ХАРТМАНА РОЗЧИН (SOLUTIO HARTMANI)

Інфузія

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

розчин для інфузій пляшка 400 мл, №  1

Натрію хлорид 0.6 г/100 мл
Калію хлорид 0.04 г/100 мл
Кальцію хлорид 0.02 г/100 мл
Магнію хлорид 0.02 г/100 мл
Натрію лактат 0.303 г/100 мл

розчин для інфузій пляшка 200 мл, №  1

розчин для інфузій пляшка 250 мл, №  1

розчин для інфузій пляшка 500 мл, №  1

Натрію хлорид 0.6 г/100 мл
Калію хлорид 0.04 г/100 мл
Кальцію хлорид гексагідрат 0.03 г/100 мл
Магнію хлорид гексагідрат 0.02 г/100 мл
Натрію лактат 0.303 г/100 мл

№  UA/1056/01/01 від 26.11.2018За рецептомC

ДІАГНОЗИ

Аневризма мозкової артерії

Апендицит

Бактеріальна пневмонія неуточнена

Внутрішньомозковий крововилив в півкулю кортикальну

Гостра виразка шлунка з кровотечею

Гострий біліарний панкреатит

Гострий геморагічний панкреатит

Гострий ідіопатичний панкреатит

Грижа передньої черевної стінки

Грижа передньої черевної стінки з гангреною

Грип з пневмонією

Двобічна пахова грижа

ДНО (доброякісне новоутворення) гіпофіза

ДНО (доброякісне новоутворення) головного мозку над мозковим наметом

ЗНО (злоякісне новоутворення) пахвової задньої частини молочної залози

Інший гострий панкреатит

Інші поєднання переломів, що охоплюють кілька ділянок тіла

Інші форми холециститу

Інші хронічні панкреатити

Камені жовчної протоки з холангітом

Кишкова непрохідність

Множинні відкриті рани ділянки тазостегнового суглоба і стегна

Множинні переломи гомілки

Множинні переломи ребер

Однобічна або неуточнена пахова грижа з непрохідністю без гангрени

Перелом ключиці

Перелом склепіння черепа

Перелом тіла [діафіза] стегнової кістки

Розрив селезінки

Хвороба, викликана ВІЛ, з проявами інфекційних і паразитарних хвороб

Холедоходуоденоанастомоз

Хронічна виразкова хвороба дванадцятипалої кишки з кровотечею та проривом

Цукровий діабет 2-го типу (ІНЦД) з кетоацидозом

Черезвертлюжний перелом

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

Затверджено МОЗ Украiни від 2014-04-29 р. № 290. Р.п. № UA/1056/01/01,від 2018-11-26 р. № 2181. Р.п. № UA/1056/01/01

Склад

діючі речовини: натрію хлорид, калію хлорид, натрію лактат, кальцію хлориду дигідрат, магнію хлориду гексагідрат;

100 мл розчину містять: натрію хлориду — 0,6 г; калію хлориду — 0,04 г; натрію лактату — 0,303 г; кальцію хлориду дигідрату — 0,02013 г; магнію хлориду гексагідрату — 0,02 г;

іонний склад на 1000 мл розчину: Na+– 129,7 ммоль; К+– 5,36 ммоль; Са++– 1,37 ммоль;

Mg++– 0,98 ммоль; Cl¯– 112,74 ммоль; лактат — 27,03 ммоль;

допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для інфузій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина; теоретична осмолярність 277,18 мосмоль/л; рН 5,5–7,5.

Фармакотерапевтична група

Кровозамінники та перфузійні розчини. Розчини, що застосовуються для корекції порушень електролітного балансу. Електроліти.

Код АТХ 

В05В В01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Сольовий розчин зі збалансованим вмістом електролітів. Поповнює дефіцит об’єму циркулюючої крові. Коригує водно-лужний баланс, проявляє дезінтоксикаційну дію. Лактат, який входить до складу препарату, внаслідок метаболічних процесів перетворюється на аніони бікарбонату, які сприяють відновленню кислотно-лужного балансу крові. Розчин подібний до ізотонічного.

Фармакокінетика.

При внутрішньовенному введенні препарату на короткий проміжок часу збільшується осмолярність крові. Препарат довго не залишається в крові та приблизно через півгодини переходить у тканини. Складові препарату виводяться із сечею.

Клінічні характеристики

Показання

Гіповолемія та ізотонічна дегідратація у поєднанні з метаболічним ацидозом. Для пре-, інтра- та післяопераційного підтримання балансу рідини. Регідратація інтерстиціального простору після колоїдного заміщення об’єму циркулюючої крові.

Протипоказання

Гіперволемія, гіпернатріємія (у т. ч. внаслідок застосування кортикостероїдів), гіперкаліємія, гіпермагніємія, гіперхлоремія, гіперкальціємія, позаклітинна гіпергідратація, гіпертонічна дегідратація, алкалоз, лактоацидоз, артеріальна гіпертензія, серцево-судинна та/або ниркова недостатність (у т.ч. гостра ниркова недостатність), печінкова недостатність (через зниження утворення гідрокарбонату із лактату), набряк легень, тромбофлебіт, стани з підвищеним зсіданням крові, декомпенсовані вади серця; олігурія та анурія, набряк мозку.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При застосуванні калійзберігаючих діуретиків, інгібіторів ангіотензин-перетворювального ферменту (АПФ) та препаратів калію посилюється ризик розвитку гіперкаліємії. При одночасному застосуванні розчину та серцевих глікозидів посилюється токсичний ефект останніх за рахунок присутності у розчині іонів Са++.

Препарат несумісний з цефамандолом, амфотерицином, спиртом етиловим, тіопенталом, амінокапроновою кислотою, метарамінолом, ампіциліном, вібраміцином та моноцикліном.

Можливе збільшення затримки натрію в організмі при одночасному застосуванні таких лікарських засобів: нестероїдних протизапальних препаратів, андрогенів, анаболічних гормонів, естрогенів, кортикотропіну, мінералокортикоїдів, вазодилататорів або гангліоблокаторів.

У зв’язку з наявністю лактату, який олужнює рН, з обережністю слід застосовувати препарат при одночасному застосуванні препаратів, ниркова елімінація яких залежить від рН. Нирковий кліренс саліцилатів, барбітуратів, літію може знижуватися, а симпатоміметиків та стимуляторів (таких як дексамфетаміну сульфат, фенфлураміну гідрохлорид) — може підвищуватися.

Особливості застосування

Слід проводити регулярний моніторинг крові на вміст електролітів, рідини, зміну значень рН і рСО2. З обережністю застосовувати препарат пацієнтам з дихальною недостатністю, гострою дегідратацією, а також пацієнтам, яким одночасно проводиться курс терапії кортикостероїдами.

У зв’язку з вмістом іонів натрію препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам з застійною серцевою недостатністю, особливо у післяопераційному періоді, пацієнтам літнього віку, а також пацієнтам з клінічними станами, що супроводжуються затримкою натрію та набряками, пацієнтам з гіпоксією та печінковою недостатністю.

Оскільки препарат містить натрію лактат, з особливою обережністю його слід застосовувати пацієнтам, схильним до гіпернатріємії (наприклад, з адренокортикальною недостатністю, нецукровим діабетом або масивним ушкодженням тканин) або пацієнтам із захворюваннями серця.

Розчини, що містять натрій, потрібно з обережністю застосовувати пацієнтам, які отримують кортикостероїди або кортикотропін.

Застосування внутрішньовенних розчинів може спричинити перевантаження рідиною та/або розчином, гіпергідратацію, застійні явища та набряк легень. Ризик розвитку дилюції зворотно пропорційний концентрації електролітів. Ризик розвитку перевантаження розчином, що викликає застійні явища з периферичними набряками та набряком легень, прямо пропорційний концентрації електролітів.

У разі появи будь-яких проявів реакції гіперчутливості слід негайно припинити введення розчину та провести належне лікування.

Вміст калію потребує обережності при застосуванні розчину пацієнтам із захворюваннями серця та клінічними станами, що супроводжуються затримкою калію в організмі.

У пацієнтів зі зниженою видільною функцією нирок призначення розчину може призвести до затримки натрію або калію.

Призначення кальцію слід проводити під контролем ЕКГ, особливо для пацієнтів, які отримують дигіталіс. Рівні кальцію в сироватці крові не завжди відображають рівні кальцію у тканинах.

Наявність іонів кальцію потребує обережності у разі одночасного призначення з препаратами крові через вірогідність розвитку коагуляції.

Лактат є субстратом для глюконеогенезу, тому слід ретельно контролювати рівень глюкози у крові хворим на цукровий діабет ІІ типу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат застосовувати у період вагітності тільки у випадках, коли очікувана користь від лікування переважає можливий ризик для плода.

Відсутні клінічні дані щодо застосування препарату у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дані щодо впливу препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами відсутні, оскільки препарат слід застосовувати винятково в умовах стаціонару.

Спосіб застосування та дози

Призначати внутрішньовенно.

Вводити внутрішньовенно краплинно. Дозу визначає лікар залежно від стану хворого. Максимальна швидкість введення — 5 мл/кг/год, тобто 350 мл/год при масі тіла 70 кг. Максимальна добова доза для дорослих становить 40 мл/кг/добу (у середньому 2500–3000 мл зі швидкістю 60 крапель/хв). Тривалість лікування залежить від стану хворого. Протягом перших 24 годин необхідно забезпечити добову потребу та половину дефіциту рідини, протягом наступних 2 діб — по ¼ частині дефіциту рідини щоденно. Таким чином, загальний дефіцит рідини відновлюється протягом 72 годин. При відновленні раніше втраченої рідини необхідно враховувати втрату, що продовжується, та заміщувати її.

Діти. Досвід застосування препарату у педіатричній практиці відсутній.

Передозування

У разі передозування або надто швидкого введення розчину можливе порушення балансу води та електролітів, серцево-легенева декомпенсація (у т.ч. гостра недостатність кровообігу, набряк легень). У такому випадку слід припинити введення препарату та провести симптоматичну терапію.

Надмірне введення лактату може призвести до розвитку метаболічного алкалозу, який, у свою чергу, може супроводжуватися гіпокаліємією. Симптоми: зміна настрою, втома, задишка, м’язова слабкість, полідипсія, поліурія, порушення мислення, аритмія. Гіпертонус м’язів, посмикування та тетанічні судоми можуть розвинутися у пацієнтів з гіпокальціємією.

Побічні реакції

Порушення водно-електролітного та кислотно-лужного балансу: порушення обміну електролітів (у т.ч. гіпернатріємія, гіперкаліємія, гіперхлоремія), гіперволемія, гіпергідратація, метаболічний алкалоз, хлоридний ацидоз.

Загальні реакції організму: алергічні або анафілактичні реакції (підвищення температури тіла, свербіж, кашель, чхання, утруднене дихання, локалізована або генералізована кропив’янка, ангіоневротичний набряк).

Зміни у місці інфузії: запалення, набряк, висипи, свербіж, еритема, біль, печіння, оніміння у місці інфузії, тромбофлебіти.

Психічні розлади: панічна атака.

У разі виникнення побічних реакцій введення розчину слід припинити, оцінити стан пацієнта і надати відповідну допомогу.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Несумісність

Хартмана розчин не рекомендується застосовувати як засіб для розведення антибіотиків при їх інфузії, а також для розведення протизапальних препаратів, тіопенталу натрію, етилового спирту, амінокапронової кислоти через їх хімічну несумісність.

Упаковка

По 200 мл або 250 мл, або 400 мл, або 500 мл у пляшках.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Приватне акціонерне товариство «Інфузія».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 21034, м. Вінниця, вул. Волошкова, б. 55.

Заявник

Приватне акціонерне товариство «Інфузія».

Місцезнаходження заявника та/або представника заявника

Україна, 04073, м. Київ, Московський проспект, б. 21-А.

Дата додавання: 22.05.2019 р. Версія для друку

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ХАРТМАНА РОЗЧИН в містах України

Вінниця 89.86 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 34.8 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 126, тел.: +380432664213

Дніпро 99.3 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 87.5 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Дніпропетровськ, шосе Донецьке, 2Б, тел.: +380676303463

Житомир 95.51 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 93 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Перемоги, 53, тел.: +380412557350

Запоріжжя 93.11 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 87.5 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Запоріжжя, вул. Перемоги, 119

Івано-Франківск 92.55 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 87.5 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Мазепи Гетьмана, 100

Київ 98.2 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 39.4 грн./уп.
«ФАРМАЦІЯ» Київ, вул. Володимирська, 51/53, тел.: +380442351176

Кропивницький 96.04 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 95.22 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Кіровоград, вул. Родимцева Генерала, 1, тел.: +380931700911

Луцьк 103.42 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 95.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, просп. Соборності, 11А, тел.: +380948300443

Львів 104.91 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 87.5 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Львів, вул. Миколайчука, 9, тел.: +380933547069

Миколаїв 106.57 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 97.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Центральний, 149, тел.: +380512551781

Одеса 70.33 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 36.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Пастера, 31, тел.: +380487363906

Полтава 99.51 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 95.22 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Полтава, вул. Шевченка Тараса, 44, тел.: +380504008361

Рівне 96.6 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 95.22 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380503097681

Суми 98.41 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 93.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Петропавлівська, 74, тел.: +380542610004

Тернопіль 103.25 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 87.5 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Тернопіль, вул. Руська, 40, тел.: +380934727822

Ужгород 99.44 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 95.1 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, просп. Свободи, 7/26, тел.: +380312612395

Харків 96.24 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 87.5 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Харків, вул. Героїв Праці, 20/321А

Херсон 96.13 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 95.22 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Херсон, шосе Чорновола В'ячеслава, 30

Хмельницький 104.62 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 95.22 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 80

Черкаси 94.5 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 94.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Червона Слобода, вул. Чигиринський шлях, 48А

Чернігів 98.88 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 95.96 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Мира, 193, тел.: +380462253352

Чернівці 108.08 грн./уп.

р-н д/інф. пляшка 400 мл № 1, Инфузия ..... 103.8 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Чернівці, вул. Комарова, 31, тел.: +380372573571

Developed by Maxim Levchenko