0
UA | RU

АТХ класифікація

J ПРОТИМІКРОБНІ ЗАСОБИ ДЛЯ СИСТЕМНОГО ЗАСТОСУВАННЯ

J01 АНТИБАКТЕРІАЛЬНІ ЗАСОБИ ДЛЯ СИСТЕМНОГО ЗАСТОСУВАННЯ

J01C БЕТА-ЛАКТАМНІ АНТИБІОТИКИ, ПЕНІЦИЛІНИ

J01C Бета-лактамні антибіотики, пеніциліни

Ця група включає бета-лактамні антибіотики і пеніцилін, що інгібують синтез білка в бактеріальній клітині. Комбінації пеніцилінів з різних 4-х рівнів, включаючи інгібітори бета-лактамази, класифіковані в J01CR.

J01CA Пеніциліни широкого спектру дії

Ця група включає пеніциліни з підвищеною активністю щодо грамнегативних мікроорганізмів, наприклад, ампіцилін та аналогічні антибіотики.

Складні ефіри, наприклад, півампіцилін і півмецилін, мають більш високу біодоступність і, отже, більш низькі DDD, ніж відповідні неефірні засоби.

DDD для деяких засобів, наприклад карбеніциліну, піперациліну, тикарциліну і сульбеніциліну, розраховані з точки зору застосовуваних доз за вузькими показаннями, тобто інфекцій, що загрожують життю.

J01CE Пеніциліни, чутливі до дії бета-лактамаз

Бензилпеніцилін і феноксиметилпеніцилін мають різні DDD через відмінності в показаннях, шляхи введення і біодоступності. DDD для комбінації пеніциліну і прокаїнпеніциліну вказані з точки зору лікування сифілісу, див. Перелік DDD для комбінованих продуктів, www.whocc.no.

J01CF Пеніциліни, стійкі до дії бета-лактамаз

J01CG Інгібітори бета-лактамаз

DDD для сульбактаму вказані з точки зору його застосування разом з ампіциліном, зазвичай в співвідношенні доз 1: 2 відповідно.

J01CR Комбінації пеніцилінів, у тому числі з інгібіторами бета-лактамаз

Ця група включає комбінації пеніцилінів та/або інгібіторів бета-лактамаз. Комбінації, що містять один пеніцилін і інгібітор бета-лактамаз, класифікуються за різними 5-ми рівнями за пеніциліном.

Комбінації двох або більше пеніцилінів з/без інгібітора бета-лактамаз класифікуються на окремому 5-му рівні, J01CR50. Сультаміциліну, пролікам сульбактаму та ампіциліну, дається окремий код 5-го рівня: J01CR04.

DDD для сультаміциліну, проліків сульбактаму та ампіциліну, нижчі, ніж відповідні DDD для звичайної комбінації через більш високу біодоступність.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko