ЕЛЕВІТ® ПРОНАТАЛЬ

Байєр

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

табл. в/плівк. обол. блістер, №  30, №  100

Вітамін А 3600 МО
Вітамін B1 1.6 мг
Вітамін B2 1.8 мг
Вітамін B6 2.6 мг
Вітамін B12 4 мкг
Вітамін C (у вигляді кальцію аскорбату дигідрату) 100 мг
Вітамин D3 500 МО
Вітамін Е 15 мг
Кальцію пантотенат 10 мг
Біотин 0.2 мг
Нікотинамід 19 мг
Фолієва кислота 0.8 мг
Кальцій 125 мг
Магній 100 мг
Фосфор 125 мг
Залізо 60 мг
Цинк 7.5 мг
Марганець 1 мг
Мідь 1 мг

Допоміжні речовини: лактози моногідрат, маніт (e421), етилцелюлоза, макрогол 400, гліцеролу дистеарат, желатин, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмалгліколят (тип а), магнію стеарат, повідон к90, повідон к-30, гіпромеллоза, макрогол 6000, тальк, титана диоксид (е 171), окис заліза жовтий (е172).

№ UA/9996/01/01 від 01.08.2014 до 01.08.2019Без рецептуC

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

Затверджено МОЗ Украiни від 2015-11-04 р. № 724. Р.п. № UA/9996/01/01

Склад

діючі речовини: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить:

Вітамін А 3600 МО
Вітамін В1 1,6 мг
Вітамін В2 1,8 мг
Вітамін В6 2,6 мг
Вітамін В12 4 мкг
Вітамін С (у вигляді кальцію аскорбату дигідрату) 100 мг
Вітамін D3 500 МО
Вітамін E 15 мг
Кальцію пантотенат 10 мг
Біотин 0,2 мг
Нікотинамід 19 мг
Фолієва кислота 0,8 мг
Кальцій (у вигляді кальцію аскорбату дигідрату, кальцію пантотенату, кальцію гідрофосфату безводного) 125 мг
Магній (у вигляді магнію оксиду легкого, магнію гідрофосфату тригідрату, магнію стеарату) 100 мг
Фосфор (у вигляді кальцію гідрофосфату безводного, магнію гідрофосфату тригідрату) 125 мг
Залізо (у вигляді заліза фумарату) 60 мг
Цинк (у вигляді цинку сульфату моногідрату) 7,5 мг
Марганець (у вигляді марганцю сульфату моногідрату) 1 мг
Мідь (у вигляді міді сульфату безводного) 1 мг;

допоміжні речовини:

ядро таблетки: лактози моногідрат, маніт (Е 421), етилцелюлоза, макрогол 400, гліцерол дистеарат, желатин, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат, повідон К 90, повідон К 30;

оболонка таблетки: гіпромелоза, етилцелюлози водна дисперсія, макрогол 6000, тальк, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: сірувато-жовтого кольору овальні таблетки, вкриті плівковою оболонкою з розподільчою рискою.

Фармакотерапевтична група

Полівітаміни з іншими мінералами, включаючи комбінації.

Код АТХ

А11А А03

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Елевіт® Пронаталь — це мультивітамінно-мінеральний препарат, що містить 12 вітамінів у комбінації з трьома мінералами та чотирма мікроелементами, спеціально розроблений для забезпечення оптимальної мікронутрієнтної підтримки як для плода, так і для майбутньої матері.

Вітаміни життєво необхідні для нормального розвитку і росту плода та новонародженого, для обміну речовин та утворення вуглеводів, енергії, ліпідів, нуклеїнових кислот та протеїнів так само, як і для синтезу амінокислот, колагену та нейротрансмітерів.

Мультивітаміно-мультимінеральні препарати показані для попередження та корекції харчового дефіциту мікронутрієнтів. Вагітність та годування груддю — це періоди підвищеної потреби у мікронутрієнтах, внаслідок чого підвищується ризик дефіциту мікронутрієнтів як для матері, так і для дитини. Дефіцит мікронутрієнтів проявляє більш серйозну загрозу здоров'ю, особливо у період вагітності, бо може також порушувати нормальний внутрішньоутробний розвиток плода.

При оцінці ефективності та безпеки Елевіт® Пронаталь у період планування вагітності (за один місяць до зачаття та до третього місяця гестації) не було виявлено дефектів нервової трубки порівняно з 6 випадками у групі плацебо. Різниця була статистично значущою та підтверджена у наступному фармакоепідеміологічному двокогортному дослідженні, в якому у групі, яка застосовувала Елевіт® Пронаталь, спостерігався 1 випадок дефекту нервової трубки порівняно з 9 випадками у контрольній групі без вітамінної підтримки. Крім того, в обох дослідженнях було виявлено, що загальний коефіцієнт грубих вад розвитку (наприклад, дефекти сечовидільної системи, серцево-судинної системи, кінцівок та гіпертрофічних пілоростеноз) скорочений у групі, яка застосовувала Елевіт® Пронаталь, порівняно з групою плацебо або контрольною групою без додавання вітамінів відповідно. Також було виявлено, що у групі, яка застосовувала Елевіт® Пронаталь, у 2 рази рідше спостерігалися випадки нудоти, блювання та запаморочення, порівняно з групою плацебо.

Рівень фолатів у еритроцитах вагітної є показником можливого розвитку дефекту нервової трубки у плода. Порогові значення вмісту фолату, що пов'язаний з найнижчим ризиком розвитку дефектів нервової трубки, становили 906 нмоль/л.

Додавання Елевіт® Пронаталь рекомендують жінкам при плануванні вагітності через те, що вади розвитку нервової трубки виникають у перші тижні після зачаття, навіть до того, як вагітність може бути діагностована.

Фармакокінетика.

Фармакокінетичних досліджень лікарського засобу Елевіт® Пронаталь не проводилося.

Клінічні характеристики

Показання

Для попередження та корекції вітамінної та мінеральної недостатності протягом планування вагітності, у період вагітності та у період годування груддю.

Для застосування препарату не менш ніж за 1 місяць до запліднення для зниження ризику виникнення дефектів нервової трубки та інших уроджених вад розвитку.

Для попередження розвитку анемії, що пов’язана з дефіцитом заліза та фолієвої кислоти.

Для зменшення частоти нудоти та блювання на початкових стадіях вагітності.

Протипоказання

Елевіт® Пронаталь не слід застосовувати пацієнтам, які мають реакції гіперчутливості до будь-яких складових препарату, гіпервітаміноз А та/або D, лікування вітаміном А або синтетичними ізомерами ізотретіноїну та етретинату або бета-каротину, бета-каротин розглядається як джерело вітаміну А, одночасний прийом ретиноїдів; порушення функції нирок тяжкого ступеня, порушення обміну заліза та/або міді, гіперкальціємія, гіперкальціурія тяжкого ступеня, саркоїдоз в анамнезі, активні форми туберкульозу легенів, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії загострення, гіпервітаміноз Е.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Якщо препарат застосовувати згідно з рекомендаціями — неспецифічних взаємодій не очікується.

Однак при одночасному застосуванні Елевіт® Пронаталь з іншими препаратами рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Описані випадки взаємодії окремих складових препарату з іншими лікарськими засобами:

  • всмоктування заліза може пригнічуватися при одночасному застосуванні антацидів, препаратів, що знижують кислотність шлункового соку, фторхінолонів, бісфосфонатів, леводопи, левотироксину, пеніциламіну, антибіотиків тетрациклінового ряду або тріентин; якщо одночасне призначення препаратів є необхідним, їх слід застосовувати з інтервалом 2–3 години;
  • лікарські засоби, що містять кальцій, магній, мідь або цинк, можуть взаємодіяти з антацидами, антибіотиками (тетрациклінами та фторхінолонами), леводопою, бісфосфонатами, пеніциламіном, тироксином, тріентином, наперстянкою, противірусними препаратами та тіазидними діуретиками, призначеними перорально, хворим, які приймають обидва препарати, необхідно застосовувати їх з інтервалом в 2 години;
  • тіазидні діуретики здатні затримувати в організмі кальцій, тому підвищується ризик виникнення гіперкальціємії;
  • фолієва кислота посилює метаболізм фенітоїну;
  • вітамін С посилює дію та побічні явища протимікробних препаратів із групи сульфаніламідів;
  • всмоктування вітаміну Е можуть порушувати препарати заліза, срібла.

Взаємодія з продуктами харчування. Через те, що щавлева (знайдена у шпинаті та ревені), а також фітинова кислоти (знайдена у цільних злаках) можуть пригнічувати всмоктування кальцію, не рекомендується застосовувати цей препарат протягом 2 годин після вживання їжі, що містить високий рівень щавлевої та фітинової кислот.

Особливості застосування

Не слід перевищувати рекомендовані дози.

Дуже високі дози деяких складових, особливо вітаміну А, вітаміну D, заліза, міді можуть бути шкідливими для здоров'я. У разі застосування інших вітамінів окремо чи у складі полівітамінних препаратів або будь-яких інших лікарських засобів. Слід проконсультуватися з лікарем до початку застосування цього препарату, щоб запобігти можливого передозування.

Слід застосовувати з особливою обережністю разом з іншими продуктами, що містять вітамін А, синтетичні ізомери ізотретіноїну та етретинату або бета-каротину, оскільки великі дози цих компонентів вважаються шкідливими для плода та можуть спричиняти гіпервітаміноз А; слід застосовувати з обережністю разом з іншими продуктами, що містять вітамін D, оскільки високі добові дози можуть спричиняти гіпервітаміноз D. Кальцій, аскорбінова кислота та вітамін D можуть спричиняти формування конкрементів, хворим із нефролітіазом та уролітіазом слід застосовувати вітаміни з обережністю.

Цей лікарський засіб слід застосовувати з обережністю під наглядом лікаря при ураженнях печінки, хронічному гломерулонефриті, тромбоемболії, тиреотоксикозі, декомпенсації серцевої діяльності, тромбофлебітом, подагрою гіперурикемією, еритремією, еритроцитозом.

Цей лікарський засіб містить лактозу та маніт. Лактозовмісні препарати не слід застосовувати пацієнтам із лактазною недостатністю, галактоземією або глюкозо-галактозним синдромом мальабсорбції. Маніт може мати легкий проносний ефект. Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Цей лікарський засіб не містить йод. У період вагітності або годування груддю слід застосовувати достатню кількість йоду.

З обережністю призначати при пептичній виразці шлунка та дванадцятипалої кишки, жовчокам'яній хворобі, хронічному панкреатиті, цукровому діабеті, з новоутвореннями.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Елевіт® Пронаталь призначений для застосування у період вагітності або годування груддю, але не слід перевищувати рекомендовану добову дозу. Перед застосуванням слід проконсультуватися з лікарем.

Достатній вміст мікронутрієнтів у організмі матері є особливо критичним у період вагітності або годування груддю. Потреба у більшості мікронутрієнтів у ці періоди вища. Цей мультивітамінний препарат містить повний склад мікронутрієнтів, зокрема фолієву кислоту та вітаміни А, D, а також інші компоненти у безпечних кількостях. Таким чином, Елевіт® Пронаталь можна застосовувати у період вагітності або годовування груддю, що ґарантує надходження мікронутрієнтів у достатніх кількостях. Але слід з обережністю застосовувати інші лікарські засоби, які містять вітаміни А і D та їжу, збагачену цими вітамінами.

Вагітність.

Вітамін А у дозах вище 10 000 МО на добу, що призначали протягом І триместру вагітності, може мати тератогенний ефект. Таким чином, цей препарат необхідно приймати з особливою обережністю разом з іншими лікарськими засобами, що містять вітамін А, синтетичні ізомери ізотретіноїн та етретінат, або бета-каротин, оскільки вищевказані компоненти вважаються шкідливими для плода.

Хронічне передозування вітаміном D може бути шкідливим для плода.

Необхідно запобігати передозуванню вітаміну D, бо постійна гіперкальціємія може призводити до затримки фізичного та розумового розвитку, надклапанного та аортального стенозу, а також ретинопатії у дітей.

Було показано, що у тварин передозування вітаміну D протягом вагітності призводить до тератогенного ефекту. Немає підтверджень, що вітамін D у рекомендованих дозах може спричинити тератогенний ефект у людини.

Годування груддю.

Хронічне передозування вітаміном D може бути шкідливим для новонародженого. Вітаміни та мінерали проникають у грудне молоко. Це потрібно брати до уваги, якщо новонарождений отримує відповідні препарати.

Для жінок у період вагітності або годування груддю встановлено верхню допустиму межу застосування вітаміну D — 2000 МО на добу, яка вважається безпечною. Елевіт® Пронаталь містить у своєму складі 500 МО вітаміну D в одній таблетці.

Фертильність. Даних щодо впливу цього продукту на фертильність немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Впливу на здатність керувати транспортними засобами або роботу з іншими механізмами не виявлено.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати 1 таблетку Елевіт® Пронаталь на добу зранку під час прийому їжі, запивати 1 склянкою води. Не розжовувати.

У випадку нудоти вранці таблетку рекомендується застосовувати вдень або ввечері.

Рекомендована тривалість застосування: за 1 місяць до запланованої вагітності, у період вагітності або годування груддю. Цей лікарський засіб призначений для застосування жінкам репродуктивного віку.

Діти. Дані щодо застосування Елевіт® Пронаталь дітям відсутні.

Передозування

При застосуванні рекомендованих доз Елевіт® Пронаталь ризик передозування відсутній.

Випадки передозування здебільшого пов’язані із супутнім застосуванням високих доз монопрепаратів або мультивітамінів. Гостре або довготривале передозування може спричинити гіпервітаміноз А та D, гіперкальціємію, а також токсичну дію заліза та міді.

Ознакою гострого отруєння можуть бути неспецифічні симптоми: головний біль, що починається раптово, пригнічення свідомості та шлунково-кишкові розлади (запор, діарея, нудота та блювання). Якщо виникають такі симптоми, лікування необхідно припинити та проконсультуватися з лікарем.

Передозування вітаміну С (застосування у дозі, що перевищує 15 г) може призводити до гемолітичної анемії у певних осіб із дефіцитом глюкозо-6-фосфат дегідрогенази.

При тривалому застосуванні у високих дозах можуть виникнути подразнення слизової оболонки травного тракту, аритмія, парестезія, гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадіння волосся, себорейні висипання.

Побічні реакції

Препарат зазвичай переноситься добре. У післяреєстраційному періоді спостерігалися наступні побічні реакції. Оскільки вони повідомлялися довільно у невизначеній кількості популяції, не завжди можливо визначити їх частоту.

З боку шлунково-кишкового тракту: диспептичні розлади, включаючи дискомфорт у шлунку, шлунково-кишковий біль та біль у животі, запор, діарея, здуття живота, блювання та нудота.

З боку імунної системи: алергічні реакції (у тому числі анафілактичні реакції), включаючи кропив’янку, набряк обличчя, задишку, астматичний синдром, почервоніння шкіри, висипання, свербіж, пухирі та шок. Якщо виникають алергічні реакції, пацієнту необхідно припинити лікування та проконсультуватися з лікарем.

Розлади метаболізму. Гіперкальціурія, гіперкальціємія.

З боку нервової системи. Може виникати головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, безсоння, сонливість, гіпертермія.

Можливе легке забарвлення сечі у жовтий колір. Цей ефект безпечний для здоров’я та є наслідком вмісту у препараті вітаміну В2.

Препарат містить залізо, що може призводити до забарвлення випорожнень у чорний колір. Цей ефект є безпечним та не має жодного клінічного значення.

У плацебо-контрольованому клінічному дослідженні вагітні жінки застосовували Елевіт® Пронаталь по 1 таблетці на добу протягом 6 місяців. Спостерігалися наступні побічні реакції: запор — у 1,8%; діарея — у 1,4%; екзантема (висипання на шкірі) — у 0,08%. Відсоток осіб, у яких спостерігалися вказані симптоми у групі плацебо, не був статистично відмінним.

Термін придатності

2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 або 20 таблеток у блістері. По 3 або 10 блістерів (по 10 таблеток) або 5 блістерів (по 20 таблеток) у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Роттендорф Фарма ГмбХ, Німеччина/

Rottendorf Pharma GmbH, Germany.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Остенфелдер штрассе 51–61, D-59320 Еннігерлох, Північний Рейн-Вестфалія, Німеччина/

Ostenfelder Strasse 51–61, D-59320 Ennigerloh, North Rhine-Westphalia, Germany.

Заявник

Байєр Консьюмер Кер АГ, Швейцарія/

Bayer Consumer Care AG, Switzerland.

Місцезнаходження заявника

Петер Меріан-Штрассе 84, 4052 Базель, Швейцарія/

Peter Merian-Strasse 84, 4052 Basel, Switzerland.

Дата додавання: 16.01.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ЕЛЕВІТ® ПРОНАТАЛЬ в містах України

Вінниця 1129.44 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 556.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303

Дніпро 743.3 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 568.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, просп. Героїв, 37, тел.: +380567137505

Житомир 1246.97 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 540.65 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Червоного Хреста, 3, тел.: +380412463046

Запоріжжя 714.3 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 540.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Соборний, 6, тел.: +380632276128

Івано-Франківск 982.82 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 555.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +380342730623

Київ 751.19 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 508.26 грн./уп.
«АПТЕКА 36,6» Київ, вул. Хоткевича Гната, 8, тел.: +380632343161

Кропивницький 1335.28 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 570.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Соборна, 14, тел.: +380522330525

Луцьк 949.23 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 559.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 663.65 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 556.3 грн./уп.
«АПТЕКА ЗНАХАР» Львів, вул. Хімічна, 22

Миколаїв 801.35 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 555.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Карпенка Генерала, 16/1, тел.: +380512440304

Одеса 646.42 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 568.1 грн./уп.
«ПОЛІМЕД» Одеса, вул. Преображенська, 72, тел.: +380487101045

Полтава 1849.51 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 559.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +380631867592

Рівне 956.2 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 540.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Петлюри, 19, тел.: +380362634497

Суми 963.4 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 571.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Іллїнська, 49, тел.: +380636104320

Тернопіль 1029.89 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 561 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 45Б

Ужгород 657.86 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 571.11 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 2347.01 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 571.11 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Харків, вул. Валентинівська, 35/81, тел.: +380633432133

Херсон 1307.1 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 555.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Грецька, 40, тел.: +380552495106

Хмельницький 835.56 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 578.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +380382650845

Черкаси 931.22 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 557.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Панченка Олексія, 7, тел.: +380472551570

Чернігів 915.7 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 564.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462641094

Чернівці 639.91 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 100, Bayer Consumer Care ..... 571.11 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +380372907069