Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Від природи до доказової медицини

Кашель? Бронхіт?

Бронхипрет® (BNO 1205)

  • полегшує відкашлювання1
  • усуває запалення2
  • зменшує напади кашлю3

«Бронхипрет®» — рослинний препарат
із власною доказовою базою,
який з 2010 року внесено до Німецького
протоколу з лікування кашлю

Бронхипрет®

(Bronchipret®)
Виробник:

Склад і форма випуску

1 таблетка, вкрита оболонкою, містить:
160 мг екстракту трави чебрецю сухого (4–8:1) (Herba Thymi vulgaris) (екстрагент етанол 70% (об./об.));
60 мг екстракту коренів первоцвіту сухого (5,3–7,8:1) (Radix Primulae) (екстрагент етанол 47,4% (об./об.));
Допоміжні речовини: диметикон, лактози моногідрат, глюкоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, гіпромелоза, м’яти перцевої аромат, повідон, кросповідон, пропіленгліколь, поліакрилатна дисперсія, сахарин натрію, тальк, рибофлавін (Е101), хлорофіл (Е141), титану діоксид (Е171).
Можна сплатити ліки карткою підтримка
Класифікація

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Рослинні компоненти, що входять до складу лікарського засобу, мають секретолітичні, спазмолітичні та частково протимікробні властивості.

Ефірні олії та флавоноїди трави чебрецю чинять бронхоспазмолітичну і секретолітичну дію. Сапоніни з листя плюща також спричиняють секретолітичний ефект. Крім того, препарати з листя плюща виявляють спазмолітичну дію на гладку мускулатуру і значно зменшують бронхоконстрикцію. Також був підтверджений антибактеріальний ефект препарату, зумовлений тимоловим компонентом ефірної олії з трави чебрецю.

Фармакокінетика. Сапоніни плюща мають досить низький показник резорбції. Тимоловий компонент ефірної олії трави чебрецю виділяється переважно легенями. Флавоноїди (наприклад, апігенін, лютеолін) трави чебрецю розщеплюються кишковою флорою та добре всмоктуються в кров і виділяються або у незміненому вигляді, або у вигляді метаболітів, головним чином нирками.

Показання Бронхипрет

лікування гострого бронхіту та запальних захворювань дихальних шляхів, що супроводжуються кашлем з утворенням в’язкого мокротиння.

Застосування Бронхипрет

Бронхипрет розчин. Дорослим препарат слід приймати по 2,6 мл розчину 3 рази на добу, дітям віком 12—17 років — по 1,8 мл розчину 3 рази на добу. При необхідності лікарський засіб можна застосовувати з невеликою кількістю рідини. Дітям віком 6—11 років слід застосовувати по 1,6 мл розчину 3 рази на добу, розводячи в 1 столовій ложці рідини.

Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання. Зазвичай курс лікування становить 7 днів. Якщо необхідне триваліше лікування або якщо симптоми захворювання спостерігаються більше 7 днів, хворому слід звернутися до лікаря.

Під час зберігання можливе помутніння або випадання осаду — це не впливає на ефективність препарату. Перед застосуванням збовтати! Дозу лікарського засобу вимірювати за допомогою мірного ковпачка. Дивіться також ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ і ПОБІЧНА ДІЯ.

Бронхипрет сироп. Бронхипрет сироп приймати за допомогою мірного ковпачка 3 рази на добу у дозах, наведених у таблиці, відповідно до віку:

Вік, років Дозування у мл (3 рази на добу) Добова доза, мл
2-5 3,2 9,6
6-11 4,3 12,9
≥12 5,4 16,2

Нерозведений сироп рекомендується запивати невеликою кількістю рідини (переважно водою), для дітей віком до 6 років разову дозу сиропу треба розвести в 1 столовій ложці рідини. Під час зберігання можливе помутніння або випадання осаду ‒ це не впливає на ефективність препарату. Перед вживанням сироп слід збовтувати.

Бронхипрет у формі сиропу можливо приймати разом з їжею і напоями або незалежно від їжі. Якщо у пацієнта чутливий шлунок, Бронхипрет у формі сиропу слід приймати після їди.

Бронхипрет ТП таблетки, вкриті оболонкою. Дорослим та дітям віком від 12 років приймати по 1 таблетці 3 рази на добу.

Таблетки слід приймати не розжовуючи з достатньою кількістю рідини (переважно склянкою води) перед їдою.

Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання. Зазвичай курс лікування становить 7 днів, при необхідності тривалішого лікування або якщо симптоми захворювання тривають більше тижня, хворому слід звернутися до лікаря.

Протипоказання

підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів препарату, а також до інших лікарських рослин родини губоцвітих або аралієвих, до пилку берези, полину та селери; дитячий вік до 2 років через ризик погіршення дихальних симптомів. Бронхипрет сироп не слід приймати хворим зі спадковою непереносимістю фруктози.

Побічна дія

нечасто виникають шлунково-кишкові розлади, включаючи спазми, нудоту, блювання, діарею. У поодиноких випадках можливі реакції гіперчутливості, включаючи утруднення дихання, шкірні висипи, купероз, свербіж, алергічний дерматит, кропив’янку, набряк обличчя, рота та/або глотки.

При перших ознаках будь-якої побічної реакції слід припинити застосування лікарського засобу і звернутися до лікаря.

Особливості застосування

Бронхипрет розчин. Якщо симптоми зберігаються більше 1 тиж або погіршуються під час лікування, у разі утруднення дихання, гарячки, виділення гнійного або кров’янистого мокротиння, хворому слід звернутися до лікаря.

Через вміст етанолу 24% (об/об) препарат не слід приймати пацієнтам після успішного антиалкогольного лікування або тим, хто страждає на алкоголізм. Також слід враховувати вміст алкоголю у разі застосування лікарського засобу дітям у дозах, що перевищують рекомендовані, та пацієнтам з груп ризику, а саме із захворюваннями печінки або з епілепсією. Не рекомендується одночасне застосування протикашльових препаратів, таких як кодеїн або декстрометорфан. Пацієнтам з гастритом або виразкою шлунка не слід застосовувати цей лікарський засіб без консультації з лікарем.

Примітка для хворих на цукровий діабет. Разова доза лікарського засобу не містить суттєвої кількості хлібних одиниць (ХО).

Бронхипрет сироп. Якщо симптоми зберігаються більше 1 тиж або посилюються під час застосування, якщо виникає утруднення дихання, лихоманки, виділення гнійного або кров’янистого мокротиння, хворому слід звернутися до лікаря.

Через вміст етанолу 7% (об./об.) слід з обережністю застосовувати лікарський засіб пацієнтам з груп ризику, а саме — із захворюваннями печінки або з епілепсією, а також не допускати застосування сиропу дітям у дозах, що перевищують рекомендовані.

Не рекомендується одночасне застосування протикашльових препаратів, таких як кодеїн або декстрометорфан. Пацієнтам з гастритом або виразкою шлунка не слід застосовувати Бронхипрет у формі сиропу, без консультації з лікарем.

Тривалий або рецидивуючий кашель у дітей віком від 2 до 4 років вимагає медичного діагностування перед лікуванням.

Примітка для хворих на цукровий діабет. Разова доза сиропу (5,4 мл) для дорослих містить у середньому 0,18 хлібної одиниці (ХО).

Бронхипрет ТП таблетки, вкриті оболонкою. Через вміст глюкози та лактози лікарський засіб не слід приймати хворим зі спадковою непереносимістю галактози, лактазною недостатністю або з порушенням всмоктування глюкози-галактози.

Якщо симптоми зберігаються більше 1 тижня або виникає утруднення дихання, гарячка, виділення гнійного або кров’янистого мокротиння, хворому слід негайно звернутися до лікаря.

Пацієнтам з гастритом або виразкою шлунка не слід застосовувати Бронхипрет ТП таблетки, вкриті оболонкою, без консультації з лікарем.

Примітка для хворих на цукровий діабет. 1 таблетка містить у середньому 0,02 хлібної одиниці (ХО). Таблетки не містять глютену.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. У зв’язку з недостатністю даних щодо безпеки застосування препарат не слід застосовувати у період вагітності або годування грудьми.

Фертильність. Немає даних про вплив лікарського засобу на жіночу здатність до відтворення потомства. В експериментальних дослідженнях впливу на фертильність не виявлено.

Діти. Бронхипрет розчин. У зв’язку з відсутністю достатнього досвіду щодо безпеки застосування препарат не рекомендується дітям віком до 6 років.

Бронхипрет сироп. Не слід застосовувати у дітей віком до 2 років.

Бронхипрет ТП таблетки, вкриті оболонкою. У зв’язку з недостатністю досліджень щодо безпеки, препарат не слід застосовувати дітям віком до 12 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Відомостей про безпосередній вплив препарату у рекомендованих дозах на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами немає, але пацієнтам слід враховувати, що Бронхипрет розчин та Бронхипрет сироп містять етанол.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

взаємодія з іншими лікарськими засобами не виявлена. Цей препарат може бути використаний в складі комплексної терапії також у комбінації з антибактеріальними лікарськими засобами.

Передозування

передозування може спровокувати шлункові розлади, нудоту, блювання, діарею та збудження. У випадку передозування слід звернутися до лікаря. Лікування симптоматичне.

Умови зберігання

для захисту від впливу світла зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Після першого відкриття флакона з розчином або сиропом препарат можна застосовувати протягом 6 міс.

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують Бронхипрет

Аденовірусна пневмонія МКХ J12.0
Бронхіт і пневмоніт, викликані хімічними речовинами, газами, димами і парами МКХ J68.0
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гострий алергічний бронхіт МКХ J20.9
Гострий бронхіт, спричинений іншими збудниками МКХ J20.8
Гострий трахеїт МКХ J04.1
Коронавирусная инфекция COVID-19 МКХ U07.1
Ларинготрахеїт МКХ J04.2
Ларингофарингіт МКХ J06.0
Обструктивний бронхіт МКХ J40
Хвороби бронхів МКХ J98.0
Хронічний бронхіт МКХ J42
Дата додавання: 03.05.2022 р.
© Компендіум 2022
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko