Проведене дослідження доводить, що лікування хронічного синуситу карбоцистеїном впливає на позитивну динаміку терапії і забезпечує більш швидке одужання пацієнта (Dąbrowski P. еt al., 2012).

Дата додавання: 08.04.2021 р.
© Компендіум 2019

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують ФЛЮДІТЕК

Бронхоектазія МКХ J47
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гострий алергічний бронхіт МКХ J20.9
Гострий бронхіоліт МКХ J21.9
Гострий бронхіт МКХ J20.9
Гострий бронхіт, викликаний Mycoplasma pneumoniae МКХ J20.0
Гострий трахеїт МКХ J04.1
Гострий фронтальний синусит МКХ J01.1
Гострі інфекції верхніх дихальних шляхів множинної локалізації МКХ J06.8
Коронавирусная инфекция COVID-19 МКХ U07.1
Ларинготрахеїт МКХ J04.2
Обструктивний бронхіт МКХ J40
Пневмонія МКХ J18.0
Позагоспітальна (позалікарняна) пневмонія МКХ J18.8
Фаринголарінгіт МКХ J02.9
Хвороби бронхів МКХ J98.0
Хронічна обструктивна легенева хвороба з гострою респіраторною інфекцією нижніх дихальних шляхів МКХ J44.0
Хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ) із загостренням МКХ J44.1
Хронічний бронхіт МКХ J42
Часткова пневмонія неуточнена МКХ J18.1

Рекомендовані аналоги ФЛЮДІТЕК:

Амкесол уно
Червона зірка
Амкесол уно
сироп 5 % банка скляна 100 мл з дозуючою скляночкою в пачці, № 1
сироп 2 % банка полімерна 100 мл з мірною ложкою в пачці, № 1
відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби
БРОНХОМУЦИН
Гледекс
БРОНХОМУЦИН
сироп 2 % флакон 120 мл, № 1
БРОНХОМУЦИН
сироп 5 % флакон 120 мл, № 1
відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби
МУКОЛІК
Лекхім
МУКОЛІК
сироп 2 % банка 125 мл в пачці, № 1
сироп 5 % банка 125 мл, № 1
відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби

Ціни на ФЛЮДІТЕК в містах України

Вінниця 111.15 грн./уп.

«ТЕХМЕДСЕРВІС» Вінниця, вул. Гоголя, 14, тел.: +38097463826760.02 грн./уп.

Дніпро 112.63 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, вул. Столєтова, 1, тел.: +38093211367262.80 грн./уп.

Житомир 115.96 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Шухевича Романа, 9, тел.: +38041255505761.90 грн./уп.

Запоріжжя 110.62 грн./уп.

«АПТЕКА КОПІЙКА» Запоріжжя, просп. Соборний, 147, тел.: +38063026859260.21 грн./уп.

Івано-Франківск 116.92 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 52, тел.: +38034255934884.50 грн./уп.

Київ 107.37 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Київ, вул. Срібнокільська, 22, тел.: +38044574805258.67 грн./уп.

Кропивницький 115.28 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 20, тел.: +380522367017103.97 грн./уп.

Луцьк 119.24 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Луцьк, просп. Волі, 74, тел.: +38067240618675.50 грн./уп.

Львів 110.13 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Львів, вул. Петлюри, 2А, тел.: +38032229513262.35 грн./уп.

Миколаїв 105.54 грн./уп.

«АПТЕКА КОПІЙКА» Миколаїв, просп. Центральний, 66, тел.: +38051247060762.04 грн./уп.

Одеса 95.55 грн./уп.

«АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА» Лиманка, ж/м Радужный, 16/1, тел.: +38050468194067.52 грн./уп.

Полтава 112.69 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Степового Фронту, 48, тел.: +38053263126396.90 грн./уп.

Рівне 114.25 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Рівне, вул. Гагаріна Юрія, 67, тел.: +38098163664572.99 грн./уп.

Суми 105.7 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Суми, просп. Шевченка Тараса, 3, тел.: +38054277511161.55 грн./уп.

Тернопіль 110.49 грн./уп.

«D.S.» Тернопіль, вул. Живова, 9, тел.: +38080030206071.15 грн./уп.

Ужгород 120.46 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Ужгород, пл. Корятовича, 22, тел.: +380312613022102.06 грн./уп.

Харків 106 грн./уп.

«АПТЕКА ШАР@» Харків, вул. Суздальські Ряди, 9, тел.: +38063350776155.15 грн./уп.

Херсон 106.42 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Херсон, вул. Мира, 10, тел.: +38055234352860.50 грн./уп.

Хмельницький 115.77 грн./уп.

«D.S.» Хмельницький, вул. Бандери, 2А, тел.: +38080030206067.28 грн./уп.

Черкаси 108.76 грн./уп.

«АПТЕКА КОПІЙКА» Черкаси, вул. Оноприенко, 2, тел.: +38094985040261.81 грн./уп.

Чернігів 108.67 грн./уп.

«АПТЕКА КОПІЙКА» Чернігів, просп. Перемоги, 184, тел.: +38046260618187.33 грн./уп.

Чернівці 109.47 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +38037251477761.90 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko