СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ’Я таблетки

Здоров'я ФК

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

табл. 70 мг блістер, № 10, № 20

Затверджено МОЗ Украiни від 2016-12-15 р. № 1345. Р.п. № UA/5692/01/01

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату 

Склад лікарського засобу

діюча речовина: sennosides A & B;

1 таблетка містить екстракту листя сени, що містить кальцієві солі сенозидів А і В, у перерахуванні на 20% 70 мг;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; крохмаль кукурудзяний; ванілін; магнію стеарат; метилпарабен (Е 218); кислота стеаринова; тальк; целюлоза мікрокристалічна; натрію кроскармелоза.

Лікарська форма

Таблетки.

Таблетки плоскоциліндричної форми, з рискою і фаскою, від сіро-коричневого до коричневого кольору з вкрапленнями більш темного та більш світлого кольору, із запахом ваніліну.

Назва і місцезнаходження виробника

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Фармакотерапевтична група

Контактні проносні засоби. Глікозиди сени.

Код АТС А06А В06.

Проносний препарат рослинного походження (лист сени або олександрійський лист, або лист касії гостролистої), який діє на моторику товстого кишечнику.

Фармакологічна дія обумовлена антраглікозидами (в основному сенозидами А та В), а також іншими глікозидами. При застосуванні внутрішньо глікозиди сени проходять через шлунок і тонкий кишечник у незміненому вигляді, не всмоктуючись. У товстому кишечнику антраглікозиди розщеплюються кишковими бактеріями на фармакологічно активні антрони та антраноли, які подразнюючи інтерорецептори товстої кишки, посилюють перистальтику і прискорюють випорожнення кишечнику. Антрони та антраноли перешкоджають всмоктуванню води та електролітів, сприяють дифузії води в просвіт кишечнику. Внаслідок осмотичного ефекту відбувається збільшення об’єму калових мас, підвищення тиску наповнення, що сприяє стимуляції перистальтики.

Проносна дія виявляється через 6–12 годин. При тривалому застосуванні препарату інтенсивність його дії може знижуватись через зменшення вмісту калію в організмі.

Активні речовини — метаболіти антраглікозидів сени — практично не всмоктуються, в основному виводяться з калом, а також із сечею. Виділяються також з потом, невелика кількість їх потрапляє у грудне молоко.

Показання для застосування

Запори, обумовлені атонією кишечнику різної етіології.

Підготовка до рентгенологічних досліджень.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, нудота, блювання, гострі запальні захворювання травного тракту (хвороба Крона, коліти), недіагностовані захворювання травної системи, які можуть бути результатом гострих кишкових захворювань або хірургічних втручань (дивертикуліт, апендицит, перитоніт, часта діарея), кишкова непрохідність, спастичний запор, защемлена грижа, шлунково-кишкові і маткові кровотечі, цистит, епігастральний біль невизначеного походження, спастичний біль, органічні ураження печінки, тяжкі порушення водно-сольового балансу (гіпокаліємія), ректальні геморагії.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Препарат рекомендується застосовувати тільки у тому випадку, якщо нормалізації випорожнення не вдається досягти зміною дієти; слід приймати мінімальну ефективну дозу, необхідну для відновлення нормальної функції кишечнику.

Пацієнтам, які приймають серцеві глікозиди, антиаритмічні засоби, препарати, які збільшують інтервал QT, діуретики, кортикостероїди або препарати на основі кореня солодки, слід до початку застосування препарату проконсультуватися з лікарем.

Якщо причина запору невідома або є скарги з боку травного тракту (біль у животі, нудота і блювання), то перед початком прийому проносних засобів необхідно, щоб лікар встановив причину запору, оскільки ці симптоми можуть бути ознаками непрохідності кишечнику, що починається або яка вже є.

Препарат призначений для епізодичного застосування, тому з обережністю і після попередньої консультації з лікарем приймають препарат, якщо застосування препарату триває більше 1 тижня, оскільки тривале застосування проносних засобів, які стимулюють діяльність кишечнику, може призвести до посилення атонії кишечнику.

Препарат не слід застосовувати протягом двох годин після застосування інших лікарських засобів або у дозах, що перевищують рекомендовані.

Дорослим, які страждають від нетримання калу (інконтиненції), при прийомі препарату слід уникати тривалого контакту шкіри з калом шляхом зміни прокладок (серветок).

З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам із захворюваннями печінки або нирок, із хронічними запальними захворюваннями кишечнику.

Препарат містить лактозу, що слід враховувати пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості лактози, недостатністю лактази, синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Хоча застосування препарату вагітним жінкам не протипоказано, однак застосовувати його рекомендовано тільки під спостереженням лікаря. Застосування препарату у вагітних сполучено з більш високою імовірністю розвитку побічних ефектів (абдомінальні болі, діарея).

На час лікування препаратом годування груддю рекомендується припинити, тому що компоненти препарату можуть проникати у грудне молоко і спричиняти часте рідке випорожнення у дитини. У той же час за умови належного дозування виникнення небажаних ефектів у дитини є малоймовірним.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Препарат зазвичай не впливає на керування транспортними засобами і виконання робіт, що вимагають підвищеної уваги, швидкості психічних і рухових реакцій. Проте необхідно перевірити індивідуальну реакцію на препарат.

Діти.

Не рекомендовано для застосування дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймають внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю рідини, зазвичай перед сном, або вранці.

Дорослим і дітям старше 12 років рекомендується приймати по 2 таблетки 1–2 рази на добу. Максимальна добова доза — 4 таблетки.

Пацієнтам літнього віку варто розпочинати лікування з дози 1 таблетка.

Передозування

При передозуванні може розвинутися діарея, що спричинює порушення водно-сольового балансу, кишкові коліки, подразнення органів травного тракту, спричинює нудоту, епігастральний біль, судоми, погіршення функції кишечнику, судинний колапс та метаболічний ацидоз.

Лікування: симптоматичне, включаючи промивання шлунка. Якщо існує небезпека серйозної діареї, рекомендована регідратація (прийом великої кількості води).

Побічні ефекти

Препарат зазвичай добре переноситься, але рідко можливі побічні ефекти, які зазвичай є оборотними і швидко минають після припинення прийому препарату або зменшення його дози.

З боку травної системи: у поодиноких випадках можливі анорексія, біль у ділянці живота, діарея; при тривалому застосуванні/зловживанні — нудота, блювання, метеоризм, псевдомеланоз кишечнику, атонія товстого кишечнику, порушення травлення, коліки, втрата маси тіла.

З боку сечовидільної системи: зміна забарвлення сечі (червона або коричнева залежно від показника рН, що не має клінічного значення); при тривалому застосуванні/зловживанні — протеїнурія, гематурія.

З боку обміну речовин і метаболізму: тривале застосування/зловживання проносних засобів може призвести до втрати електролітів, головним чином калію, що може викликати порушення серцевої діяльності, колапс, відчуття втоми, м’язову слабкість, судоми.

З боку імунної системи: можуть спостерігатися алергічні реакції (шкірні висипання, свербіж, кропив’янка, локальна або генералізована екзантема).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

На сьогодні про випадки клінічно значущої лікарської взаємодії не повідомлялося.

Можливе зниження рівня діючих речовин у сироватці при одночасному застосуванні хінідину сульфату (антиаритмічного препарату) через конкуруючі властивості з антрахіноновими проносними засобами. Одночасне застосування із серцевими глікозидами внаслідок гіпокаліємії може спричинити серцеву аритмію. При одночасному застосуванні антиаритмічних засобів, діуретиків і кортикостероїдів розвивається м’язова слабкість. При тривалому застосуванні або застосуванні у високих дозах препарат порушує абсорбцію тетрациклінів. Знижує ефективність препаратів, які повільно всмоктуються у травному тракті.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

Таблетки по 70 мг № 20 (10×2) у блістерах у коробці; № 10 у блістерах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 22.08.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я таблетки в містах України

Вінниця 9.39 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 7.54 грн./уп.
«АВІЦЕННА» Вінниця, вул. Грушевського Михайла, 56А, тел.: +380432657820

Дніпро 9.02 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 8.94 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Дніпропетровськ, вул. Велика Діївська, 36, тел.: +380676309428

Житомир 8.82 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 8.74 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Чуднівська, 96, тел.: +380412463046

Запоріжжя 9.71 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 8.94 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Запоріжжя, вул. Поштова, 27/29

Івано-Франківск 9.15 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 8.94 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 139А, тел.: +380634602064

Київ 9.95 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 8.94 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Київ, вул. Героїв Дніпра, 41, тел.: +380634601884

Кропивницький 10.02 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 10.17 грн./уп.
«ІНКОПМАРК МЕДСЕРВІС» Кіровоград, вул. Героїв України, 26, тел.: +380522558598

Луцьк 9.08 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 9 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, просп. Перемоги, 18, тел.: +380503755086

Львів 10.02 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 8.94 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Львів, вул. Стрийська, 1, тел.: +380322471513

Миколаїв 8.94 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 8.94 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Миколаїв, вул. Погранична, 246, тел.: +380634601950

Одеса 9.48 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 8.55 грн./уп.
«ПОЛІМЕД» Одеса, вул. Ільфа і Петрова, 11А, тел.: +380800508108

Полтава 10.35 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 10.5 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Полтава, вул. Сінна, 32, тел.: +380532500842

Рівне 9.56 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 9.15 грн./уп.
«АВК ФАРМ» Рівне, вул. Шевченка Тараса, 18, тел.: +380362262963

Тернопіль 10.14 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 10.5 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Тернопіль, вул. Живова, 9А, тел.: +380352434245

Ужгород 10 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 10 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, вул. Минайська, 35А, тел.: +380312671099

Харків 9.34 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 8.94 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Харків, вул. Китаєнка, 8

Херсон 9.7 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 7.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948

Хмельницький 9.95 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 7.85 грн./уп.
«СВК ФАРМ» Хмельницький, вул. Подільська, 73А, тел.: +380382703082

Черкаси 9.25 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 9.25 грн./уп.
«МИР» Черкаси, вул. Гоголя, 290, тел.: +380472762601

Чернігів 9.62 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 8.94 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернігів, вул. Рокоссовського, 10, тел.: +380634602083

Чернівці 10.28 грн./уп.

СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я табл. 70 мг блістер № 10, Здоровье ..... 10.3 грн./уп.
«D.S.» Чернівці, вул. Комарова, 11, тел.: +380372516122