РАУНАТИН-ЗДОРОВ’Я

Здоров'я ФК

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки, вкриті оболонкою 2 мг блістер у коробці, №  10, №  20, №  50

Сума алкалоїдів із раувольфії 2 мг

№  UA/5425/01/01 від 04.07.2016 до 04.07.2021За рецептомC

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2018-06-21 р. № 1191. Р.п. № UA/5425/01/01

Склад

діюча речовина:

1 таблетка містить раунатину у перерахуванні на вміст алкалоїдів 2 мг;

допоміжні речовини: цукор-пісок; крохмаль кукурудзяний; глюкоза, моногідрат; кальцію стеарат; кислота стеаринова; олія мінеральна; магнію карбонат легкий; титану діоксид (Е 171); повідон; сиковіт Green Z2755; тальк; кремнію діоксид колоїдний безводний; віск бджолиний.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Гіпотензивні засоби. Антиадренергічні засоби з центральним механізмом дії. Алкалоїди раувольфії.

Код АТС С02А А04.

Клінічні характеристики

Показання

Артеріальна гіпертензія легкого і середнього ступеня.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до алкалоїдів раувольфії; артеріальна гіпотензія, серцева недостатність, органічні ураження серця, брадикардія, аортальні пороки, виражений церебральний атеросклероз, депресія, епілепсія, паркінсонізм, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення, виразковий коліт, нефросклероз, бронхіальна астма, феохромоцитома, електросудомна терапія (препарат слід відмінити як мінімум за 7 днів до проведення електросудомної терапії).

Спосіб застосування та дози

Раунатин призначають дорослим внутрішньо після їди.

У 1-й день початкова доза зазвичай становить 1 таблетку на ніч, на 2-й день — по 1 таблетці 2 рази на добу, на 3-й день — по 1 таблетці 3 рази на добу, потім доводять загальну дозу до 4–6 таблеток на добу. Після досягнення стійкого терапевтичного ефекту (як правило, через 10–14 днів) дозу препарату поступово зменшують до 1–2 таблеток на добу. Курс лікування — 3–4 тижні, але у деяких випадках за показаннями препарат приймають довгостроково у підтримуючій дозі (1 таблетка на день).

Побічні реакції

Препарат зазвичай добре переноситься. Іноді можливі:

з боку серцево-судинної системи: набряки, припливи крові до обличчя, брадикардія, у хворих на стенокардію можливе посилення болю у ділянці серця; при тривалому застосуванні можливе збільшення частоти нападів стенокардії.

З боку центральної нервової системи: головний біль, сонливість, пітливість, депресія, загальна слабкість; при тривалому застосуванні — поява кошмарних сновидінь, розвиток симптомів паркінсонізму.

З боку органа зору: міоз.

З боку системи травлення: нудота, блювання, діарея, біль у животі, підвищення або зниження апетиту, слинотеча, сухість у роті, підвищення секреції шлункового соку.

З боку гепатобіліарної системи: при тривалому застосуванні у високих дозах можливе порушення функції печінки.

З боку сечостатевої системи: дизурія, імпотенція.

З боку ендокринної системи та обміну речовин: зниження лібідо, затримка натрію, підвищення секреції пролактину, галакторея, гінекомастія, набухання молочних залоз, збільшення маси тіла.

Алергічні реакції: шкірні висипання, свербіж, сухість слизових оболонок, набряк слизової оболонки носа.

З боку системи кровотворення: тромбоцитопенічна пурпура.

Побічні явища проходять при зменшенні дози або після короткочасної (1–3 дні) перерви у прийомі препарату.

Передозування

Симптоми: пітливість, загальна слабкість і виражена гіпотензія. У тяжких випадках після короткого періоду ейфорії розвивається сонливість, гіподинамія, тяжка депресія (що може призвести до суїциду), явища вираженого паркінсонізму, втрата свідомості, кома, судоми, пригнічення дихання, гіпотермія.

Лікування: промивання шлунку, прийом активованого вугілля. Показаний форсований діурез. При вираженому зниженні артеріального тиску, при колапсі покласти хворого з піднятими ногами; при необхідності показане внутрішньовенне введення реополіглюкіну або мезатону з додаванням ангіотензинаміду або 2% розчину норадреналіну гідротартрату. Адреноміметичні засоби призначають з великою обережністю через ризик розвитку набряку легенів. Підшкірно вводять 10% розчин кофеїн-бензоату натрію. Наявність різкого пригнічення дихання або його затримка вимагають відсмоктування слизу з дихальних шляхів, інтубації та проведення штучної вентиляції легень, оксигенотерапії.

Специфічних антидотів при отруєнні раунатином та іншими препаратами раувольфії немає.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування препарату у період вагітності або годування груддю протипоказано, тому що алкалоїд резерпін проникає через плаценту та в грудне молоко. При необхідності застосування препарату під час годування груддю слід припинити годування груддю.

Діти.

Дані щодо застосування препарату дітям відсутні.

Особливості застосування

Лікування препаратом має проводитися під наглядом лікаря. У хворих на стенокардію може посилюватися біль у ділянці серця.

Перед плановими оперативними втручаннями прийом препарату слід припинити за кілька днів до операції. У випадку необхідності екстреної операції під загальним наркозом у хворих, які приймають раунатин, потрібна премедикація атропіном.

Не слід застосовувати препарат перед сеансом електроімпульсної терапії.

Оскільки алкалоїди раувольфії підвищують моторику і секрецію у травному тракті, слід дотримуватися обережності при застосуванні препарату хворим із анамнестичними даними про виразкову хворобу.

Також слід дотримуватись обережності при застосуванні препарату ослабленим хворим та пацієнтам літнього віку; при наявності ниркової недостатності, жовчнокам'яної хвороби, аритмії, хворим, які нещодавно перенесли інфаркт міокарда.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Препарат може порушувати здатність пацієнта до швидких реакцій, особливо на початку лікування, внаслідок чого під час курсу лікування препаратом пацієнтам слід уникати потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагають підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні з інгібіторами МАО можуть розвинутися збудження і гіпертензія. Антигіпертензивна дія раунатину посилюється при застосуванні з іншими антигіпертензивними засобами (тіазидними діуретиками, β-адреноблокаторами, інгібіторами АПФ, антагоністами іонів кальцію тощо). Посилює пригнічуючу дію на центральну нервову систему алкоголю, барбітуратів, антидепресантів. Препарати дигіталісу або хінідин при одночасному застосуванні з раунатином можуть спричинити аритмію. Знижує ефективність протипаркінсонічних засобів і симпатоміметиків.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Препарат містить суму алкалоїдів із коренів раувольфії зміїної або кори коренів раувольфії блювотної сімейства куртових. Алкалоїди представлені резерпіном, серпентином, аймаліном тощо. Загальний вміст алкалоїдів — не менше 90%.

Раунатин має гіпотензивний ефект, зумовлений зниженням вмісту біогенних моноамінів (норадреналін, дофамін, серотонін) у центральній нервовій системі (кортико-гіпоталамічних структурах, особливо задньої частини гіпоталамусу). Порушуючи процеси депонування медіатора у везикулах пресинаптичної мембрани периферичних адренергічних нервових закінчень, судинній стінці, мозковому шарі надниркових залоз, препарат блокує адренергічну передачу, що призводить до поступового зниження артеріального тиску. Гіпотензивний ефект препарату розвивається більш поступово, на відміну від резерпіну, але за вираженістю істотно не поступається резерпіну. Особливістю препарату є посилення клубочкової фільтрації у нирках, що приводить до збільшення ниркового кровообігу.

Препарат має також антиаритмічну дію та заспокійливий вплив на центральну нервову систему. Седативна дія препарату менш виражена порівняно з резерпіном.

Терапевтичний ефект препарату розвивається поступово до 10–14 дня після початку його застосування і зберігається протягом 2–3 місяців.

У ряді випадків раунатин переноситься краще за резерпін.

Фармакокінетика. Алкалоїди препарату добре всмоктуються зі шлунково-кишкового тракту; максимальна концентрація у крові спостерігається через 1–3 години після прийому. Зв'язування з білками крові — 40–50%. Період напіввиведення — 50–170 годин; метаболізується у кишечнику і печінці, виводиться головним чином з калом, а також із сечею.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, світло-зеленого кольору, з двоопуклою поверхнею. На поверхні таблеток допускається мармуровість і вкраплення. На поперечному розрізі видно три шари.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

Таблетки, вкриті оболонкою, по 2 мг № 10 (10х1), № 20 (10х2), № 20 (20х1),

№ 50 (10х5) у блістерах у коробці; № 10, № 20 у блістерах.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров'я».

Місцезнаходження

Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Дата додавання: 20.03.2019 р. Версія для друку

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на РАУНАТИН-ЗДОРОВ'Я в містах України

Вінниця 26.02 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 22.15 грн./уп.
«АПТЕКА КОПІЙКА» Вінниця, вул. Зодчих, 2Б, тел.: +380432575473

Дніпро 25.71 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 23.52 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Дніпропетровськ, вул. Велика Діївська, 36, тел.: +380676309428

Житомир 24.29 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 22.4 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, просп. Мира, 8, тел.: +380412555102

Запоріжжя 25.27 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 23.75 грн./уп.
«АПТЕКА КОПІЙКА» Запоріжжя, бульв. Шевченка Тараса, 71, тел.: +380617075251

Івано-Франківск 25.96 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 22.3 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +380342730623

Київ 26.66 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 20.6 грн./уп.
«ВЕЛИКА АПТЕКА» Київ, вул. Героїв Дніпра, 31А, тел.: +380676941922

Кропивницький 26.18 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 22.78 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Кіровоград, вул. Добровольского, 13Г, тел.: +380522595680

Луцьк 25.74 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 22.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 27.87 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 22 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Чернігівська, 6, тел.: +380322600953

Миколаїв 25.06 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 23.72 грн./уп.
«МЕДПРЕПАРАТИ» Миколаїв, просп. Центральний, 255, тел.: +380512245167

Одеса 26.02 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 19.9 грн./уп.
«АПТЕКА TAS» Одеса, вул. Троїцька, 39, тел.: +380672235428

Полтава 24.64 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 23.4 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Кукоби Анатолія, 18А, тел.: +380730993149

Рівне 25.55 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 22.3 грн./уп.
«D.S.» Рівне, вул. Шухевича Романа, 12

Суми 25.38 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 22.2 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 12, тел.: +380542635055

Тернопіль 27.56 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 22.91 грн./уп.
«ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ОБЛАСНЕ ВИРОБНИЧО-ТОРГОВЕ АПТЕЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ» Тернопіль, вул. Бродівська, 5

Ужгород 28.43 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 23.52 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 25.25 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 18.25 грн./уп.
«МАГНОЛІЯ» Харків, вул. Велика Панасівська, 226, тел.: +380993108091

Херсон 25.38 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 22.69 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Херсон, бульв. Мирний, 3, тел.: +380552262005

Хмельницький 28.07 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 23.8 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Панаса Мирного, 4/1

Черкаси 24.29 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 22.6 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Чигиринська, 11/1

Чернігів 25.47 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 23.52 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернігів, просп. Мира, 29

Чернівці 27.57 грн./уп.

табл. в/о 2 мг блістер у коробці № 20, Здоровье ..... 20.15 грн./уп.
«D.S.» Чернівці, вул. Небесної Сотні, 11, тел.: +380372513054