ФАРМАДЕКС (FARMADEX)

Склад і форма випуску

краплі очні 1 мг/мл флакон 10 мл, № 1
1 мл розчину містить дексаметазону натрію фосфату у перерахуванні на 100% суху речовину 1 мг;
допоміжні речовини: кислота борна, натрію тетраборат, динатрію едетат, бензалконію хлорид, вода для ін’єкцій..
№ UA/1092/01/01 від 30.01.2019
За рецептом

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка.

Кортикостероїди чинять протизапальну дію шляхом пригнічення судинних адгезивних молекул ендотеліальних клітин, циклооксигенази І або ІІ та виділення цитокінів. У результаті цього зменшується формування медіаторів запалення та пригнічується адгезія лейкоцитів до судинного ендотелію, запобігаючи таким чином їх проникненню у запалені тканини ока. Дексаметазон чинить виражену протизапальну дію зі зменшеними мінералокортикоїдними ефектами порівняно з деякими іншими стероїдами та є одним з найбільш сильнодіючих протизапальних засобів.

Фармакокінетика.

Офтальмологічна біодоступність дексаметазону після місцевого застосування в око препарату досліджувалась у пацієнтів, яким була проведена операція з видалення катаракти. Максимальний рівень дексаметазону у внутрішньоочній рідині, що становить приблизно 30 нг/мл, досягався протягом 2 годин. Далі відбувалося зниження концентрації з періодом напіввиведення 3 години.

Дексаметазон виводиться з організму шляхом метаболізму. Приблизно 60% дози виділяється з сечею у вигляді 6-β-гідрогідексаметазону. Незмінений дексаметазон у сечі не був виявлений. Період напіввиведення з плазми крові відносно короткий – 3-4 години. Дексаметазон приблизно на 77-84% зв’язується з альбуміном сироватки крові. Кліренс коливається від 0,111 до 0,225 л/год/кг, об’єм розподілу коливається від 0,576 до 1,15 л/кг. Біодоступність дексаметазону при пероральному застосуванні становить приблизно 70%.

Показання ФАРМАДЕКС

лікування чутливих до стероїдів неінфекційних запальних та алергічних станів кон’юнктиви, рогівки та переднього сегмента ока, включаючи реакції запалення у післяопераційному періоді.

Застосування ФАРМАДЕКС

застосування дорослим, включаючи пацієнтів літнього віку

При тяжкому або гострому запаленні слід закапувати 1-2 краплі у кон’юнктивальний мішок ураженого ока (очей) кожні 30-60 хвилин у якості початкової терапії.

У разі позитивного ефекту дозу слід зменшити до 1-2 крапель у кон’юнктивальний мішок ураженого ока (очей) кожні 2-4 години.

Далі дозу можна зменшити до 1 краплі 3-4 рази на день, якщо цієї дози достатньо, щоб контролювати запалення.

Якщо бажаний результат не досягається протягом 3-4 днів, може бути призначена додаткова системна або субкон’юнктивальна терапія.

При хронічних запаленнях доза становить 1 або 2 краплі у кон’юнктивальний мішок ураженого ока (очей) кожні 3-6 годин або частіше, якщо це необхідно.

При алергії або незначному запаленні доза становить 1-2 краплі у кон’юнктивальний мішок ураженого ока (очей) кожні 3-4 години до досягнення бажаного ефекту.

Не слід припиняти терапію передчасно (див. розділ «Особливості застосування»).

Рекомендується постійно контролювати внутрішньоочний тиск.

Після інстиляції рекомендується обережне закриття повік або нососльозова оклюзія. Це знижує системну абсорбцію ліків, введених в око, що зменшує імовірність виникнення системних побічних ефектів.

Якщо одночасно застосовується декілька лікарських засобів для місцевого застосування в око, інтервал між їх застосуванням повинен становити щонайменше 5 хвилин. Очні мазі слід застосовувати останніми.

Застосування при порушеннях функцій печінки та нирок

Фармадекс не досліджували у пацієнтів з хворобами нирок та печінки. Однак через низьку системну абсорбцію дексаметазону після місцевого застосування цього препарату у коригуванні дози немає необхідності.

Спосіб застосування

Перед застосуванням флакон слід добре струсити.

Щоб попередити забруднення краю крапельниці та суспензії, необхідно дотримуватись обережності і не торкатися повік, прилеглих ділянок або інших поверхонь краєм флакона-крапельниці.

Увага! До початку застосування ковпачок щільно не загвинчувати! Перед першим застосуванням ковпачок флакона загвинтити максимально. При цьому шип, що знаходиться на внутрішньому боці ковпачка, проколює отвір. Безпосередньо перед застосуванням слід потримати флакон із препаратом у долоні, щоб нагріти його до температури тіла. Ковпачок відгвинтити, зняти і, злегка натискаючи на корпус флакона, закрапати розчин в око. Після закрапування препарату ковпачок щільно загвинтити і зберігати препарат згідно з рекомендаціями, наведеними в інструкції.

Діти.

Ефективність та безпека застосування препарату дітям не встановлені.

Протипоказання

· підвищена чутливість до активної субстанції або до будь-якого з компонентів препарату.

· Гострі неліковані бактеріальні інфекції.

· Гострий поверхневий кератит, спричинений herpes simplex.

· Коров’яча та вітряна віспа та інші вірусні інфекції рогівки та кон’юнктиви (за винятком кератиту, спричиненого herpes zoster).

· Грибкові захворювання структур ока.

· Мікобактеріальні інфекції ока.

Побічна дія

з боку імунної системи: підвищена чутливість.

З боку нервової системи: дисгевзія, запаморочення, головний біль.

З боку органів зору: відчуття дискомфорту в очах, кератит, кон’юнктивіт, сухий кератокон’юнктивіт, забарвлення рогівки, фотофобія, затуманення зору, свербіж очей, відчуття стороннього тіла в очах, підвищена сльозотеча, незвичне відчуття в очах, утворення лусочок по краях повік, подразнення очей, гіперемія очей, підвищення внутрішньоочного тиску, зниження гостроти зору, ерозія рогівки, птоз повік, біль в очах, мідріаз.

Тривале застосування кортикостероїдів місцево в око може призвести до підвищення очного тиску з подальшим ушкодженням зорового нерва, погіршенням гостроти зору і порушенням поля зору, а також до утворення задньої субкапсулярної катаракти (див. розділ «Особливості застосування»).

Оскільки препарат містить кортикостероїди, при наявності захворювань, що призводять до потоншання рогівки або склери, підвищується ризик перфорації після довготривалого застосування.

Кортикостероїди можуть зменшувати резистентність до інфекцій (див. розділ «Особливості застосування»).

Особливості застосування

· тільки для офтальмологічного застосування.

· Тривале застосування кортикостероїдів місцево в око може призвести до очної гіпертензії та/або глаукоми з подальшим ушкодженням зорового нерва, погіршенням гостроти зору і порушенням поля зору, а також до утворення задньої субкапсулярної катаракти. Пацієнтам при тривалому застосуванні кортикостероїдів місцево в око слід постійно та регулярно контролювати внутрішньоочний тиск.

· Кортикостероїди можуть зменшувати резистентність до бактеріальної, вірусної або грибкової інфекції та завадити виявленню таких інфекцій та маскувати клінічні ознаки інфекції, перешкоджаючи виявленню неефективності антибіотиків. При стійкому утворенні виразок рогівки слід враховувати можливість грибкової інфекції у пацієнтів, яким здійснювалося або здійснюється лікування кортикостероїдами. Лікування слід припинити у разі виникнення грибкової інфекції.

· Кортикостероїди, що застосовуються місцево в око, можуть уповільнювати загоєння ран рогівки.

· Відомо, що при наявності захворювань, які призводять до потоншання рогівки або склери, місцеве застосування кортикостероїдів може спричинити перфорацію.

· Препарат слід застосовувати з особливою обережністю і тільки у поєднанні з антивірусною терапією при лікуванні стромального кератиту або увеїту, спричиненого herpes simplex; необхідно періодично здійснювати біомікроскопію із застосуванням щілинної лампи.

· Не рекомендується носити контактні лінзи під час лікування запалень ока.

· Крім цього, препарат містить бензалконію хлорид, який може спричинювати подразнення ока і, як відомо, знебарвлювати м’які контактні лінзи. Слід уникати контакту з м’якими контактними лінзами. Пацієнтів слід попередити про те, що необхідно знімати контактні лінзи перед застосуванням очних крапель Фармадекс і зачекати 15 хвилин після інстиляції, перш ніж вставляти контактні лінзи.

· Лікування не слід припиняти передчасно, оскільки раптове припинення місцевого лікування великими дозами стероїдів може зумовити повторне запалення ока.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не рекомендується застосування препарату у період вагітності.

Системне введення кортикостероїдів призводить до їх появи у грудному молоці людини у кількості, що може впливати на дитину, що знаходиться на грудному годуванні. Однак при місцевому застосуванні препарату системний прояв є низьким. Невідомо, чи проникає Фармадекс у грудне молоко. Не можна виключати ризик для дитини, що знаходиться на грудному годуванні. Слід розглянути можливість тимчасового припинення годування груддю на час застосування препарату Фармадекс або припинення/утримання від терапії препаратом, зважаючи на потенційну користь від застосування препарату для матері та на користь від годування груддю для дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Фармадекс не впливає або має незначний вплив на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами. Як і у випадку застосування інших очних крапель, тимчасове затуманення зору або інші порушення зору можуть впливати на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами. Якщо затуманення зору виникає під час закапування, пацієнту необхідно зачекати, поки зір проясниться, перш ніж керувати автотранспортом або механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

дослідження взаємодії Фармадексу з іншими лікарськими засобами не проводилися.

Передозування

не повідомлялося про будь-які випадки передозування.

У разі передозування препаратом Фармадекс при місцевому застосуванні вимити надлишок препарату з ока (очей) теплою водою.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі від 2 °С до 8 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Дата додавання: 01.04.2021 р.
© Компендіум 2018

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують ФАРМАДЕКС

Аденовірусна пневмонія МКХ J12.0
Алергічна кропив'янка МКХ L50.0
Блефарит МКХ H01.0
Вірусна пневмонія МКХ J12.9
Гострий атопічний кон'юнктивіт МКХ H10.1
Гострий і підгострий іридоцикліт МКХ H20.0
Дакріоденіт МКХ H04.0
Епісклерит МКХ H15.1
Інтерстиціальний (стромальний) і глибокий кератит МКХ H16.3
Інша вірусна пневмонія МКХ J12.8
Інші поверхневі кератити без кон'юнктивіту МКХ H16.1
Іридоцикліт неуточнений МКХ H20.9
Коронавирусная инфекция COVID-19 МКХ U07.1
Слизисто-гнійний кон'юнктивіт МКХ H10.0
Субкон'юнктивальний крововилив МКХ H11.3
Травма (контузія) очного яблука МКХ S05.1

Рекомендовані аналоги ФАРМАДЕКС:

ДЕКСАМЕТАЗОН
KRKA d.d. Novo Mesto
Дексаметазон
розчин для ін'єкцій 4 мг ампула 1 мл, № 25
ДЗ ДНЦЛЗ
Дексаметазон
розчин для ін'єкцій 4 мг/мл ампула 1 мл в пачці, № 5
Дексаметазон
таблетки 0,5 мг блістер, № 10, 50
Лекхім-Харків
Дексаметазон
розчин для ін'єкцій 4 мг/мл ампула 1 мл в пачці, № 5
розчин для ін'єкцій 4 мг/мл ампула 1 мл в пачці, № 100
ДЕКСАМЕТАЗОН-БІОФАРМА
ФЗ "Біофарма"
краплі очні 0,1 % флакон пластиковий 10 мл, № 1
ДЕКСАМЕТАЗОН ВФЗ
Варшавский ФЗ Польфа АО
Дексаметазон
краплі очні, суспензія 0,1 % флакон-крапельниця 5 мл, № 1
ДЕКСАМЕТАЗОН КРКА
KRKA d.d. Novo Mesto
таблетки 4 мг блістер, № 30
таблетки 8 мг блістер, № 30
Дексаметазон
таблетки 20 мг, № 10
Дексаметазон
таблетки 40 мг, № 10
прості препарати кортикостероїдів для системного застосування
ДЕКСАМЕТАЗОН-ДАРНИЦЯ краплі очні
Дарниця ФФ
ДЕКСАМЕТАЗОН-ДАРНИЦЯ краплі очні
краплі очні 1 мг/мл флакон 10 мл, № 1
протизапальні засоби
МАКСИДЕКС
Новартіс Фарма
краплі очні 1 мг/мл флакон-крапельниця Дроп-Тейнер® 5 мл, № 1
протизапальні засоби
МЕДЕКСОЛ
Уорлд Медицин
МЕДЕКСОЛ
краплі очні, суспензія 1 мг/мл флакон-крапельниця 10 мл, № 1
протизапальні засоби
ОФТАН ДЕКСАМЕТАЗОН
Santen
ОФТАН ДЕКСАМЕТАЗОН
краплі очні 0,1 % флакон з крапельницею 5 мл, № 1
протизапальні засоби

Ціни на ФАРМАДЕКС в містах України

Вінниця 35.24 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Замостянська, 14, тел.: +38093428384530.90 грн./уп.

Дніпро 34.33 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, вул. Столєтова, 1, тел.: +38093211367230.60 грн./уп.

Житомир 34.45 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Чуднівська, 96, тел.: +38093242156231.30 грн./уп.

Запоріжжя 33.68 грн./уп.

«АПТЕКА ШАР@» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 2, тел.: +38050450256332.76 грн./уп.

Івано-Франківск 35.54 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +38034273062332.30 грн./уп.

Київ 35.08 грн./уп.

«ЛЮДМИЛА-ФАРМ КО» Київ, вул. Лаврухіна, 9, тел.: +38044337312328.09 грн./уп.

Кропивницький 34.6 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Кропивницький, вул. Жадова Генерала, 28, тел.: +38052227952432.65 грн./уп.

Луцьк 35.08 грн./уп.

«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Ковельська, 68А, тел.: +38050375507425.27 грн./уп.

Львів 36.14 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Петлюри, 2, тел.: +38032292861930.90 грн./уп.

Миколаїв 34.92 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Потьомкінська, 44А, тел.: +38063034590830.60 грн./уп.

Одеса 36.28 грн./уп.

«АПТЕКА ENTER» Одеса, вул. Гагаринское Плато, 5Б, тел.: +38050468196130.10 грн./уп.

Полтава 34.67 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +38063186759232.30 грн./уп.

Рівне 35.24 грн./уп.

«РІВНЕЛІКИ» Квасилів, вул. Рівненська, 1, тел.: +38050375569831.21 грн./уп.

Суми 33.73 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Горького Максима, 39, тел.: +38054263184030.60 грн./уп.

Тернопіль 35.13 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Лучаківського, 14, тел.: +38035222440431.60 грн./уп.

Ужгород 36.33 грн./уп.

«D.S.» Ужгород, вул. Минайська, 37Б, тел.: +38080030206034.16 грн./уп.

Харків 34.89 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Харків, просп. Перемоги, 70Е, тел.: +38057729033233.26 грн./уп.

Херсон 34.15 грн./уп.

«ФАРМАКОПІЙКА» Херсон, вул. Заменгофа Людвика, 1, тел.: +38055239028133.06 грн./уп.

Хмельницький 36.62 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Панаса Мирного, 37/3, тел.: +38063026925432.90 грн./уп.

Черкаси 34.52 грн./уп.

«АПТЕКА 03» Черкаси, вул. Чіковані, 23/1, тел.: +38047264467830.60 грн./уп.

Чернігів 34.33 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +38046294201931.60 грн./уп.

Чернівці 36.61 грн./уп.

«АПТЕКА ШАР@» Чернівці, вул. Ентузіастів, 2А, тел.: +38093289488132.70 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko