• Кабинет
 • БІФІДУМБАКТЕРИН (BIFIDUMBACTERIN)

  Партнер

  Склад і форма випуску

  порошок 5 доз пакет, № 10Ціни в аптеках
  Ліофілізат живих біфідобактерій
  5 доз
  DC За рецептом

  Інструкція

  БІФІДУМБАКТЕРИН (BIFIDUMBACTERIN)

  Інструкція про застосування МІБП

  БІФІДУМБАКТЕРИН (BIFIDUMBACTERINUM)

  порошок для внутрішнього і місцевого застосування

  Загальна характеристика

  основні властивості лікарської форми: Біфідумбактерин порошок для внутрішнього і місцевого застосування являє собою мікробну масу живих антагоністично активних біфідобактерій штаму Bifidobacterium bifidum № 1, ліофілізовану, змішану з лактозою. Біфідумбактерин являє собою порошок від білого до світло-бежевого кольору з украпленнями жовтого або бежевого кольору, зі слабким кисломолочним запахом.

  Склад

  діюча речовина: ліофільно висушені живі біфідобактерії не менш ніж 500 млн. колонійутворюючих одиниць (5 х108 КУО);

  допоміжні речовини: лактоза — до середньої маси 0,85 г.

  В одному пакеті 5 доз.

  Форма випуску

  Порошок для внутрішнього і місцевого застосування по 5 доз у пакетах № 10 або № 30.

  Код АТС.

  A07FA** Антидіарейні мікробні препарати.

  Біологічні властивості.

  Лікувальні властивості препарату визначають живі біфідобактерії штаму Bifidobacterium bifidum № 1, що містяться в ньому та мають антагоністичну активність до широкого спектру патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів. Високий кількісний рівень біфідобактерій у препараті дозволяє нормалізувати мікрофлору кишечника та тим самим покращує діяльність шлунково-кишкового тракту, обмінні процеси, пристінне травлення, підвищує неспецифічну резистентність організму.

  Показання для застосування

  Препарат призначають дітям з моменту народження (в тому числі недоношеним), дорослим всіх вікових груп, вагітним та жінкам, що годують груддю; для лікування і профілактики дисбактеріозів різної етіології, а також для місцевого застосування.

  • дисбактеріози кишечника;
  • кишечні дисфункції невстановленої етіології;
  • хронічні захворювання органів травлення з порушенням мікрофлори кишечника;
  • у комплексному лікуванні гострих інфекційних захворювань кишечника (дизентерія, сальмонельоз, ешерихіоз, ієрсиніоз, ротавірусна інфекція, гостра кишкова інфекція невстановленої етіології);
  • для лікування реконвалесцентів після гострих кишкових інфекцій;
  • у комплексному лікуванні, особливо дітей (у тому числі новонароджених і недоношених), хворих на пневмонію, сепсис та інші гнійно-інфекційні захворювання, а також на анемію, гіпотрофію, рахіт для зниження ускладнень та підвищення ефективності основного лікування;
  • у комплексній терапії алергічних захворювань (гастроінтестинальна алергія, атопічний дерматит, дерматореспіраторний синдром, бронхіальна астма);
  • для лікування дисбіозів і запальних процесів жіночих геніталій (бактеріальних вагінозів, у тому числі у вагітних, бактеріальних кольпітів, а також сенільних кольпітів гормональної природи).

  Препарат використовують для профілактики дисбактеріозів:

  • при прийомі антибактеріальних препаратів (в тому числі антибіотиків), гормональних і нестероїдних протизапальних препаратів, при променевій і хіміотерапії;
  • при стресовій ситуації та перебуванні в екстремальних умовах;
  • у дітей різного віку з групи «ризику»;
  • у дітей з обтяженим преморбідним станом, що народилися передчасно або з ознаками недоношеності, які отримували антибіотики в ранньому неонатальному періоді;
  • у дітей, матері яких страждали важкими токсикозами або іншою патологією вагітності, мали лактостаз, тріщини сосків і відновлювали годування груддю після одужання від маститу;
  • у дітей грудного віку при ранньому переводі їх на штучне годування і годування донорським молоком.

  Препарат використовують для профілактики маститу, для місцевої обробки молочних залоз матерів-годувальниць групи «ризику» (у жінок із втягненим плоским соском, зниженні його ерекції, наявності тріщин).

  Спосіб застосування і дози

  Препарат приймають внутрішньо під час їжі, за необхідності, незалежно від прийому їжі.

  Препарат перед вживанням змішують з рідкою їжею, бажано з кисломолочним продуктом, новонародженим і дітям грудного віку — з материнським молоком або сумішшю для штучного вигодовування.

  Можна змішати препарат з 30–50 мл кип'яченої води кімнатної температури, при цьому утворюється ледь опалесціюючий завис білуватого або сіруватого кольору. Отриманий водяний завис слід випити, не чекаючи повного розчинення.

  З лікувальною метою біфідумбактерин призначають:

  • дітям до 6 місяців по 1 пакету 2–3 рази на добу, з другого чи третього дня, за необхідності, кратність прийому препарату можна збільшити до 4–6 разів на добу;
  • дітям з 6 місяців і до трьох років призначають по 1 пакету 3–4 рази на добу;
  • дітям від 3 до 7 років — по 1 пакету 3–5 разів на добу;
  • дітям з 7 років та дорослим препарат призначають по 2 пакета 3–4 рази на добу. Кратність прийому препарату, за необхідності, можна збільшити до 6 разів на добу.

  Курс лікування складає 3–4 тижня. За необхідності, курси лікування біфідумбактерином можна повторювати 2–3 рази, кожен курс — через місяць.

  У гострий період при важкому перебігу захворювання з вираженим дисбактеріозом добова доза препарату може бути збільшена, але тільки за призначенням лікаря.

  При застосуванні препарату в комплексному лікуванні гострих кишкових інфекцій курс лікування складає 7–10 днів.

  З профілактичною метою препарат призначають:

  • дітям до 6 місяців — по 1 пакету 1 раз на добу, дітям з 6 місяців — по 1 пакету 1 -2 рази на добу;
  • дітям з 3 років та дорослим — по 2 пакети 1–2 рази на добу.

  Профілактичний курс здійснюють протягом 2–3 тижнів 2–3 рази на рік.

  Місцево для обробки молочної залози породіллі 1 пакет препарату висипають у 10–15 мл кип’яченої води кімнатної температури, просочують отриманим зависом стерильний тампон і обробляють ним ділянку соска та ареоли за 20–30 хвилин до годування дитини груддю. Тампон залишають на поверхні молочної залози до початку годування. Таку обробку пропонується проводити не менш ніж 5 діб.

  Місцево у гінекологічній практиці: вміст 2 пакетів препарату необхідно висипати в 15–20 мл кип'яченої води кімнатної температури, рясно змочити отриманим зависом тампон та ввести його у піхву на 2–3 години вранці та ввечері. Курс лікування 8–10 діб.

  Місцево при хронічних захворюваннях кишечника препарат можна вводити клізмою. 2–3 пакети висипають в 30–40 мл кип'яченої води кімнатної температури та вводять отриманий завис у пряму кишку через 30–40 хвилин після очищувальної клізми 1 раз на добу. Курс — 10 днів.

  Побічна дія

  Не встановлено

  Протипоказання

  Не встановлені, крім індивідуальної непереносимості до компонентів препарату.

  Особливості застосування

  Препарат дозволено для застосування жінкам у період вагітності та годування груддю.

  Препарат застосовують внутрішньо з обережністю за лактазної недостатності.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  При одночасному застосуванні біфідумбактерину з вітамінами (особливо групи В) дія препарату підсилюється. При застосуванні з антибіотиками можливо зниження терапевтичної ефективності препарату.

  Умови зберігання

  Зберігати при температурі не вище 10 °С у недоступному для дітей місці. Допускається транспортування препарату при температурі не вище 20 °С (не довше, ніж 10 діб). Нижня межа температури не лімітується.

  Термін придатності

  Термін придатності — 1 рік. Після закінчення терміну придатності препарат не застосовувати.

  Пакування

  10 або 30 пакетів в упаковці з картону разом з інструкцією про застосування. При порушенні цілісності індивідуальної упаковки та нечіткому маркуванні препарат не застосовувати.

  Умови відпуску

  Відпускається без рецепту.

  Виробник

  Закрите акціонерне товариство «Партнер» за адресою: 119180, г. Москва, вул. Велика Якиманка, буд. 31, телефони: (+007)(495) 925–51–09, факс (+007)(495) 737–33–45.

  Дата додавання: 13.11.2019 р.
  © Компендиум 2019
  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko