НЕЙРОКСОН® (NEUROXON®)

Склад і форма випуску

таблетки, вкриті плівковою оболонкою 500 мг блістер, № 20Ціни в аптеках
№ UA/13305/01/01 від 10.08.2018
B За рецептом
розчин для перорального застосування 100 мг/мл флакон 45 мл з дозатором в пачці, № 1Ціни в аптеках
Цитиколін
100 мг/мл
№ UA/12114/02/01 від 17.01.2020
B За рецептом
розчин для ін'єкцій 500 мг/4 мл ампула 4 мл у блістері у пачці, № 10Ціни в аптеках
Цитиколін
500 мг/4 мл
№ UA/12114/01/01 від 17.01.2020
B За рецептом
розчин для ін'єкцій 1000 мг/4 мл ампула 4 мл у блістері у пачці, № 10Ціни в аптеках
Цитиколін
1000 мг/4 мл
№ UA/12114/01/02 від 17.01.2020
B За рецептом

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Цитиколін стимулює біосинтез структурних фосфоліпідів мембран нейронів, що підтверджено даними магнітно-резонансної спектроскопії. Завдяки такому механізму дії цитиколін спричиняє функціонування таких мембранних механізмів, як робота іонообмінних насосів та рецепторів, модуляція яких необхідна для нормального проведення нервових імпульсів. Завдяки стабілізувальній дії на мембрану нейронів цитиколін виявляє протинабрякові властивості, які сприяють реабсорбції набряку головного мозку.

Експериментальні дослідження показали, що цитиколін інгібує активацію деяких фосфоліпаз (А1, А2, С та D), зменшуючи утворення вільних радикалів, запобігає руйнуванню мембранних систем і зберігає антиоксидантні захисні системи, такі як глутатіон.

Цитиколін зберігає запас енергії нейронів, інгібує апоптоз та стимулює синтез ацетилхоліну.

Експериментально доведено, що цитиколін також чинить профілактичну нейропротекторну дію при фокальній ішемії головного мозку.

Клінічні дослідження показали, що цитиколін достовірно підвищує показники функціонального одужання у пацієнтів з гострим ішемічним порушенням мозкового кровообігу, що збігається з уповільненням росту ішемічного ураження головного мозку за даними нейровізуалізації.

У пацієнтів з черепно-мозковою травмою цитиколін прискорює відновлення і зменшує тривалість та інтенсивність посттравматичного синдрому.

Цитиколін поліпшує рівень уваги та свідомості, когнітивні та неврологічні розлади, пов’язані з ішемією головного мозку, сприяє зменшенню вираженості амнезії.

Фармакокінетика. Цитиколін добре абсорбується при пероральному введенні. Після введення препарату відмічають значне підвищення рівня холінів у плазмі крові. При пероральному застосуванні препарат практично повністю всмоктується. Дослідження показали, що біодоступність при пероральному та в/в шляхах введення практично однакова.

Препарат метаболізується в кишечнику та печінці з утворенням холіну та цитидину.

Після введення цитиколін широко розподіляється у структурах головного мозку із швидким включенням фракції холіну в структурні фосфоліпіди та фракції цитидину в цитидинові нуклеотиди і нуклеїнові кислоти. У головному мозку цитиколін вбудовується у клітинні, цитоплазматичні та мітохондріальні мембрани, беручи участь у побудові фракції фосфоліпідів.

Лише незначна кількість дози виявляється в сечі й калі (<3%). Близько 12% дози виводиться через СО2, що видихається. Під час виведення препарату із сечею виділяють дві фази: перша фаза — протягом 36 год, у якій швидкість виведення зменшується швидко, і друга фаза — у якій швидкість виведення зменшується набагато повільніше. Така ж сама фазність відмічена при виведенні через дихальні шляхи. Швидкість виведення СО2 зменшується швидко приблизно протягом 15 год, потім знижується набагато повільніше.

Після введення препарату виявлено значне підвищення рівня холінів у плазмі крові. Препарат метаболізується в кишечнику та печінці з утворенням холіну та цитидину.

Після парентерального введення цитиколін широко розподіляється у структурах головного мозку зі швидким включенням фракції холіну в структурні фосфоліпіди та фракції цитидину у цитидинові нуклеотиди і нуклеїнові кислоти. У головному мозку цитиколін вбудовується в клітинні, цитоплазматичні та мітохондріальні мембрани, інтегруючись у структуру фосфоліпідної фракції.

Лише незначна кількість дози виявляється в сечі й калі (<3%). Близько 12% дози виводиться через СО2, що видихається. Під час виведення препарату із сечею виділяють дві фази: перша фаза — протягом 36 год, у якій швидкість виведення зменшується швидко, і друга фаза — у якій швидкість виведення зменшується набагато повільніше. Така ж сама фазність відмічена при виведенні через дихальні шляхи. Швидкість виведення СО2 зменшується швидко, приблизно протягом 15 год, потім — знижується набагато повільніше.

Показання НЕЙРОКСОН

– інсульт, гостра фаза порушень мозкового кровообігу, лікування ускладнень і наслідків порушень мозкового кровообігу.

– Черепно-мозкова травма та її неврологічні наслідки.

– Когнітивні порушення та порушення поведінки внаслідок хронічних судинних і дегенеративних церебральних розладів.

Застосування НЕЙРОКСОН

таблетки. Рекомендована доза становить 500–2000 мг/добу (1–4 таблетки).

Дози препарату та термін лікування залежать від тяжкості уражень головного мозку та встановлюються лікарем.

Пацієнтам літнього віку корекції дози не потрібно.

Діти. Досвід застосування препарату у дітей обмежений, тому лікарський засіб слід призначати тільки тоді, коли очікувана користь переважає будь-який потенційний ризик.

Р-н для перорального застосування. Для застосування внутрішньо. Рекомендована доза препарату Нейроксон, р-н для перорального застосування, для дорослих становить від 500 мг (5 мл) до 2000 мг (20 мл) на добу, яку слід розподілити на 2–3 прийоми.

Препарат приймати за допомогою дозувального шприца за наступною схемою:

— перед застосуванням слід повністю втиснути поршень дозувального шприца;

— відтягнути поршень та набрати необхідну дозу, враховуючи, що кількість рідини в шприці повинна відповідати призначеній дозі;

— препарат приймати безпосередньо або розводити на півсклянки води (120 мл), незалежно від прийому їжі.

Необхідно промивати дозувальний шприц водою після кожного застосування.

Дози препарату та термін лікування залежать від тяжкості уражень головного мозку та встановлюються лікарем індивідуально.

Пацієнти літнього віку не потребують корекції дози.

Діти. Досвід застосування препарату у дітей обмежений.

Р-н для ін’єкцій. Рекомендована доза для дорослих становить 500–2000 мг/добу залежно від тяжкості симптомів.

Препарат призначати для в/м або в/в застосування. В/в препарат може бути введений повільно ін’єкційно (протягом 3–5 хв залежно від дози, що вводиться) або крапельно (швидкість — 40–60 крапель/хв).

Максимальна добова доза — 2000 мг.

Термін лікування залежить від перебігу хвороби та визначається лікарем.

Пацієнти літнього віку не потребують коригування дози.

Р-н для ін’єкцій призначений тільки для одноразового застосування. Препарат застосовувати одразу після відкриття ампули. Залишки препарату необхідно знищити. Препарат можна змішувати з усіма ізотонічними р-нами для в/в введення, а також з гіпертонічним р-ном глюкози.

При необхідності лікування продовжувати препаратом у формі р-ну для перорального застосування.

Діти. Досвід застосування препарату у дітей обмежений.

Протипоказання

— підвищена чутливість до цитиколіну або інших компонентів препарату.

— Високий тонус парасимпатичної нервової системи.

Побічна дія

побічні реакції виникають дуже рідко (<1/10 000), включаючи поодинокі випадки.

З боку центральної і периферичної нервової системи: сильний головний біль, вертиго, галюцинації.

З боку серцево-судинної системи: АГ, артеріальна гіпотензія, тахікардія.

З боку дихальної системи: задишка.

З боку травного тракту: нудота, блювання, діарея.

З боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі висип, гіперемія, екзантема, кропив’янка, пурпура, свербіж, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок.

Загальні реакції: озноб, зміни в місці введення.

Особливості застосування

пацієнтам зі спадковим порушенням толерантності до фруктози не слід приймати Нейроксон, р-н для перорального застосування, оскільки він містить сорбіт. Метилпарагідроксибензоат і пропілпарагідроксибензоат, які містяться у складі препарату, можуть спричинити алергічні реакції (зазвичай сповільненого типу).

При в/в застосуванні препарат слід вводити повільно (протягом 3–5 хв залежно від дози, що вводиться).

У разі застосування в/в краплинно, швидкість вливання повинна становити 40–60 крапель/хв.

У разі стійкого внутрішньочерепного крововиливу не слід перевищувати дозу 1000 мг/добу та швидкість в/в вливання (30 крапель/хв).

Застосування у період вагітності та годування грудьми. Достатні дані про застосування цитиколіну у вагітних відсутні. Дані щодо екскреції цитиколіну у грудне молоко та його дія на плід невідомі. Тому в період вагітності або годування грудьми препарат можна призначати тільки тоді, коли очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. В окремих випадках деякі побічні реакції з боку ЦНС можуть впливати на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

цитиколін підсилює ефект леводопи. Не слід призначати одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.

Передозування

про випадки передозування не повідомлялося.

Умови зберігання

таблетки — при температурі не вище 25 °C.

Р-н для перорального застосування — при температурі не вище 30 °C. Не заморожувати та не охолоджувати! У процесі зберігання можливе виникнення легкої опалесценції, яка зникає при витримуванні препарату при кімнатній температурі (≈20 °С).

Р-н для ін’єкцій — при температурі не вище 30 °C.

Діагнози, при яких застосовують НЕЙРОКСОН

Вегетосудинна дистонія (ВСД) вертеброгенного генезу МКХ G90.9
Гіпоксично-ішемічна енцефалопатія новонародженого МКХ P91.6
Дисциркуляторна енцефалопатія (ДЕП) МКХ I67.3
Затримка етапів розвитку МКХ R62.0
Інфаркт мозку, викликаний тромбозом мозкових артерій МКХ I63.3
Інфаркт мозку, викликаний тромбозом прецеребральних артерій МКХ I63.0
Інші уточнені ураження головного мозку МКХ G93.8
Інші уточнені ураження судин мозку МКХ I67.8
Наслідки внутрішньочерепного крововиливу МКХ I69.1
Наслідки гострого порушення мозкового кровообігу (інсульту) ГПМК МКХ I69.4
Наслідки запальних хвороб центральної нервової системи МКХ G09
Наслідки інфаркту мозку МКХ I69.3
Наслідки інших та неуточнених цереброваскулярних хвороб МКХ I69.8
Наслідки черепно-мозкової травми (ЧМТ) МКХ T90.8
Спастична параплегія МКХ G82.1
Струс головного мозку МКХ S06.0
Ураження головного мозку МКХ G93.9
Церебральний атеросклероз з гіпертензією МКХ I67.2
Цереброваскулярна хвороба, неуточнена МКХ I67.9
Черепно-мозкова травма МКХ S06.0
Дата додавання: 08.10.2020 р.
© Компендіум 2019

Інструкція

Рекомендовані аналоги НЕЙРОКСОН:

АКСОТИЛІН
АКСОТИЛІН
розчин для ін'єкцій 500 мг/4 мл ампула 4 мл касета у пачці, № 10
розчин для ін'єкцій 1000 мг/4 мл ампула 4 мл касета у пачці, № 10
розчин оральний 100 мг/мл флакон з дозуючим пристроєм 50 мл, № 1
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
ДІФОСФОЦИН
ДІФОСФОЦИН
розчин для ін'єкцій 500 мг/4 мл ампула 4 мл, № 5
розчин для ін'єкцій 1000 мг/4 мл ампула 4 мл, № 3
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
КВАНІЛ
КВАНІЛ
гранули 500 мг саше 1.5 г, № 30
таблетки, вкриті оболонкою 500 мг блістер, № 30
розчин для орального застосування 100 мг/мл флакон 30 мл, № 1
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
ЛІРА розчин оральний
ЛІРА розчин оральний
розчин оральний 100 мг/мл флакон 30 мл, № 1
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
ЛІРА розчин
ЛІРА розчин
розчин для ін'єкцій 500 мг/4 мл ампула 4 мл у блістері у пачці, № 5
розчин для ін'єкцій 1000 мг/4 мл ампула 4 мл у блістері у пачці, № 5
розчин для ін'єкцій 1000 мг/4 мл ампула 4 мл в пачці, № 10
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
ЛІРА таблетки
ЛІРА таблетки
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 500 мг блістер, № 30
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
НЕЙРОДАР
НЕЙРОДАР
таблетки, вкриті оболонкою 500 мг, № 30
розчин для ін'єкцій 1000 мг/4 мл ампула 4 мл, № 5
розчин для ін'єкцій 500 мг/4 мл ампула 4 мл, № 5
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
НЕЙРОНІКА
НЕЙРОНІКА
розчин для ін'єкцій 1000 мг/4 мл ампула 4 мл, № 5
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
НЕОЦЕБРОН
розчин для ін'єкцій 500 мг/4 мл ампула 4 мл, № 5
розчин для ін'єкцій 1000 мг/4 мл ампула 4 мл, № 3
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
ПРАКСІС
ПРАКСІС
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 500 мг блістер, № 14, 21, 28
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
РОНОЦИТ
РОНОЦИТ
розчин для ін'єкцій 500 мг/4 мл ампула 4 мл, № 5
розчин для ін'єкцій 1000 мг/4 мл ампула 4 мл, № 5
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
СОМАЗИНА
СОМАЗИНА
розчин для ін'єкцій 1000 мг ампула 4 мл, № 10
розчин для перорального застосування 100 мг/мл флакон 30 мл, № 1
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
ФАРМАКСОН
ФАРМАКСОН
розчин для ін'єкцій 250 мг/мл ампула 2 мл, № 5
розчин для ін'єкцій 250 мг/мл ампула 4 мл, № 5
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
ЦЕРАКСОН розчин для ін'єкцій
ЦЕРАКСОН розчин для ін'єкцій
розчин для ін'єкцій 500 мг ампула 4 мл, № 5, 10
розчин для ін'єкцій 1000 мг ампула 4 мл, № 5, 10
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
ЦЕРАКСОН розчин для перорального застосування
ЦЕРАКСОН розчин для перорального застосування
розчин для перорального застосування 100 мг/мл саше 10 мл, № 10
розчин для перорального застосування 100 мг/мл флакон 30 мл, № 1
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
ЦЕРАКСОН таблетки
ЦЕРАКСОН таблетки
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 500 мг блістер, № 20
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
ЦИТИКОЛІН-ЗДОРОВ'Я
розчин для ін'єкцій 500 мг/4 мл ампула 4 мл у блістері в коробці, № 5, 10
розчин для ін'єкцій 1000 мг/4 мл ампула 4 мл у блістері в коробці, № 5, 10
розчин оральний 100 мг/мл флакон скляний 30 мл з мірним стаканом, № 1
розчин оральний 100 мг/мл флакон полімерний 50 мл з дозуючим шприцем-піпеткою, № 1
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
Цитіколін
Цитіколін
розчин для ін'єкцій 125 мг/мл ампула 4 мл блістер у пачці, № 5, 10
розчин для ін'єкцій 250 мг/мл ампула 4 мл блістер у пачці, № 5, 10
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
ЦИТІМАКС-ДАРНИЦЯ
ЦИТІМАКС-ДАРНИЦЯ
розчин для інфузій 10 мг/мл флакон 100 мл в пачці, № 1
розчин для ін'єкцій 1000 мг ампула 4 мл контурна чарункова упаковка, пачка, № 5, 10
розчин для ін'єкцій 500 мг ампула 2 мл контурна чарункова упаковка, пачка, № 5, 10
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби
ЦИТОКОН
ЦИТОКОН
розчин для ін'єкцій 125 мг/мл ампула 4 мл, № 5
розчин для ін'єкцій 250 мг/мл ампула 4 мл, № 5
психостимулятори, засоби для застосування при синдромі порушення уваги та гіперактивності (adhd), та ноотропні засоби

Ціни на НЕЙРОКСОН в містах України

Вінниця 424.96 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Вінниця, вул. Пирогова, 46, тел.: +380675233077384.80 грн./уп.

Дніпро 419.03 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 123, тел.: +380676574941388.99 грн./уп.

Житомир 425.37 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380412430045388.90 грн./уп.

Запоріжжя 420.05 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, просп. Металургів, 14, тел.: +380612133937379.30 грн./уп.

Івано-Франківск 429.76 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Івано-Франківськ, вул. Хоткевича, 65, тел.: +380676407547382.15 грн./уп.

Київ 434.68 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Київ, вул. Максимовича Михайла, 24А, тел.: +380504800787375.15 грн./уп.

Кропивницький 413.03 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 15/18, тел.: +380522557292379.30 грн./уп.

Луцьк 436.23 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Відродження, 26А, тел.: +380676532022388.99 грн./уп.

Львів 436.13 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Винники, вул. Галицька, 23, тел.: +380677426189382.99 грн./уп.

Миколаїв 431.61 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Космонавтів, 130/7, тел.: +380630231696390.90 грн./уп.

Одеса 438.79 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Сегедська, 14, тел.: +380487481103392.90 грн./уп.

Полтава 424.15 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370390.99 грн./уп.

Рівне 431.97 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Князя Романа, 9, тел.: +380672133195388.99 грн./уп.

Суми 410.5 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Суми, просп. Курський, 115, тел.: +380682986891386.99 грн./уп.

Тернопіль 428.35 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Шептицького, 1, тел.: +380674292737388.99 грн./уп.

Ужгород 435.17 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Ужгород, вул. Капушанська, 19391.99 грн./уп.

Харків 423.15 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Харків, просп. Московський, 128А, тел.: +380673098160365.99 грн./уп.

Херсон 427.06 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Херсон, вул. Мира, 10395.99 грн./уп.

Хмельницький 435.11 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, шосе Старокостянтинівське, 17/1, тел.: +380981697933388.99 грн./уп.

Черкаси 425.9 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 39, тел.: +380677426104388.99 грн./уп.

Чернігів 416.65 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430390.99 грн./уп.

Чернівці 431.21 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Чернівці, вул. Героїв Майдану, 27, тел.: +380677425632390.99 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko