0
UA | RU

Еребра® (Erebra)

Склад і форма випуску

Діюча речовина: гіпораміну екстракту сухого (обліпихи крушиноподібної листя екстракту сухого, Hippophae rhamnoides L.), (6,5:1), екстрагент етанол — 70%) з вмістом суми танінів у перерахуванні на казуаринін і абсолютно суху речовину 60%); 1 таблетка містить гіпораміну екстракту сухого 20 мг.
Допоміжні речовини: сахароза, какао-порошок (какао-боби порошок), ванілін, натрію кармелоза, кальцію стеарат..
№ UA/12485/01/01 від 01.08.2017
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

Гіпорамін —̶ сухий очищений екстракт з листя обліпихи крушиноподібної (Hippophaе rhamnoides L.), ̶ являє собою поліфенольний комплекс галоелаготанінів, біологічно активними компонентами якого є гідролізовані таніни, які мають спільні структурні елементи у вигляді глюкозогалольного і гексагідроксифенольного залишків.

Гіпорамін виявляє високу противірусну активність відносно різних штамів вірусів грипу А і В, аденовірусів, параміксовірусів, вірусів простого герпесу, оперізувального лишаю, цитомегаловірусу (ЦМВ), респіраторно-синцитіального вірусу (РС-вірусу). Інгібуючий ефект препарату на репродукцію вірусів проявляється на ранніх етапах їх розвитку. Одним із механізмів дії препарату є інгібуючий ефект на вірусну нейрамінідазу. Гіпорамін індукує продукування інтерферону в клітинах крові in vitro і підвищує вміст інтерферону в крові хворих. Препарат in vitro чинить також помірну антимікробну дію відносно грампозитивних (Staphylococcus aureus) і грамнегативних бактерій (Escherichia coli, Proteus vulgaris, Pseudomonas aeruginosa), туберкульозних мікобактерій (Mycobacterium tuberculosis), кандиди (Candida albicans) і деяких міцеліальних грибів (Microsporum canis).

Показання Еребра

як лікувально-профілактичний засіб при грипі (А і В), парагрипі, РС-вірусній, аденовірусній та інших гострих респіраторних вірусних інфекціях; ангінах з перебігом на тлі гострих респіраторних вірусних захворювань (комплексна терапія); при гострих і рецидивуючих формах простого герпесу екстрагенітальної і генітальної локалізації, при оперізувальному лишаю, вітряній віспі та ЦМВ-інфекції.

Застосування Еребра

препарат приймати внутрішньо.

Лікування. 1 таблетку тримати у роті до її повного розсмоктування. Дорослим і дітям віком від 12 років призначати по 1 таблетці 4–6 разів на добу, дітям віком 6–12 років — по 1 таблетці 3–4 рази на добу, дітям віком 3–6 років — по ½ таблетки 2–4 рази на добу.

Тривалість застосування — від 3 діб до 3 тиж залежно від нозологічної форми захворювання.

При грипі —̶ не менше 3 діб; при парагрипі, РС-вірусних, аденовірусних інфекціях, ангінах з перебігом на тлі гострих респіраторних вірусних захворювань (комплексна терапія) та інших ГРВІ — не менше 5 діб.

При вітряній віспі, оперізувальному лишаю, герпесвірусній і ЦМВ-інфекції тривалість застосування залежить від тяжкості процесу і становить при легких формах захворювання 3–10 днів. При тяжких і рецидивуючих формах захворювання мінімальний курс лікування — 2–3 тиж. Доцільні повторні курси лікування.

Для профілактики у період спалаху грипу препарат приймати відповідно до вікових дозувань від 3 днів до 3 тиж.

Протипоказання

підвищена чутливість до компонентів препарату. Дефіцит сахарази/ізомальтази, непереносимість фруктози, глюкозо-галактозна мальабсорбція.

Побічна дія

можливі алергічні реакції. При прояві будь-яких небажаних реакцій необхідно припинити лікування та проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування

необхідно призначати на найбільш ранніх термінах захворювання.

З обережністю застосовувати при цукровому діабеті. 1 таблетка препарату містить 0,5539 г вуглеводів, що відповідає 0,046 ХО. Хворим на цукровий діабет приймати препарат лише після консультації з лікарем.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Безпека та ефективність не встановлені, тому не слід застосовувати препарат у період вагітності.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не впливає.

Діти. Препарат застосовувати у дітей віком від 3 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

можливе застосування препарату у поєднанні з іншими лікарськими засобами (антимікробні засоби, синтетичні противірусні засоби, засоби для симптоматичної терапії).

Передозування

дотепер випадків передозування препарату не зареєстровано.

При тривалому застосуванні у дозах, які перевищують зазначені в інструкції, можливе підвищення згортання крові. Лікування симптоматичне.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Еребра

Вірусна інфекція МКХ B34.9
Вірусний фарингокон'юнктивіт МКХ B30.2
Вітряна віспа без ускладнень МКХ B01.9
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гостра респіраторна інфекція нижніх дихальних шляхів МКХ J22
Гострий алергічний бронхіт МКХ J20.9
Запалення слизової оболонки рота (виразкове) МКХ K12.3
Катаральний риніт МКХ J00
Кондиломи МКХ B07
Рожевий лишай (Жибера) МКХ L42
Фаринголарінгіт МКХ J02.9
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko