КСИЛАТ® р-н для інфузій

Юрія-Фарм

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

р-н д/інф. пляшка 200 мл, 1

р-н д/інф. пляшка 400 мл, 1

Затверджено МОЗ Украiни від 2014-03-28 р. № 226. Р.п. № UA/1070/01/01

IНСТРУКЦIЯ для медичного застосування лікарського засобу

Склад

діючі речовини:

1 мл розчину містить ксилітолу 50 мг, натрію ацетату тригідрату (у перерахуванні на натрію ацетат) 2,6 мг, натрiю хлориду 6 мг, кальцію хлориду гексагідрату (у перерахуванні на кальцію хлорид) 0,1 мг, калiю хлориду 0,3 мг, магнiю хлориду гексагідрату (у перерахуванні на магнію хлорид) 0,1 мг;

допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для інфузій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рiдина. Іонний склад препарату:

Na + — 134,4 ммоль/л, K + — 4 ммоль/л, Ca ++ — 0,9 ммоль/л, Mg ++ — 1,1 ммоль/л, Cl — 110,6 ммоль/л, СН3СОО— 31,7 ммоль/л. Енергетична цінність — 200 ккал/л. Теоретична осмолярність

610 мОсмоль/л, рН 6,0–7,6.

Фармакотерапевтична група

Кровозамінники та перфузійні розчини. Розчини електролітів. Електроліти у комбінації з іншими препаратами. Код АТХ В05Х А31.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Основними дiючими речовинами у препаратi є ксилітол і натрiю ацетат.

Ксилітол — п’ятиатомний спирт, який при внутрішньовенному введенні швидко включається у загальний метаболізм, 80% засвоюється у печінці і накопичується у вигляді глікогену.

Чинить виражену антикетогенну дію, є джерелом енергії з незалежним від інсуліну метаболізмом.

Ксилітол — це природний проміжний продукт вуглеводного обміну у людей, тому має низьку токсичність і добру переносимість. На відміну від фруктози, не спричиняє зниження у печінці нуклеотидів (АТФ, АДФ, АМФ), а також безпечний для введення хворим з дефіцитом ферменту фруктозо-1,6-дифосфатази або які не переносять фруктозу.

Натрію ацетат належить до залужнюючих засобів сповільненої дії. Він спричиняє накопичення основ за рахунок метаболізації забуферованого препарату і показаний при видах метаболічного ацидозу, при яких накопичення надлишку Н+ іде повільно (наприк­лад, при нирковому та дефіцитному недихальному ацидозі). При застосуванні натрію ацетату, на вiдмiну вiд розчину натрiю гiдрокарбонату, корекцiя метаболiчного ацидозу вiдбувається повiльніше, тому не спричиняє рiзких коливань рН.

Фармакокінетика.

Натрію ацетат протягом 1,5–2 годин повністю метаболізується в еквівалентну кількість натрію гідрокарбонату, не спричиняє внутрішньоклітинного інтерстиціального набряку головного мозку і підвищення агрегації тромбоцитів та еритроцитів. Важливо, що споживання кисню при метаболізмі ацетату значно менше, ніж при метаболізмі лактату, що має важливе значення для лікування тяжкого шоку різного походження.

Завдяки складу Ксилат® належить до групи багатокомпонентних поліфункціональних гіперосмолярних розчинів і чинить антикетогенну, гемодинамічну, дезiнтоксикацiйну, реологiчну, енергетичну, залужнюючу та осмодіуретичну дію.

Клінічні характеристики

Показання

Для зменшення iнтоксикацiї, покращення мікроциркуляції, для часткового покриття потреби у вуглеводах, що виникає при цукровому діабеті та при інших порушеннях утилізації глюкози, при травматичному, операційному, гемолітичному та опіковому шоці (з урахуванням осмолярності крові та сечі), при передоперацiйнiй пiдготовцi та у пiсляоперацiйний перiод, при гострiй крововтратi, а також при опiковiй хворобi, при затяжних гнiйних процесах, при рiзних iнфекцiйних захворюваннях та хронiчних токсичних гепатитах.

Протипоказання

Гіперосмолярна кома, анурія. Ксилат® не треба вводити у випадках, коли протипоказане вливання рiдини (набряки, крововилив у мозок, тромбоемболiя, серцево-судинна декомпенсацiя, артеріальна гіпертензія ІІІ ст.). Не рекомендується застосування препарату при загальному зневодненні та порушеннях водно-електролітного обміну.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарат не можна змішувати з фосфат- та карбонатвмісними розчинами. Ксилат® не може бути розчином-носієм для інших препаратів. Додавання препаратів може призвести до фізико-хімічних змін.

Особливості застосування

Для досягнення гемодинамічного ефекту Ксилат® вводити дорослим внутрiшньовенно краплинно зі швидкістю 40–60 крапель/хв.

У разі необхідності допускається струминне введення препарату після проведення проби шляхом краплинного введення зі швидкістю 30 крапель/хв. Спочатку ввести 15 крапель препарату, а через 3 хв, при відсутності реакції, препарат вводити струминно.

Антикетогенні властивості препарату проявляються при швидкості введення, рівній швидкості утилізації ксилітолу.

При хворобах печінки препарат слід застосовувати під контролем показників функції печінки. Препарат застосовують з обережністю при хронічній нирковій недостатності, під час введення препарату слід контролювати функцію нирок.

Оскільки Ксилат® має жовчогінні властивості, його введення при жовчокам’яній хворобі слід здійснювати під ретельним контролем лікаря. Введення препарату Ксилат® хворим на цукровий діабет необхідно здійснювати під контролем вмісту цукру в крові.

Не рекомендується застосування препарату при загальному зневодненні та порушеннях водно-електролітного обміну.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дослідження щодо застосування Ксилату® вагітним, жінкам у період годування груддю не проводилося.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат застосовувати винятково в умовах стаціонару.

Спосіб застосування та дози

Дорослим вводити внутрiшньовенно краплинно, зі швидкістю 50–70 крапель на хвилину, тобто 2,1–3 мл/кг/год або 150–210 мл/год.

Максимальна доза: дорослим — 2100 мл на добу або 1,5 г ксилітолу/кг маси тіла/добу. Максимальна швидкість інфузії — 210 мл/год (70 крапель на хвилину) = 0,15 г ксилітолу/кг маси тіла/год.

При хронiчних і токсичних гепатитах — дорослим по 400 мл (5–6 мл/кг), краплинно (необхідний контроль показникiв функцiї печiнки) одноразово або двічі на добу (добова доза може бути розділена на 2 введення);

Для парентерального харчування хворих, у тому числі хворих на цукровий діабет — дорослим по 600–1000 мл (10–15 мл на 1 кг маси тiла хворого), одноразово або двічі на добу (добова доза може бути розділена на 2 введення);

При травматичному, опiковому, пiсляоперацiйному i гемолiтичному шоці — дорослим по 600–1000 мл (10–15 мл на 1 кг маси тiла хворого), одноразово або двічі на добу (добова доза може бути розділена на 2 введення);

У передоперацiйний перiод та пiсля рiзних хiрургiчних втручань дорослим у дозi 400–600 мл (6–10 мл/кг) краплинно, одноразово або двічі на добу (добова доза може бути розділена на 2 введення), щоденно, протягом 3 — 5 днiв.

При гострiй крововтратi — дорослим по 1000 — 1400 мл (до 20 мл/кг). У цьому випадку інфузії препарату Ксилат® рекомендується також проводити на догоспітальному етапi у спецiалiзованiй машинi «Швидкої допомоги».

Діти.

Дослідження щодо можливості застосування дітям не проводилося.

Передозування

При передозуваннi препарату може спостерігатися нудота, здуття кишечнику, діарея, біль у животі, порушення водно-електролітного балансу (у вигляді гіпертонічної реакції; у цьому випадку слід вводити гіпотензивні засоби під контролем артеріального тиску).

Побічні реакції

Алергічні реакції, включаючи висип, свербіж, кропив’янку, рідко — тахікардія, підвищення температури тіла, подразнення периферичних вен у місці введення. Може виникати гіпертонічна реакція (у цьому випадку слід вводити гіпотензивні засоби під контролем артеріального тиску); нудота, озноб.

Порушення обміну електролітів, лактоацидоз, гіпергідратація, набряки, гіпероксалурія, гіперурикемія, зміни печінкових функціональних проб, ацидоз (у тому числі молочно-кислий ацидоз).

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Несумісність.

Препарат не можна змішувати з фосфат- та карбонатвмісними розчинами. Додавання препаратів може призвести до фізико-хімічних змін. Якщо таке додавання необхідне, слід контролювати дотримання стерильності, ретельного перемішування та взаємодії препаратів.

Упаковка

По 200 або 400 мл у пляшках.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник/заявник

ТОВ «Юрія-Фарм».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності/місцезнаходження заявника та/або представника заявника

Україна, 18030, м. Черкаси, вул. Вербовецького, 108. Тел./факс: (044) 281–01–01.

Дата додавання: 17.07.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на КСИЛАТ® р-н для інфузій в містах України

Вінниця 99.72 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 92.84 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, вул. Київська, 45, тел.: +380503016304

Дніпро 100.47 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 88.22 грн./уп.
«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпропетровськ, пл. Соборна, 4, тел.: +380563702492

Житомир 92.75 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 73.72 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Вітрука, 51, тел.: +380412463046

Запоріжжя 101.91 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 91.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 17, тел.: +380617699904

Івано-Франківск 99.54 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 90.14 грн./уп.
«ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ» Івано-Франківськ, вул. Мазепи Гетьмана, 1

Київ 102.37 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 74.9 грн./уп.
«АПТЕКА TAS» Київ, вул. Саперно-Слобідська, 10, тел.: +380445242206

Кропивницький 99.1 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 92.84 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Кіровоград, вул. Тельнова Євгена, 1Г

Луцьк 97.96 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 76.48 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, просп. Перемоги, 18, тел.: +380503755086

Львів 98.09 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 81.7 грн./уп.
«D.S.» Львів, вул. Максимовича, 9

Миколаїв 98.47 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 87.18 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, вул. Космонавтів, 142/5

Одеса 97.91 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 85.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Палія Семена, 82, тел.: +380487587758

Полтава 100.33 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 85.84 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Полтава, вул. Новий Базар, 2/37

Рівне 100.92 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 82.55 грн./уп.
«МЕРЕЖА СІМЕЙНИХ АПТЕК» Рівне, перехр. Відінська / Київська, 2/8, тел.: +380362671171

Суми 96.74 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 87.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Петропавлівська, 74, тел.: +380542610004

Тернопіль 104.15 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 92.85 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Тернопіль, вул. Текстильна, 28Ч, тел.: +380352561257

Ужгород 105.2 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 99.4 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, вул. Минайська, 35А, тел.: +380312671099

Харків 99.91 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 86.33 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Харків, вул. Проскури Академіка, 5/7

Херсон 97.25 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 87.18 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Херсон, вул. Мира, 17

Хмельницький 94.41 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 73 грн./уп.
«М.Т.К.» Хмельницький, вул. Пілотська, 1А, тел.: +380382650059

Черкаси 97.76 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 78.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Нижня Горова, 98, тел.: +380472721043

Чернігів 100.13 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 89.08 грн./уп.
«АПТЕКА TAS» Чернігів, вул. Незалежності, 32, тел.: +380462615043

Чернівці 101.3 грн./уп.

КСИЛАТ® р-н д/інф. пляшка 200 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 92.85 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Чернівці, вул. Головна, 200, тел.: +380372931378