АМПІЦИЛІН для ін’єкцій (AMPICILLIN for injections)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

порошок для розчину для ін'єкцій 0,5 г флакон, № 1Ціни в аптеках
Ампіцилін
0,5 г
№ UA/2950/02/01 від 12.03.2015
B За рецептом
порошок для розчину для ін'єкцій 1 г флакон, № 1Ціни в аптеках
Ампіцилін
1 г
№ UA/2950/02/02 від 12.03.2015
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Ампіцилін має широкий спектр антибактеріальної (бактерицидної) дії. Активний щодо грампозитивних мікроорганізмів (Staphylococcus spp., за винятком штамів, які продукують пеніциліназу; Streptococcus spp., у тому числі S. pneumoniae; Corynebacterium diphtheriae, Bacillus anthracis, Clostridium spp., більшість ентерококів) і грамнегативних (Еsсhеrісhіа coli, Shigella spp., Salmonella spp., Neisseria meningitidis, N. gonorrhoeae, Proteus mirabilis, деякі штами Klebsiella pneumoniae, Haemophilus influenzae) мікроорганізмів.

Препарат руйнується пеніциліназою і тому не діє на пеніциліназоутворювальні штами бактерій. Препарат інгібує полімеразу пептидоглікану і транспептидазу, перешкоджає утворенню пептидних зв’язків і порушує пізні етапи синтезу клітинної стінки мікроорганізмів, що діляться. Вади оболонки, що виникають, знижують осмотичну стійкість бактеріальної клітини, що призводить до її загибелі (лізису).

Фармакокінетика. При в/м або в/в введенні циркулює у високих концентраціях у крові. Cmax у крові досягається через 15 хв при в/в введенні та через 0,5–1 год — після в/м. При в/м введенні 0,5–1 г ампіциліну з інтервалом між введеннями 4–6 год у крові підтримується терапевтична концентрація.

Добре проникає у тканини та рідини організму, виявляється у терапевтичних концентраціях у плевральній, перитонеальній та синовіальній рідині. У жовчі може виявлятися у концентрації, що у 4–100 разів вища, ніж у крові. Відносно невелика частина (10–30%) зв’язується з білками плазми крові. Крізь ГЕБ не проникає. Майже не піддається біотрансформації. Виділяється в основному нирками, частково — з жовчю, у жінок, які годують грудьми, екскретується у молоко. Впродовж 12 год із сечею екскретується 45–70% введеної дози. При порушенні видільної функції нирок підвищується рівень препарату у крові та уповільнюється його виведення. При кліренсі креатиніну <10 мл/хв рівень антибіотика у крові може бути в 10 разів вищим, ніж у хворих із нормальною функцією нирок. Т½ подовжується від 1–2 год у нормі до 10–12 год. Ампіцилін при повторному введенні не кумулює, що дає можливість застосовувати його у високих дозах і тривало.

ПОКАЗАННЯ

сепсис, септичний ендокардит, менінгіт, інфекції дихальних шляхів (пневмонія, хронічний бронхіт, абсцес легень); сечо- і жовчовивідних шляхів (пієліт, пієлонефрит, цистит, холангіт, холецистит); інфекції шкіри і м’яких тканин та захворювання, спричинені чутливими до дії антибіотика мікроорганізмами (спричинені β-гемолітичними стрептококами групи А або коагулазопозитивними стафілококами, чутливими до пеніциліну); санація носіїв тифу (які переносять Salmonella typhi та paratyphi).

ЗАСТОСУВАННЯ

дозу препарату та тривалість лікування встановлюються індивідуально, залежно від тяжкості захворювання, локалізації інфекції та чутливості збудника до препарату. Препарат вводити в/м або в/в (краплинно або струминно).

Рекомендована доза для дорослих становить 250–500 мг 4 рази на добу. Добова доза — 1–3 г. При тяжких інфекціях добова доза може бути підвищена до 10 г і вище.

Новонародженим препарат призначати у добовій дозі 20–40 мг/кг, дітям інших вікових груп — 50–100 мг/кг. При тяжкому перебігу інфекції вказані дози можуть бути подвоєні. Добову дозу вводити у 4–6 прийомів з інтервалом у 4–6 год.

При менінгітах у дітей: дітям віком до 1 міс назначати у добовій дозі 100–500 мг/кг маси тіла, дітям віком від 1 міс призначати у добовій дозі 200–300 мг/кг маси тіла за 6–8 введень. Добову дозу вводити у 4–6 прийомів.

Тривалість лікування становить 7–14 діб і більше. Лікування ампіциліном слід продовжувати впродовж не менше 48–72 год після нормалізації температури тіла і зникнення симптомів захворювання. При інфекціях, спричинених гемолітичним стрептококом, тривалість лікування має становити не менше 10 діб.

Р-н для в/м введення готувати безпосередньо перед застосовуванням, додаючи до вмісту флакона 5 мл стерильної води для ін’єкцій. Для в/в струминного введення разову дозу препарату (не більше 2 г) розчиняти у 5–10 мл води для ін’єкцій або 0,9% р-ну натрію хлориду і вводити повільно впродовж 3–5 хв (введення у дозі 1–2 г здійснювати впродовж 10–15 хв). При разовій дозі, що перевищує 2 г, препарат вводити в/в краплинно. Для в/в краплинного введення разову дозу препарату (2–4 г) розчинити у невеликому об’ємі води для ін’єкцій (7,5–15 мл відповідно), потім отриманий р-н антибіотика додати до 125–250 мл 0,9% р-ну натрію хлориду або 5–10% р-ну глюкози і вводити зі швидкістю 60–80 крапель на хвилину. При в/в краплинному введенні дітям як розчинник застосовувати 5–10% р-н глюкози. Р-ни використовувати одразу після приготування.

Діти. Ампіцилін застосовується у педіатричній практиці.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до ампіциліну та інших β-лактамних антибіотиків (пеніцилінів, цефалоспоринів, карбапенемів); тяжкі порушення функцій печінки та нирок; інфекційний мононуклеоз; лейкемія; ВІЛ-інфекції; захворювання ШКТ/коліт, пов’язаний із застосуванням антибіотиків.

ПОБІЧНА ДІЯ

з боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи, висип, свербіж, гіперемію, кропив’янку, риніт, кон’юнктивіт, рідко — лихоманку, біль у суглобах, еозинофілію, ексфоліативний дерматит, пурпуру, мультиформну ексудативну еритему, синдром Стівенса — Джонсона, дуже рідко — набряк Квінке, анафілактичний шок.

З боку травної системи: нудота, блювання, діарея, зміни смаку, біль у животі, стоматит, глосит, сухість у роті, кишковий дисбактеріоз, гастрит, ентероколіт, геморагічний коліт. У процесі лікування або впродовж декількох тижнів після закінчення антибіотикотерапії існує вірогідність розвитку псевдомембранозного коліту.

З боку гепатобіліарної системи: гепатит, холестатична жовтяниця.

З боку центральної та периферичної нервової системи: при застосуванні високих доз у хворих із нирковою недостатністю — запаморочення, головний біль, тремор, судоми, нейропатія.

Місцеві реакції: в тому числі набряк, свербіж, гіперемія у місці введення.

Лабораторні показники: помірне підвищення активності печінкових трансаміназ, ЛДГ, ЛФ, креатиніну, псевдопозитивні результати неферментативних глюкозуричних тестів та реакції Кумбса.

Інші: зворотні порушення гемопоезу (лейкопенія, тромбоцитопенія, гемолітична анемія, агранулоцитоз), інтерстиціальний нефрит, суперінфекція, кандидоз. При застосуванні Ампіциліну у хворих із бактеріємією (сепсис) можлива реакція бактеріолізу (реакція Яриша — Герксгеймера).

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

у процесі лікування необхідний систематичний контроль функцій нирок, печінки і периферичної крові. Пацієнтам із нирковою недостатністю дозу препарату необхідно знизити; пацієнтам із вираженою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну <10 мл/хв) препарат призначати у половинній дозі з інтервалом 12 год.

З обережністю слід застосовувати при лікуванні хворих дітей, якщо в анамнезі матері є дані щодо її підвищеної чутливості до пеніцилінів.

При БА, сінній лихоманці та інших алергічних захворюваннях препарат застосовувати, призначаючи одночасно десенсибілізуючі засоби.

При довготривалому лікуванні препаратом в ослаблених хворих можливий розвиток суперінфекції, спричиненої стійкими до препарату мікроорганізмами.

Необхідно припинити прийом препарату, якщо виник шкірний висип.

Пацієнти з лімфолейкозом мають підвищений ризик розвитку шкірного висипу.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Тератогенний ефект Ампіциліну не виявлений. Проте застосування Ампіциліну у період вагітності можливо тільки у тому випадку, коли очікувана користь для жінки перевищує потенційний ризик для плода.

Ампіцилін проникає у грудне молоко в низьких концентраціях. Під час лікування препаратом слід припинити годування грудьми.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Під час лікування препаратом у деяких пацієнтів можливе виникнення побічних реакцій з боку ЦНС (див. ПОБІЧНА ДІЯ), тому необхідно дотримуватися обережності при керуванні транспортними засобами і заняттям іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

Ампіцилін підвищує ефект антикоагулянтів, антибіотиків аміноглікозидного ряду, знижує ефект пероральних контрацептивів. При одночасному застосуванні Ампіциліну з пероральними естрогенвмісними препаратами відзначається зниження їх ефективності за рахунок послаблення печінкової циркуляції естрогену.

Пробенецид знижує канальцеву секрецію Ампіциліну, внаслідок чого зростає ризик розвитку його токсичної дії.

Вірогідність появи шкірного висипу підвищує прийом алопуринолу.

Високі дози Ампіциліну знижують рівень атенололу у плазмі крові, тому рекомендується застосовувати ці препарати окремо, спочатку застосовувати атенолол, а після нього — Ампіцилін.

Ампіцилін знижує кліренс і підвищує токсичність метотрексату, підсилює всмоктування дигоксину.

При взаємодії ампіциліну з макролідами, паромоміцином, тетрациклінами, хлорамфеніколом знижується ефект обох препаратів. Ампіцилін може знижувати ефект натрію бензоату.

При одночасному застосуванні з блокаторами β-адренорецепторів підвищується імовірність виникнення анафілактичних реакцій.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

при передозуванні можливий токсичний вплив на ЦНС (запаморочення, головний біль), диспептичні явища (нудота, блювання, рідкі випорожнення), алергічні реакції у вигляді шкірного висипу. У разі виникнення симптомів передозування препарат слід негайно відмінити і при необхідності провести симптоматичне лікування: промивання шлунка, застосування активованого вугілля, сольових проносних, корекція водно-електролітного балансу, гемодіаліз. При алергії показані антигістамінні та десенсибілізуючі засоби.

Несумісність. Неприпустимо змішувати в одній ємності Ампіцилін з іншими медикаментозними засобами.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 16.03.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на АМПІЦИЛІН для ін'єкцій в містах України

Вінниця 10.64 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 9.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Волошкова, 9, тел.: +380432271549

Дніпро 10.72 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 9.1 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, просп. Героїв, 37, тел.: +380567137505

Житомир 10.09 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 9.85 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Перемоги, 53, тел.: +380412557350

Запоріжжя 10.57 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 9.8 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 3, тел.: +380612772929

Івано-Франківск 11.05 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 9.81 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 7Б, тел.: +380672132987

Київ 10.47 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 8.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, просп. Свободи, 5, тел.: +380444847047

Кропивницький 10.23 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 9.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 20В, тел.: +380522273425

Луцьк 10.58 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 9.41 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Крилова, 4, тел.: +380332724117

Львів 11.22 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 0.4 грн./уп.
«ФАРМАТОН» Львів, вул. Дністровська, 17, тел.: +380322405747

Миколаїв 10.72 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 10.1 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, вул. Космонавтів, 142/5, тел.: +380800505911

Одеса 10.83 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 1.07 грн./уп.
«ОРІС ФАРМ» Одеса, вул. Ефимова, 13, тел.: +380730861689

Полтава 10.2 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 10.1 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Полтава, вул. Мазепи Івана, 49, тел.: +380800505911

Рівне 10.72 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 9.1 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Петлюри, 19, тел.: +380362634497

Суми 10.35 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 10.1 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 181, тел.: +380800505911

Тернопіль 10.97 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 10.1 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Тернопіль, вул. Текстильна, 28Ч, тел.: +380352561257

Ужгород 11.26 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 11.2 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, вул. Минайська, 35А, тел.: +380800302060

Харків 10.16 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 10.1 грн./уп.
«АПТЕКА 9-1-1» Харків, шосе Мерефянське, 38, тел.: +380800505911

Херсон 10.48 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 10.35 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948

Хмельницький 11.02 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 10.1 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Довженка Олександра, 7/1, тел.: +380800505911

Черкаси 10.06 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 10.3 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Червона Слобода, вул. Чигиринський шлях, 48А

Чернігів 10.22 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 9.96 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +380462942019

Чернівці 11.08 грн./уп.

АМПІЦИЛІН пор. д/р-ну д/ін. 1 г фл. № 1, Корпорация Артериум ..... 10.1 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернівці, вул. Головна, 41, тел.: +380800505911

Developed by Maxim Levchenko