СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ
ДІАГНОЗИ
ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
фармакодинамічні властивості
Бетаметазон являє собою синтетичний ГКС та застосовується місцево. Бетаметазон, похідне преднізолону, проявляє високу глюкокортикоїдну активність та низьку мінералокортикоїдну активність. Місцеві ГКС, такі як бетаметазон, показані насамперед для протизапальної, антипрутичної та судинозвужувальної дії і застосовують для лікування дерматозів, чутливих до ГКС.
Гентаміцин — антибіотик групи аміноглікозидів та є суміш структурно дуже схожих гомологів гентаміцину C1, C1а та C2.
Гентаміцин порушує біосинтез білка при взаємодії з рибосомною РНК. Це призводить до бактерицидної дії.
Клотримазол — синтетична протигрибкова речовина, похідне імідазолу. Клотримазол ефективний по відношенню до дерматофітів, дріжджових та цвілевих грибів.
Фармакокінетика. Дослідження фармакокінетики препарату не проводили.
ПОКАЗАННЯ
лікування дерматозу, чутливого до ГКС, при наявній бактеріальній та/або грибковій інфекцій, які викликані чутливими до компонентів ЛЗ мікроорганізмами.
ЗАСТОСУВАННЯ
Триакутан наносити тонким шаром на уражену поверхню та прилеглі ділянкі неушкодженої шкіри 2 рази на добу (вранці та ввечері). Тривалість лікування залежить від ефективності, а також клінічних і мікробіологічних показників.
ПРОТИПОКАЗАННЯ
підвищена чутливість до компонентів ЛЗ, або до інших аміноглікозидних антибіотиків чи похідних імідазолу, туберкульоз шкіри, шкірні прояви сифілісу, шкірні реакції після вакцинації, шкірні виразки, вугри, поширений бляшковий псоріаз, вірусна шкірна інфекція (напр. простий герпес, оперізуючий лишай), варикозне розширення вен, періоральний дерматит, рожеві вугри, вітряна віспа, інших бактеріальні/грибкові інфекції шкіри без відповідної антибактеріальної/протигрибкової терапії.
Не застосувувати під оклюзійною пов’язкою. Не наносити на слизову оболонку ока або ділянку біля ока.
Не застосовувати для лікування нігтів чи інфекції шкіри голови.
ПОБІЧНА ДІЯ
печіння, свербіж, подразнення, сухість, фолікуліт, зміни пігментації шкіри, стероїдні вугрі, вугроподібні висипання, розширення дрібних поверхневих судин шкіри, гіпертрихоз, розацеа (періоральний) дерматит, гіперемія, алергічний контактний дерматит, мацерація шкіри, атрофія шкіри, пітниця, вторинна інфекція.
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ
під час застосування ЛЗ системна абсорбція активних речовин може підвищитись при нанесенні його на обширні ділянки шкіри, При цьому можуть виникати побічні явища, які спостерігаються при системному застосуванні цих діючих речовин.
Тривале місцеве топічних антибіотиків може призвести до росту резистентної мікрофлори.
Потрібно уникати нанесення препарату на відкриті рани/пошкоджену шкіру.
ГКС можуть маскувати симптоми алергічної реакції на один з компонентів ЛЗ.
Якщо відбувається колонізація нечутливими патогенами, лікування ЛЗ слід припинити та розпочати відповідну терапію.
ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ
Ччерез можливу взаємну інактивацію препарат не слід застосовувати разом з іншими дерматиками. Гентаміцин несумісний з амфотерицином В, гепарином, сульфадіазином та β-лактамними антибіотиками (наприклад, цефалоспоринами).
ПЕРЕДОЗУВАННЯ
симптоми.
Надмірне або тривале застосування місцевих глюкокортикостероїдів може призвести до пригнічення гіпофізарно-адренокортикальної функції, що призводить до вторинної адренокортикальної недостатності. Також можуть бути симптоми передозування ГКС, включаючи синдром Кушинга.
Не можна очікувати явищ інтоксикації через передозування гентаміцином, оскільки гентаміцин всмоктується лише мінімально.
Лікування.
Як правило, гострі симптоми передозування ГКС є оборотними. При необхідності слід відновити порушення електролітого балансу. У випадках хронічної токсичності рекомендується поступове припинення застосування ГКС.
УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ
при температурі не вище 25 °C.
ІНСТРУКЦІЯ МОЗ
Дата додавання: 13.11.2019 р. Версія для друку
© Компендиум 2019