0
UA | RU

Мірамідез®

(Myramydez)
ІСНА

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Мірамістин0,1 г/100 мл
Допоміжні речовини: етанол 70%.
№ UA/0237/02/01 від 12.08.2019
РечовинаКількість
Мірамістин0,1 г/100 мл
Допоміжні речовини: вода очищена, спирт етиловий.
№ UA/0237/01/01 від 21.11.2019

Мірамідез® краплі вушні, розчин спиртовий 0.1 %, ІСНА (Україна, Київ)

Склад

діюча речовина: бензилдиметил[3-(мірістоіламіно)пропіл]амонію хлорид моногідрат;

1 мл розчину містить бензилдиметил[3-(мірістоіламіно)пропіл]амонію хлориду моногідрату (у перерахуванні на безводну речовину) 1 мг;

допоміжні речовини: етанол 70%.

Лікарська форма

Краплі вушні, розчин спиртовий.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина із запахом спирту.

Фармакотерапевтична група

Препарати, які застосовуються в отології. Протимікробні засоби. Код АТХ S02A A

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Бензилдиметил[3-(мірістоіламіно)пропіл]амонію хлорид моногідрат — протимікробний препарат (антисептик). В основі дії Мірамідезу® – пряма гідрофобна взаємодія молекули з ліпідами мембран мікроорганізмів, що спричиняє їх фрагментацію і руйнування. На відміну від інших антисептиків, Мірамідез® має високу вибірковість дії щодо мікроорганізмів, оскільки практично не діє на оболонки клітин людини. Даний ефект пов’язаний з іншою структурою клітинних мембран людини (значно більшою довжиною ліпідних радикалів, що різко обмежують можливість гідрофобної взаємодії діючої речовини з клітинами).

Мірамідез® активний щодо багатьох мікроорганізмів, включаючи бактерії, патогенні гриби, віруси, найпростіші у вигляді монокультур та мікробних асоціацій, а також госпітальні штами з полірезистентністю до антибіотиків. Діє згубно на збудників захворювань, що передаються статевим шляхом: гонококи, бліді трепонеми, трихомонади, хламідії, а також на віруси герпесу, імунодефіциту людини. Чинить протигрибкову дію на дерматофіти, дріжджі та дріжджоподібні, а також на інші патогенні гриби, включаючи грибкову мікрофлору з резистентністю до хіміотерапевтичних препаратів. Під дією Мірамідезу® знижується стійкість мікроорганізмів до антибіотиків. Мірамідез® проявляє протизапальний ефект, посилює місцеві захисні реакції, регенераційні процеси, активізує механізми імунного захисту.

Фармакокінетика.

Мірамідез® чинить місцеву дію. Дані про можливість проникнення препарату в системний кровообіг відсутні.

Клінічні характеристики

Показання

Бактеріальні та грибкові, гострі та хронічні, зовнішні або середні неперфоровані отити.

Протипоказання

Індивідуальна чутливість до лікарського засобу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні Мірамідез® може підвищувати ефективність дії антибіотиків. При лікуванні отитів можливе застосування лікарського засобу Мірамідез® після закапування судинозвужувальних та місцевоанестезуючих препаратів, але не раніше ніж через 5–10 хвилин після їх введення.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю

Суворо контрольованих досліджень з безпеки у період вагітності або годування груддю не проводилось, тому рішення про застосування лікарського засобу приймає лікар, враховуючи співвідношення користь/ризик.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Застосовують дорослим. При зовнішньому отиті в слуховий прохід хворого вуха вводити турунду, змочену препаратом, на 10–15 хвилин, 2–3 рази на добу. При середньому отиті препарат закапувати у слуховий прохід хворого вуха дорослим по 3–5 крапель 3–4 рази на добу. Тривалість лікування — до 2 тижнів.

Діти

Немає достатніх даних щодо застосування препарату у дитячому віці.

Передозування

Не спостерігалося.

Побічні реакції

В окремих випадках можливе короткочасне відчуття печіння, що зникає само по собі через 15–20 секунд і не потребує відміни препарату. При застосуванні препарату можливі реакції гіперчутливості.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Не потребує особливих умов зберігання. Зберігати подалі від обігрівальних приладів та відкритого вогню. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 5 мл препарату у полімерному флаконі з крапельницею, по 1 флакону у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробники

ТОВ «Тернофарм».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 46010, Тернопільська обл., м. Тернопіль, вул. Фабрична, буд. 4.

Мірамідез® розчин нашкірний спиртовий 0.1 %, ІСНА (Україна, Київ)

Склад

діюча речовина: бензилдиметил[3-(мірістоіламіно)пропіл]амонію хлорид моногідрат;

1 мл розчину містить бензилдиметил[3-(мірістоіламіно)пропіл]амонію хлориду моногідрату (у перерахуванні на безводну речовину) 1 мг;

допоміжні речовини: етанол 70%.

Лікарська форма

Розчин нашкірний, спиртовий.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина із запахом спирту.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні і дезінфекційні засоби. Код АТХ D08A J

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Бензилдиметил[3-(мірістоіламіно)пропіл]амонію хлорид моногідрат — катіонна поверхнево-активна речовина з антисептичною дією. В основі дії Мірамідезу® — пряма гідрофобна взаємодія молекули з ліпідами мембран мікроорганізмів, що спричиняє їх фрагментацію і руйнування.

При цьому частина молекули діючої речовини, занурюючись у гідрофобну ділянку мембрани, руйнує надмембранний шар, розпушує мембрану, підвищує її проникність для високомолекулярних речовин, змінює ензиматичну активність мікробної клітини, інгібує ферментні системи, що призводить до пригнічення життєдіяльності мікроорганізмів і їх цитолізу.

На відміну від інших антисептиків, Мірамідез® має високу вибірковість дії відносно мікроорганізмів, тому що практично не впливає на оболонки клітин людини. Цей ефект пов’язаний з іншою структурою клітинних мембран людини (значно більшою довжиною ліпідних радикалів, що різко обмежують можливість гідрофобної взаємодії діючої речовини з клітинами).

Мірамідез® має виражену антимікробну дію відносно грампозитивних і грамнегативних, аеробних та анаеробних, спороутворюючих та аспорогенних бактерій у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючи госпітальні штами з полірезистентністю до антибіотиків.

Діє згубно на збудників захворювань, що передаються статевим шляхом: гонококи, бліді трепонеми, трихомонади, хламідії, а також на віруси герпесу, імунодефіциту людини.

Проявляє протигрибкову дію на аскоміцети роду Aspergillus і роду Penicillum, дріжджові (Rhodotorula rubra, Torulopsis gabrata) і дріжджеподібні (Candida albicans, Candida tropicalis, Candida krusei) гриби, на дерматофіти (Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton verrucosum, Trichophyton schoenleini, Trichophyton violaceum, Epidermophyton Kaufman-Wolf, Epidermophyton floccosum, Microsporum gypseum, Microsporum canis), а також на інші патогенні гриби (наприклад, Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur) у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючи грибкову мікрофлору з резистентністю до хіміотерапевтичних препаратів.

Під дією Мірамідезу® знижується стійкість мікроорганізмів до антибіотиків. Мірамідез® має протизапальну і імуноад’ювантну дію, підсилює місцеві захисні реакції, регенераторні процеси, активізує механізми неспецифічного захисту внаслідок модуляції клітинної і місцевої гуморальної імунної відповіді.

 Фармакокінетика.

Мірамідез® проявляє місцеву дію. Дані про можливість проникнення препарату у системний кровотік відсутні.

Клінічні характеристики

Показання

  • В хірургії для антисептики: обробка шкіри рук персоналу, який бере участь в операції, та шкіри операційного поля.
  • Місцеве лікування пролежнів, дерматитів, вугрового висипу, гнійничкових бактерійних та грибкових захворювань шкіри, гнійно-запальних уражень м’яких тканин (абсцес, фурункул, карбункул, флегмона, інфіковані рани). У комплексному лікуванні кандидозу шкіри, мікозу стоп і великих складок.
  • Профілактика інфікування мікротравм шкіри.

Протипоказання

Індивідуальна чутливість до лікарського засобу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При сумісному застосуванні Мірамідез® підвищує ефективність антибіотиків місцевої дії

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю

Дозволяється застосовувати у період вагітності. Немає даних про негативну дію  лікарського засобу у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Для хірургічної антисептики руки мити проточною водою з милом (без щітки) упродовж 1 хвилини, споліскувати водою для змивання мила і витирати стерильною серветкою.

Потім руки обробити ватним тампоном, сильно змоченим Мірамідезом®, протягом 2–3 хвилин двічі, з інтервалом в 1 хвилину, після висихання надягати стерильні рукавички.

Шкіру операційного поля двічі з інтервалом в 1 хвилину протирати стерильним ватним тампоном, рясно змоченим Мірамідезом®.

Для місцевого лікування пролежнів, дерматитів, вугрового висипу, гнійничкових бактерійних та грибкових захворювань шкіри, гнійно-запальних уражень м’яких тканин (абсцес, фурункул, карбункул, флегмона, інфіковані рани), у комплексному лікуванні кандидозу шкіри, мікозу стоп і великих складок, для профілактики інфікування мікротравм шкіри Мірамідезом® протирати шкіру в уражених ділянках 2–3 рази на добу за допомогою ватного або марлевого тампона.

Курс лікування лікар визначає індивідуально.

Діти

Немає достатньої кількості спостережень щодо застосування препарату дітям.

Передозування

Не спостерігалося.

Побічні реакції

В окремих випадках можливе короткочасне відчуття печіння, що зникає самостійно через 15–20 секунд і не потребує відміни лікарського засобу. При застосуванні препарату можливі реакції гіперчутливості.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Не потребує особливих умов зберігання.

Зберігати подалі від обігрівальних приладів та відкритого вогню.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 100 мл препарату у флаконі. По 1 флакону в картонній пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ТОВ «Тернофарм».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності 

Україна, 46010, Тернопільська обл., м. Тернопіль, вул. Фабрична, буд. 4.

Дата додавання: 11.01.2022 р.
© Компендіум 2019

Рекомендовані аналоги Мірамідез:

Веромістин<sup>®</sup>
розчин для зовнішнього застосування 0,1 мг/мл флакон 100 мл, № 1
Дарниця ФФ
Веромістин<sup>®</sup>
розчин для зовнішнього застосування 0,1 мг/мл флакон 200 мл, № 1
Дарниця ФФ
Веромістин<sup>®</sup>
розчин для зовнішнього застосування 0,1 мг/мл флакон 400 мл, № 1
Дарниця ФФ
Мірамістин<sup>®</sup>
розчин для зовнішнього застосування 0,1 мг/мл флакон 50 мл з уретральною насадкою, № 1
Дарниця ФФ
Офтаклін
краплі очні, розчин 0,1 мг/мл флакон у пачці 5 мл, № 1
Дарниця ФФ
Офтамірин
краплі очні/вушні/назальні 0,1 мг/мл флакон 5 мл, № 1
Дарниця ФФ
Целіста<sup>®</sup>
розчин для ротової порожнини 0,1 мг/мл флакон 100 мл з мірним стаканчиком, № 1
Дарниця ФФ
Целіста<sup>®</sup>
спрей для ротової порожнини 0,1 мг/мл флакон 50 мл насадка-розпилювач, № 1
Дарниця ФФ
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko