ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ (VERAPAMILUM-DARNITSA)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки, вкриті оболонкою 40 мг контурна чарункова упаковка, № 20Ціни в аптекахДоступні ліки
Верапамілу гідрохлорид
40 мг
№ UA/3582/01/02 від 12.06.2017
B За рецептом
таблетки, вкриті оболонкою 80 мг контурна чарункова упаковка, № 50Ціни в аптекахДоступні ліки
Верапамілу гідрохлорид
80 мг
№ UA/3582/01/01 від 12.06.2015 до 12.06.2020
B За рецептом
розчин для ін'єкцій 2,5 мг/мл ампула 2 мл контурна чарункова упаковка, пачка, № 10Ціни в аптеках
Верапамілу гідрохлорид
2,5 мг/мл
№ UA/3582/02/01 від 21.11.2017
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинамічні властивості.

Механізм дії

Верапаміл належить до групи антагоністів кальцію. Ці речовини надають інгібуючу дію на приплив кальцію в м’язах клітинних мембран.

Він також діє як антагоніст кальцію на гладкі м’язи, особливо судин та ШКТ. Дія на гладкі м’язи судин проявляється в вазодилатації.

Верапаміл виявляє виражений ефект на міокард. Вплив на AV–вузол виражається в подовженні часу провідності.

В організмі людини верапамыл викликає розширення кровоносних судин в результаті зниження загального периферичного опору, відповідно, АТ знижаеться.

Фармакокінетичні властивості

Після прийому всередину всмоктується більше 90% дози, біодоступність становить 20-35% внаслідок метаболізму при «першому проходженні» через печінк. Tmах — 1-2 год (таблетки), 5-7 ч (таблетки пролонгованої дії) та 7-9 ч (капсули пролонгованої дії). Зв’язується з білками плазми крові на 90%. Метаболізується в печінці з утворенням норверапамілу, який володіє 20% гіпотензивної активності верапамілу. Т½ при прийомі внутрішньо однократної дози — 2,8-7,4 год, при повторних дозах — 4,5-12 год. При в / в введенні Т½ двофазний: ранній — ≈4 хв, кінцевий — 2-5 ч. При прийомі всередину початок дії відзначається через 1-2 год. При в/в введення антиаритмічна дія настає протягом 1-5 хв (зазвичай <2 хв), гемодинамічні ефекти — протягом 3-5 хв. Тривалість дії — 8-10 год (таблетки) або 24 год (капсули та таблетки пролонгованої дії), при в/в введенні — 2 год, гемодинамічні — 10-20 хв. Виводиться в основному нирками та з калом (≈16%). Верапаміл проникає в грудне молоко, проходить через плаценту та визначається в крові пупкової вени під час пологів. Швидке в/в введення викликає гіпотензію у матері, що приводить до дистресу плода. При тривалому прийомі знижується кліренс та збільшується біодоступність. На тлі тяжкого порушення функції печінки плазмовий кліренс зменшується на 70% та Т½ збільшується до 14-16 год.

ПОКАЗАННЯ

таблетки:

— суправентрикулярна пароксизмальна тахікардія;

— тріпотіння/мерехтіння передсердь з швидким AV-проведенням (крім синдрому WPW);

— стабільна стенокардія напруги;

— стенокардія спокою;

— вазоспастична стенокардія;

— постинфарктная стенокардія у пацієнтів без серцевої недостатності при наявності протипоказань до призначення блокаторів β-адренорецепторів;

— АГ.

Р-н для ін’єкцій:

— пароксизмальна суправентрикулярна тахікардія;

— фібриляція передсердь (крім синдрому WPW);

— нестабільна стенокардія у пацієнтів при наявності протипоказань до призначення нітратів і / або блокаторів β-адренорецепторів (в тому числі вазоспастична стенокардія);

— АГ;

— гіпертонічний криз.

У дітей застосовують при пароксизмальній суправентрикулярної тахікардії.

ЗАСТОСУВАННЯ

таблетки.

Дорослі та підлітки з масою тіла >50 кг

ІХС, суправентрикулярна пароксизмальна тахікардія, фібриляція передсердь: добова доза — 120-480 мг (на 3-4 прийоми).

АГ: добова доза — 120-360 мг (на 3 прийоми).

Діти (виключно при аритмії)

у віці <6 років: добова доза — 80-120 мг (на 2-3 прийоми).

у віці 6-14 років: добова доза — 80-360 мг (на 2-4 прийоми).

Препарату відміняють поступовою.

Р-н для ін’єкцій вводять в/в повільно на протязі ≥2 хв (під контролем ЕКГ та АТ).

Дорослим та підліткам з масою тіла >50 кг: стартова доза — 2 мл; при необхідності через 5-10 хв вводять ще 2 мл.

Можливо подальше в/в крапельне введення протягом 1 год 2-4 мл препарату, розведеного у 0,9% р-ні NaCl або 5% р-ні декстрози (з рН <6,5).

При в/в введенні середня добова доза: ≤100 мг верапамілу гідрохлориду.

Діти. При тахікардії, пов’язаній з серцевою недостатністю, перед в/в введенням необхідно проведення дигіталізації.

Доза р-ну для ін’єкцій, у дітей:

— новонароджені — 0,3-0,4 мл;

— грудної вік — 0,3-0,8 мл;

— 1–5 років — 0,8-1,2 мл;

— 6-14 років — 1-2 мл.

Дітям 1-го року життя, р-н для ін’єкцій, вводять тільки за життєвими показаннями при відсутності інших варіантів терапії.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

  • підвищена чутливість до речовин у скаладі;
  • серцево-судинний шок;
  • важкі порушення провідності (такі як SA та AV блокада II та III ступеня, за винятком пацієнтів з кардіостимуляторами);
  • синдром синусового вузла (за винятком пацієнтів з кардіостимулятором);
  • серцева недостатність зі зменшеною фракцією викиду <35% та/або тиском закриття більше 20 мм рт.
  • фібриляція передсердь/тріпотіння. У цих пацієнтів терапія верапамілом пов’язана з підвищеним ризиком розвитку шлуночкової тахікардії, включаючи фібриляцію шлуночків;
  • спільне застосування з івабрадином.

ПОБІЧНА ДІЯ

шлунково–кишкові розлади (нудота, запор та здуття). Серйозні поширені побічні явища: аритмія та порушення регуляції кров’яного тиску, а також погіршення існуючої серцевої недостатності. Алергічні реакції з почервонінням, свербінням або кропив’янкою, а також підвищеною втомливістю, головним болем, набряком щиколотки та запамороченням.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

гострий інфаркт міокарда При гострому інфаркті міокарда з ускладненнями (брадикардія, гіпотензія, серцева недостатність) верапаміл слід застосовувати обережно.

Порушення провідності/блокада/брадикардія/асистолія Верапаміл впливає на AV та синусові вузли і затримує AV-провідність. Його слід використовувати з обережністю як AV блокаді II.

Антиаритмічні засоби, блокатори β-адренорецепторів та інгаляційні анестетики Антиаритмічні препарати (наприклад, флекаїнід, дизопирамид), β-адренергічні блокатори (наприклад, метопролол, пропранолол) та інгаляційні анестетики можуть викликати серцево-судинні ефекти при застосуванні з верапамілом (AV блокаду, зниження ЧСС, серцеву недостатність, зниження АТ).

Дігоксин При одночасному застосуванні дози дигоксину слід зменшити.

Серцева недостатність Пацієнти з серцевою недостатністю з фракцією викиду понад 35% повинні бути компенсовані до початку терапії.

Захворювання з порушенням нервово-м’язової передачі Верапаміл слід застосовувати з обережністю при наявності станів з порушенням нервово-м’язової передачі (міастенія, синдром Ламберта-Етона, поширена м’язова дистрофія Дюшенна).

Гіпотонія Гіпотензія (систолічне АТ менше 90 мм рт.ст.) вимагає особливо ретельного моніторингу.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

противірусні препарати для лікування ВІЛ Внаслідок інгібуючого потенціалу деяких противірусних препаратів, таких як ритонавір, плазмові концентрації верапамілу можуть збільшуватися. Тому їх слід застосовувати з обережністю і при необхідності зменшувати дозу верапамілу.

Крім того, верапаміл гідрохлорид може підвищувати плазмові рівні цих препаратів.

Літій Як повідомлялося, одночасна терапія з верапамілом і літієм підвищує чутливість до ефектів літію (нейротоксичність).

Міорелаксанти Як клінічні, так і дані на тваринах свідчать про те, що верапаміл може потенціювати вплив м’язових релаксантів. Тому може бути необхідно зменшити дозу верапамілу та/або дозу м’язового релаксанту при одночасному введенні.

АСК Підвищена тенденція до кровотечі.

Етанол (спирт) Затримка деградації етанолу та підвищення рівня етанолу в плазмі крові, тим самим підвищуючи дію алкоголю верапамілом.

Інгібітори редуктази HMG-CoA (статини) У пацієнтів, які приймають верапаміл, слід починати лікування інгібітором редуктази HMG-CoA (наприклад, симвастатин, аторвастатин або ловастатин) та титрувати його до найменшої можливої дозою.

Флювастатин, правастатин і розувастатин не метаболізуються ізоферментом 3А4 цитохрому Р450. Взаємодія з верапамілом менш вірогідна.

Антигіпертензивні засоби, діуретики, вазодилататори Підсилення антигіпертензивного ефекту з ризиком надмірної гіпотензії.

Антиаритмічні засоби (наприклад, флекаїнід, дизопирамид), блокатори бета-рецепторів (наприклад, метопролол, пропранолол), інгаляційні анестетики Взаємне посилення серцево-судинних ефектів.

Супутнє в/в введення блокаторів β-адренорецепторів не слід застосовувати пацієнтам, які отримують в/в введення верапамілу гідрохлориду (виняток: інтенсивна терапія). Супутнє застосування в/в введення верапамілу та антиадренергічних засобів може призвести до надмірного зниження АТ.

Супутнє застосування івабрадину протипоказано через додаткове зниження серцевого ритму.

Очікується, що одночасне застосування верапамілу з дабігатраном призведе до вищих рівнів дабігатрану в крові.

Рекомендується ретельний клінічний моніторинг, коли верапаміл поєднується з дабігатраном етексилатом, особливо у випадку кровотечі, особливо у пацієнтів з легким та помірним ураженням нирок.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми інтоксикації після отруєння верапамілом залежать від введеної кількості, часу проведення заходів з детоксикації та скоротливої функції міокарда (вікова залежність).

При важкому отруєнні верапамілом спостерігаються наступні симптоми: тяжка гіпотензія, серцева недостатність, брадикардіальна або тахікардійна аритмія, що може призвести до серцево-судинного шоку та зупинки серця. Помутніння свідомості аж до коми, гіперглікемія, гіпокаліємія, метаболічний ацидоз, гіпоксія, кардіогенний шок з набряком легенів, порушення функції нирок і судоми. Повідомлялося про випадки смерті.

Лікувальні заходи в разі передозування Промивання шлунка рекомендується після пероральної інтоксикації верапамілом, За необхідності здійснюють непрямий масаж серця, штучне дихання, дефібриляцію, кардиостимуляцию. Гемодіаліз не проводять. Потрібно проведення гемофільтрації та плазмаферезу.

Специфічний антидот — кальцій. Вводять в/в 10-20 мл 10% р-ну глюконату кальцію. При потребі — повторюють або додатково здійснюють крапельну інфузію.

У разі AV-блокади (II і III ступінь), синусової брадикардії, зупинки серця — атропін, ізопреналін, орципреналін або електрокардіостимуляція.

Усунення гіпотензії — допамін (в дозі до 25 мкг/кг/хв), добутамін (в дозі до 15 мкг/кг/хв) або норєпінефрін; на ранніх етапах — введення р–ну Рінгера або 0,9% NaCl. Необхідна концентрація Ca2+ в плазмі крові: верхня межа норми або дещо вищою за норму.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі ≤25 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 17.12.2019 р.

© Компендиум 2019

Ціни на ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ в містах України

Вінниця 27.51 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 26.2 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Волошкова, 9, тел.: +380432271549

Дніпро 26.87 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 23.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, шосе Донецьке, 124, тел.: +380634570584

Житомир 26.24 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 23.8 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Київська, 102, тел.: +380634432527

Запоріжжя 27.12 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 22.58 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Запоріжжя, вул. Північно-Кільцева, 10А

Івано-Франківск 26.96 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 23.74 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Івано-Франківськ, вул. Пасічна, 2А, тел.: +380675233077

Київ 27.1 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 23.7 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Мукачівська, 5А, тел.: +380444851267

Кропивницький 26.36 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 24.02 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 50, тел.: +380676169970

Луцьк 27.32 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 25.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Луцьк, просп. Грушевського, 22Б, тел.: +380800505911

Львів 27.1 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 25.02 грн./уп.
«ПУЛЬС» Львів, вул. Шевченка Тараса, 358, тел.: +380322911578

Миколаїв 27.36 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 23.99 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Космонавтів, 62, тел.: +380630231669

Одеса 27.53 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 25.41 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Палія Семена, 82, тел.: +380487587758

Полтава 26.08 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 25.5 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Полтава, вул. Мазепи Івана, 49, тел.: +380800505911

Рівне 27.52 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 25.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380800505911

Суми 26.34 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 22.8 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Суми, просп. Лушпи Михайла, 10/1, тел.: +380675233077

Тернопіль 27.37 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 25.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Тернопіль, вул. Живова, 23, тел.: +380800505911

Ужгород 27.5 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 24.11 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Ужгород, вул. Ивана Ваша, 2М, тел.: +380675233077

Харків 26.21 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 24.3 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, просп. Ювілейний, 89, тел.: +380630346066

Херсон 26.85 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 24.6 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Алешки, вул. Житлоселище, 1, тел.: +380554246930

Хмельницький 27.4 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 25.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Пілотська, 1, тел.: +380800505911

Черкаси 26.72 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 24.2 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +380472663513

Чернігів 27.17 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 25.41 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +380462942019

Чернівці 27.53 грн./уп.

ВЕРАПАМІЛ-ДАРНИЦЯ табл. в/о 80 мг контурн. чарунк. уп. № 50, Дарница ..... 23.74 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Чернівці, вул. Небесної Сотні, 9, тел.: +380675233077

Developed by Maxim Levchenko