ГІНОФЛОР (GYNOFLOR)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки вагінальні, № 2, 6, 12
1 таблетка вагінальна містить 100 млн життєздатних бактерій Lactobacillus acidophilus, 0,03 мг естріолу.
Допоміжні речовини: лактози моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; натрію крохмальгліколят (тип А); магнію стеарат; натрію гідрофосфат безводний..
№ UA/1851/01/01 від 30.08.2019
C

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Lactobacilli acidophili є одними із домінуючих мікроорганізмів флори вагіни здорової жінки. Lactobacilli виконують захисну функцію у вагіні. Вони ферментують глікоген вагінального епітелію до молочної кислоти. Кисле середовище (рН 3,8–4,5), яке утворюється в результаті, створює несприятливі умови для колонізації та розвитку патогенних мікроорганізмів та забезпечує оптимальне середовище для проліферації Lactobacilli. Крім молочної кислоти, Lactobacilli продукують перекис водню і бактеріоцини, які також пригнічують розвиток патогенних мікроорганізмів.

Естріол є ендогенним естрогенним гормоном, який особливо впливає на вагіну і не чинить жодного впливу на ендометрій. Естріол у Гінофлорі забезпечує проліферацію вагінального епітелію. Проліферуючий та зрілий епітелій є фізіологічним бар’єром та містить глікоген, живильний субстрат для Lactobacilli. При гормональних розладах, які частіше виникають у жінок літнього віку, вагінальний епітелій пошкоджується і кількість глікогену зменшується.

Екзогенний естріол, навіть у низькій дозі, призводить до відновлення проліферуючого та зрілого епітелію і таким чином забезпечує запас глікогену для живлення Lactobacilli.

Порушення або знищення фізіологічної вагінальної флори головним чином відбувається внаслідок місцевого або системного лікування протиінфекційними засобами, серйозних системних захворювань, неправильних заходів гігієни та вагінальних інфекцій. У нефізіологічному вагінальному середовищі кількість Lactobacilli може зменшитися або вони можуть навіть зникнути, їх захисна функція більше не гарантується.

Терапевтичний ефект Гінофлору полягає у відновленні вагінальної флори внаслідок введення екзогенних Lactobacilli та покращенні стану вагінального епітелію внаслідок введення екзогенного естріолу. Результатом цього є відновлення фізіологічної рівноваги у вагіні та відновлення вагінального епітелію.

Lactobacillus acidophilus та естріол діють місцево, виключно у вагіні.

Лактоза, яка міститься у вагінальних таблетках як наповнювач, також може бути ферментована Lactobacilli у молочну кислоту. Розмноження Lactobacilli та реколонізація вагіни цими бактеріями починається після першого застосування препарату.

Фармакокінетика. Як тільки вагінальні таблетки вступають у взаємодію з вагінальним секретом, таблетка починає розщеплюватися і вивільняються ліофілізовані бактерії та естріол. Експерименти in vitro показали, що Lactobacilli поновлюють свій метаболізм і за кілька годин зумовлюють зниження рівня рН.

Позитивні естрогенні ефекти, зумовлені естріолом, починаються швидко, і протягом курсу лікування (6–12 днів) стан проліферативного та зрілого вагінального епітелію поступово поліпшується.

Після 12-го дня застосування вагінальних таблеток (наприкінці лікування препаратом Гінофлор 1 раз на добу) піковий рівень незв’язаного естріолу в плазмі порівняно з основним рівнем не був підвищеним.

Протягом дванадцятиденного лікування накопичення естріолу не відмічалося. Концентрації в плазмі крові, які реєстрували після повторного застосування Гінофлору, перебували в нормальних межах ендогенного рівня незв’язаного естріолу в плазмі крові.

Терапія естріолом не впливає на концентрації в плазмі естрону та естрадіолу, оскільки естріол є кінцевим продуктом їх метаболізму.

Завдяки низькій дозі естріолу (0,03 мг), місцевому застосуванню та обмеженій тривалості лікування (6–12 днів) накопичення естріолу не виникає і системні впливи естрогену малоймовірні.

ПОКАЗАННЯ

  • відновлення флори Lactobacillus після місцевого та/або системного лікування антиінфекційними або хіміотерапевтичними засобами;
  • атрофічний вагініт, спричинений недостатністю естрогену під час менопаузи та постменопаузального періоду, або як супутній засіб у разі системної гормональної замісної терапії;
  • легкі та помірної тяжкості випадки бактеріального вагінозу та кандидозу, вагінальні виділення невідомого походження (Fluor vaginalis), при яких застосування антиінфекційної терапії не є виключно необхідним;
  • профілактичне лікування рецидивних вагінальних інфекцій.

ЗАСТОСУВАННЯ

відновлення флори Lactobacillus після місцевого та/або системного лікування антиінфекційними або хіміотерапевтичними засобами, Fluor vaginalis (вагінальні виділення), вагінальні інфекції:

1–2 вагінальні таблетки вводять щодня протягом 6–12 днів. Вагінальні таблетки необхідно глибоко ввести у піхву ввечері перед сном. Краще зробити це, лежачи на спині, ледь зігнувши ноги у колінах.

Лікування призупинити під час менструації, а після менструації знову продовжити.

Атрофічний вагініт, вагінальні виділення (Fluor vaginalis) у період постменопаузи: 1 вагінальна таблетка вводиться щодня впродовж 12 днів, далі підтримувальна доза становить 1 вагінальну таблетку 1–2 рази на тиждень. Регулярне застосування Гінофлору при атрофічних змінах вагінального епітелію необхідне для профілактики атрофічного вагініту.

Лікування рецидивних вагінальних інфекцій: рекомендована доза становить 1 вагінальну таблетку щодня впродовж 12 днів.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

  • підвищена чутливість до діючих або до будь-якої з допоміжних речовин;
  • злоякісні новоутворення (естрогензалежні злоякісні пухлини) у молочних залозах, матці або вагіні;
  • ендометріоз (підозрюваний або діагностований);
  • вагінальні кровотечі невідомого походження;
  • препарат не можна застосовувати у дівчаток, які не досягли статевої зрілості.

ПОБІЧНА ДІЯ

загальні розлади та стани у місці введення. Після застосування препарату Гінофлор протягом короткого часу може відчуватися легке печіння або жар.

При застосуванні препарату можливі місцеві алергічні реакції, включаючи висипання, почервоніння, біль, набряк, свербіж, у пацієнток з підвищеною чутливістю не виключений розвиток генералізованих алергічних реакцій.

Якщо Гінофлор був прийнятий перорально, не очікується жодних небажаних ефектів.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

Гінофлор містить компоненти, які можуть повністю не розщепитися; рештки таблетки іноді можна знайти на спідній білизні. На ефективність препарату це не впливає.

При значній сухості вагіни таблетку можна зволожити невеликою кількістю звичайної води, що сприятиме її розчиненню.

Період вагітності та годування грудьми. Гінофлор можна застосовувати під час вагітності та лактації. Як і з усіма лікарськими засобами, слід бути обережними, призначаючи Гінофлор жінкам у I триместр вагітності.

Дані не свідчать про небажані впливи естріолу та Lactobacillus acidophilus на вагітність або здоров’я плода/новонародженої дитини.

Діти. Цей препарат не можна застосовувати у дівчаток, які не досягли статевої зрілості.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не впливає.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

Lactobacillus acidophilus чутливі до численних антиінфекційних засобів (місцевого або системного застосування). Супутнє лікування такими засобами може призвести до зниження ефективності препарату Гінофлор.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

не спостерігалось.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

в оригінальній упаковці у холодильнику (від 2 до 8 °C).

Зберігання препарату Гінофлор при кімнатній температурі протягом 1–2 тиж не зашкодить його ефективності.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 17.09.2019 р. Версія для друку

Ціни на ГІНОФЛОР в містах України

Київ 506.05 грн./уп.

ГІНОФЛОР табл. вагінал. № 12, Delta Medical Promotions AG ..... 472 грн./уп.
«ВЕЛИКА АПТЕКА» Київ, вул. Героїв Дніпра, 31А, тел.: +380676941922

Кропивницький 393.6 грн./уп.

ГІНОФЛОР табл. вагінал. № 12, Delta Medical Promotions AG ..... 383.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Тельнова Євгена, 2, тел.: +380522371019

Львів 506.99 грн./уп.

ГІНОФЛОР табл. вагінал. № 12, Delta Medical Promotions AG ..... 506.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Львів, вул. Миколайчука, 9, тел.: +380322587396

Developed by Maxim Levchenko