ХІМОТРИПСИН КРИСТАЛІЧНИЙ

ФЗ "Біофарма"

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0,01 г амп., в пачці, №  10

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0,01 г фл., блістер у пачці, №  10

Хімотрипсин 0.01 г

№  UA/2347/01/01 від 05.12.2014 до 05.12.2019За рецептомDB

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

Затверджено МОЗ Украiни від 2014-12-05 р. № 939. Р.п. № UA/2347/01/01

Склад

діюча речовина: хімотрипсин;

1 ампула або флакон містить 0,01 г хімотрипсину.

Лікарська форма

Ліофілізат для розчину для ін'єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: пориста маса або порошок білого кольору без запаху, гігроскопічний.

Фармакотерапевтична група

Засоби для лікування ран і виразкових уражень. Ферменти.

Код АТХ D03B.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Протеолітичний фермент, який отримують із підшлункових залоз великої рогатої худоби, гідролізує переважно зв'язки, утворені залишками тирозину, фенілаланіну та іншими ароматичними амінокислотами. Розщеплює пептидні зв'язки у молекулах білка та продуктів його розпаду. Проявляє протизапальну дію, оскільки фактори запалення являють собою білки або високомолекулярні пептиди (брадикінін, серотонін, некротичні продукти).

Лізує некротизовані тканини, не впливаючи на життєздатні клітини внаслідок наявності в них специфічних антиферментів.

Фармакокінетика.

Не вивчалась.

Клінічні характеристики

Показання

Захворювання органів дихання, які супроводжуються накопиченням густого в'язкого мокротиння — трахеїти, бронхіти, бронхоектатична хвороба, пневмонія, абсцеси легенів, ателектаз, бронхіальна астма з підвищеною секрецією.

У хірургії і травматології — профілактика ускладнень після операції на легенях, опіки і пролежні, тромбофлебіт, гнійні рани.

В оториноларингології — при гнійних синуситах, гострих і підгострих ларинготрахеїтах і бронхітах з густим в'язким мокротинням, після трахеотомії для полегшення видалення густого в'язкого ексудату, при гострих і підгострих гнійних середніх отитах і євстахіїтах із в'язким ексудатом.

В офтальмології — при великих тромбозах центральної вени сітківки, гострої непрохідності центральної артерії сітківки, помутнінні скловидного тіла травматичного і запального походження, екстракції катаракти.

Протипоказання

Декомпенсація серцевої діяльності, емфізема легенів із недостатністю дихання, декомпенсовані форми туберкульозу легенів, гостра дистрофія і цироз печінки, інфекційний гепатит, панкреатити, нефрити, геморагічний діатез. Хімотрипсин не вводять у центри запалення, рани та порожнини, що кровоточать, не наносять на поверхні виявлених злоякісних новоутворень. Підвищена чутливість до препарату або продуктів протеолізу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Хімотрипсин можна застосовувати в комбінації з антибіотиками та бронхорозширювальними засобами.

Особливості застосування

Застосовувати кристалічний хімотрипсин при лікуванні захворювань дихальних шляхів у хворих з активним туберкульозним процесом гострого перебігу слід з обережністю у зв'язку з розвитком вираженої температурної гістаміноподібної реакції. У зв'язку з зазначеним вище рекомендується з профілактичною метою (профілактика захворюваннь органів дихання) введення антигістамінних препаратів перед застосуванням хімотрипсину, видалення некротичних тканин після впливу на них препарату (відкашлювання або відсмоктування мокротиння, промивання ран).

Також хімотрипсин слід з обережністю застосовувати пацієнтам із емпіємою плеври туберкульозної етіології, оскільки розсмоктування ексудату може сприяти розвитку бронхоплевральної фістули.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Не досліджувалось.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не досліджувалась.

Спосіб застосування та дози

У разі застосування новокаїну як розчинника, рекомендуємо враховувати інформацію з безпеки новокаїну, а також перед застосуванням препарату слід зробити алергічну пробу на новокаїн. При захворюваннях органів дихання (трахеїти, бронхіти, бронхоектатична хвороба, пневмонія, абсцеси легенів, ателектаз, бронхіальна астма з підвищеною секрецією) препарат застосовувати внутрішньом'язово дорослим по 5–10 мг 1 раз на добу впродовж 10–12 днів. У подальшому через 7–10 днів, курс лікування можна повторити. При хронічних тривалих процесах лікування можна повторити 3–4 рази.

Препарат можна застосовувати при ексудативних плевритах, емпіємах — внутрішньоплеврально:

у хірургічній практиці:

 • з метою профілактики післяопераційних ускладнень (операція на легенях) препарат вводити внутрішньом'язово дорослим по 5–10 мг 1 раз на добу, починаючи за 5–10 днів перед операцією і продовжуючи впродовж 3–4 днів після неї. У післяопераційному періоді (при ателектазі, який виник, або на початковій стадії пневмонії) препарат призначати внутрішньом'язово дорослим по 5–10 мг одноразово (в 1–3 мл 0,25% розчину новокаїну) на добу. При цьому рекомендується комбінувати введення хімотрипсину внутрішньом'язово з вагосимпатичною блокадою на боці ураження за Вишневським і застосовувати хімотрипсин у вигляді аерозольних інгаляцій у 5% водному розчині в кількості 3–4 мл. При гемотораксах, емпіємах хімотрипсин вводити щоденно внутрішньоплеврально по 20–30 мг (розводити у 5–10 мл розчину натрію хлориду 0,9% або 0,25% новокаїну);
 • у фтизіохірургії препарат слід призначати з тією ж метою і в таких самих дозах на тлі специфічної антибактеріальної терапії. При хронічному фіброзно-кавернозному туберкульозі легенів, ускладненому бронхітом, курс передопераційної підготовки триваліший (по 10–12 днів), іноді повторюється до максимальної санації бронхіального дерева;
 • у загальній хірургії при лікуванні опіків і пролежнів після видалення некротичних тканин, які вільно видаляються, хімотрипсин у дозі 20 мг розводити у 20 мл 0,25% розчину новокаїну і тонкою голкою декількома уколами вводити під струп. Бажано перед введенням зробити насічки на струпі. Під час наступної перев'язки лізовані некротичні тканини необхідно видалити механічно;
 • при тромбофлебітах препарат призначати внутрішньом'язово дорослим по 5–10 мг одноразово щоденно 7–10 діб. У випадку неефективності першого курсу лікування повторні курси недоцільні;
 • для лікування гнійних ран внутрішньом'язові введення препарату поєднувати із місцевим лікуванням рани тампонами, змоченими у 5% розчині (готується на 0,9% розчині натрію хлориду);

в офтальмології:

 • при екстракції катаракти хімотрипсин у розведенні 1:5000 вводити у задню камеру ока з наступним промиванням передньої камери розчином натрію хлориду 0,9% через 4 хвилини після введення препарату;
 • при лікуванні тромбозів центральної вени сітківки, гострої непрохідності центральної артерії сітківки хімотрипсин застосовувати у вигляді 5% розчину, приготовленого на 1% розчині новокаїну. Вводити підкон'юнктивально по 0,2 мл

  1–2 рази на тиждень;

в оториноларингології:

 • при синуситах препарат вводити у гайморову порожнину в кількості 5–10 мг у 3–5 мл розчину натрію хлориду 0,9% після її проколу і промивання;
 • при отитах закапувати у вухо по 0,5–1 мл 0,1% розчину хімотрипсину (готується на 0,9% розчині натрію хлориду);
 • при мікроопераціях на вусі, метою яких є відновлення або поліпшення слуху (тимпанопластика, стапедектомія), для розм'якшення фіброзних утворень у середньому вусі під час операції вводити у порожнину 0,1% розчин хімотрипсину. Одночасно з місцевим застосуванням хімотрипсин слід вводити внутрішньом'язово дорослим по 5 мг 1–2 рази на добу. Препарат розводити в 1–2 мл 0,25–0,5% розчину новокаїну або 0,9% розчині натрію хлориду.

Діти.

Досвід застосування у дітей відсутній.

Передозування.

Виражені прояви побічних реакцій.

Побічні реакції

З боку дихальної системи: після інгаляції хімотрипсином зрідка спостерігається подраз-нення слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, охриплість, що зникає без будь-яких лікувальних заходів.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія.

З боку органів зору: подразнення та набряк кон'юнктиви. У таких випадках рекомендується використання препарату у меншій концентрації.

З боку шкіри: реакції у місці введення, включаючи біль та гіперемію.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, у т.ч. гіпертермія, свербіж, висипання, гіперемія шкіри, кропив'янка, анафілактичний шок, утруднення дихання.

Неврологічні розлади: запаморочення.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від дії світла при температурі від 2 °С до 8 °С.

Несумісність. Не вивчалась. Препарат не слід змішувати з іншими лікарськими засобами. Використовувати тільки рекомендовані розчинники.

Упаковка

По 0,01 г в ампулі або флаконі. По 10 ампул у пачці з картону.

По 5 флаконів у блістері. По 2 блістери у пачці з картону.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПрАТ «БІОФАРМА», Україна; ТОВ «ФЗ «БІОФАРМА», Україна.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 03680, м. Київ, вул. М.Амосова, 9;

Україна, 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Київська, 37.

Дата додавання: 16.01.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ХІМОТРИПСИН КРИСТАЛІЧНИЙ в містах України

Вінниця 698.16 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 146.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Волошкова, 9, тел.: +380432271549

Дніпро 163.54 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 143 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, вул. Тітова, 30, тел.: +380563721615

Житомир 617.81 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 137.81 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Київська, 7/4, тел.: +380673835310

Запоріжжя 156.64 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 141.99 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Павлокічкаська, 14, тел.: +380732132187

Івано-Франківск 656.75 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 152.25 грн./уп.
«D.S.» Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 128

Київ 244.17 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, просп. Свободи, 5, тел.: +380444847047

Кропивницький 538.08 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 139.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Тельнова Євгена, 2, тел.: +380522371019

Луцьк 155.9 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 155.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 186.53 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 161.4 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Львів, вул. Стрийська, 1, тел.: +380322471513

Миколаїв 1661 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 1661 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, просп. Центральний, 148А/2

Одеса 183.14 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 141.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Пастера, 14, тел.: +380487267766

Полтава 1208.28 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 144.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Кукоби Анатолія, 18А, тел.: +380730993149

Суми 472.86 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 141.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 96, тел.: +380542640163

Ужгород 190.08 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 174 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, вул. Минайська, 35А, тел.: +380312671099

Харків 1330.12 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 142.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Золочівська, 27, тел.: +380573720004

Херсон 490.71 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 133.75 грн./уп.
«БУДЕМО ЗДОРОВІ РАЗОМ» Херсон, просп. Ушакова, 79, тел.: +380634168034

Хмельницький 665.39 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 138.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, просп. Мира, 66, тел.: +380382612411

Черкаси 416.63 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 154 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Нижня Горова, 98, тел.: +380472721043

Чернігів 501.06 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 166.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Чорновола В'ячеслава, 13, тел.: +380462674859

Чернівці 189.23 грн./уп.

ліофіл. д/р-ну д/ін. 0.01 г амп. № 10, Биофарма ФЗ ..... 161.4 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +380372907069