АДВАНТАН® (ADVANTAN®)

Склад і форма випуску

мазь 0,1 % туба 15 г, № 1Ціни в аптеках
Метилпреднізолону ацепонат
0,1 %
Допоміжні речовини: віск білий, олія мінеральна, парафін м'який білий, дегимульс e (dehymuls e), вода очищена.
A
крем 0,1 % туба 15 г, № 1Ціни в аптеках
Метилпреднізолону ацепонат
0,1 %
Допоміжні речовини: децил олеат, гліцерину моностеарат 40-55%, спирт цетостеариловий, жир твердий, совтізан 378, поліоксилу стеарат 40, гліцерин 85%, натрію едетат, спирт бензиловий, бутилгідрокситолуол, вода очищена.
№ UA/0784/01/01 від 11.01.2019
A

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

Склад

діючі речовини: 1 г мазі містить 1 мг метилпреднізолону ацепонату;

допоміжні речовини: віск білий, олія мінеральна, парафін білий м'який, Дегимульс Е (Dehymuls E), вода очищена.

Лікарська форма

Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: непрозора мазь білого або з жовтуватим відтінком кольору.

Фармакотерапевтична група

Кортикостероїди для застосування у дерматології.

Код АТХ

D07A C14.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Адвантан® при місцевому застосуванні пригнічує запальні та алергічні реакції шкіри, а також реакції, пов'язані з гіперпроліферацією клітин, що сприяє усуненню як об'єктивних симптомів (еритеми, набряку, інфільтрації, ліхеніфікації), так і суб'єктивних скарг (свербіж, печіння, біль).

Відомо, що метилпреднізолону ацепонат безпосередньо зв'язується з внутрішньоклітинними глюкокортикоїдними рецепторами. Це особливо стосується основного метаболіту — 6α-метилпреднізолону-17-пропіонату, який утворюється після розщеплення у шкірі.

Зв'язування комплексу рецептор-стероїд із певною ділянкою молекули ДНК ініціює низку біологічних ефектів.

Зв'язування комплексу рецептор-стероїд призводить до індукції синтезу макрокортину. Макрокортин інгібує вивільнення арахідонової кислоти і таким чином знижує утворення медіаторів запалення, таких як простагландини та лейкотрієни.

Імуносупресивну дію глюкокортикостероїдів можна пояснити інгібуванням синтезу цитокінів та антимітотичним ефектом, який поки що недостатньо вивчений.

Інгібування синтезу вазодилатаційних простагландинів або потенціювання вазоконстрикторного ефекту адреналіну врешті решт зумовлює вазоконстрикторну активність глюкокортикостероїдів.

Фармакокінетика.

Метилпреднізолону ацепонат гідролізується в епідермісі та в дермі до утворення 6a-метилпреднізолон-17-пропіонату, його основного метаболіту, який сильніше зв'язується з рецепторами кортикостероїдів, ніж початковий продукт, — чітка ознака шкірної «біоактивації».

Відсоткове та загальне відношення черезшкірної абсорбції місцевого кортикостероїду залежить від низки факторів, таких як хімічна структура сполуки, допоміжних речовин, концентрація сполуки в основі, умови дії (площа обробленої поверхні, тривалість дії, відкритий або оклюзивний спосіб лікування) та характеристики шкіри (вид та ступінь тяжкості патології, анатомічна локалізація).

Черезшкірну абсорбцію метилпреднізолону ацепонату у формі мазі досліджували з участю здорових добровольців. Черезшкірна абсорбція метилпреднізолону ацепонату через шкіру, яка була вражена в експериментальних цілях шляхом видалення рогового шару епідермісу, виявилася значно підвищеною. У дорослих, хворих на псоріаз, та у пацієнтів з атопією черезшкірна абсорбція метилпреднізолону ацепонату у формі мазі становила приблизно 2,5%.

Після потрапляння до кровотоку основний продукт гідролізу метилпреднізолону ацепонату, 6a-метилпреднізолон-17-пропіонат, швидко зв'язується з глюкуроновою кислотою і таким чином інактивується.

Метаболіти метилпреднізолону ацепонату (основний метаболіт: 6a-метилпреднізолон-17-пропіонат-21-глюкоронід) виводяться з організму головним чином із сечею, період напіввиведення становить приблизно 16 годин. Після внутрішньовенного застосування повне виведення через сечу та випорожнення відбувається протягом 7 днів. Акумуляції в організмі діючої речовини або метаболітів не спостерігається.

Клінічні характеристики

Показання

Атопічний дерматит (ендогенна екзема, нейродерміт), контактна екзема, дисгідротична, неспецифічна екзема, екзема у дітей.

Протипоказання

Підвищена чутливість до метилпреднізолону ацепонату або до будь-якого іншого компонента препарату; туберкульозні та сифілітичні процеси у ділянці нанесення мазі; вірусні захворювання (наприклад, вітряна віспа, оперізувальний лишай), розацеа, навколоротовий дерматит, виразки, акне звичайне, атрофічний дерматит або реакції після щеплення у ділянці нанесення мазі.

Шкірні захворювання, що супроводжуються бактеріальними або грибковими інфекціями (див. розділ «Особливості застосування»).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

 

Немає даних.

Особливості застосування

Глюкокортикоїди слід застосовувати тільки у мінімально можливих дозах, особливо дітям, та тільки протягом періоду, коли це є абсолютно необхідним для досягнення та підтримки бажаного терапевтичного ефекту.

У разі оброблення великих ділянок шкіри тривалість лікування повинна бути визначена відповідним чином.

При бактеріальних інфекційних процесах шкіри і/або у разі грибкового ураження необхідно додаткове спеціальне лікування.

Місцеві шкірні інфекції можуть загострюватися у разі місцевого застосування глюкокортикоїдів.

Необхідно уникати застосування лікарського засобу в зоні обличчя при розацеа або навколоротовому дерматиті.

При застосуванні Адвантан® слід уникати потрапляння препарату в очі, на глибокі відкриті рани, на слизові оболонки.

Якщо шкіра надмірно пересихає при тривалому нанесенні крему Адвантан®, рекомендується перейти на застосування іншої лікарської форми препарату з вищим вмістом жирів (жирна мазь Адвантан®).

При нанесенні препарату Адвантан® на велику поверхню шкіри (40–60% поверхні шкіри) або навіть при використанні неоклюзійних пов'язок ні у дорослих, ні у дітей не спостерігалося порушення функції кори надниркових залоз. Під час застосування метилпреднізолону ацепонату на 60% поверхні тіла під оклюзивну пов'язку протягом 22 годин у здорових дорослих людей спостерігалося зниження рівня кортизолу в плазмі крові та вплив на його добовий ритм.

При нанесенні кортикостероїдів для місцевого застосування у високих дозах на великі площі тіла або упродовж тривалого періоду, особливо під оклюзійну пов'язку, значно підвищується ризик виникнення побічних ефектів. Необхідно уникати лікування із використанням оклюзійної пов'язки, якщо таке не призначене. Слід пам'ятати, що пелюшки та підгузники, так само, як зони попрілості, можуть спричинити таку саму дію, як оклюзійна пов'язка.

У разі лікування великих ділянок поверхні тіла тривалість лікування повинна бути якомога меншою, оскільки неможливо повністю виключити вірогідність абсорбції або системних ефектів.

Так само, як з усіма кортикостероїдами, невідповідне застосування цього лікарського засобу може маскувати клінічні симптоми.

При глаукомі або її наявності в анамнезі слід повідомити лікаря.

Як відомо, при системній терапії кортикостероїдами також може розвиватися глаукома (наприклад, після застосування у високих дозах або на великій поверхні протягом тривалого періоду, використанні оклюзійних пов'язок або нанесенні на шкіру навколо очей).

Застосування, особливо довготривале, засобів для місцевого лікування, може спричинити реакцію сенсибілізації. У такому разі необхідно припинити лікування та призначити відповідну терапію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

На данний час немає достовірних даних щодо застосування препарату Адвантан® вагітним жінкам.

Експериментальні дослідження на тваринах із застосуванням метилпреднізолону ацепонату із застосуванням доз, які перевищували терапевтичну дозу, виявили ембріотоксичний та/або тератогенний ефект.

Зазвичай у І триместрі вагітності слід уникати зовнішнього застосування препаратів, що містять кортикостероїди (зокрема, препарату Адвантан®). Деякі епідеміологічні дослідження дозволяють припускати можливе збільшення ризику палатосхизу у новонароджених, якщо їх матері застосовували системні кортикостероїди у І триместрі вагітності.

У період вагітності або годування груддю необхідно уникати оброблення великих ділянок поверхні шкіри, довготривалого лікування або використання оклюзійних пов'язок.

Необхідно врахувати співвідношення ризик-користь при призначенні препарату Адвантан® вагітним.

Годування груддю.

Дослідження на тваринах виявили, що метилпреднізолону ацепонат не передається новонародженим через грудне молоко. Тим не менше, не виявлено, чи проникає метилпреднізолону ацепонат у грудне молоко, оскільки кортикостероїди, що застосовуються системно, виявляються у грудному молоці. Не виявлено, чи може місцеве застосування препарату Адвантан® призвести до достатньої системної абсорбції метилпреднізолону ацепонату, яка дозволила б виявити його у грудному молоці.

Із цієї причини необхідно бути уважними у разі призначення Адвантан® жінкам, які годують груддю.

У період годування груддю не слід наносити мазь Адвантан® на молочні залози. Особливо слід уникати тривалого застосування препарату, нанесення його на великі ділянки шкіри або використання оклюзійних пов'язок.

Фертильність. Даних щодо впливу препарату на фертильність немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не встановлена.

Спосіб застосування та дози

Зазвичай мазь наносити на уражені ділянки шкіри 1 раз на добу тонким шаром. Тривалість застосування зазвичай не має перевищувати для дорослих 12 тижнів, для дітей — 4 тижні.

У разі пропуску своєчасного нанесення Адвантан® мазь, не слід застосовувати підвищену дозу препарату при наступному нанесенні. Якщо початкові симптоми захворювання шкіри з'являються знову після завершення курсу лікування, необхідно обов'язково звернутися до лікаря.

Адвантан®, мазь забезпечує шкірі відповідний рівень жиру, не блокуючи при цьому потіння та теплообмін.

Діти.

Для дітей віком від народження до 4 місяців безпека не встановлена. Перед застосуванням дітям віком від 4 місяців до 3 років рекомендовано проконсультуватися у лікаря. Дітям не вимагається коригування дози у разі застосування препарату Адвантан® мазь. Курс лікування не повинен перевищувати 4 тижні. Адвантан® мазь не можна використовувати під оклюзійну пов'язку. Слід пам'ятати, що пелюшки та підгузники можуть спричинити таку саму дію, як оклюзійна пов'язка.

Передозування

У разі появи випадків атрофії шкіри, спричинених передозуванням топічного препарату, лікування необхідно припинити. Зазвичай симптоми минають протягом 10–14 днів.

Результати досліджень гострої токсичності із застосуванням метилпреднізолону ацепонату не виявили жодного ризику гострої інтоксикації після одноразового нанесення на шкіру надмірної кількості препарату (застосування на великій площі поверхні тіла в умовах, що сприяють абсорбції) або після випадкового прийому препарату внутрішньо.

Побічні реакції

Частоту побічних ефектів, що спостерігаються у ході клінічних досліджень і наведені в таблиці нижче, визначено відповідно до конвенції частоти побічних ефектів MedDRA: дуже часто (>1/10); часто (>1/100, <1/10); нечасто (>1/1000,<1/100), рідко (>1/10000, <1/1000); дуже рідко (<1/10000), невідомо (частота не може бути оцінена на основі наявних даних; можливі побічні реакції, що не спостерігалися під час клінічних досліджень). Для кодування було використано версію 12.0 MedDRA.

Органи і системи Часто Нечасто Невідомо
Загальні розлади та реакції у місці нанесення Печіння, свербіж у місці нанесення Сухість, еритема, везикули, подразнення, екзема, папули в місці нанесення, периферичні набряки Фолікуліт, гіпертрихоз, висипання, пустули, біль, парестезія у місці нанесення
Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини Атрофія шкіри,

екхімоз, імпетиго, надмірно жирна шкіра

Акне, телеангіектазія, поява стриїв, навколоротовий дерматит, шкірні тріщини, зміна кольору шкіри, бактеріальний целюліт, контактний дерматит, піодермія, інфекції шкіри, грибкові ураження, знебарвлення шкіри, шкірна алергічна реакція
Порушення з боку імунної системи Гіперчутливість до лікарського засобу

В окремих випадках при тривалому застосуванні можливий системний вплив кортикоїдів у зв'язку з їх абсорбцією.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 15 г у тубі, по 1 тубі в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Байєр Хелскер Мануфактурінг С.Р.Л., Італія/Bayer Healthcare Manufacturing S.R.L., Italy.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Віа Е Шерінг 21, 20090, Сеграте, Мілан, Італія/

Via E Schering, 21, 20090, Segrate, Milano, Italy.

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Склад:

діюча речовина: метилпреднізолону ацепонат;

1 г крему містить 1 мг метилпреднізолону ацепонату;

допоміжні речовини: децилолеат, гліцерол моностеарат 40-55%, спирт цетостеариловий, твердий жир, софтизан-378, поліоксил-40-стеарат, гліцерин 85%, натрію едетат, спирт бензиловий, бутилгідрокситолуол, вода очищена.

Лікарська форма.

Крем.

Основні фізико-хімічні властивості: білий непрозорий крем.

Фармакотерапевтична група.

Кортикостероїди для застосування у дерматології. Код АТХ D07A C14.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Адвантан® при місцевому застосуванні пригнічує запальні та алергічні реакції шкіри, а також реакції, пов’язані з гіперпроліферацією клітин, що сприяє усуненню як об’єктивних симптомів (еритема, набряк, мацерація), так і суб’єктивних скарг (свербіж, печіння, біль).

Відомо, що метилпреднізолону ацепонат безпосередньо зв’язується з внутрішньоклітинними глюкокортикоїдними рецепторами. Це особливо стосується основного метаболіту — 6α-метилпреднізолону-17-пропіонату, який утворюється після розщеплення у шкірі.

Зв’язування комплексу рецептор-стероїд із певною ділянкою молекули ДНК ініціює низку біологічних ефектів.

Зв’язування комплексу рецептор-стероїд призводить до індукції синтезу макрокортину. Макрокортин інгібує вивільнення арахідонової кислоти і таким чином знижує утворення медіаторів запалення, таких як простагландини та лейкотрієни.

Імуносупресивну дію глюкокортикостероїдів можна пояснити інгібуванням синтезу цитокінів та антимітотичним ефектом, який поки що недостатньо вивчений.

Інгібування синтезу вазодилатаційних простагландинів або потенціювання вазоконстрикторного ефекту адреналіну врешті решт зумовлює вазоконстрикторну активність глюкокортикостероїдів.

Метилпреднізолону ацепонат (6a-метилпреднізолону ацепонат) є негалогенозаміщеною кортикостероїдною синтетичною молекулою, що характеризується підвищеним ступенем дисоціації при реалізації її місцевої та системної дії.

6a-метилова група володіє потенціюючим ефектом, а ліпофільні групи складних ефірів забезпечують краще проникнення через шкіру.

Місцевий протизапальний ефект, підтверджений фармакологічними та клініко-фармакологічними дослідженнями, є аналогічним ефекту кортикостероїдів потужнішої дії. Системна дія метилпреднізолону ацепонату при його місцевому застосуванні, за даними досліджень, виражена незначною мірою.

Фармакокінетика.

Метилпреднізолону ацепонат гідролізується в епідермісі та в дермі до утворення 6a-метилпреднізолон-17-пропіонату, його основного метаболіту, який сильніше зв’язується з рецепторами кортикостероїдів, ніж початковий продукт, що є чіткою ознакою шкірної біоактивації.

Відсоткове та загальне відношення черезшкірної абсорбції місцевого кортикостероїду залежить від низки факторів, таких як хімічна структура сполуки, допоміжних речовин, концентрація сполуки в основі, умови дії (площа обробленої поверхні, тривалість дії, відкритий або оклюзивний спосіб лікування) та характеристики шкіри (вид та ступінь тяжкості патології, анатомічна локалізація).

Черезшкірну абсорбцію метилпреднізолону ацепонату у формі крему досліджували з участю здорових добровольців. При застосуванні оклюзійних пов’язок 15 г крему Адвантан® двічі на день протягом 7 днів середня черезшкірна абсорбція становила приблизно 2,5%, що відповідає приблизно системному кортикостероїдному навантаженню 10 мкг/кг/добу. Черезшкірна абсорбція метилпреднізолону ацепонату за умови експериментального пошкодження шкіри шляхом видалення рогового шару епідермісу виявилася значно підвищеною.

Після потрапляння до кровотоку основний продукт гідролізу метилпреднізолону ацепонату, 6a-метилпреднізолон-17-пропіонат, швидко зв’язується з глюкуроновою кислотою і таким чином інактивується.

Метаболіти метилпреднізолону ацепонату (основний метаболіт 6a-метилпреднізолон-17-пропіонат-21-глюкоронід) виводяться з організму головним чином із сечею, період напіввиведення становить приблизно 16 годин. Після внутрішньовенного застосування повне виведення з сечею та калом відбувається протягом 7 днів. Кумуляції в організмі діючої речовини або метаболітів не спостерігається.

Клінічні характеристики.

Показання.

Атопічний дерматит (нейродерміт, ендогенна екзема); справжня (істинна) екзема; простий контактний дерматит та алергічний контактний дерматит; дисгідротична екзема, дитяча екзема.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до метилпреднізолону ацепонату або до будь-якого іншого компонента препарату; туберкульозні та сифілітичні процеси у ділянці нанесення препарату; вірусні захворювання (наприклад вітряна віспа, оперізувальний лишай), розацеа, періоральний дерматит, виразкові ураження шкіри, звичайні вугри, атрофічний дерматит, шкірні реакції після щеплення у ділянці нанесення препарату; захворювання шкіри, що супроводжуються бактеріальними або грибковими інфекціями (див. розділ «Особливості застосування»).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Немає даних.

У зв’язку з абсорбцією оброблення великих ділянок шкіри або лікування протягом тривалого періоду може викликати взаємодію, схожу на ту, що спостерігається під час системної терапії. Однак дотепер жоден із таких видів взаємодії зареєстрований не був.

У разі необхідності одночасного застосування будь-яких інших лікарських засобів слід проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування.

Глюкокортикоїди слід застосовувати тільки у мінімальних можливих дозах, особливо дітям, та тільки протягом періоду, коли це є абсолютно необхідним для досягнення та підтримки бажаного терапевтичного ефекту.

При лікуванні патологічного процесу на великій ділянці шкіри тривалість терапії повинна бути чітко визначена лікарем.

При бактеріальних інфекційних процесах шкіри і/або у разі грибкового ураження необхідне додаткове спеціальне лікування із застосуванням антибактеріальних і/або антимікотичних препаратів.

Місцеві шкірні інфекції можуть загострюватися у разі місцевого застосування глюкокортикоїдів.

Необхідно уникати застосування лікарського засобу в ділянці обличчя при розацеа або навколоротовому дерматиті.

При застосуванні лікарського засобу Адвантан® слід уникати потрапляння препарату в очі та на глибокі відкриті рани, на слизові оболонки.

Під час застосування метилпреднізолону ацепонату (Адвантан® 0,1% гідрофобний крем) на 60% поверхні тіла під оклюзійною пов’язкою протягом 22 годин у здорових дорослих добровольців спостерігалося зниження рівня кортизолу у плазмі крові та вплив на його добовий ритм. Такий режим застосування лікарського засобу слід застосовувати якомога менше. При нанесенні препарату Адвантан® на велику поверхню шкіри (40-90% поверхні шкіри) без використання оклюзії у дітей (у новонароджених функцію оклюзійної пов’язки може виконувати підгузок) не спостерігалося порушення функції кори надниркових залоз. Незважаючи на це, при нанесенні препарату на велику поверхню шкіри тривалість лікування повинна бути якомога меншою.

При нанесенні кортикостероїдів для місцевого застосування на великі площі тіла або упродовж тривалого періоду, особливо під оклюзійну пов’язку, значно підвищується ризик виникнення побічних ефектів. Необхідно уникати лікування із використанням оклюзійної пов’язки, якщо таке не призначене. Слід пам’ятати, що пелюшки та підгузки, так само, як зони попрілості, можуть спричинити таку саму дію, як оклюзійна пов’язка.

У разі лікування великих ділянок поверхні тіла тривалість лікування повинна бути якомога меншою, оскільки неможливо повністю виключити вірогідність абсорбції або системних ефектів.

Так само, як з усіма кортикостероїдами, невідповідне застосування цього лікарського засобу може маскувати клінічні симптоми.

Якщо шкіра надмірно пересихає при тривалому нанесенні крему Адвантан®, рекомендується перейти на застосування іншої лікарської форми препарату з вищим вмістом жирів (мазь Адвантан® або жирна мазь Адвантан®).

Як і в разі системного застосування кортикостероїдів, при їх місцевому застосуванні можливе виникнення глаукоми (наприклад, після застосування у високих дозах або на великі поверхні протягом тривалого періоду, при використанні оклюзійних пов’язок або нанесенні на шкіру навколо очей).

Прийом препаратів, призначених для місцевого застосування, протягом тривалого періоду може викликати сенсибілізацію. У такому разі слід припинити терапію та провести відповідне лікування.

До складу препарату входить цетостеариловий спирт, бутилгідрокситолуол, що може спричинити розвиток таких місцевих шкірних реакцій, як контактний дерматит; бутилгідрокситолуол може спричинити розвиток подразнення очей, слизових оболонок.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

На сьогодні немає достовірних даних щодо застосування препарату Адвантан® вагітним, однак очікується мінімальний ризик, оскільки вірогідність системної дії кортикостероїдів для місцевого застосування є дуже низькою.

Експериментальні дослідження на тваринах із застосуванням метилпреднізолону ацепонату у дозах, які перевищували терапевтичну дозу, виявили ембріотоксичний та/або тератогенний ефект.

Вагітним або жінкам, які годують груддю, не слід застосовувати цей препарат без нагальної потреби та без ретельного контролю лікаря.

У Ι триместрі вагітності бажано уникати зовнішнього застосування препаратів, що містять кортикостероїди. Протягом вагітності слід уникати оброблення великих ділянок шкіри, довготривалого застосування препарату або його застосування під оклюзійну пов’язку.

Деякі епідеміологічні дослідження дають можливість підозрювати наявність підвищеного ризику палатосхізису у новонароджених, матері яких отримували лікування кортикостероїдами протягом Ι триместру вагітності.

Вагітним жінкам призначати крем Адвантан® можна лише після проведення ретельної оцінки співвідношення користь/ризик.

Дослідження на мишах виявили, що метилпреднізолону ацепонат не проникає у молоко. Однак невідомо, чи проникає метилпреднізолону ацепонат у грудне молоко людини, оскільки кортикостероїди, які вводилися системним шляхом, були присутні у грудному молоці жінки. Невідомо, чи може місцеве застосування крему Адвантан® призвести до системної абсорбції метилпреднізолону ацепонату у кількості, що може бути виявлена у грудному молоці людини. Тому необхідно з обережністю призначати крем Адвантан® жінкам, які годують груддю.

У період годування груддю не слід наносити препарат на молочні залози. Особливо слід уникати тривалого застосування препарату, його нанесення на великі ділянки шкіри або його використання під оклюзійну пов’язку.

Інформації щодо впливу метилпреднізолону ацепонату на фертильність немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не встановлена.

Спосіб застосування та дози.

Зазвичай препарат слід наносити на уражені ділянки шкіри 1 раз на добу тонким шаром, якщо лікар не призначив інакше.

Формула крему Адвантан® (1 г крему Адвантан® містить 1 мг метилпреднізолону ацепонату) у зв’язку з підвищеним вмістом води забезпечує витікання ексудату і, таким чином, є особливо пристосованою для лікування мокнучих екзематозних елементів у гострій фазі, а також ділянок шкіри з мацерацією, покритих або непокритих волоссям.

Тривалість застосування у звичайних випадках не повинна перевищувати для дорослих 12 тижнів, для дітей — 4 тижні. Немає даних щодо безпеки застосування крему Адвантан® дітям віком до 4 місяців.

При застосуванні крему Адвантан® для лікування дітей віком від 4 місяців немає потреби у корекції дози.

Діти.

Немає даних щодо безпеки застосування крему Адвантан® дітям віком до 4 місяців. Перед застосуванням дітям віком від 4 місяців до 3 років рекомендовано проконсультуватися з лікарем.

При застосуванні крему Адвантан® для лікування дітей віком від 4 місяців немає потреби у корекції дози.

Тривалість застосування дітям у звичайних випадках не повинна перевищувати 4 тижні.

Адвантан®, крем, не можна застосовувати дітям під оклюзійну пов’язку. Слід пам’ятати, що пелюшки та підгузки можуть спричинити таку саму дію, як оклюзійна пов’язка.

Передозування.

У випадках виникнення шкірної атрофодермії, пов’язаних із передозуванням у разі місцевого застосування препарату, лікування слід припинити. Як правило, симптоми регресують протягом 10-14 днів.

Результати досліджень гострої токсичності із застосуванням метилпреднізолону ацепонату не виявили жодного ризику гострої інтоксикації після одноразового нанесення на шкіру надмірної кількості препарату (застосування на велику площу поверхні тіла в умовах, що сприяють абсорбції) або після випадкового прийому препарату внутрішньо.

Побічні реакції.

Під час клінічних досліджень найчастішими побічними ефектами при застосуванні крему Адвантан® були печіння та свербіж у місці нанесення.

Частоту побічних реакцій, які спостерігаються в ході клінічних досліджень і наведені у таблиці нижче, визначено відповідно до MedDRA (версія 12.0): дуже часті (>1/10); часті (>1/100, 1/1000, 1/10000,

Органи і системи Часті Нечасті Поодинокі
Інфекції та інвазії   Грибкові інфекції шкіри  
Загальні розлади і реакції у місці нанесення Печіння та свербіж у місці нанесення Сухість, еритема, везикули, фолікуліт, висипання, парестезія у місці нанесення Целюліт, набряк, подразнення
Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини     Піодермія, шкірні тріщини, телеангіектазії, атрофія шкіри, акне
Порушення з боку імунної системи   Гіперчутливість до препарату  

Також при застосуванні крему Адвантан® у рідкісних випадках можуть спостерігатися такі побічні реакції, як бактеріальний целюліт та інфекції шкіри.

Як і у разі зовнішнього застосування інших кортикостероїдів, можуть спостерігатися такі побічні ефекти (частота не визначена), як потоншання шкіри (атрофія шкіри), поява стрий, запалення волосяних фолікулів (фолікуліт) у місці нанесення, надмірний ріст волосся (гіпертрихоз), телеангіектазії, періоральний дерматит, зміна кольору шкіри, контактний дерматит та алергічні шкірні реакції на будь-який із компонентів препарату.

В окремих випадках можливий системний вплив кортикостероїдів у зв’язку з їх абсорбцією.

До складу препарату входить цетостеариловий спирт, бутилгідрокситолуол, що може спричинити розвиток таких місцевих реакцій, як контактний дерматит; бутилгідрокситолуол може спричинити розвиток подразнення очей, слизових оболонок.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату та обов’язково звернутися до лікаря.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 5 г або по 15 г у тубі; по 1 тубі в картонній пачці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

Байєр Хелскер Мануфактурінг С.Р.Л./

Bayer Healthcare Manufacturing S.R.L.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Віа Е Шерінг 21, 20090, Сеграте, Мілан, Італія/

Via E Schering, 21, 20090, Segrate, Milano, Italy.

Діагнози, при яких застосовують АДВАНТАН

Алергічний дерматит МКХ L23.9
Алергічний контактний дерматит, викликаний металами МКХ L23.0
Алергічний контактний дерматит, спричинений іншими хімічними речовинами МКХ L23.5
Атопічний дерматит МКХ L20.9
Атопічний дерматит неуточнений МКХ L20.9
Екзема МКХ L30.0
Мастоцитоз МКХ Q82.2
Піодермія МКХ L08.0
Червоний плаский лишай МКХ L43.9
Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендіум 2019

Рекомендовані аналоги АДВАНТАН:

МЕТИЗОЛОН
МЕТИЗОЛОН
крем для зовнішнього застосування 1 мг/г туба 15 г, № 1
прості препарати кортикостероїдів
СТЕРОКОРТ
СТЕРОКОРТ
крем 0,1 % туба 15 г, № 1
прості препарати кортикостероїдів

Ціни на АДВАНТАН в містах України

Івано-Франківск 319.99 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 146, тел.: +380677403016319.99 грн./уп.

Львів 316.99 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Львів, вул. Любінська, 89, тел.: +380676706087311.99 грн./уп.

Рівне 324.99 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Рівне, вул. Вербовая, 18Г, тел.: +380676711302324.99 грн./уп.

Суми 307.99 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 171, тел.: +380677402837307.99 грн./уп.

Ужгород 397.99 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Ужгород, вул. Капушанська, 27, тел.: +380673252224397.99 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko