АНАСТРОЗОЛ САНДОЗ® (ANASTROZOL SANDOZ)

Виробник:
Sandoz

Склад і форма випуску

Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина
Дата додавання: 12.06.2021 р.
© Компендіум 2019

Інструкція МОЗ

АНАСТРОЗОЛ САНДОЗ® таблетки, вкриті плівковою оболонкою 1 мг, Sandoz Pharmaceuticals (Словенія)

Склад

діюча речовина: anastrozole;

1 таблетка містить 1,0 мг анастрозолу;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, гідроксипропілцелюлоза, Opadry II White (лактози моногідрат, гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Інгібітори ферментів.

Код АТС L02BG03.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: білі круглі двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, без розділяючої риски, з тисненням А1 з одного боку.

Клінічні характеристики

Показання.

Лікування поширеного раку молочної залози з позитивними показниками рецепторів гормонів у жінок у постменопаузальному періоді.

Ад’ювантне лікування інвазивного раку молочної залози на ранніх стадіях з позитивними показниками рецепторів гормонів у пацієнток у постменопаузальному періоді.

Ад’ювантне лікування інвазивного раку молочної залози з позитивними показниками рецепторів гормонів на ранніх стадіях у пацієнток у постменопаузальному періоді, яким була проведена ад’ювантна терапія тамоксифеном протягом 2–3 років.

Протипоказання.

Анастрозол САНДОЗ® протипоказаний пацієнткам:

  • у періоди вагітності та годування груддю;
  • з відомою гіперчутливістю до анастрозолу або до інших компонентів препарату.

Спосіб застосування та дози.

Анастрозол САНДОЗ® приймають перорально.

Дорослі жінки, включаючи жінок літнього віку: по 1 таблетці (1 мг) внутрішньо 1 раз на добу.

При інвазивному раку молочної залози з позитивними показниками рецепторів гормонів на ранніх стадіях у жінок у постменопаузальному періоді рекомендована тривалість ад’ювантного ендокринного лікування становить 5 років.

Порушення функції нирок:пацієнткам з легким або помірним порушенням функції нирок коригувати дозу не потрібно. Застосування препарату Анастрозол САНДОЗ® пацієнткам з тяжким порушенням функції нирок потребує обережності.

Порушення функції печінки: пацієнткам з захворюванням печінки легкого ступеня тяжкості коригувати дозу не потрібно. Пацієнткам з помірним та тяжким порушенням функції печінки препарат слід застосовувати з обережністю.

Побічні реакції.

Під час прийому Анастрозолу САНДОЗ®, як і під час прийому будь-яких ліків, можуть виникнути небажані явища.

У таблиці представлено небажані реакції, що спостерігалися у ході клінічних та післяреєстраційних досліджень або були отримані у вигляді спонтанних повідомлень.

Наведені нижче небажані реакції розподілені за частотою та системно-органними класами (СОК). Розподілення за частотою проводилось за такими критеріями: дуже часті (≥1/10), часті (≥1/100,

Частота Системи органів Побічні реакції
Дуже часті

(≥ 1/10)

Судинна Припливи
Загальні Астенія
Скелетно-м’язова, кісткова та сполучна тканини Артралгія/порушення рухливості в суглобах, артрит, остеопороз
Шкіра і підшкірна клітковина Висипання
Травна система Нудота
Нервова система Головний біль
Часті

(≥1/100 до

Скелетно-м’язова, кісткова та сполучна тканини Біль у кістках, міалгія
Статева система

і молочні залози

Сухість піхви,

вагінальна кровотеча *

Шкіра і підшкірна клітковина Стоншення волосся (алопеція),

алергічні реакції

Травна система Діарея

Блювання

Нервова система Сонливість, зап’ястний тунельний синдром**

Розлади чутливості (включаючи парестезію, втрату смаку та зміни смакових відчуттів)

Гепатобіліарна Підвищення рівнів лужної фосфатази, АЛТ, АСТ
Обмін речовин Анорексія, гіперхолестеринемія
Нечасті

(≥ 1/1000 до < 1/100)

Скелетно-м’язова, кісткова та сполучна тканини Синдром клацаючого пальця
Обмін речовин Гіперкальціємія (з підвищенням або без підвищення рівня паратиреоїдного гормону)
Гепатобіліарна Підвищення рівнів гамма-глютамілтрансферази та білірубіну, гепатит
Шкіра та підшкірна клітковина Кропив’янка
Поодинокі

(≥1/10000 до)

Шкіра та підшкірна клітковина Еритема поліморфна, анафілактоїдна реакції, шкірний васкуліт (зокрема хвороба Шенлейна-Геноха)
Рідкісні

(

Шкіра і підшкірна клітковина Синдром Стівенса –Джонсона,

ангіоневротичний набряк

*Часто повідомлялося про вагінальні кровотечі, що виникали переважно у хворих на прогресуючий рак молочної залози під час перших кількох тижнів після заміни гормональної терапії на лікування анастрозолом. Якщо кровотечі продовжуються, пацієнтку слід обстежити додатково.

** Випадки зап’ястного тунельного синдрому спостерігалися значно частіше у пацієнтів, які у ході клінічних досліджень отримували лікування анастрозолом, ніж у тих, які отримували лікування тамоксифеном.

Під час дослідження, проведеного за участю жінок у постменопаузальному періоді з операбельним раком молочної залози, які отримували лікування протягом 5 років, ішемічні явища з боку серцево-судинної системи спостерігалися частіше у пацієнток, які приймали анастрозол, порівняно з тими, хто отримував лікування тамоксифеном, хоча відмінність не була статистично значущою. Спостережувана різниця була зумовлена переважно повідомленнями про стенокардію і асоціювалася з підгрупою пацієнток, які і раніше страждали на ішемічну хворобу серця.

Анастрозол САНДОЗ® зменшує рівень циркулюючих естрогенів, що може спричинити зменшення мінеральної щільності кісток, у зв’язку з чим у деяких хворих зростає ризик переломів.

Передозування.

Клінічний досвід випадкового передозування обмежений. У ході досліджень на тваринах анастрозол продемонстрував низьку гостру токсичність. Під час клінічних досліджень застосовували різні дозування анастрозолу: до 60 мг одноразово здоровим чоловікам-добровольцям та до 10 мг на добу жінкам у постменопаузальному періоді з поширеним раком молочної залози; ці дози добре переносилися. Одноразову дозу анастрозолу, що призводить до симптомів, які загрожують життю, встановлено не було. Специфічного антидоту немає, лікування — симптоматичне.

При лікуванні передозування слід враховувати можливість прийому кількох речовин. Якщо пацієнт не знепритомнів, можна викликати блювання. Може бути корисним діаліз, оскільки анастрозол сильно не зв’язується з протеїнами. Рекомендуються загальна підтримуюча терапія, включаючи частий моніторинг життєвих функцій, та ретельний нагляд за пацієнтом.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дослідження на тваринах продемонстрували репродуктивну токсичність.

Дані про застосування анастрозолу вагітним жінкам та в період лактації відсутні.

Анастрозол САНДОЗ® протипоказаний під час вагітності або в період годування груддю. Вплив на фертильність людини не вивчений.

Діти.

Анастрозол САНДОЗ® не рекомендується призначати дітям.

Особливості застосування.

Загальні

Анастрозол САНДОЗ® не слід застосовувати жінкам у пременопаузі.

Менопауза має бути підтвердженою результатами біохімічних досліджень (рівні лютеїнізуючого гормону [ЛГ], фолікулостимулюючого гормону [ФСГ] та/або естрадіолу). Немає даних щодо застосування анастрозолу з аналогами рилізинг-фактора лютеїнізуючого гормону (РФЛГ). Слід уникати одночасного застосування анастрозолу і тамоксифену або засобів, що містять естрогени, оскільки це може зменшити їхню фармакологічну дію. Необхідно зважати на ризики та переваги лікування анастрозолом пацієнтів з наявною ішемічною хворобою серця (див. розділ «Побічні реакції»).

Порушення функції печінки

Немає даних про безпеку застосування Анастрозолу САНДОЗ® для лікування пацієнток із помірними та тяжкими порушеннями функції печінки. У пацієнток з порушенням функції печінки експозиція анастрозолу може бути збільшеною; застосування Анастрозолу САНДОЗ® пацієнткам з помірним та тяжким порушенням функції печінки потребує обережності. Лікування повинно базуватись на оцінці співвідношення користі та ризику для кожної окремої пацієнтки.

Порушення функції нирок

Немає даних про безпеку застосування Анастрозолу САНДОЗ® для лікування із тяжкими порушеннями функції нирок (швидкість клубочкової фільтрації нижче 30 мл/хв). Застосування Анастрозолу САНДОЗ® пацієнткам з тяжким порушенням функції нирок потребує обережності.

Вплив на мінеральну щільність кісток

Оскільки Анастрозол САНДОЗ® знижує рівні циркулюючого естрогену, це може призвести до зниження мінеральної щільності кісток з можливим збільшенням ризику перелому. У жінок з остеопорозом чи з ризиком остеопорозу слід оцінити мінеральну щільність кісток, яку визначають шляхом кісткової денситометрії, наприклад за допомогою DEXA-сканування, на початку лікування та регулярно після лікування. При необхідності слід призначати лікування або профілактику остеопорозу та спостерігати за станом пацієнтки. Застосування специфічних засобів, наприклад бісфосфонатів, може припинити подальшу втрату мінеральної щільності кісток, спричинену анастрозолом у жінок у постменопаузі, і слід оцінити доцільність такого застосування.

Препарат містить лактозу. Пацієнткам з рідкісною спадковою непереносимістю галактози, лактазною недостатністю Лаппа або порушенням всмоктування глюкози-галактози не слід приймати цей лікарський засіб.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Анастрозол САНДОЗ® не впливає або має незначний вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами. Проте через повідомлення про астенію та сонливість, пов’язаними з прийомом Анастрозолу САНДОЗ®, рекомендується зважено підходити до питання керування автомобілем і роботи з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Анастрозол інгібує цитохром P450 1A2, 2C8/9 і 3A4 in vitro. Клінічні дослідження з антипірином і варфарином показали, що анастрозол у дозі 1 мг істотно не пригнічував метаболізм антипірину та R- і S-варфарин, а це вказує на те, що одночасне застосування анастрозолу з іншими лікарськими засобами навряд чи призведе до клінічно значущих взаємодій лікарських засобів, опосередкованих ферментами CYP.

Ферменти, що опосередковують метаболізм анастрозолу, не визначені. Циметидин, слабкий неспецифічний інгібітор CYP-ферментів, не впливав на плазмові концентрації анастрозолу. Ефект потужних CYP-інгібіторів невідомий. Клінічне значення цих даних залишається невідомим. До отримання додаткових даних слід проявляти обережність при комбінації з лікарськими засобами, які метаболізуються цими ферментами. Особливо це стосується препаратів із вузьким терапевтичним діапазоном.

Вивчення бази даних щодо безпеки препарату, накопиченої в ході клінічних досліджень, не виявило відомостей про клінічно значущу лікарську взаємодію у пацієнток, які приймали одночасно анастрозол та інші препарати, що часто призначаються.

Тамоксифен або засоби, що містять естрогени, не слід призначати разом з Анастрозолом САНДОЗ®, оскільки це може послабити фармакологічну дію останнього.

Про клінічно значущі взаємодії з бісфосфонатами не повідомлялось.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Анастрозол є потужним і високовибірковим нестероїдним інгібітором ароматази. У жінок у постменопаузі естрадіол в основному продукується шляхом перетворення у периферійних тканинах андростендіону в естрон за допомогою ферменту — ароматази. Естрон далі перетворюється в естрадіол. Зниження рівня циркулюючого естрадіолу виявляє терапевтичний ефект у жінок, хворих на рак молочної залози. У жінок у постменопаузі прийом анастрозолу у добовій дозі 1 мг призводить до зниження рівня естрадіолу на 80%. Анастрозол не має прогестагенної та андрогенної активності. Анастрозол у добових дозах до 10 мг не діє на секрецію кортизолу та альдостерону, виміряну перед і після стандартного тесту на стимуляцію АКТГ. Отже, замісне введення кортикостероїдів робити не потрібно.

Фармакокінетика. Всмоктування анастрозолу швидке, максимальна концентрація у плазмі крові досягається протягом 2 годин (натще). Анастрозол виводиться повільно. Період напіввиведення з плазми становить 40–50 годин. Їжа трохи сповільнює швидкість всмоктування, але не його ступінь. Незначні зміни швидкості всмоктування не призводять до клінічно значущого впливу на сталу концентрацію препарату у плазмі крові при щоденному прийомі анастрозолу 1 раз на добу.

Приблизно 90–95% від постійної концентрації досягається після 7 днів прийому препарату. Немає відомостей про залежність фармакокінетичних параметрів анастрозолу від часу або дози.

Фармакокінетика анастрозолу не залежить від віку постменопаузальних жінок.

Фармакокінетика анастрозолу у дітей не вивчалася.

Тільки 40% анастрозолу зв’язується з білками плазми.

Анастрозол екстенсивно метаболізується у постменопаузальних жінок, менше 10% дози виводиться із сечею у незміненому вигляді протягом 72 годин після введення дози препарату. Метаболізм анастрозолу здійснюється шляхом n-деалкілування, гідроксилювання і глюкуронізації. Метаболіти виводяться переважно із сечею. Триазол — основний метаболіт у плазмі крові — не інгібує ароматазу.

Кліренс анастрозолу у добровольців, хворих на цироз печінки у стабільному стані або з порушенням функції нирок, не відрізнявся від кліренсу у здорових добровольців.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 30°С. Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від дії світла. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 14 таблеток у блістері; по 2 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Салютас Фарма ГмбХ/Salutas Pharma GmbH.

Місцезнаходження

Отто-вон-Гюріке-Алеє 1, 39179, Барлебен, Німеччина/Otto-von-Guericke-Allee 1, 39179 Barleben, Germany.

Рекомендовані аналоги АНАСТРОЗОЛ САНДОЗ:

антагоністи гормонів та аналогічні засоби
антагоністи гормонів та аналогічні засоби
антагоністи гормонів та аналогічні засоби
антагоністи гормонів та аналогічні засоби
антагоністи гормонів та аналогічні засоби
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko