0
UA | RU

Нейробіон розчин для ін’єкцій (Neurobion® solution for injections)

P&G Health Germany GmbH

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Тіаміну гідрохлорид (вітамін В1)100 мг/3 мл
Піридоксину гідрохлорид (вітамін В6)100 мг/3 мл
Ціанокобаламін (вітамін В12)1 мг/3 мл
№ UA/5409/02/01 від 01.12.2016 до 01.12.2021
За рецептом

Актуальна інформація

Із моменту відкриття більшості вітамінів на початку ХХ ст. ставлення до них вчених та практикуючих лікарів постійно змінюється. То вони виявляються ефективним засобом корекції різноманітних метаболічних розладів, то відходять на другий план після відкриття чергової нової діючої речовини. Однак на сьогодні такі препарати, як Нейробіон, актуальні у практиці лікаря. Важливість вітамінів для нормального перебігу різноманітних процесів в організмі людини доведена давно, і при цьому постійно вивчаються більш складні процеси, у яких ключовою ланкою є саме вітаміни, зокрема групи В. Із розумінням тонкощів фізіологічних та патологічних процесів приходить і актуальність використання цих давно вивчених речовин.

Як проявляється терапевтичний ефект Нейробіону

Нейробіон представляє собою комбінацію з 3 вітамінів групи В — тіаміну дисульфіду (в ін’єкційній формі тіаміну гідрохлорид) (В1), піридоксину гідрохлориду (В6) и ціанокобаламіну (В12). Усі вони вважаються нейротропними вітамінами і при цьому є незамінними, тобто не синтезуються в людському організмі та повинні надходити ззовні.

Тіамін — вітамін В1, йому відводиться ключова роль у процесах обміну амінокислот, жирів (зокрема сфінголіпідів). Він вважається основним антиневритичним фактором (Ярош А.К., 2009). Тіамін — це водорозчинна речовина, тому вона не депонується у тканинах людського організму та необхідне регулярне надходження її з продуктами харчування. Після всмоктування у кров тіамін піддається фосфорилюванню та перетворенню на активну форму — тіамінпірофосфат. Тіаміну дисульфід, синтезований у 60-ті роки ХХ ст. (Раменская Г.В.), став оригінальним фармакологічним рішенням: він являє собою ліпофільну форму вітаміну В1, яка характеризується більшою біодоступністю. Зокрема, ліпофільні форми тіаміну проникають через ГЕБ, виявляють антидепресивний (завдяки інгібуванню рецепторів бензодіазепіну) та нейропротекторний (стимулює викид ацетилхоліну) ефект, гальмує зворотне захоплення серотоніну (що актуально для лікування алкоголізму) (Громова О.А., 2017). Окрім того, тіаміну дисульфід має антиоксидантні властивості — він інгібує процеси перекисного окиснення ліпідів у мітохондріях печінки та вільнорадикального окиснення олеїнової кислоти (Lukienko P.I., 2000).

Тяжкий дефіцит вітаміну В1 асоціюють з розвитком двох захворювань: бері-бері та його окремого випадку — синдрому Корсакова — Верніке. Бері-бері — це захворювання, яке розвивається внаслідок недостатнього надходження тіаміну ззовні (харчування рафінованими продуктами, недостатнє споживання борошняних продуктів та бобових) або ж надлишкового вживання продуктів, що містять тіаміназу (свіжої риби чи морепродуктів). Також інтенсивне вживання таких напоїв, як чай та кава, асоціюють із пригніченням процесів всмоктування тіаміну слизовою оболонкою ШКТ. До проявів бері-бері відносять загальну слабкість, м’язову дистрофію, енцефалопатію, своєрідну полінейропатію, а також кволі парези або плегії.

Синдром Корсакова — Верніке розцінюється як окремий випадок бері-бері. Причина в тому, що алкоголь безпосередньо втручається у процеси фосфорилювання тіаміну, зменшуючи кількість його активного метаболіту. У результаті відмічають розлади пам’яті (фіксаційна та ретроградна амнезія), дезорієнтація у місці та часі, а також поява хибних спогадів (конфабуляція) та зміна в пам’яті часу подій, які відбувалися в реальності (псевдоремінесценція) (Аширова В.Г., 2018).

Піридоксину гідрохлорид — це неактивна форма вітаміну В6. Після всмоктування у кров він піддається фосфорилюванню, у результаті чого утворюється активна форма — піридоксаль-5-фосфат (Oka T., 1999). Його біологічна роль полягає в тому, що він є складовою багатьох ферментів, що відповідають за реакції синтезу, переамінування, декарбоксилювання, а також десульфування та рацемізації амінокислот. Окрім того, піридоксаль-5-фосфат виступає в якості ключового коферменту фосфорилази глікогену. Важливим неврологічним ефектом піридоксину вважається те, що він регулює процеси засвоєння глюкози нейронами. Окрім того, він є невід’ємною частиною процесів обміну білків та жирів, утворення сфінголіпідів, гему в еритроцитах.

Піридоксаль-5-фосфат виступає в якості коферменту декарбоксилаз, що відповідають за синтез біогенних амінів. Тому дефіцит вітаміну В6 асоціюють з порушенням синтезу всіх ключових нейромедіаторів: ГАМК, дофаміну, серотоніну, гістаміну.

Ціанокобаламін, також відомий як вітамін В12 або зовнішній фактор Кастла, — речовина, яка не синтезується в організмі людини, а лише всмоктується з їжею. За його всмоктування відповідає внутрішній фактор Кастла — специфічний білок, який виробляється парієтальними клітинами шлунка. Порушується цей процес при атрофічному гастриті, значних порушеннях складу кишкової мікрофлори, а також при одноманітному харчуванні переважно рафінованими продуктами. Традиційно ціанокобаламін вважається антианемічним вітаміном, однак у разі його дефіциту порушується не лише синтез гему, а й наступає демієлінізація нервових волокон, що призводить до їхньої загибелі. У результаті розвиваються різноманітні неврологічні розлади. Сучасні автори асоціюють із дефіцитом вітаміну В12 навіть такі тяжкі неврологічні розлади, як хвороба Паркінсона (Савельева-Кулик Н.А., 2019) та стареча деменція (Антонюк А., 2016).

Слід відмітити, що компоненти, які містяться у складі Нейробіону, викликають не лише сумарний терапевтичний ефект, важливу роль відіграє синергізм тіаміну, піридоксину та ціанокобаламіну в їх впливі на метаболічні процеси у кровотворних клітинах та клітинах нервової системи (Громова О.А., 2016).

Комбінація вітамінів групи В не тільки значно впливає на обмінні процеси у нервових клітинах, а й обумовлює виражений анальгезивний ефект (інструкція МОЗ України).

Спосіб застосування та підбір дози Нейробіону

Нейробіон випускається у двох лікарських формах — таблеток та розчину для ін’єкцій. В обох випадках рекомендовано приймати препарат 1 р/добу. При цьому доза тіаміну дисульфіду (гідрохлориду) в обох лікарських формах становить 100 мг, піридоксину гідрохлориду — в ін’єкційній формі в 2 рази нижча, ніж у таблетованій (100 мг проти 200 мг), а ціанокобаламіну — в ін’єкційній формі перевищує таку в таблетованій формі більше ніж у 4 рази (1 мг проти 240 мкг). Таку різницю у дозах різних форм можна пояснити різною біодоступністю активних компонентів при різних шляхах введення. Хоча раніше вважалося, що не можна змішувати вітаміни В1, В6 та В12, однак сучасне фармакологічне рішення передбачає поєднання однієї ліпофільної та двох гідрофільних молекул у слаболужному розчині-носії, що забезпечує максимальну біодоступність кожного компоненту та перешкоджає утворенню нерозчинних комплексів.

Розчин для ін’єкцій зазвичай вводиться в умовах стаціонару або денного стаціонару — препарат вводиться медичним персоналом в/м. Після усунення гострих проявів патологічного процесу рекомендується переводити пацієнта на таблетовану форму — таблетки пацієнт може приймати самостійно.

При гострому стані Нейробіон приймають у такому режимі: 1 ін’єкція (1 ампула препарату — 3 мл) на добу або до 3 таблеток/добу. Після покращення загального стану дозу можна знизити до 1 таблетки/добу, а в/м ін’єкції — виконувати 1 р/добу з інтервалом 1–2 дні (інструкція МОЗ України). У разі покращення або стабілізації стану ін’єкції можна робити не кожного дня, а з інтервалом.

Загальні принципи призначення Нейробіону передбачають, що в міру покращання стану пацієнт переводиться з ін’єкційної форми на таблетовану. Максимальна тривалість загального курсу терапії при цьому становить не більше 4 тиж.

Показання до застосування Нейробіону

Нейробіон — це препарат, що широко застосовується в неврологічній практиці. До патологічних процесів, при яких Нейробіон включають до складу комплексної терапевтичної схеми, належать:

 • невралгія черепних нервів, зокрема трійчастого нерва, а також прозопалгія (ураження лицьового нерва);
 • корінцевий синдром — комплекс чутливих та рухових розладів, викликаних защемленням корінців грудного та поперекового сегментів спинного мозку (зокрема міжреберна невралгія, люмбаго, ішіас тощо);
 • пошкодження нервових сплетень (наприклад плечового, шийного тощо).
 • Інші можливі перспективні напрямки клінічного застосування Нейробіону

  Препарат являє собою поєднання 3 активних компонентів, тому, окрім основних показань до застосування, він може бути використаний у таких клінічних ситуаціях:

  • полінейропатії діабетичного (Ярош А.К., 2009) та токсичного генезу;
  • аліментарний (пов’язаний з дієтами або зовнішніми обставинами) тяжкий дефіцит вітамінів групи В;
  • бері-бері;
  • алкогольній психоз, алкогольна полінейропатія (синдром Корсакова);
  • в офтальмологічній практиці — лікування нейропатії зорового нерва (Егоров А.Е., 2013);
  • завдяки наявності у складі піридоксину Нейробіон може бути призначений у комплексній терапії карпального тунельного синдрому (Jacobson M.D., 1996);
  • піридоксинвмісні препарати також актуальні в якості допоміжного засобу для лікування токсичної нейропатії (після отримання курсу протитуберкульозних препаратів) (Вороніна Л.М., 2000);
  • препарат може застосовуватися в дерматологічній практиці — для лікування різних дерматитів (Тихонов Г.П., 2014), зокрема себорейного дерматиту (Stone O.J., 1989);
  • цікавим показанням до застосування Нейробіону може бути симптоматичне лікування передменструального синдрому. Піридоксин зарекомендував себе як неспецифічний лікарський засіб, що знижує кількість скарг та ступінь неприємних відчуттів (Brush M.G., 1988);
  • оскільки піридоксин характеризується антилактогенним ефектом (Gupta T., 1990), то можливе призначення Нейробіону жінкам, які закінчують годування грудьми, для найшвидшого пригнічення лактації. Однак у літературі немає однозначних даних про те, наскільки вітаміни групи В секретуються у грудне молоко і як впливають на дитину. Тому із моменту призначення препарату дитина повинна бути повністю переведена на самостійне харчування (або штучне вигодовування);
  • оскільки комбінація вітамінів групи В характеризується вираженим знеболювальним ефектом, Нейробіон можна рекомендувати у складі комплексної терапії будь-якого хронічного больового синдрому, оскільки при цьому виді болю завжди відмічають нейропатичний компонент.
  • Особливості застосування Нейробіону

   Важливо знати про ризики, які можуть бути викликані передозуванням препарату. Зокрема, одномоментне потрапляння у кров високої дози вітаміну В1 може викликати анафілактичну реакцію. Це пов’язано з тим, що тіамін здатний індукувати неспецифічну дегрануляцію мастоцитів.

   Препарат протипоказаний при гематологічних захворюваннях, пов’язаних зі збільшенням кількості еритроцитів та рівня гемоглобіну в крові (наприклад еритремія), а також за наявності тромбоемболічних станів в анамнезі. Причиною цього є властивість вітаміну В12 підвищувати всмоктування заліза та швидкість згортання крові.

   Препарат не рекомендується приймати постійно, оскільки передозування піридоксину може привести до розвитку периферичної нейропатії за сенсорним типом (інструкція МОЗ України). Окрім того, високі дози вітаміну В6 призводять до фотосенсибілізації (Morimoto K., 1996).

   Висновок

   Нейробіон є сучасним комбінованим препаратом, компоненти якого необхідні для нормального функціонування нервової та інших систем організму. Препарат випускається у двох формах, що дозволяє зручно застосовувати його як в умовах стаціонару при різній тяжкості стану пацієнта, так і амбулаторно. При цьому діючі речовини та допоміжні компоненти підібрані так, аби забезпечувати максимальну біодоступність та максимальний терапевтичний ефект. Нейробіон не є виключно неврологічним препаратом, він також підходить для застосування у дерматології, гінекології, геронтології тощо.

Інструкція МОЗ

Склад

1 ампула (3 мл) містить: тіаміну гідрохлориду (вітаміну В1) 100 мг, піридоксину гідрохлориду (вітаміну В6) 100 мг, ціанокобаламіну (вітаміну В12) 1 мг;

допоміжні речовини: натрію гідроксиду розчин 1М, калію ціанід, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: червоний, прозорий розчин.

Фармакотерапевтична група

Препарати вітаміну В1 у комбінації з вітаміном В6 та/або вітаміном В12. Код АТХ А11D В.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарат у формі ампул містить комбінацію нейротропних активних речовин комплексу вітамінів групи В. Вітаміни, що входять до складу препарату, а саме: тіамін (В1), піридоксин (В6) і кобаламін (В12), відіграють особливу роль як коферменти у проміжному метаболізмі, що перебігає у центральній та периферичній нервовій системі. Як і всі вітаміни, вони є незамінними поживними речовинами, які організм не може синтезувати самостійно. Терапевтичне застосування вітамінів В1, В6 і В12 компенсує їх недостатнє надходження з їжею і таким чином забезпечує наявність в організмі необхідної кількості коферментів.

Тіамін (вітамін B1). Тіамінпірофосфат (TPP) є діючою формою вітаміну B1 і діє як кофермент для ряду ферментів (наприклад піруватдегідрогенази та транскетолази). Відповідно, вітамін В1 бере участь насамперед у вуглеводному обміні, водночас він також бере участь у синтезі ліпідів та амінокислот. Нервові клітини покривають свою енергетичну потребу виключно за рахунок ферментативного окислення та декарбоксилювання глюкози, тобто адекватний запас вітаміну В1 має дуже важливе значення. Тіамін бере участь у проведенні нервових імпульсів.

Піридоксин (вітамін B6). Піридоксальфосфат, біологічно активна форма піридоксину, є визначальним коферментом у метаболізмі амінокислот. Він бере участь в утворенні фізіологічно активних амінів (наприклад серотоніну, гістаміну, адреналіну) за допомогою процесів декарбоксилювання, а також в анаболічних і катаболічних процесах шляхом трансамінації. Піридоксальфосфат відіграє важливу роль у центральній нервовій системі, особливо у ферментативно керованому нейромедіаторному метаболізмі. Як каталізатор перших етапів біосинтезу сфінгозину піридоксальфосфат також відіграє ключову роль у метаболізмі сфінголіпідів — важливих складових мієлінових оболонок нервових клітин.

Кобаламін (вітамін В12). Вітамін B12 у своїй активній формі (5-дезоксіаденозилкобаламін і метилкобаламін) бере участь у каталізованих ферментами внутрішньомолекулярному перенесенні водню та внутрішньомолекулярному перенесенні метильних груп. Вітамін В12 також бере участь у синтезі метіоніну (тісно пов’язаного з синтезом нуклеїнових кислот) та в обміні ліпідів шляхом перетворення пропіонової кислоти в янтарну кислоту. Вітамін В12 бере участь у метилюванні основного білка мієліну, що входить до складу мієлінових оболонок нервової системи. Метилювання підвищує ліпофільні властивості основного білка, покращуючи включення в мієлінову оболонку.

Поєднання вітамінів В1, В6 та В12. Зважаючи на їхні біохімічні функції, вітаміни B1, B6 та B12 є особливо важливими для процесів метаболізму нервової системи як поодинці, так і в комбінації. Крім того, у більшості вразливих груп пацієнтів, таких як пацієнти літнього віку, хворі на цукровий діабет та інші, є дефіцит усіх цих трьох нейротропних вітамінів. Дослідження на тваринах показали, що дана комбінація нейротропних вітамінів групи В прискорює регенеративні процеси в пошкоджених нервових волокнах, що в свою чергу призводить до більш швидкого відновлення функції та іннервації м’язів. Застосування комбінацій вітамінів групи B у щурів з цукровим діабетом запобігало пошкодженню нервів або послаблювало пошкодження таким чином, що погіршення функціональних властивостей було зменшено (протинейропатичний ефект).

В експериментах на тваринах і в клінічних дослідженнях була показана антиноцицептивна дія вітамінів В1, В6 і В12.

Фармакокінетика.

Комбіноване застосування вітамінів B1, B6 та B12 жодним чином не впливає на фармакокінетику окремих вітамінів.

Тіамін (вітамін В1)

Біологічний період напіввиведення в організмі людини — приблизно 9,5–18,5 дня з періодом напіввиведення приблизно 4 години. Організм людини може зберігати 20–30 мг тіаміну (переважно у серці, мозку, печінці і нирках). Через швидкий метаболізм резервні запаси дуже обмежені і витрачаються через 4–10 днів.

Піридоксин (вітамін В6)

Вітамін B6 переважно фосфорилюється у печінці, при цьому утворюється біологічно активна форма піридоксальфосфат. Щоб пройти через клітинну мембрану, фосфорильований вітамін В6 має бути гідролізований лужною фосфатазою, аби вивільнився вітамін В6. Транспортування у клітині відбувається шляхом дифузії з подальшим повторним фосфорилюванням. Біологічний період напіввиведення піридоксальфосфату становить 15–25 днів, а період напіввиведення — приблизно 3 години. В організмі людини може зберігатися приблизно 40–150 мг, при цьому кумуляція відбувається протягом 14–42 днів, а виведення з сечею становить 1,7–3,6 мг на добу.

Кобаламін (вітамін В12)

Прийнятий перорально вітамін В12 має низьку швидкість абсорбції, яка ще більше може знизитися після баріатричної операції, у літніх пацієнтів, у пацієнтів, які перебувають на діалізі, а також у пацієнтів з іншими формами мальабсорбції. Окрім насиченої активної абсорбції перорально прийнятого вітаміну В12 з максимальним добовим рівнем абсорбції приблизно 1,5 мкг, вітамін В12 може також засвоюватися шляхом пасивної дифузії. Частка, яка абсорбується шляхом пасивної дифузії, становить лише приблизно 1–2% від прийнятої кількості. Вона може ще більше знизитися у пацієнтів, яким було виконано баріатричну операцію або які мають порушення шлунково-кишкової абсорбції через інші захворювання. Для таких пацієнтів доцільним може бути парентеральне введення.

Приблизно 90% кобаламіну у плазмі крові зв’язується з білками (транскобаламіни). Вітамін В12 не циркулює у плазмі крові, накопичується переважно у печінці, добова його потреба становить приблизно 1 мкг. Швидкість метаболізму становить 2,5 мкг/добу, або 0,05% від кількості, що зберігається.

Вітамін B12 секретується переважно у жовч та у великій кількості реабсорбується через кишково-печінкову циркуляцію. Якщо накопичувальна здатність організму перевищена внаслідок введення високих доз, особливо парентерально, то надлишок виводиться з сечею.

Клінічні характеристики

Показання

Неврологічні захворювання, що супроводжуються вираженою недостатністю вітамінів В1, В6 і В12, що не може бути усунута за допомогою пероральних засобів.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин.

Вітамін В1 протипоказаний при алергічних захворюваннях.

Вітамін B6 протипоказаний при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення (оскільки можливе підвищення кислотності шлункового соку).

Вітамін B12 протипоказаний при еритремії, еритроцитозі, тромбоемболії.

Протипоказано застосовувати дітям (віком до 18 років).

Особливі заходи безпеки

Використовуйте шприци та голки (що не включені в упаковку препарату Нейробіон) лише один раз. Шприци та голки відразу після використання потрібно утилізувати. Невикористаний лікарський засіб або відходи слід знищити відповідно до чинного законодавства.

Не рекомендується змішувати Нейробіон, розчин для ін’єкцій, з іншими лікарськими засобами в одному шприці.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

5-фторурацил. Тіамін інактивується 5-фторурацилом, оскільки останній конкурентно пригнічує фосфорилювання тіаміну до тіамінпірофосфату.

Петльові діуретики. Петльові діуретики, наприклад фуросемід, можуть посилювати екскрецію тіаміну при довготривалому застосуванні шляхом пригнічення канальцевої реабсорбції і, таким чином, знижувати рівень вітаміну В1 (тіаміну) в сироватці крові.

Леводопа. При одночасному застосуванні з леводопою вітамін В6 може зменшувати ефект леводопи.

Антагоністи піридоксину. Одночасне застосування антагоністів піридоксину (наприклад ізоніазиду, гідралазину, D-пеніциламіну або циклосерину) може знижувати ефективність вітаміну В6 (піридоксину).

Особливості застосування

Препарат не можна вводити внутрішньовенно.

Оскільки Нейробіон містить вітамін В6, слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам з пептичною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, вираженими порушеннями функції нирок і печінки.

Пацієнтам з новоутвореннями, за винятком випадків, що супроводжуються мегалобластною анемією та дефіцитом вітаміну В12, не слід застосовувати препарат.

Препарат не застосовувати при тяжкій або гострій формі декомпенсації серцевої діяльності та стенокардії.

Рекомендується постійний контроль появи ознак периферичної сенсорної нейропатії при довготривалому прийомі.

Короткострокове парентеральне застосування вітаміну В12 може тимчасово ускладнити діагностування фунікулярного мієлозу або перніціозної анемії.

У разі виникнення ознак периферичної сенсорної нейропатії (парестезії) потрібно переглянути дозування препарату та, якщо необхідно, припинити його застосування. Випадки нейропатій спостерігалися при довготривалому (понад 6–12 місяців) застосуванні вітаміну В6 у добових дозах більше 50 мг, а також при короткостроковому (понад 2 місяці) застосуванні вітаміну В6 у дозах більше 1 г на добу.

Діти

Досвід застосування препарату дітям та підліткам обмежений. Тому лікарський засіб не рекомендується призначати пацієнтам цієї групи.

Даний лікарський засіб містить менше 1 ммоль (23 мг) натрію на одну ампулу. тобто практично не містить натрію.

Даний лікарський засіб містить менше 1 ммоль (39 мг) калію на одну ампулу, тобто практично не містить калію.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітність

Дослідження впливу лікарського засобу на перебіг вагітності, ембріофетальний, пренатальний та постнатальний розвиток, проведені на тваринах, не є достатніми. Потенційний ризик для людини невідомий, тому препарат не рекомендується застосовувати у період вагітності.

Годування груддю

Вітаміни B1, B6 і B12 екскретуються у грудне молоко людини. Високі концентрації вітаміну В6 (600 мг на добу) можуть пригнічувати продукування грудного молока. Дані досліджень на тваринах щодо ступеня секреції у грудне молоко відсутні. Тому лікарський засіб не рекомендується застосовувати у період годування груддю. Рішення щодо припинення годування груддю або припинення застосування препарату необхідно приймати з урахуванням користі грудного вигодовування для дитини і користі лікування для матері.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Якщо під час лікування препаратом спостерігається запаморочення, слід утриматися від керування транспортними засобами та роботи з механізмами. Даний лікарський засіб не має впливу або має несуттєвий вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати з механізмами.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений для внутрішньом’язового введення.

Дозування

У тяжких (гострих) випадках: одна ампула на добу до зменшення інтенсивності гострих симптомів.

Після послаблення симптомів: одна ампула 1–3 рази на тиждень.

Для підтримання або продовження початкового терапевтичного курсу ін’єкцій та для профілактики рецидиву рекомендується застосовувати препарат у формі таблеток, вкритих оболонкою.

Діти

Досвід застосування препарату дітям та підліткам обмежений. Тому лікарський засіб не рекомендується призначати пацієнтам цієї групи.

Спосіб застосування

Препарат вводити внутрішньом’язово (глибока ін’єкція у сідничний м’яз).

Діти

Не застосовувати дітям та підліткам (віком до 18 років).

Передозування

При тривалому застосуванні у високих дозах можливе порушення активності ферментів печінки, біль у ділянці серця, гіперкоагуляція.

Вітамін B1

Тіамін має широкий терапевтичний діапазон. Дуже високі дози (понад 10 г) чинять гангліоблокуючу дію і пригнічують провідність нервових імпульсів курареподібним чином.

Вітамін B6

Токсичність вітаміну В6 можна вважати дуже низькою.

Проте довготривале (> 6–12 місяців) застосування вітаміну В6 у добових дозах понад 50 мг може спричинити периферичну сенсорну нейропатію. Симптоми поступово зникають після припинення застосування препарату.

Постійне застосування вітаміну В6 у добових дозах понад 1 г протягом більше двох місяців може призвести до нейротоксичних небажаних реакцій.

При застосуванні більше 2 г на добу були описані випадки нейропатії з атаксією і сенсорними порушеннями, церебральні судоми зі змінами на ЕЕГ і в окремих випадках-гіпохромна анемія та себорейний дерматит.

У дослідженнях на тваринах при використанні високих доз вітаміну B6 порушувались процеси сперматогенезу.

Вітамін B12

Після парентерального застосування у великих дозах спостерігалися екзематозні ураження шкіри та акнеподібні висипання.

Побічні реакції

Нижче наведені небажані реакції, класифіковані за системою органів та частотою. Оцінка небажаних реакцій базується на наступній класифікації за частотою: дуже часто (≥ 1/10); часто (≥ 1/100, <1/10); нечасто (≥ 1/1000, <1/100); рідко (≥ 1/10000, < 1/1000); дуже рідко (< 1/10000); частота невідома (не можна оцінити на основі доступних даних).

З боку імунної системи: висипання, гіперемія шкіри.

Дуже рідко: реакції підвищеної чутливості, напр., потовиділення, тахікардія та шкірні реакції, зокрема, акне, екзема, свербіж та кропив’янка, а також анафілаксія.

З боку нервової системи: нервове збудження, нездужання, запаморочення, головний біль.

Частота невідома: довготривале застосування (більше 6–12 місяців) вітаміну В6 у дозах більше 50 мг на добу може призвести до периферичної сенсорної нейропатії. Симптоми поступово знижуються після припинення застосування вітаміну.

З боку травної системи: підвищення кислотності шлункового соку.

Частота невідома: скарги з боку шлунково-кишкового тракту, такі як нудота, блювання, діарея, біль у животі.

З боку шкіри та підшкірної клітковини. Частота невідома: екзематозні ураження шкіри, акне та акнеподібні висипання спостерігались після застосування високих доз вітаміну В12.

З боку нирок та сечового тракту. Частота невідома: хроматурія (забарвлення сечі у червоний колір, яке спостерігається протягом перших годин після застосування препарату; нормалізація зазвичай настає невдовзі після відміни препарату).

Системні порушення та ускладнення у місці введення.

Частота невідома: реакції у місці ін’єкції.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі 2–8 °С у захищеному від світла місці.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Несумісність

Не рекомендується змішувати Нейробіон, розчин для ін’єкцій, з іншими лікарськими засобами в одному шприці.

Вітамін B1 повністю руйнується сульфітвмісними розчинами.

Інші вітаміни, особливо ціанокобаламін (вітамін В12), можуть деактивуватися у присутності лікарських засобів, що діють руйнівним чином на вітамін В1.

Упаковка

По 3 мл в ампулі; по 3 ампули у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

СЕНЕКСІ HSC, Франція.

Представлено в Україні «Д-р Редді’с Лабораторіс Лтд», Індія.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

1.Вул. Луї Пастера, 2, ЕРУВІЛЬ СЕНТ КЛЕР, 14200, Франція.

Дата додавання: 04.10.2021 р.
© Компендіум 2019

Діагнози, при яких застосовують Нейробіон розчин для ін’єкцій

Алкогольна поліневропатія МКХ G62.1
Біль у нижній частині спини МКХ M54.5
Дегенеративно-дистрофічні ураження хребта МКХ M43.9
Діабетична хайропатія (Синдром діабетичної руки) МКХ G63.2
Інші уточнені остеохондродисплазії МКХ Q78.8
Інші уточнені ураження судин мозку МКХ I67.8
Люмбоішіалгія МКХ M54.4
Наслідки інфаркту мозку МКХ I69.3
Невралгія трійчастого нерва МКХ G50.0
Остеохондроз хребта неуточнений МКХ M42.9
Остеохондроз шийного відділу хребта МКХ M42.1
Параліч Белла МКХ G51.0
Первинне ураження м'яза МКХ G71.9
Подагра неуточнена МКХ M10.9
Полінейропатія МКХ G62.9
Радикулопатія МКХ M54.1
Синдром верхньої апертури грудної клітки МКХ G54.0
Ураження лицьового нерва МКХ G51.9
Ураження міжхребцевих дисків поперекового та інших відділів з радикулопатією МКХ M51.1
Ураження міжхребцевого диска шийного відділу з радикулопатією МКХ M50.1

Рекомендовані аналоги Нейробіон розчин для ін’єкцій:

препарати вітаміну в1, у тому числі в комбінації з вітамінами в6 та в12
препарати вітаміну в1, у тому числі в комбінації з вітамінами в6 та в12
препарати вітаміну в1, у тому числі в комбінації з вітамінами в6 та в12
препарати вітаміну в1, у тому числі в комбінації з вітамінами в6 та в12
препарати вітаміну в1, у тому числі в комбінації з вітамінами в6 та в12
препарати вітаміну в1, у тому числі в комбінації з вітамінами в6 та в12
препарати вітаміну в1, у тому числі в комбінації з вітамінами в6 та в12
препарати вітаміну в1, у тому числі в комбінації з вітамінами в6 та в12
препарати вітаміну в1, у тому числі в комбінації з вітамінами в6 та в12
препарати вітаміну в1, у тому числі в комбінації з вітамінами в6 та в12
препарати вітаміну в1, у тому числі в комбінації з вітамінами в6 та в12
препарати вітаміну в1, у тому числі в комбінації з вітамінами в6 та в12
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko