ЛУЦЕТАМ® (LUCETAM®)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки, вкриті плівковою оболонкою 400 мг блістер, № 60
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 400 мг флакон, № 60
Пірацетам
400 мг
№ UA/8165/01/01 від 20.02.2018
B За рецептом
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 800 мг блістер, № 30
Пірацетам
800 мг
Допоміжні речовини: магнію стеарат, повідон к-30, макрогол 6000, титану діокис, тальк, етилцелюлоза, гіпромеллоза, дибутилсебакат.
№ UA/8165/01/02 від 20.02.2018
B За рецептом
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 1200 мг блістер, № 20
Пірацетам
1200 мг
Допоміжні речовини: магнію стеарат, повідон к-30, макрогол 6000, титану діокис, тальк, етилцелюлоза, гіпромеллоза, дибутилсебакат.
№ UA/8165/01/03 від 20.02.2018
B За рецептом
розчин для ін'єкцій 1 г ампула 5 мл блістер, № 10
Пірацетам
200 мг/мл
Допоміжні речовини: натрію ацетат, кислота оцтова льодяна, вода для ін'єкцій.
розчин для ін'єкцій 3 г ампула 15 мл блістер, № 4, 20
Пірацетам
200 мг/мл
Допоміжні речовини: натрію ацетат тригідрат, кислота оцтова льодяна, вода для ін'єкцій.
№ UA/8165/02/01 від 20.02.2018
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинамічні параметри. Пірацетам зв’язується з полярними головками фосфоліпідів і утворює мобільні комплекси пірацетам-фосфоліпід. У результаті відновлюється двошарова структура клітинної мембрани та її стабільність, що зі свого боку приводить до відновлення тривимірної структури і функції мембранних і трансмембранних білків.

На нейрональному рівні пірацетам полегшує різні типи синаптичної передачі, переважно впливаючи на щільність і активність постсинаптичних рецепторів.

Покращує зв’язки між півкулями головного мозку і синаптичну провідність у неокортикальних структурах, покращує мозковий кровообіг.

Впливає на ЦНС різними шляхами: модифікує нейротрансмісію у головному мозку, покращує метаболічні умови, що сприяють нейрональній пластичності, покращує мікроциркуляцію, впливаючи на реологічні характеристики крові і не викликаючи вазодилатацію.

При церебральній дисфункції підвищує концентрацію уваги і покращує когнітивні функції, зокрема здатність до навчання, пам’ять, увагу і свідомість, розумову працездатність, не надаючи седативного або психостимулюючого впливу. Застосування пірацетаму супроводжується значними змінами на ЕЕГ (підвищення α- і β-активності, зниження δ-активності).

Сприяє відновленню когнітивних здібностей після різноманітних церебральних ушкоджень внаслідок гіпоксії, інтоксикації або електросудомної терапії.

Гемореологічні ефекти пірацетаму пов’язані з його впливом на еритроцити, тромбоцити і стінку судин.

У пацієнтів з серповидно-клітинною анемією при патологічній ригідності еритроцитів пірацетам відновлює еластичність мембрани еритроцитів, збільшує здатність до їх деформації і фільтрації, знижує в’язкість крові і запобігає формуванню «монетних стовпчиків». Крім того, він пригнічує підвищену агрегацію активованих тромбоцитів, не надаючи істотного впливу на їх кількість. У дозі 9,6 г знижує рівень фібриногену і фактора Віллебранда на 30–40% і подовжує час кровотечі.

У дослідженнях на тваринах показано, що пірацетам гальмує спазм судин і протидіє активності різних вазоспастичних речовин.

У дослідженнях на здорових добровольцях пірацетам знижував адгезію еритроцитів до ендотелію судин і стимулював вироблення простациклінів в ендотелії.

Фармакокінетичні параметри. Фармакокінетичний профіль пирацетама лінійний і не залежить від часу. Характерна низька варіабельність у великому діапазоні доз. Постійна концентрація у плазмі крові досягається через 3 дні від початку застосування.

Абсорбція. Після прийому всередину швидко і практично повністю всмоктується із ШКТ. Біодоступність становить близько 100%. Після одноразового прийому в дозі 2 г Cmax в плазмі крові досягається через 30 хв і становить 40–60 мкг/мл, через 2–8 год виявляється в спинномозковій рідині. Після одноразового прийому пірацетаму в дозі 3,2 г Cmax становить 84 мкг/мл, після багаторазового прийому 3,2 мг 3 рази на добу ― 115 мкг/мл і досягається через 1 год в плазмі крові і через 5 год в спинномозковій рідині. Прийом їжі знижує Cmax на 17% і збільшує Тmах до 1,5 год. У жінок при прийомі пірацетаму в дозі 2,4 г Cmax та AUC на 30% вище, ніж у чоловіків.

Розподіл. Vd становить близько 0,6 л/кг. Не зв’язується з білками плазми крові. Проникає через ГЕБ і гематоплацентарний бар’єр, а також гемодіалізні мембрани. Вибірково накопичується у тканинах кори головного мозку, здебыльшого у лобових, тім’яних і потиличних долях, мозочку і базальних ядрах.

Метаболізм. Не метаболізується.

Виведення. T½ з плазми крові становить 4–5 год; з спинномозкової рідини ― 8,5 год. T½ не залежить від шляху введення та подовжується при нирковій недостатності (при термінальній стадії ХНН ― до 59 год). Виводиться у незміненому вигляді нирками шляхом клубочкової фільтрації. Екскреція нирками майже повна (>95%) протягом 30 год. Загальний кліренс пірацетаму у здорових добровольців становить 80–90 мл/хв. Фармакокінетика пірацетаму не змінюється у пацієнтів з печінковою недостатністю.

ПОКАЗАННЯ

— симптоматичне лікування патологічних станів, що супроводжуються погіршенням пам’яті та когнітивними розладами (за винятком діагностованої деменції);

— комплексна терапія та монотерапія кортикальної міоклонії.

ЗАСТОСУВАННЯ

таблетки приймають per os, запиваючи рідиною.

Препарат у формі ін’єкційного р–ну застосовують в гострих випадках або при неможливості застосування пероральної форми пірацетаму. Препарат застосовують або в/в (вводити повільно, протягом декількох хвилин), або у вигляді в/в інфузії (протягом 24 год неперервно).

Дорослі.

Лікування станів, що супроводжуються погіршенням пам’яті, когнітивними розладами. Початкова добова доза — 4,8 г протягом 1-го тижня лікування. Дозу розподіляють на 2-3 прийоми. Підтримуюча доза — 2,4 г/добу, розділена на 2-3 прийоми.

Лікування кортикальної міоклонії. Початкова добова доза — 24 г протягом 3 днів. Якщо терапевтичного ефекту не досягнуто, застосування препарату продовжують в тій же дозі (24 г/добу) до 7 діб. Якщо терапевтичний ефект досягнутий, то, починаючи з дня, коли досягнуто стійке поліпшення, дозу препарату знижують на 1,2 г кожні 2 дні до тих пір, поки знову не виникнуть прояви кортикальной міоклонії. Це дасть можливість встановити середню ефективну дозу.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

— підвищена чутливість до діючої речовини препарату або до інших похідних піролідону, а також до інших складових препарату;

— хорея Хантінгтона;

— ниркова недостатність (термінальна стадія);

— гостре порушення мозкового кровообігу (геморагічний інсульт).

ПОБІЧНА ДІЯ

— анафілактоїдні реакції, підвищена чутливість;

— астенічний синдром, гіпертермія, біль у місці введення;

— нудота, блювання, біль животі, зокрема в епігастральній ділянці, діарея;

— гіперкінетичний синдром, безсоння або сонливість, атаксія, порушення рівноваги, тремтіння, головний біль, загострення перебігу епілепсії;

— запаморочення;

— знервованість, депресія, збентеження, тривожність, підвищена збуджуваність, галюцинації;

— посилення сексуального потягу;

— збільшення маси тіла;

— набряк Квінке, свербіж, висипання, кропив’янка, дерматит;

— сниження АТ (≤90/60 мм рт. ст.), тромбофлебіт;

— геморагічний синдром.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

ризик розвитку побічних реакцій підвищується у літніх пацієнтів, які отримують пірацетам у дозі ≥2,4 г на добу. У хворих, які належать до вказаної вікової групи, може відбутися зростання тяжкості коронарної недостатності (що вимагає зниження дози препарата або припинення лікування).

Рекомендований постійний контроль за показниками функції нирок у хворих з ХНН та пацієнтів літнього віку при довготривалому лікуванні, а у хворих із захворюваннями печінки ― за її функціональним станом.

У разі виникнення порушень сну рекомендоване відмінити вечірній прийом, приєднавши цю дозу до денного прийому.

Через вплив пірацетаму на агрегацію тромбоцитів слід дотримуватися обережності при його призначенні пацієнтам із факторами ризику розвитку кровотеч (виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, перенесений внутрішньомозковий крововилив, проведення хірургічного втручання (зокрема стоматологічного), прийом антикоагулянтів або антиагрегантів, зокрема ацетилсаліцилової кислоти у низьких дозах).

Під час терапії пацієнтів з кортикальною міоклонією не можна різко припиняти лікування препаратом через ризик відновлення нападів.

Проникає через фільтрувальні мембрани апаратів для гемодіалізу.

Пацієнтам, які дотримуються дієти з обмеженням вмісту натрію, слід враховувати, що р-н містить 23 мг натрію у розрахунку на 24 г пірацетаму.

Не застосовують у дитячому віці, у вагітних та у період годування грудьми.

В період лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом та під час інших потенційно небезпечних типів діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкої реакції.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

одночасне застосування з гормонами щитоподібної залози може призвести до сплутаності свідомості, дратівливості та порушення сну.

Додавання пірацетаму у дозі 9,6 г на добу значно знижує агрегацію тромбоцитів, вивільнення β-тромбоглобуліну, концентрацію фібриногену і фактора Віллебранда, а також в’язкість крові і її плазми, проте не впливає на дозу аценокумаролу, яка потрібна для досягнення значень МНС 2,5–3,5 у хворих на рецидивуючий венозний тромбоз (тяжкий перебіг).

Існує незначна можливість метаболічної взаємодії пірацетаму з препаратами, що піддаються біотрансформації CYP2A6 та 3А4/5.

При одночасному призначенні з нейролептиками зменшується ймовірність виникнення екстрапірамідних порушень.

Можливе надмірне збудження ЦНС при одночасному застосуванні з лікарськими засобами, що її стимулюють.

Cmax і AUC протиепілептичних засобів залишалися незмінними під час сумісного застосування протягом 4 тиж з пірацетамом у дозі 20 г на добу; також не змінювалася концентрація пірацетаму у плазмі крові при одночасному застосуванні з алкоголем , та залишався незмінним вміст етанолу у плазмі крові при сумісному застосуванні з пірацетамом (1,6 г).

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

проявляється посиленням можливих побічних ефектів. Відомо про розвиток діареї з кров’ю та абдомінальним болем при прийомі пірацетаму per os (добова доза 75 г).

У разі значного перевищення дози треба виконати промивання шлунку або штучно викликати блювання. Специфічний антидот відсутній. Рекомендоване проведення симптоматичної терапії. Ефективність проведення гемодіалізу для пірацетаму ― 50–60%.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі ≤25 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 10.09.2019 р. Версія для друку

Ціни на ЛУЦЕТАМ® в містах України

Вінниця 129.96 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, вул. Київська, 45, тел.: +380800505911

Дніпро 138.97 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 111.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, вул. Галицького Данила, 51, тел.: +380563721656

Житомир 125.57 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Житомир, вул. Покровська, 151, тел.: +380800505911

Запоріжжя 134.42 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 110.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Соборний, 6, тел.: +380632276128

Івано-Франківск 137.95 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА 03» Івано-Франківськ, вул. Чорновола В'ячеслава, 60/1, тел.: +380800505911

Київ 141.23 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 112.9 грн./уп.
«ПАНІ АПТЕКА» Київ, вул. Кирилівська, 111, тел.: +380672339296

Кропивницький 126.83 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Кіровоград, вул. Преображенська, 16Р, тел.: +380800505911

Луцьк 135.57 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Луцьк, вул. Сверстюка Євгена, 1, тел.: +380800505911

Львів 143.66 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Львів, вул. Пасічна, 70, тел.: +380800505911

Миколаїв 139.96 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, вул. Космонавтів, 142/5, тел.: +380800505911

Одеса 137.99 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 114.52 грн./уп.
«ОРІС ФАРМ» Одеса, вул. Пироговська, 5, тел.: +380931050728

Полтава 131.91 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Полтава, вул. Європейська, 42, тел.: +380800505911

Рівне 135.61 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380800505911

Суми 129.97 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Суми, просп. Шевченка Тараса, 24, тел.: +380800505911

Тернопіль 136.89 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Тернопіль, вул. Живова, 23, тел.: +380800505911

Ужгород 144.02 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 127.07 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 121.98 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА 9-1-1» Покотилівка, вул. Сковороди, 51, тел.: +380800505911

Херсон 128.04 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, вул. Потьомкінська, 45А, тел.: +380800505911

Хмельницький 138.98 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 80, тел.: +380800505911

Черкаси 133 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Черкаси, вул. Смілянська, 40, тел.: +380800505911

Чернігів 132.32 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 117.3 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернігів, вул. Музична, 2, тел.: +380800505911

Чернівці 141.82 грн./уп.

ЛУЦЕТАМ® табл. в/плівк. обол. 1200 мг блістер № 20, Egis ..... 119.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko