0
UA | RU

Адвантан® (Advantan®)

ЛЕО Фарма

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Метилпреднізолону ацепонат0,1 %
Допоміжні речовини: віск білий, олія мінеральна, парафін м'який білий, дегимульс e (dehymuls e), вода очищена.
№ UA/0784/04/01 від 16.01.2021
РечовинаКількість
Метилпреднізолону ацепонат0,1 %
Допоміжні речовини: децил олеат, гліцерину моностеарат 40-55%, спирт цетостеариловий, жир твердий, совтізан 378, поліоксилу стеарат 40, гліцерин 85%, натрію едетат, спирт бензиловий, бутилгідрокситолуол, вода очищена.
№ UA/0784/01/01 від 11.01.2019

Адвантан® мазь 0.1 %, LEO Pharma (Данія)

Склад

діюча речовина: метилпреднізолону ацепонат;

1 г мазі містить 1 мг метилпреднізолону ацепонату;

допоміжні речовини: віск білий, олія мінеральна, парафін білий м’який, Дегимульс Е (Dehymuls E), вода очищена.

Лікарська форма

Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: непрозора мазь білого або з жовтуватим відтінком кольору.

Фармакотерапевтична група

Дерматологічні засоби. Кортикостероїди для застосування в дерматології. Кортикостероїди прості. Кортикостероїди активні (група ІІІ). Метилпреднізолону ацепонат.

Код АТХ D07A C14.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Адвантан® при місцевому застосуванні пригнічує запальні та алергічні реакції шкіри, а також реакції, пов’язані з гіперпроліферацією клітин, що сприяє усуненню як об’єктивних симптомів (еритема, набряк, мацерація), так і суб’єктивних скарг (свербіж, печіння, біль).

Відомо, що метилпреднізолон зв’язується з внутрішньоклітинними глюкокортикоїдними рецепторами. Це було чітко продемонстровано на прикладі його основного метаболіту —

6α-метилпреднізолону-17-пропіонату, який утворюється після розщеплення у шкірі.

Зв’язування стероїд-рецепторного комплексу із певними ділянками молекули ДНК ініціює ряд біологічних ефектів.

Зв’язування стероїд-рецепторного комплексу призводить до індукції синтезу макрокортину. Макрокортин інгібує вивільнення арахідонової кислоти і таким чином пригнічує утворення медіаторів запалення, таких як простагландини та лейкотрієни.

Імуносупресивну дію глюкокортикостероїдів можна пояснити інгібуванням синтезу цитокінів та антимітотичним ефектом, який поки що недостатньо вивчений.

Інгібування синтезу вазодилатаційних простагландинів або потенціювання вазоконстрикторного ефекту адреналіну зумовлює вазоконстрикторну активність глюкокортикостероїдів.

Фармакокінетика.

Метилпреднізолону ацепонат гідролізується в епідермісі та в дермі до 6a-метилпреднізолону-17-пропіонату, свого основного метаболіту, який міцніше зв’язується з рецепторами кортикостероїдів, ніж початковий продукт, — чітка ознака шкірної «біоактивації».

Відсоток та обсяг черезшкірної абсорбції місцевого кортикостероїду залежать від ряду факторів, таких як хімічна структура сполуки, допоміжних речовин, концентрація сполуки в основі, умови дії (площа обробленої поверхні, тривалість дії, відкритий або оклюзивний спосіб лікування) та характеристики шкіри (вид та ступінь тяжкості захворювання, анатомічна локалізація тощо).

Черезшкірну абсорбцію метилпреднізолону ацепонату у формі крему, мазі та жирної мазі досліджували за участю здорових добровольців. Черезшкірна абсорбція після застосування жирної мазі Адвантан® без оклюзійних пов’язок (20 г двічі на добу) протягом 5 днів становила приблизно 0,35%, що відповідає системному кортикостероїдному навантаженню на рівні 4 мкг/кг/добу.

При використанні оклюзійних пов’язок і нанесенні 15 г крему Адвантан® двічі на добу протягом 7 днів середня черезшкірна абсорбція становила близько 2,5%, що приблизно відповідає системному кортикостероїдному навантаженню 10 мкг/кг/добу. Черезшкірна абсорбція метилпреднізолону ацепонату через шкіру, яка була пошкоджена з експериментальною метою шляхом видалення рогового шару епідермісу, виявилася значно вищою. У дорослих, хворих на псоріаз, та у пацієнтів з атопією черезшкірна абсорбція метилпреднізолону ацепонату у формі мазі жирної становила приблизно 2,5%.

Черезшкірну абсорбцію метилпреднізолону ацепонату досліджували у здорових добровольців після одноразового застосування ≤5 мл 0,1% нашкірного розчину Адвантан® і у пацієнтів із псоріазом шкіри волосистої частини голови після застосування 1 раз на добу протягом 4 тижнів.

В жодному з цих досліджень не було виявлено системного впливу лікарського засобу. Враховуючи межі кількісного визначення, було встановлено, що черезшкірна абсорбція метилпреднізолону ацепонату після нанесення 0,1% нашкірного розчину Адвантан на шкіру волосистої частини голови становить менше 10%, що відповідає кортикостероїдному навантаженню менше 4–7 мкг/кг/добу.

Після потрапляння до кровотоку основний продукт гідролізу метилпреднізолону ацепонату, 6a-метилпреднізолон-17-пропіонат, швидко зв’язується з глюкуроновою кислотою і таким чином інактивується.

Метаболіти метилпреднізолону ацепонату (основний метаболіт: 6a-метилпреднізолон-17-пропіонат-21-глюкоронід) виводяться з організму головним чином із сечею, період напіввиведення становить приблизно 16 годин. Після внутрішньовенного застосування повне виведення через сечу та випорожнення відбувається протягом 7 днів. Акумуляції в організмі діючої речовини або метаболітів не спостерігається.

Клінічні характеристики

Показання

Атопічний дерматит (ендогенна екзема, нейродерміт), контактна екзема, дисгідротична, неспецифічна екзема, екзема у дітей.

Протипоказання

Підвищена чутливість до метилпреднізолону ацепонату або до будь-якої з допоміжних речовин лікарського засобу; туберкульозні та сифілітичні процеси в ділянці нанесення мазі; елементи вірусних захворювань (наприклад, вітряна віспа, оперізувальний лишай), розацеа, навколоротовий дерматит, виразки, акне звичайне, атрофічний дерматит або реакції після щеплення у ділянці нанесення мазі.

Шкірні захворювання, що супроводжуються бактеріальними або грибковими інфекціями (див. розділ «Особливості застосування»).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Немає даних.

Особливості застосування.

Кортикостероїди слід застосовувати тільки у мінімально можливих дозах, особливо дітям, та тільки протягом періоду, коли це є абсолютно необхідним для досягнення та підтримки бажаного терапевтичного ефекту.

У разі оброблення великих ділянок шкіри тривалість лікування повинна бути чітко визначена лікарем.

Крім того, при лікуванні захворювань шкіри, що супроводжуються бактеріальними та/або грибковими інфекціями, необхідне додаткове спеціальне лікування.

Місцеві шкірні інфекції можуть загострюватися у разі застосування топічних глюкокортикоїдів.

Необхідно уникати застосування лікарського засобу в зоні обличчя при розацеа або навколоротовому дерматиті (див. розділ «Протипоказання»).

При застосуванні лікарського засобу Адвантан® слід уникати потрапляння його в очі, на глибокі відкриті рани, на слизові оболонки.

При нанесенні жирної мазі Адвантан® на велику поверхню шкіри (40–90% площі поверхні шкіри) без використання оклюзійної пов’язки у дітей не спостерігалося порушення функції кори надниркових залоз. Після нанесення мазі Адвантан® на 60% поверхні тіла під оклюзійну пов’язку протягом 22 годин у здорових дорослих людей спостерігалося зниження рівня кортизолу у плазмі крові та порушення циркадних ритмів, тому в таких ситуаціях лікування необхідно застосовувати протягом якомога коротшого необхідного періоду часу.

При нанесенні кортикостероїдів на великі площі тіла або упродовж тривалого періоду, особливо під оклюзійні пов’язки, значно підвищується ризик виникнення побічних ефектів. Необхідно уникати лікування із використанням оклюзійної пов’язки, якщо таке не призначене. Слід пам’ятати, що пелюшки та підгузки, як і зони попрілості, можуть спричинити таку саму дію як оклюзійна пов’язка.

У разі лікування великих ділянок поверхні тіла тривалість лікування повинна бути якомога меншою, оскільки неможливо повністю виключити імовірність абсорбції або системних ефектів.

Як і з іншими кортикостероїдами, невідповідне застосування цього лікарського засобу може маскувати клінічні симптоми.

Як і при системній терапії кортикостероїдами, при їх нанесенні на шкіру також може розвиватися глаукома (наприклад, після застосування у високих дозах або на великій поверхні шкіри протягом тривалого періоду, при використанні оклюзійних пов’язок або нанесенні на шкіру навколо очей).

Розлади з боку органів зору

Порушення з боку органів зору можуть виникати при застосуванні системних або топічних кортикостероїдів. При наявності у пацієнта таких симптомів як розмитість зору або інші розлади зору, йому слід звернутися за консультацією до офтальмолога для виявлення можливих причин, серед яких можуть бути катаракта, глаукома або рідкісні хвороби, такі як центральна серозна хоріоретинопатія (ЦСХ), про які повідомляли після застосування системних або топічних кортикостероїдів.

Застосування, особливо довготривале, лікарських засобів для нашкірного застосування може спричинити реакцію сенсибілізації. У такому разі необхідно припинити лікування та призначити відповідну терапію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

На даний час немає достовірних даних щодо застосування лікарського засобу Адвантан® вагітним жінкам.

Експериментальні дослідження на тваринах із застосуванням метилпреднізолону ацепонату в дозах, які перевищували терапевтичну дозу, виявили ембріотоксичний та/або тератогенний ефект.

Зазвичай у І триместрі вагітності слід уникати застосування препаратів, що містять кортикостероїди. У період вагітності або годування груддю необхідно уникати оброблення великих ділянок поверхні шкіри, довготривалого лікування або використання оклюзійних пов’язок.

Деякі епідеміологічні дослідження дозволяють припускати можливе збільшення ризику палатосхизу у новонароджених, матері яких застосовували системні кортикостероїди у І триместрі вагітності.

Необхідно ретельно оцінювати клінічні показання і співвідношення ризик-користь при призначенні лікарського засобу Адвантан® вагітним.

Годування груддю

Дослідження на щурах виявили, що метилпреднізолону ацепонат не передається новонародженим через грудне молоко. Тим не менше, не виявлено, чи проникає метилпреднізолону ацепонат у грудне молоко людини, оскільки системні кортикостероїди виявляються у грудному молоці. Не виявлено, чи може місцеве застосування лікарського засобу Адвантан® призвести до достатньої системної абсорбції метилпреднізолону ацепонату, яка дозволила б виявити його у грудному молоці.

Тому необхідно з обережністю призначати Адвантан® жінкам, які годують груддю.

У період годування груддю не слід наносити мазь Адвантан® на молочні залози. Необхідно уникати тривалого застосування лікарського засобу, нанесення його на великі ділянки шкіри або використання під оклюзійні пов’язки (див. розділ «Особливості застосування»).

Фертильність

Даних щодо впливу лікарського засобу на фертильність немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не встановлена. Порушення з боку органів зору можуть виникати при застосуванні системних або топічних кортикостероїдів (див. розділ «Побічні реакції» та «Особливості застосування»).

Спосіб застосування та дози

Мазь наносити легкими масажними рухами на уражені ділянки шкіри тонким шаром 1 раз на добу, якщо лікар не призначив інше.

Адвантан® мазь містить потрібну для шкіри кількість жирів і при цьому не блокує випаровування вологи та теплообмін. Завдяки своїм властивостям Адвантан® мазь має широку сферу застосування — від помірно ексудативних до помірно сухих захворювань шкіри.

Тривалість застосування зазвичай не має перевищувати для дорослих 12 тижнів, для дітей — 4 тижні.

Діти.

Для дітей віком від народження до 4 місяців безпека не встановлена. Перед застосуванням дітям віком від 4 місяців до 3 років рекомендовано проконсультуватися у лікаря та оцінити співвідношення користь/ризик. При застосуванні дітям не вимагається коригування дози у разі застосування лікарського засобу Адвантан® мазь. Курс лікування не повинен перевищувати 4 тижні. Адвантан® мазь не можна використовувати під оклюзійну пов’язку. Слід пам’ятати, що пелюшки та підгузки можуть спричинити таку саму дію, як оклюзійна пов’язка.

Передозування

У випадку атрофії шкіри, спричиненої передозуванням топічним лікарським засобом, лікування необхідно припинити. Зазвичай симптоми минають протягом 10–14 днів.

Результати досліджень гострої токсичності із застосуванням метилпреднізолону ацепонату не виявили жодного ризику гострої інтоксикації після одноразового нанесення на шкіру надмірної кількості лікарського засобу (застосування на великій площі поверхні тіла в умовах, що сприяють абсорбції) або після випадкового прийому лікарського засобу внутрішньо.

Побічні реакції

Частоту побічних реакцій, що спостерігалися у ході клінічних досліджень і наведені в таблиці нижче, визначено відповідно до конвенції частоти побічних реакцій MedDRA: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100, <1/10); нечасто (≥1/1000,<1/100), рідко (≥1/10000, <1/1000); дуже рідко (<1/10000), невідомо (частота не може бути оцінена на основі наявних даних; можливі побічні реакції, що не спостерігалися під час клінічних досліджень).

Класифікація за системами органів Часто Нечасто Невідомо*
Загальні розлади та реакції у місці нанесення Печіння, свербіж у місці нанесення Сухість, еритема, везикули, подразнення, екзема, папули у місці нанесення, периферичні набряки Фолікуліт, гіпертрихоз, висипання, пустули, біль, парестезія у місці нанесення
З боку шкіри та підшкірної клітковини   Атрофія шкіри,

екхімоз, імпетиго, надмірно жирна шкіра

Акне, телеангіектазія, поява стриїв, навколоротовий дерматит, шкірні тріщини, зміна кольору шкіри, бактеріальний целюліт, контактний дерматит, піодермія, інфекції шкіри, грибкові ураження, знебарвлення шкіри, шкірна алергічна реакція
З боку імунної системи     Гіперчутливість до лікарського засобу
З боку органів зору     Розмитість зору (див. розділ «Особливості застосування»)

*Потенційні побічні реакції, які не спостерігалися під час клінічних досліджень.

При тривалому застосуванні можливий системний вплив кортикоїдів у зв’язку з їх абсорбцією.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 15 г у тубі, по 1 тубі в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ЛЕО Фарма Мануфактурінг Італі СРЛ.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Віа Е. Шерінг, 21, 20090 Сеграте (МІ), Італія.

Адвантан® крем 0.1 %, LEO Pharma (Данія)

Склад

діюча речовина: метилпреднізолону ацепонат;

1 г крему містить 1 мг метилпреднізолону ацепонату;

допоміжні речовини: децилолеат, гліцерол моностеарат 40-55%, спирт цетостеариловий, твердий жир, софтизан-378, поліоксил-40-стеарат, гліцерин 85%, натрію едетат, спирт бензиловий, бутилгідрокситолуол, вода очищена.

Лікарська форма

Крем.

Основні фізико-хімічні властивості: білий непрозорий крем.

Фармакотерапевтична група

Кортикостероїди для застосування у дерматології. Код АТХ D07A C14.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Адвантан® при місцевому застосуванні пригнічує запальні та алергічні реакції шкіри, а також реакції, пов’язані з гіперпроліферацією клітин, що сприяє усуненню як об’єктивних симптомів (еритема, набряк, мацерація), так і суб’єктивних скарг (свербіж, печіння, біль).

Відомо, що метилпреднізолону ацепонат безпосередньо зв’язується з внутрішньоклітинними глюкокортикоїдними рецепторами. Це особливо стосується основного метаболіту — 6α-метилпреднізолону-17-пропіонату, який утворюється після розщеплення у шкірі.

Зв’язування комплексу рецептор-стероїд із певною ділянкою молекули ДНК ініціює низку біологічних ефектів.

Зв’язування комплексу рецептор-стероїд призводить до індукції синтезу макрокортину. Макрокортин інгібує вивільнення арахідонової кислоти і таким чином знижує утворення медіаторів запалення, таких як простагландини та лейкотрієни.

Імуносупресивну дію глюкокортикостероїдів можна пояснити інгібуванням синтезу цитокінів та антимітотичним ефектом, який поки що недостатньо вивчений.

Інгібування синтезу вазодилатаційних простагландинів або потенціювання вазоконстрикторного ефекту адреналіну врешті решт зумовлює вазоконстрикторну активність глюкокортикостероїдів.

Метилпреднізолону ацепонат (6a-метилпреднізолону ацепонат) є негалогенозаміщеною кортикостероїдною синтетичною молекулою, що характеризується підвищеним ступенем дисоціації при реалізації її місцевої та системної дії.

6a-метилова група володіє потенціюючим ефектом, а ліпофільні групи складних ефірів забезпечують краще проникнення через шкіру.

Місцевий протизапальний ефект, підтверджений фармакологічними та клініко-фармакологічними дослідженнями, є аналогічним ефекту кортикостероїдів потужнішої дії. Системна дія метилпреднізолону ацепонату при його місцевому застосуванні, за даними досліджень, виражена незначною мірою.

Фармакокінетика.

Метилпреднізолону ацепонат гідролізується в епідермісі та в дермі до утворення 6a-метилпреднізолон-17-пропіонату, його основного метаболіту, який сильніше зв’язується з рецепторами кортикостероїдів, ніж початковий продукт, що є чіткою ознакою шкірної біоактивації.

Відсоткове та загальне відношення черезшкірної абсорбції місцевого кортикостероїду залежить від низки факторів, таких як хімічна структура сполуки, допоміжних речовин, концентрація сполуки в основі, умови дії (площа обробленої поверхні, тривалість дії, відкритий або оклюзивний спосіб лікування) та характеристики шкіри (вид та ступінь тяжкості патології, анатомічна локалізація).

Черезшкірну абсорбцію метилпреднізолону ацепонату у формі крему досліджували з участю здорових добровольців. При застосуванні оклюзійних пов’язок 15 г крему Адвантан® двічі на день протягом 7 днів середня черезшкірна абсорбція становила приблизно 2,5%, що відповідає приблизно системному кортикостероїдному навантаженню 10 мкг/кг/добу. Черезшкірна абсорбція метилпреднізолону ацепонату за умови експериментального пошкодження шкіри шляхом видалення рогового шару епідермісу виявилася значно підвищеною.

Після потрапляння до кровотоку основний продукт гідролізу метилпреднізолону ацепонату, 6a-метилпреднізолон-17-пропіонат, швидко зв’язується з глюкуроновою кислотою і таким чином інактивується.

Метаболіти метилпреднізолону ацепонату (основний метаболіт 6a-метилпреднізолон-17-пропіонат-21-глюкоронід) виводяться з організму головним чином із сечею, період напіввиведення становить приблизно 16 годин. Після внутрішньовенного застосування повне виведення з сечею та калом відбувається протягом 7 днів. Кумуляції в організмі діючої речовини або метаболітів не спостерігається.

Клінічні характеристики

Показання

Атопічний дерматит (нейродерміт, ендогенна екзема); справжня (істинна) екзема; простий контактний дерматит та алергічний контактний дерматит; дисгідротична екзема, дитяча екзема.

Протипоказання

Підвищена чутливість до метилпреднізолону ацепонату або до будь-якого іншого компонента препарату; туберкульозні та сифілітичні процеси у ділянці нанесення препарату; вірусні захворювання (наприклад вітряна віспа, оперізувальний лишай), розацеа, періоральний дерматит, виразкові ураження шкіри, звичайні вугри, атрофічний дерматит, шкірні реакції після щеплення у ділянці нанесення препарату; захворювання шкіри, що супроводжуються бактеріальними або грибковими інфекціями (див. розділ «Особливості застосування»).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Немає даних.

У зв’язку з абсорбцією оброблення великих ділянок шкіри або лікування протягом тривалого періоду може викликати взаємодію, схожу на ту, що спостерігається під час системної терапії. Однак дотепер жоден із таких видів взаємодії зареєстрований не був.

У разі необхідності одночасного застосування будь-яких інших лікарських засобів слід проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування.

Глюкокортикоїди слід застосовувати тільки у мінімальних можливих дозах, особливо дітям, та тільки протягом періоду, коли це є абсолютно необхідним для досягнення та підтримки бажаного терапевтичного ефекту.

При лікуванні патологічного процесу на великій ділянці шкіри тривалість терапії повинна бути чітко визначена лікарем.

При бактеріальних інфекційних процесах шкіри і/або у разі грибкового ураження необхідне додаткове спеціальне лікування із застосуванням антибактеріальних і/або антимікотичних препаратів.

Місцеві шкірні інфекції можуть загострюватися у разі місцевого застосування глюкокортикоїдів.

Необхідно уникати застосування лікарського засобу в ділянці обличчя при розацеа або навколоротовому дерматиті.

При застосуванні лікарського засобу Адвантан® слід уникати потрапляння препарату в очі та на глибокі відкриті рани, на слизові оболонки.

Під час застосування метилпреднізолону ацепонату (Адвантан® 0,1% гідрофобний крем) на 60% поверхні тіла під оклюзійною пов’язкою протягом 22 годин у здорових дорослих добровольців спостерігалося зниження рівня кортизолу у плазмі крові та вплив на його добовий ритм. Такий режим застосування лікарського засобу слід застосовувати якомога менше. При нанесенні препарату Адвантан® на велику поверхню шкіри (40-90% поверхні шкіри) без використання оклюзії у дітей (у новонароджених функцію оклюзійної пов’язки може виконувати підгузок) не спостерігалося порушення функції кори надниркових залоз. Незважаючи на це, при нанесенні препарату на велику поверхню шкіри тривалість лікування повинна бути якомога меншою.

При нанесенні кортикостероїдів для місцевого застосування на великі площі тіла або упродовж тривалого періоду, особливо під оклюзійну пов’язку, значно підвищується ризик виникнення побічних ефектів. Необхідно уникати лікування із використанням оклюзійної пов’язки, якщо таке не призначене. Слід пам’ятати, що пелюшки та підгузки, так само, як зони попрілості, можуть спричинити таку саму дію, як оклюзійна пов’язка.

У разі лікування великих ділянок поверхні тіла тривалість лікування повинна бути якомога меншою, оскільки неможливо повністю виключити вірогідність абсорбції або системних ефектів.

Так само, як з усіма кортикостероїдами, невідповідне застосування цього лікарського засобу може маскувати клінічні симптоми.

Якщо шкіра надмірно пересихає при тривалому нанесенні крему Адвантан®, рекомендується перейти на застосування іншої лікарської форми препарату з вищим вмістом жирів (мазь Адвантан® або жирна мазь Адвантан®).

Як і в разі системного застосування кортикостероїдів, при їх місцевому застосуванні можливе виникнення глаукоми (наприклад, після застосування у високих дозах або на великі поверхні протягом тривалого періоду, при використанні оклюзійних пов’язок або нанесенні на шкіру навколо очей).

Прийом препаратів, призначених для місцевого застосування, протягом тривалого періоду може викликати сенсибілізацію. У такому разі слід припинити терапію та провести відповідне лікування.

До складу препарату входить цетостеариловий спирт, бутилгідрокситолуол, що може спричинити розвиток таких місцевих шкірних реакцій, як контактний дерматит; бутилгідрокситолуол може спричинити розвиток подразнення очей, слизових оболонок.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

На сьогодні немає достовірних даних щодо застосування препарату Адвантан® вагітним, однак очікується мінімальний ризик, оскільки вірогідність системної дії кортикостероїдів для місцевого застосування є дуже низькою.

Експериментальні дослідження на тваринах із застосуванням метилпреднізолону ацепонату у дозах, які перевищували терапевтичну дозу, виявили ембріотоксичний та/або тератогенний ефект.

Вагітним або жінкам, які годують груддю, не слід застосовувати цей препарат без нагальної потреби та без ретельного контролю лікаря.

У Ι триместрі вагітності бажано уникати зовнішнього застосування препаратів, що містять кортикостероїди. Протягом вагітності слід уникати оброблення великих ділянок шкіри, довготривалого застосування препарату або його застосування під оклюзійну пов’язку.

Деякі епідеміологічні дослідження дають можливість підозрювати наявність підвищеного ризику палатосхізису у новонароджених, матері яких отримували лікування кортикостероїдами протягом Ι триместру вагітності.

Вагітним жінкам призначати крем Адвантан® можна лише після проведення ретельної оцінки співвідношення користь/ризик.

Дослідження на мишах виявили, що метилпреднізолону ацепонат не проникає у молоко. Однак невідомо, чи проникає метилпреднізолону ацепонат у грудне молоко людини, оскільки кортикостероїди, які вводилися системним шляхом, були присутні у грудному молоці жінки. Невідомо, чи може місцеве застосування крему Адвантан® призвести до системної абсорбції метилпреднізолону ацепонату у кількості, що може бути виявлена у грудному молоці людини. Тому необхідно з обережністю призначати крем Адвантан® жінкам, які годують груддю.

У період годування груддю не слід наносити препарат на молочні залози. Особливо слід уникати тривалого застосування препарату, його нанесення на великі ділянки шкіри або його використання під оклюзійну пов’язку.

Інформації щодо впливу метилпреднізолону ацепонату на фертильність немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не встановлена.

Спосіб застосування та дози

Зазвичай препарат слід наносити на уражені ділянки шкіри 1 раз на добу тонким шаром, якщо лікар не призначив інакше.

Формула крему Адвантан® (1 г крему Адвантан® містить 1 мг метилпреднізолону ацепонату) у зв’язку з підвищеним вмістом води забезпечує витікання ексудату і, таким чином, є особливо пристосованою для лікування мокнучих екзематозних елементів у гострій фазі, а також ділянок шкіри з мацерацією, покритих або непокритих волоссям.

Тривалість застосування у звичайних випадках не повинна перевищувати для дорослих 12 тижнів, для дітей — 4 тижні. Немає даних щодо безпеки застосування крему Адвантан® дітям віком до 4 місяців.

При застосуванні крему Адвантан® для лікування дітей віком від 4 місяців немає потреби у корекції дози.

Діти.

Немає даних щодо безпеки застосування крему Адвантан® дітям віком до 4 місяців. Перед застосуванням дітям віком від 4 місяців до 3 років рекомендовано проконсультуватися з лікарем.

При застосуванні крему Адвантан® для лікування дітей віком від 4 місяців немає потреби у корекції дози.

Тривалість застосування дітям у звичайних випадках не повинна перевищувати 4 тижні.

Адвантан®, крем, не можна застосовувати дітям під оклюзійну пов’язку. Слід пам’ятати, що пелюшки та підгузки можуть спричинити таку саму дію, як оклюзійна пов’язка.

Передозування

У випадках виникнення шкірної атрофодермії, пов’язаних із передозуванням у разі місцевого застосування препарату, лікування слід припинити. Як правило, симптоми регресують протягом 10-14 днів.

Результати досліджень гострої токсичності із застосуванням метилпреднізолону ацепонату не виявили жодного ризику гострої інтоксикації після одноразового нанесення на шкіру надмірної кількості препарату (застосування на велику площу поверхні тіла в умовах, що сприяють абсорбції) або після випадкового прийому препарату внутрішньо.

Побічні реакції

Під час клінічних досліджень найчастішими побічними ефектами при застосуванні крему Адвантан® були печіння та свербіж у місці нанесення.

Частоту побічних реакцій, які спостерігаються в ході клінічних досліджень і наведені у таблиці нижче, визначено відповідно до MedDRA (версія 12.0): дуже часті (>1/10); часті (>1/100, 1/1000, 1/10000,

Органи і системи Часті Нечасті Поодинокі
Інфекції та інвазії   Грибкові інфекції шкіри  
Загальні розлади і реакції у місці нанесення Печіння та свербіж у місці нанесення Сухість, еритема, везикули, фолікуліт, висипання, парестезія у місці нанесення Целюліт, набряк, подразнення
Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини     Піодермія, шкірні тріщини, телеангіектазії, атрофія шкіри, акне
Порушення з боку імунної системи   Гіперчутливість до препарату  

Також при застосуванні крему Адвантан® у рідкісних випадках можуть спостерігатися такі побічні реакції, як бактеріальний целюліт та інфекції шкіри.

Як і у разі зовнішнього застосування інших кортикостероїдів, можуть спостерігатися такі побічні ефекти (частота не визначена), як потоншання шкіри (атрофія шкіри), поява стрий, запалення волосяних фолікулів (фолікуліт) у місці нанесення, надмірний ріст волосся (гіпертрихоз), телеангіектазії, періоральний дерматит, зміна кольору шкіри, контактний дерматит та алергічні шкірні реакції на будь-який із компонентів препарату.

В окремих випадках можливий системний вплив кортикостероїдів у зв’язку з їх абсорбцією.

До складу препарату входить цетостеариловий спирт, бутилгідрокситолуол, що може спричинити розвиток таких місцевих реакцій, як контактний дерматит; бутилгідрокситолуол може спричинити розвиток подразнення очей, слизових оболонок.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату та обов’язково звернутися до лікаря.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 5 г або по 15 г у тубі; по 1 тубі в картонній пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Байєр Хелскер Мануфактурінг С.Р.Л./

Bayer Healthcare Manufacturing S.R.L.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Віа Е Шерінг 21, 20090, Сеграте, Мілан, Італія/

Via E Schering, 21, 20090, Segrate, Milano, Italy.

Дата додавання: 29.10.2021 р.
© Компендіум 2019

Діагнози, при яких застосовують Адвантан

Алергічний контактний дерматит, спричинений іншими речовинами МКХ L23.8
Атопічний дерматит неуточнений МКХ L20.9

Рекомендовані аналоги Адвантан:

Метизолон
крем для зовнішнього застосування 1 мг/г туба 15 г, № 1
Здоров'я
Стерокорт
крем 0,1 % туба 15 г, № 1
Фітофарм
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko