0
UA | RU

АТХ класифікація

J ПРОТИМІКРОБНІ ЗАСОБИ ДЛЯ СИСТЕМНОГО ЗАСТОСУВАННЯ

J01 АНТИБАКТЕРІАЛЬНІ ЗАСОБИ ДЛЯ СИСТЕМНОГО ЗАСТОСУВАННЯ

J01X ІНШІ АНТИБАКТЕРІАЛЬНІ ЗАСОБИ

J01X ІНШІ АНТИБАКТЕРІАЛЬНІ ЗАСОБИ

У цю групу входять антибактеріальні засоби різних форм, які не класифікований в попередніх групах.

J01XA Глікопептидні антибіотики

Ця група включає глікопептідні антибактеріальні засоби, що інгібують синтез білка в клітинах грампозитивних бактерій. Тейкопланін і препарати ванкоміцину для внутрішньовенного введення належать до цієї групи. Пероральні препарати, що містять ванкоміцин, класифіковані в A07A.

J01XB Поліміксини

У цю групу входять поліміксини, що діють на цитоплазматичну мембрану бактерій. Пероральні препарати, що містять колістин, класифікуються в A07A.

J01XC Стероїдні антибактеріальні засоби

Ця група включає стероїдні антибактеріальні засоби, що інгібують зв'язування транспортної РНК і 50-S частини рибосом бактерій.

J01XD Похідні імідазолу

У цю групу входять імідазольні антибактеріальні засоби, що діють через метаболіти в анаеробних бактеріях. Тільки препарати для парентерального застосування, наприклад метронідазол, належать до цієї групи. Пероральні препарати і супозиторії похідних імідазолу класифікуються в P01 — Антипротозойні препарати. Песарії класифікуються в G01 — Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології.

DDD для парентеральних препаратів імідазолу розраховані з точки зору лікування анаеробних бактеріальних інфекцій.

J01XE Похідні нітрофурану

Препарати, які додатково містять підкиснювач сечі, такий як вітамін С, хлорид кальцію або амонію, класифікуються на 5-му рівні.

Нітрофурантоїн в поєднанні з феназопіридином класифікується в групі J01XE51.

DDD, як правило, розраховані з точки зору лікування гострих інфекцій сечових шляхів.

J01XX Інші антибактеріальні засоби

Препарати, які додатково містять підкиснювач сечі, такий як вітамін С, хлорид кальцію або амонію, класифікуються на 5-му рівні.

DDD для фосфоміцину для парентерального прийому розраховані з точки зору застосування однієї профілактичної дози в зв'язку з хірургічним втручанням, в той час як DDD для перорального прийому з приводу лікування неускладнених інфекцій нижніх сечових шляхів вказані у вигляді разової дози фосфатоміцину трометамолу.

DDD для спектиноміцину розраховані з точки зору застосування разової дози для лікування неускладненої гонореї.

DDD для метенаміну вказані з точки зору профілактики інфекцій сечовивідних шляхів. DDD для мигдальної кислоти і нітроксоліну розраховані з точки зору лікування гострих інфекцій сечовивідних шляхів.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko