АЛТЕМІКС

Здоров'я ФК

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

сироп 25 мг/5 мл фл. 100 мл, з мірною ложкою, №  1

Екстракт кореню алтеї лікарської 25 мг/5 мл

Допоміжні речовини: натрій гідрокарбонат, натрію бензоат, амонію хлорид, сорбітол, ніпазол, ніпагін, спирт етиловий, олія анісова, вода очищена, гліциррізинової кислоти монозаміщена аммонієва сіль.

№  UA/7157/01/01 від 12.04.2017Без рецептуC

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату 

Склад лікарського засобу

5 мл сиропу містять алтеї кореня екстракту (6,52 : 1) (екстрагент — вода очищена) — 25 мг;

допоміжні речовини: гліцирам, натрію бензоат (Е 211), натрію гідрокарбонат, амонію хлорид, олія анісова, сорбіт (Е 420), метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), етанол 96%, вода очищена.

Лікарська форма

Сироп.

Рідина від світло-коричневого до коричневого кольору з специфічним запахом анісу. Допускається випадання осаду.

Назва і місцезнаходження виробника

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Назва і місцезнаходження заявника.

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при кашлі і застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби. Корінь алтеї.

Код АТС R05C A05.

Комплексний рослинний препарат; відхаркувальний засіб прямої дії, чинить обволікаючу, пом’якшувальну і протизапальну дію.

Корінь алтеї містить рослинний полісахаридний| слиз (до 35%), а також аспарагін, бетаїн, пектинові речовини, крохмаль тощо.

Механізм дії обумовлений подразненням рецепторів шлунка і рефлекторною стимуляцією нейронів блювотного, дихального і кашльового центрів, що призводить|призводить,наводить| до посилення перистальтики бронхіол і підвищення активності миготливого епітелію бронхів (власне відхаркувальна дія). Крім того, препарат посилює|посилює| функцію бронхіальних залоз, спричиняючи|спричиняючи| розрідження мокротиння, зменшення його в’язкості і збільшення об’єму (резорбтивна дія).

Рослинні слизи покривають слизові оболонки тонким шаром, що тривало зберігається на їх поверхні і запобігає подразненню. У результаті зменшується запальний процес і полегшується регенерація тканин. При дії на слизову оболонку шлунка захисна дія плівки з рослинного слизу тим триваліша|, чим вище кислотність шлункового соку (в’язкість рослинного слизу підвищується при взаємодії з соляною кислотою шлункового соку).

Показання для застосування

Комплексне лікування гострих і хронічних захворювань органів дихання, що супроводжуються|супроводяться| кашлем з|із| утрудненим відділенняменням мокротиння: ларингіт, трахеїт|, трахеобронхіт, бронхіт, бронхіальна астма, коклюш|коклюш|.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні

При застосуванні препарату слід дотримуватися рекомендацій лікаря.

Не рекомендується призначення при сухому кашлі, оскільки можливе його посилення.

Утворення плівки із рослинного слизу на поверхні слизової оболонки верхніх дихальних шляхів не тільки виявляє виражений лікувальний ефект, але і сприяє більш тривалій місцевій дії інших лікарських препаратів.

Перед застосуванням препарат слід збовтувати.

При застосуванні препарату дітям слід враховувати, що одна мірна ложка сиропу (5 мл) містить 0,1 мл етанолу (96%), тому необхідно чітко дотримуватися вказаних доз для дітей.

Оскільки препарат не містить цукру, його можуть приймати хворі на цукровий діабет.

Препарат містить сорбіт, що слід враховувати пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози. Сорбіт також може виявляти незначний проносний ефект.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Прийом препарату не рекомендується у зв’язку з відсутністю досвіду його застосування у період вагітності або годування груддю. За необхідності застосування годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Застосування препарату зазвичай не впливає на швидкість реакції, але слід враховувати, що одна мірна ложка сиропу (5 мл) містить 0,1 мл етанолу (96%).

Діти. Препарат застосовують дітям від 1 року.

Спосіб застосування та дози

Приймають внутрішньо після їди. Дорослим і дітям від 12 років приймати по 15 мл сиропу (3 мірні ложки). Дітям віком 6–12 років застосовувати по 10 мл сиропу (2 мірні ложки), 2–6 років — по 5 мл сиропу (1 мірна ложка), 1–2 років — по 2,5 мл сиропу (½ мірної ложки). Кратність прийому для дорослих і дітей від 6 років — 4–5 разів на добу, для дітей віком 2–6 років — 3–4 рази на добу, для дітей віком 1–2 роки — 1–3 рази на добу.

Дітям віком 1–6 років дозу препарату (2,5–5 мл) перед застосуванням розводять в одній столовій ложці кип’яченої води.

Тривалість курсу терапії визначається лікарем індивідуально залежно від ефективності лікування. Як правило, курс лікування становить 7–14 діб. За показаннями лікар може призначити повторні і більш тривалі курси лікування.

Передозування

Симптоми: нудота, блювання.

Лікування: відміна препарату, промивання шлунка.

Побічні ефекти

Можливі алергічні реакції (у т. ч. шкірні висипання, свербіж). У разі появи будь-яких небажаних реакцій слід припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При сумісному застосуванні з протизапальними засобами препарат пролонгує їх дію, підвищує ефективність і знижує побічну дію. Як відхаркувальний засіб можна поєднувати з натрію бікарбонатом. При сумісному застосуванні з протикашльовими препаратами можливе скупчення мокротиння у дихальних шляхах; з антибіотиками — підвищення концентрації антибіотиків у дихальних шляхах.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Після розкриття флакона зберігати у прохолодному місці не більше 10 діб. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

Сироп 25 мг/5 мл по 100 мл у флаконі з мірною ложкою у коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 16.01.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на АЛТЕМІКС в містах України

Дніпро 34.79 грн./уп.

сироп 25 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Здоровье ..... 34.8 грн./уп.
«ДОМАШНЯ АПТЕКА» Дніпропетровськ, вул. Гомельська, 59, тел.: +380563744610

Київ 30.69 грн./уп.

сироп 25 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Здоровье ..... 28.72 грн./уп.
«АПТЕКА 36,6» Київ, бульв. Кольцова Б., 14Е

Львів 27.5 грн./уп.

сироп 25 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Здоровье ..... 27.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Симоненка Василя, 7, тел.: +380322340971