ІРИФРИН краплі очні

Sentiss Pharma

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

крап. оч. 2,5 % фл. склян. з крапельн. 5 мл, 1

крап. оч. 2,5 % фл.-крапельн. 5 мл, № 1

крап. оч. 10 % фл. склян. з крапельн. 5 мл, 1

крап. оч. 10 % фл.-крапельн. пластик. 5 мл, 1

Затверджено МОЗ Украiни від 2013-04-15 р. № 300. Р.п. № UA/7687/01/01

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: рhenylephrine hydrochloride; (R)-3-гідрокси-альфа-[(метиламіно)метил] бензолметанол (у вигляді гідрохлориду);

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний або злегка жовтуватий розчин;

Склад

1 мл розчину містить фенілефрину гідрохлориду 25 мг або 100 мг;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид — 0,1 мг, динатрію едетат, натрію гідроксид, натрію метабісульфіт, кислота лимонна, натрію цитрат дигідрат, динатрію гідрогенфосфат дигідрат, натрію дигідрогенфосфат безводний, вода для ін’єкцій.

Форма випуску

Краплі очні.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються в офтальмології. Альфа-адреноміметики.

Код АТС

S01F B01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Препарат має виражену стимулюючу дію на постсинаптичні альфа-адренорецептори, при цьому вплив на бета-адренорецептори серця майже не виражений. препарат виявляє вазоконстрикторну дію, подібну дії норадреналіну, але при цьому у нього практично відсутня хронотропна та інотропна дія на серце. Вазопресорний ефект препарату менш виражений ніж у норадреналіну, але значно триваліший. При застосуванні у звичайних дозах не виявляє значного стимулюючого впливу на ЦНС. Після інстиляції фенілефрин скорочує дилататор зіниці, тим самим спричиняє її розширення, і гладкі м’язи артеріол кон’юнктиви. Впливає на циліарний м’яз, тому мідріаз не супроводжується циклоплегією.

Фармакокінетика. Фенілефрин легко проникає в тканини ока, розширення зіниці наступає протягом 10–60 хв після одноразового закапування. Мідріаз зберігається протягом 4–6 годин. Внаслідок значного скорочення дилататора зіниці, через 30–45 хв після інстиляції у волозі передньої камери ока можуть виявлятися часточки пігменту з пігментного листка райдужної оболонки. Це явище необхідно диференціювати із проявами переднього увеїту або з наявністю формених елементів крові у волозі передньої камери.

Показання для застосування

 • Іридоцикліт (з метою профілактики виникнення задніх синехій та зменшення ексудації з райдужної оболонки ока).
 • Діагностичне розширення зіниці під час офтальмоскопії та інші діагностичні процедури, які необхідні для визначення стану заднього відрізка ока).
 • Проведення провокаційного тесту у пацієнтів з вузьким профілем кута передньої камери та підозрою на закритокутову глаукому.
 • Диференціальна діагностика типу ін’єкції очного яблука.
 • Передопераційне розширення зіниці (10% розчин) в офтальмохірургії.
 • Розширення зіниці при проведенні лазерних втручань на очному дні та вітрео-ретинальній хірургії.
 • Глаукомо-циклітичний криз.
 • Синдром «червоного ока» (зменшення гіперемії та подразнення оболонок ока) (2,5% розчин).
 • Комплексна терапія спазму акомодації.
 • Комплексна терапія прогресуючої короткозорості.

Спосіб застосування та дози

Призначають дорослим та дітям старше 12 років.

При проведенні офтальмоскопії використовують одноразову інстиляцію 2,5% розчину. Як правило, для досягнення мідріазу досить введення 1 краплі 2,5% препарату в кон’юнктивальний мішок. Максимальний мідріаз досягається через 15–30 хв. і зберігається на достатньому рівні протягом 1–3 год. У разі необхідності підтримки мідріазу протягом тривалого часу, через 1 год. можлива повторна інстиляція.

У дорослих і дітей старше 12 років при недостатньому розширенні зіниці, а також у хворих з ригідною райдужкою (виражена пігментація) для діагностичного розширення зіниці можливе використання 10% розчину у тих же дозах.

Для проведення діагностичних процедур одноразова інстиляція 2,5% розчину використовується:

 • як провокаційний тест у пацієнтів з вузьким профілем кута передньої камери й підозрою на закритокутову глаукому. Якщо різниця між значеннями внутрішньоочного тиску до закапування й після розширення зіниці становить від 3 до 5 мм рт. ст., провокаційний тест вважається позитивним;
 • для диференціальної діагностики типу ін’єкції очного яблука: якщо через 5 хв. після інстиляції відзначається звуження судин очного яблука, ін’єкція класифікується як поверхнева; при збереженні почервоніння ока необхідно ретельно обстежити пацієнта на наявність іридоцикліту або склериту, тому що це свідчить про розширення судин у більш глибоких шарах тканин ока.
 • при увеїтах 2,5% або 10% розчин використовується для запобігання розвитку й розриву вже утворених задніх синехій; для зниження ексудації в передню камеру ока. З цією метою одна крапля препарату інстилюється в кон’юнктивальний мішок хворого ока (очей) 2–3 рази на добу.
 • при глаукомо-циклітичних кризах вазоконстрикторний ефект фенілефрину чинить гіпотензивний вплив, що більш виражений у 10% розчину. Для попередження глаукомо-циклітичних кризів 10% препарат інстилюється 2–3 рази/день.
 • при підготовці пацієнтів до хірургічних втручань за 30–60 хв до операції для досягнення мідріазу проводиться одноразова інстиляція 10% розчину. Після розкриття оболонок очного яблука повторні закапування препарату не допускаються!

Перед використанням очних крапель треба зняти алюмінієвий ковпачок із флакона, акуратно відкрити гумову пробку і надіти на флакон прикладену насадку-крапельницю, попередньо вийнявши її з герметичної обгортки. Для проведення інстиляцій треба зняти з насадки-крапельниці ковпачок, перевернути флакон догори дном і надавити на м’яку поверхню насадки-крапельниці.

Побічна дія

У деяких випадках спостерігається печіння (на початку застосування), затуманення зору, подразнення, відчуття дискомфорту, сльозотеча, збільшення внутрішньоочного тиску, реактивний міоз (наступного дня після застосування; при цьому повторні інстиляції можуть давати менш виражений мідріаз, ніж напередодні; ефект частіше проявляється у пацієнтів літного віку).

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, серцеві аритмії, у т. ч. шлуночкові, артеріальна гіпертензія, рефлекторна брадикардія, оклюзія коронарних артерій, емболія легеневої артерії інфаркт міокарда (поодинокі випадки, при використанні 10% розчину у людей літнього віку, які мали захворювання серцево-судинної системи).

Протипоказання

 • Вузькокутова або закритокутова глаукома.
 • Похилий вік пацієнта, особливо зі значними порушеннями з боку серцево-судинної або цереброваскулярної патології.
 • Додаткове розширення зіниці під час хірургічного втручання у хворих з порушенням цілісності очного яблука або при порушенні функції сльозовиділення.
 • Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.
 • Дитячий вік до 12 років, аневризма артерій (для 10% розчину).
 • Знижена маса тіла у дітей (для 2,5% розчину).
 • Гіпертиреоз;
 • Печінкова порфірія;
 • Вроджений дефіцит глюкозо-6- фосфатгідрогенази.

Передозування

При передозуванні можливі прояви системної дії фенілефрину.

Лікування: застосування альфа-адреноблокаторів, наприклад, ін’єкції фентоламіну внутрішновенно від 5 до 10 мг, за необхідності можна повторити.

Особливості застосування

Застосування препарату в період вагітності та лактації. Не вивчено. Застосування можливе, якщо прогнозована дія для матері перевищує ризик для плоду або дитини.

Вплив на здатність керувати автомобілем та роботу з механічними приладами. На період дії препарату знижується гострота зору, перед початком керування автомобілем чи роботою з механізмами необхідно почекати, доки гострота зору повністю відновиться.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Мідріатичий ефект фенілефрину підсилюється при місцевому застосуванні атропіну. Застосування 2,5% або 10% розчину з інгібіторами МАО, а також протягом 21 дня після закінчення їх застосування, повинно здійснюватися з обережністю, тому що можливо розвиток системних адренергічних ефектів. Вазопресорна дія адренергічних агентів може потенціюватися трициклічними антидепресантами, пропранололом, резерпіном, гуанетидином, метилдопа і м-холіноблокаторами. Використання 10% розчину препарату разом із системним застосуванням бета-адреноблокаторів може призвести до гострої артеріальної гіпертензії. Препарат може потенціювати пригнічення серцево-судинної діяльності при інгаляційному наркозі.

Умови та термін зберігання

Зберігати у захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Не заморожувати! Термін придатності — 2 роки. Після першого відкривання термін придатності — 1 місяць.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 5 мл у скляний флакон з кришкою — крапельницею або у пластиковий флакон крапельницю, № 1 у пачку.

Виробник

Промед Експортс Пвт. Лтд., Індія

Адреса

212, Аширвад Комерціал Комплекс, Д-1, Грін Парк, Нью –Делі-110016, Індія.

Дата додавання: 17.07.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ІРИФРИН краплі очні в містах України

Вінниця 150.31 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 135.88 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Вінниця, просп. Коцюбинського Михайла, 37

Дніпро 148.00 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 133.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, шосе Донецьке, 124, тел.: +380634570584

Житомир 137.50 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 131.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Корольова, 44Б, тел.: +380412555056

Запоріжжя 151.05 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 137.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Синенка Сергія, 77А, тел.: +380612207306

Івано-Франківск 154.20 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 135.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Івано-Франківськ, вул. Миколайчука, 6, тел.: +380673123687

Київ 166.67 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 132 грн./уп.
«СВК ФАРМ» Київ, вул. Старовокзальна, 23, тел.: +380444558545

Кропивницький 138.42 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 123.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Тамма Академіка, 3/163, тел.: +380522372002

Луцьк 152.24 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 127.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Конякіна, 12Б, тел.: +380332771013

Львів 161.30 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 134.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, просп. Червоної Калини, 42, тел.: +380322210002

Миколаїв 142.93 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 136.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Південна, 39, тел.: +380512223196

Одеса 164.00 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Глушка Академіка, 22, тел.: +380935043543

Полтава 158.08 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 137.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Степового Фронту, 48, тел.: +380532631263

Рівне 155.47 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 141.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 2, тел.: +380733113254

Суми 141.45 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 132.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Іллїнська, 49, тел.: +380636104320

Тернопіль 162.56 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 142.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 4, тел.: +380352423685

Ужгород 158.12 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 135.88 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 155.30 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 133.7 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Харків, пров. Расторгуївський, 2

Херсон 140.53 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 135.37 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Антонівка, шосе Чорновола В'ячеслава, 30

Хмельницький 152.49 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 136.75 грн./уп.
«СВК ФАРМ» Хмельницький, вул. Подільська, 73А, тел.: +380382703082

Черкаси 139.74 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 132.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Гагаріна Юрія, 29, тел.: +380632391077

Чернігів 138.47 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 132.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +380462942019

Чернівці 146.34 грн./уп.

ІРИФРИН крап. оч. 2.5 % фл.-крапельн. 5 мл № 1, Sentiss Pharma ..... 132.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Шевченка Тараса, 5, тел.: +380372523600