КАМФОМЕН® спрей

Стома

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

спрей оромукозн. і назал. балон 25 г, 1

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Склад лікарського засобу

діючі речовини: левоментол, камфора рацемічна, евкаліптова олія, нітрофурал (фурацилін);

1 г препарату містить левоментолу 6 мг, камфори рацемічної 6,6 мг, евкаліптової олії 61мг, нітрофуралу (фурациліну) у перерахуванні на 100% речовину 0,2 мг;

допоміжні речовини: етанол (96%), маслинова олія рафінована, ізопропілміристат.

Лікарська форма

Спрей оромукозний і назальний.

Прозора рідина зеленувато-жовтого кольору зі специфічним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника

АТ «Стома». Україна, 61105, м. Харків, вул. Ньютона, 3.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що діють на респіраторну систему. Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики. Код АТС R02A А20.

Препарат при місцевому застосуванні чинить антимікробну та протизапальну дію, зумовлену евкаліптовою олією та нітрофуралом (фурациліном), а також протинабрякову дію, зумовлену камфорою та іншими компонентами, що входять до його складу. У механізмі дії препарату велику роль відіграють рефлекторні реакції, пов’язані з подразненням чутливих нервових закінчень. Подразнення рецепторів слизових оболонок супроводжується стимуляцією утворення і вивільнення енкефалінів, ендорфінів, пептидів, які відіграють важливу роль в регуляції больових відчуттів, проникності судин (ротової та носової порожнини).

Показання для застосування

Місцеве лікування гострих запальних процесів верхніх дихальних шляхів:

  • фарингітів і ларингофарингітів;
  • ринітів;
  • у післяопераційному періоді після тонзилектомії і видалення поліпів.

Протипоказання

Препарат не можна застосовувати при підвищеній чутливості до будь-якого з його компонентів. Не рекомендується призначати дітям віком до 5 років і пацієнтам, які працюють в умовах із великою запорошеністю повітря робочої зони (борошняне, тютюнове, азбестове і цементне виробництво).

Належні заходи безпеки при застосуванні

При впорскуванні у ніс не закидати голову і не перевертати балон. Не рекомендується користуватися одним і тим же балоном кільком особам, щоб уникнути поширення інфекції. Під час розпилювання препарату слід уникати його вдихання і попадання в очі.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю. Протипоказань щодо застосування препарату у період вагітності та годування груддю не виявлено.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Препарат містить 16,8% етанолу (спирту етилового). При введенні максимальної одноразової дози (4 натискування) в ротову порожнину разом із препаратом потрапляє близько 0,034 г етанолу, що не може негативно вплинути на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти. Лікування дітей слід проводити під наглядом лікаря. Не рекомендується призначати дітям віком до 5 років.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовують місцево на слизові оболонки та уражені ділянки носової та ротової порожнини. Одноразова доза препарату — 2 — 4 впорскування у ротову порожнину та по 1 впорскуванню у кожну ніздрю. При лікуванні фарингітів і ларингофарингітів впорскування має бути здійснено в правий бік (1–2 натискання) і в лівий бік (1–2 натискання). У післяопераційному періоді після тонзилектомії необхідно зробити декілька впорскувань до ретельного покриття препаратом ураженої ділянки. Кожне натискування відповідає приблизно 0,05 г препарату. Препарат застосовують 3–4 рази на добу. При обробці ротової порожнини препарат слід застосовувати після їди. Курс лікування звичайно становить 5 — 7 діб. Як правило, симптоми захворювання минають через 3 — 5 діб.

Перед застосуванням зняти захисний ковпачок з розпилювача, встановленого на штоку клапана-насоса. Перед першим застосуванням препарату декілька разів (приблизно 7-8 разів) натиснути на основу розпилювача до появи дисперсного струменя. Перед подальшим застосуванням (особливо після того, як препаратом не користувалися декілька днів) може знадобитись ще 1–2 натискання на розпилювач, щоб розчин потрапив у розпилювач і після натиснення розбризкувався, після чого препарат можна застосовувати.

Під час застосування злегка нахилити голову вперед, вихідний отвір розпилювача спрямувати у порожнину носа на глибину 0,5 см або на уражену ділянку горла і натиснути на основу розпилювача великим та вказівним пальцями зверху вниз. При застосуванні препарату слід затримати дихання, а балон тримати вертикально так, щоб розпилювач знаходився зверху; не можна користуватися переверненим балоном.

Після застосування препарату на розпилювач надіти захисний ковпачок.

Передозування

Не описано.

Побічні ефекти

Іноді можуть розвинутись алергічні реакції у вигляді набряку слизової оболонки та печіння, пов’язані з підвищеною індивідуальною чутливістю до компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не описана.

Термін придатності

1,5 року.

Умови зберігання

Зберігати при температурі від 15 °С до 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 г у балоні алюмінієвому, з клапаном-насосом, у комплекті з розпилювачем та захисним ковпачком.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 22.01.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на КАМФОМЕН® спрей в містах України

Київ 38.5 грн./уп.

спрей оромукозн. і назал. балон 25 г № 1, Стома ..... 38.5 грн./уп.
«АЛЛАНІ» Київ, вул. Велика Васильківська, 62А, тел.: +380442232625