АНАСТРОЗОЛ (ANASTROZOLUM, АНАСТРОЗОЛ)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

CAS №: 120511-73-1 C17H19N5

USPDDN: α,α,α‘,α‘-тетраметил-5-(1H-1,2,4-триазол-1-илметил)-m-бензендіацетонітрил.

Mm = 293,4 Да. Білуватий порошок, помірно розчинний у воді (0,5 мг/мл при температурі 25 °C); розчинність не залежить від рН в фізіологічному діапазоні. Вільно розчинний в етанолі, ацетоні, метанолі і тетрагідрофурані, високорозчинний в ацетонітрилі.

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

потужний та високовибірковий нестероїдний інгібітор ароматази; у жінок у постменопаузальному періоді естрадіол продукується шляхом перетворення у периферійних тканинах андростендіону в естрон за допомогою комплексу ферменту ароматази, естрон далі перетворюється на естрадіол; зниження рівня циркулюючого естрадіолу виявляє терапевтичний ефект у жінок, хворих на рак молочної залози; не має прогестагенної, андрогенної або естрогенної активності, не впливає на секрецію кортизолу та альдостерону.

ПОКАЗАННЯ

ад’ювантне лікування інвазивного раку молочної залози з позитивними показниками рецепторів гормонів на ранніх стадіях у жінок у постменопаузальному періоді; ад’ювантного лікування інвазивного раку молочної залози з позитивними показниками рецепторів гормонів на ранніх стадіях у жінок у постменопаузальному періоді, яким було проведено ад’ювантну терапію тамоксифеном протягом 2-3 років; лікування поширеного раку молочної залози з позитивними показниками рецепторів гормонів у жінок у постменопаузальному періоді.

ЗАСТОСУВАННЯ

дорослі, включаючи жінок літнього віку — по 1 мг внутрішньо 1 р/добу, при інвазивному раку молочної залози з позитивними показниками рецепторів гормонів на ранніх стадіях у жінок у постменопаузальному періоді рекомендована тривалість ад’ювантного ендокринного лікування становить 5 років.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

вагітність, годування груддю, гіперчутливість до препарату або до будь-якої з допоміжних речовин.

ПОБІЧНА ДІЯ

анорексія; гіперхолестеринемія; гіперкальціємія (з підвищенням або без підвищення рівня паратиреоїдного гормону); головний біль; сонливість; зап’ястний тунельний синдром; розлади чутливості (парестезія, втрата смаку та зміни смакових відчуттів); припливи; нудота; діарея; блювання; підвищення рівнів лужної фосфатази, аланінамінотрансферази та аспартатамінотрансферази; підвищення рівнів гамма-ГТ та білірубіну; гепатит; висип; стоншення волосся (алопеція); АР; кропив’янка; еритема поліморфна; анафілактоїдна реакція; шкірний васкуліт (випадки пурпури Шенлейна-Геноха); синдром Стівенса-Джонсона; ангіоневротичний набряк; артралгія/порушення рухливості в суглобах; артрит; остеопороз; біль в кістках; міалгія; синдром клацаючого пальця; сухість піхви; вагінальна кровотеча; астенія.

Дата додавання: 18.10.2019 р. Версія для друку

Торговельні найменування

Developed by Maxim Levchenko