Тималін (Thymalinum)
діюча речовина: 1 флакон містить сухого очищеного екстракту тимусу (вилочкової залози) великої рогатої худоби у перерахунку на поліпептиди не менше 1,5 мг;
допоміжна речовина: гліцин.
Ліофілізат для розчину для ін’єкцій.
Основні фізико-хімічні властивості: аморфний порошок або пориста маса білого або білого з жовтуватим відтінком кольору.
Імуностимулятори. Код АТХ L03A X.
Фармакодинаміка.
Регулює кількість і співвідношення Т- і В-лімфоцитів та їх субпополяцій, стимулює реакції клітинного імунітету, посилює фагоцитоз, стимулює процеси регенерації та кровотворення у випадку їх пригнічення, а також покращує перебіг процесу клітинного метаболізму.
Фармакокінетика.
Не вивчалася.
Комплексне лікування захворювань, що супроводжуються зниженням клітинного імунітету:
- гострі та хронічні гнійно-запальні захворювання кісток і м’яких тканин;
- порушення регенераторних процесів (переломи кісток, опіки, обмороження, трофічні виразки, променеві некрози тканин, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки);
- гострі та хронічні бактеріальні і вірусні інфекції, розсіяний склероз, облітеруючий атеросклероз, ревматоїдний артрит;
- пригнічення імунітету та кровотворення після проведення променевої терапії або хіміотерапії, застосування великих доз антибіотиків.
Підвищена чутливість до компонентів препарату. Аутоімунні захворювання.
Сумісний з біостимуляторами та імуностимулюючими препаратами, рифампіцином, ізоніазидом, глюкокортикоїдними препаратами. Слід уникати одночасного застосування Тималіну і Т-активіну, тимактиду, тимогену або тимоптину, що мають аналогічний механізм дії.
Лікування Тималіном слід проводити під регулярним контролем імунологічних показників. З обережністю призначати пацієнтам з IgE-залежною патологією. Тималін може потенціювати алергічні реакції на інші лікарські засоби при одночасному їх застосуванні.
Клінічні дані щодо ефективності та безпеки застосування препарату у період вагітності або годування груддю відсутні. Препарат протипоказаний вагітним жінкам. На період лікування препаратом слід припинити годування груддю.
Не досліджувалася.
Перед застосуванням вміст флакона розчинити в 1–2 мл 0,9% розчину натрію хлориду.
Схему дозування Тималіну визначає клінічний імунолог на підставі клінічного та лабораторного обстеження пацієнта.
Вводити внутрішньом’язово щоденно у наступних дозах: дорослим та дітям від 14 років — по 5–20 мг (30–100 мг на курс) протягом 3–10 днів залежно від проявів порушень імунітету.
Препарат можна застосовувати у педіатричній практиці.
Застосовувати тільки за призначенням та під контролем лікаря при доведеній наявності порушень (пригнічення) клітинного імунітету.
Вводити внутрішньом’язово щоденно дітям віком до 1 року — по 1 мг; 1–3 років — по 1–2 мг; 4–6 років — по 2–3 мг; 7–14 років — по 3–5 мг протягом 3–10 днів залежно від проявів порушень імунітету. При необхідності проводити повторний курс лікування (через 1–6 місяців).
Посилення побічних реакцій.
З боку імунної системи: можливі алергічні реакції, шкірні висипання, гіперемія, свербіж шкіри.
Зміни у місці введення: можливі реакції у місці введення.
3 роки.
Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від дії світла при температурі не вище 25 оС.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
По 30 мг препарату у флаконі. По 5 флаконів у блістер, по 2 блістери у пачці.
За рецептом.
ТОВ «ФЗ «БІОФАРМА». Україна.
Україна, 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Київська, 37.