РИТМОКОР® (RHYTHMOCOR®)

ФарКоС

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

капсули блістер, № 48
Магния глюконат
0,3 г
Калію глюконат
0,06 г
№ UA/3122/01/01 від 20.03.2015 до 20.03.2020
C
розчин для ін'єкцій ампула 5 мл, № 10
Магния глюконат
0,0833 г/мл
Калію глюконат
0,0167 г/мл
№ UA/3122/02/01 від 22.11.2016 до 22.11.2021
C За рецептом

ДІАГНОЗИ

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

РИТМОКОР® (RHYTHMOCOR®)

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2015-03-20 р. № 164. Р.п. № UA/3122/01/01

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 капсула містить 2,3,4,5,6-пентагідроксикапронової кислоти, магнієвої солі в перерахунку на 100% речовину — 300 мг;

2,3,4,5,6-пентагідроксикапронової кислоти, калієвої солі в перерахунку на 100% речовину — 60 мг;

допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, кальцію стеарат.

Лікарська форма

Капсули.

Назва і місцезнаходження виробника

ПрАТ «Фармацевтична фірма «ФарКоС», 03162, Україна, м. Київ, вул. Зодчих, 50-А.

ТОВ «АСТРАФАРМ», 08132, Україна, Києво-Святошинський район, м. Вишневе,

вул. Київська, 6.

Фармакотерапевтична група

Мінеральні добавки. Препарати магнію.

Код АТС А12С С.

РИТМОКОР® є комбінованим препаратом, який чинить метаболічну, антиоксидантну, мембраностабілізуючу та антиаритмічну дію. Метаболічна активність РИТМОКОРУ® обумовлена активацією окисно-відновних ферментів клітин, підвищенням рівня аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ) та креатинфосфату. Вказані ефекти препарату сприяють оптимізації функціонування іонних насосів клітин. Завдяки цим ефектам та вмісту іонів магнію та калію препарат чинить антиаритмічну дію та потенціює клінічну ефективність антиаритмічних засобів.

Після прийому внутрішньо максимальна концентрація в крові визначається через 1–1,5 години. Протягом 48 годин метаболізується 95% препарату, продукти метаболізму виводяться нирками.

Показання для застосування

Захворювання і стани, що супроводжуються гіпомагніємією та гіпокаліємією (у схемах комплексного лікування):

  • ішемічна хвороба серця;
  • порушення серцевого ритму (передсердна та шлуночкова екстрасистолічна аритмія);
  • вегето-судинна дистонія;
  • міокардіопатії;
  • порушення електролітного обміну (з метою корекції рівня іонів магнію й калію);
  • синдром хронічної втоми.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Атріовентрикулярна блокада III ступеня. Кардіогений шок (при систолічному артеріальному тиску у дорослих нижче 90 мм рт. ст.). Коматозні стани нез’ясованої етіології. Декомпенсовані форми цукрового діабету. Гостра та хронічна ниркова недостатність II–IV ступеня. Хвороба Аддісона. Гіперкаліємія та гіпермагніємія. Дитячий вік до 6 років (для даної лікарської форми).

Особливі застереження

В процесі лікування РИТМОКОРОМ® необхідно проводити контроль рівня калію та магнію в сироватці крові. Особливу увагу слід звертати на пацієнтів із високим ризиком розвитку гіперкаліємії, у яких необхідно регулярно контролювати показники електролітного гомеостазу та дані ЕКГ.

У хворих на цукровий діабет необхідно враховувати ймовірність визначення хибнопідвищеного рівня глюкози при використанні ортотолуїдинового методу через наявність у препараті глюконової (пентагідроксикапронової) кислоти.

1 капсула препарату містить 0,03 хлібних одиниць.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Досвіду застосування немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.Зазвичай не впливає, але слід враховувати імовірність запаморочення, пов’язаного з ефектом першої дози.

Діти. Препарат у даній лікарській формі застосовують дітям віком від 6 років.

Спосіб застосування та дози

У кожному випадку тривалість застосування РИТМОКОРУ® та дози препарату встановлює лікар. Капсули приймають внутрішньо за 10–15 хвилин до їди, запиваючи разову дозу невеликою кількістю води.

Дорослим застосовують по 1–2 капсули 3–4 рази на добу. У більш тяжких випадках можливе застосування 3 капсул 3 рази на добу. При досягненні терапевтичного ефекту (зазвичай через 5–7 діб) дозу препарату зменшують до 1 капсули 3 рази на добу. Тривалість курсу лікування визначають індивідуально.

При необхідності швидкого досягнення ефекту лікування починають із застосування ін’єкційної форми препарату.

При порушеннях серцевого ритму (передсердній та шлуночковій екстрасистолічній аритмії), спричинених гіпокаліємією та гіпомагніємією, незалежно від частоти серцевих скорочень РИТМОКОР® призначають у дозі 1–2 капсули 3–4 рази на добу. Застосування препарату одночасно з серцевими глікозидами зменшує ризик появи їх аритмогенних ефектів.

При синдромі хронічної втоми приймають по 1 капсулі 3 рази на добу протягом 3–6 місяців.

Дітям віком від 6 до 12 років призначають по 1 капсулі 3 рази на добу, віком від 12 років — як дорослим.

Передозування

Випадки передозування не зареєстровані. Оскільки препарат містить іони магнію та калію, у випадку передозування можливі зміни на ЕКГ, характерні для гіпермагніємії та гіперкаліємії. Гіперкаліємія та гіпермагніємія можуть виявлятись парестезією, зниженням сухожильних рефлексів, тремором, пригніченням дихання. Для зменшення гіпермагніємії застосовують препарати кальцію.

Побічні ефекти

Препарат добре переноситься, побічні ефекти розвиваються дуже рідко. В осіб з підвищеною чутливістю можливий розвиток алергічних реакцій, наприклад, у вигляді висипів на шкірі (кропив’янка). В окремих випадках можливе запаморочення, пов’язане з ефектом першої дози, диспепсичні явища. У цьому випадку знижують дозу або відміняють препарат, після його відміни препарату всі побічні ефекти швидко минають. При алергічних проявах призначають десенсибілізуючу терапію.

Взаємодія з іншими лікарським засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні РИТМОКОРУ® з антиаритмічними та гіпотензивними засобами спостерігається взаємне підсилення активності препаратів. При одночасному застосуванні з калійзберігаючими діуретиками та інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту збільшується ризик розвитку гіперкаліємії (слід контролювати рівень калію в плазмі крові). При одночасному застосуванні з серцевими глікозидами зменшується ризик розвитку їх токсичної дії на серце.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості. Тверді желатинові капсули циліндричної форми з напівсферичними кінцями біло-зеленого кольору (з написом «ФарКоС» або без напису). Вміст капсули — порошок білого або майже білого кольору без запаху.

Термін придатності

3 роки. Препарат не слід застосовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці, у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка

По 12 капсул в блістері. По 4 або 5 блістерів в коробку.

Категорія відпуску

Без рецепта.

РИТМОКОР® (RHYTHMOCOR®)

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2016-11-22 р. № 1267. Р.п. № UA/3122/02/01

Склад:

діючі речовини: 1 мл розчину містить 2,3,4,5,6-пентагідроксикапронової кислоти, магнієвої солі в перерахуванні на 100% речовину 0,0833 г, 2,3,4,5,6-пентагідроксикапронової кислоти, калієвої солі в перерахуванні на 100% речовину 0,0167 г;

допоміжна речовина: натрію бензоат (Е 211).

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група

Комбіновані кардіологічні препарати. Код АТС С01Е Х.

Клінічні характеристики

Показання.

Препарат показаний у складі комплексної фармакотерапії при порушеннях ритму серця, у тому числі пов’язаних з інтоксикацією серцевими глікозидами, при пароксизмах фібриляції/тріпотіння передсердь з нормотахісистолією шлуночків, гострому інфаркті міокарда, шлуночковій екстрасистолічній аритмії, реципрокній вузловій тахікардії, „пірует”-тахікардії, особливо при порушеннях електролітного обміну (гіпокаліємія, гіпомагніємія) та ін.

Препарат застосовують при лікуванні ішемічної хвороби серця (для зменшення гіпоксичних та ішемічних порушень метаболізму міокарда, пов’язаних з недостатністю коронарного кровотоку). Препарат застосовують при лікуванні міокардитів та гіпокаліємії, спричиненої застосуванням салуретичних засобів.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Кардіогений шок, систолічний тиск у дорослих нижче 90 мм рт. ст., атріовентрикулярна блокада II-ІІІ ступеня, коматозні стани нез’ясованої етіології, декомпенсовані форми цукрового діабету, гостра та хронічна ниркова недостатність II-IV ступеня, хвороба Аддісона. Застосування Ритмокору® протипоказано при гіперкаліємії і гіпермагніємії.

Спосіб застосування та дози

Дорослим Ритмокор® призначають 1–2 рази на добу, внутрішньовенно, шляхом струминного введення 5–10 мл, попередньо розведених у 10 мл ізотонічного розчину хлориду натрію або 5% розчину глюкози. Препарат також застосовують внутрішньовенно краплинно: 5–20 мл препарату розводять у 50–400 мл ізотонічного розчину хлориду натрію або 5% розчину глюкози. Зазвичай курс лікування становить 10–14 діб.

Для лікування „пірует”-тахікардії вводять внутрішньовенно струминно 10–20 мл препарату, попередньо розведених у 10 мл ізотонічного розчину натрію хлориду або 5% розчину глюкози, після чого переходять на внутрішньовенну краплинну інфузію: 5–20 мл препарату розводять у 50–400 мл ізотонічного розчину натрію хлориду або 5% розчину глюкози.

Дітям віком 1–3 роки препарат призначають із розрахунку 1–2 мл розчину, попередньо розведених у 5–10 мл ізотонічного розчину натрію хлориду або 5% розчину глюкози, на 1 рік життя, , 1–2 рази на добу; дітям 3–6 років — у дозі 5 мл розчину, попередньо розведених у 10 мл ізотонічного розчину натрію хлориду або 5% розчину глюкози, 1–2 рази на добу; дітям 6–12 років — 5–10 мл, попередньо розведених у 10 мл ізотонічного розчину натрію хлориду або 5% розчину глюкози, 1–2 рази на добу; дітям старше 12 років препарат призначають у тій самій дозі, що і дорослим.

Побічні реакції

Препарат добре переноситься, побічні ефекти розвиваються дуже рідко. В окремих випадках в осіб з підвищеною індивідуальною чутливістю до препарату при його застосуванні можливі відчуття жару в усьому тілі, запаморочення та сонливість. Рідко спостерігаються алергічні реакції за типом кропив’янки. Після відміни препарату всі побічні ефекти швидко минають. При алергічних проявах призначають десенсибілізуючу терапію.

Передозування

При внутрішньовенному застосуванні значних доз препарату можливі прояви підвищеної чутливості до препарату, а також прояви гіперкаліємії та гіпермагніємії, які можуть виявлятись парестезією, зниженням сухожильних рефлексів, тремтінням, пригніченням дихання. Для зменшення проявів гіпермагніємії застосовують препарати кальцію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Досвіду застосування немає.

Діти. Препарат у даній лікарській формі застосовують дітям віком від 1 року.

Особливості застосування

При призначенні Ритмокору® хворим на цукровий діабет необхідно врахувати можливість визначення хибно підвищеного рівня глюкози при використанні ортотолуїдинового методу через наявність у препараті глюконової кислоти.

У процесі лікування препаратом необхідно проводити контроль рівня калію та магнію в сироватці крові. Особливу увагу слід звертати на пацієнтів із високим ризиком розвитку гіперкаліємії, у яких необхідно регулярно контролювати показники електролітного гомеостазу та дані ЕКГ.

Одна ампула (5 мл або 10 мл) препарату містить відповідно 0,008 або 0,016 хлібної одиниці.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. У випадках, якщо під час лікування препаратом спостерігається запаморочення, сонливість, відчуття жару в усьому тілі, слід утриматися від керування транспортними засобами та роботи з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні Ритмокору® з антиаритмічними, гіпотензивними засобами спостерігається взаємне посилення активності препаратів. При одночасному застосуванні із серцевими глікозидами зменшується ризик розвитку їх токсичного впливу на серце. При одночасному застосуванні з калійзберігаючими діуретиками та інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту необхідно контролювати рівень калію та магнію в сироватці крові.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Препарат чинить метаболічну, антиоксидантну, мембраностабілізуючу та антиаритмічну дію. Метаболічна активність зумовлена активацією окисно-відновних ферментів клітин, підвищенням рівня аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ) та креатинфосфату. Зазначений ефект препарату сприяє оптимізації функціонування іонних насосів клітин. Одним із механізмів впливу препарату на клітини в умовах ішемії та гіпоксії є пригнічення інтенсивності процесів вільнорадикального окиснення білків і перекисного окиснення ліпідів. Застосування препарату при станах, пов’язаних з активацією вільнорадикальних реакцій, супроводжується зменшенням проникності клітинних мембран. Завдяки зазначеній дії та вмісту іонів магнію і калію препарат чинить антиаритмічну дію та потенціює клінічну ефективність антиаритмічних засобів.

Фармакокінетика. Після внутрішньовенного введення 95% препарату протягом 48 годин метаболізується до води та вуглекислого газу.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: майже прозора рідина з жовтуватим відтінком.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі від 15 °С до 25 °С.

Упаковка

По 10 ампул в упаковці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПрАТ «Фармацевтична фірма «ФарКоС».

Місцезнаходження

Україна, 08290, Київська обл., м. Ірпінь, смт. Гостомель, вул. Леніна, 360.

Дата додавання: 02.10.2019 р. Версія для друку

Ціни на РИТМОКОР® в містах України

Вінниця 63.3 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, просп. Юності, 20/73, тел.: +380800505911

Дніпро 61.2 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Дніпропетровськ, пров. Крушельницької, 6А, тел.: +380800505911

Житомир 61.3 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Станишівка, шосе Сквирське, 6А, тел.: +380800505911

Запоріжжя 69.38 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 40А, тел.: +380800505911

Івано-Франківск 66.46 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА 03» Івано-Франківськ, вул. Чорновола В'ячеслава, 60/1, тел.: +380800505911

Київ 76.85 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Київ, вул. Ильенко Юрия, 1А, тел.: +380800505911

Кропивницький 59.9 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 54.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Тельнова Євгена, 2, тел.: +380522371019

Луцьк 61.2 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Луцьк, просп. Волі, 5/1, тел.: +380800505911

Львів 72.24 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Львів, вул. Пасічна, 70, тел.: +380800505911

Миколаїв 68.98 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, просп. Центральний, 148А/2, тел.: +380800505911

Одеса 73.47 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Одеса, вул. Головатого Отамана, 161, тел.: +380800505911

Полтава 62.99 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Полтава, вул. Мазепи Івана, 49, тел.: +380800505911

Рівне 61.2 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380800505911

Суми 63.38 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 181, тел.: +380800505911

Тернопіль 68.4 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 53.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 45Б

Ужгород 66.95 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 56 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, вул. Грушевського Михайла, 45, тел.: +380312664582

Харків 61.29 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 60 грн./уп.
«МАГНОЛІЯ» Харків, вул. 23-го Серпня, 31, тел.: +380668892019

Херсон 64.37 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, вул. Потьомкінська, 45А, тел.: +380800505911

Хмельницький 66.21 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 80, тел.: +380800505911

Черкаси 64.01 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.2 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Черкаси, вул. Грузиненко, 2, тел.: +380800505911

Чернігів 60.9 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 56.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Доценка, 17, тел.: +380462606340

Чернівці 70.93 грн./уп.

РИТМОКОР® капс. блістер № 48, ФарКоС ..... 61.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 178, тел.: +380372513610

Developed by Maxim Levchenko