Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Аміксин® ІС

(Amixin IC)
Виробник:

Склад і форма випуску

Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Аміксин ІС (тилорон) — імуномодулюючий та противірусний засіб. Стимулює утворення в організмі α-, β-, γ-інтерферонів. Основними продуцентами інтерферону у відповідь на введення лікарського засобу є клітини епітелію кишечнику, гепатоцити, Т-лімфоцити та гранулоцити. Після прийому внутрішньо максимум продукції інтерферону визначається у послідовності «кишечник — печінка — кров» через 4–24 год. Стимулює стовбурові клітини кісткового мозку, залежно від дози посилює антитілоутворення, знижує ступінь імунодепресії, відновлює співвідношення Т-супресори/Т-хелпери. Ефективний проти широкого кола вірусних інфекцій, у тому числі проти вірусів грипу, інших гострих респіраторних вірусних інфекцій, гепатитів А, В, С і герпесвірусів. Механізм противірусної дії пов’язаний із інгібуванням трансляції вірусспецифічних білків в інфікованих клітинах, унаслідок чого пригнічується репродукція вірусів.

У ході досліджень на тваринах (курячих та качиних ембріонах) доведено високу противірусну активність лікарського засобу щодо збудника високопатогенного пташиного грипу (ВППГ) штаму H5N1, а також (у дослідах на курах) значну імуностимулювальну та ад’ювантну активність щодо антигенів збудника ВППГ.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо тилорон швидко всмоктується в ШКТ. Біодоступність становить 60%. Близько 80% лікарського засобу зв’язується з білками плазми крові.

Лікарський засіб не піддається біотрансформації і не накопичується в організмі. Виводиться практично в незміненому вигляді з калом та з сечею у співвідношенні 7:1. Т½ становить 48 год.

Показання Аміксин ІС

дорослі. Лікування та профілактика грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, лікування вірусних гепатитів А, В, С, герпетичної інфекції, цитомегаловірусної інфекції; у складі комплексної терапії інфекційно-алергічних і вірусних енцефаломієлітів (розсіяний склероз, лейкоенцефаліт, увеоенцефаліт та менінгоенцефаліт), урогенітального та респіраторного хламідіозу.

Для зниження ступеня імунодепресії у складі комплексної терапії захворювань, які супроводжуються вторинними індукованими імунодефіцитами (спричинені впливом рентгенівського випромінювання, цитостатиків, хірургічними втручаннями тощо) та потребують імунокорекції.

Діти віком 7–18 років. Лікування грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Застосування Аміксин ІС

препарат Аміксин приймають внутрішньо після їди.

Дорослі

При лікуванні грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій: у перші 2 дні лікування — по 125 мг, потім — по 125 мг через 48 год. Курсова доза — 750 мг.

Для профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій: по 125 мг 1 раз на тиждень протягом 6 тиж.

Лікування вірусного гепатиту А: у 1-й день лікування — по 125 мг 2 рази, потім — по 125 мг через 48 год. Курсова доза — 1,25 г.

Профілактика вірусного гепатиту А: по 125 мг 1 раз на тиждень протягом 6 тиж.

Лікування гострого гепатиту В: у перші 2 дні лікування — по 125 мг, потім — по 125 мг через 48 год. Курсова доза — 2 г. При затяжному перебігу захворювання курсова доза може бути підвищена до 2,5 г.

При хронічному гепатиті В: у перші 2 дні лікування — по 250 мг, потім — по 125 мг через 48 год. Курсова доза на початку лікування — 2,5 г. Далі лікарський засіб приймають у дозі 125 мг на тиждень. Загалом курсова доза становить 3,75–5 г.

При гострому гепатиті С: у перші 2 дні лікування — по 125 мг, потім — по 125 мг через 48 год. Курсова доза — 2,5 г.

При хронічному гепатиті С: у перші 2 дні лікування — по 250 мг, потім — по 125 мг через 48 год. Курсова доза на початку лікування — 2,5 г. Далі лікарський засіб приймають у дозі 125 мг на тиждень. Загалом курсова доза становить 5 г.

Для лікування герпетичної, цитомегаловірусної інфекції: у перші 2 дні лікування — по 125 мг, потім — по 125 мг через 48 год. Курсова доза — 2,5 г.

При комплексній терапії нейровірусних інфекцій — інфекційно-алергічних і вірусних енцефаломієлітів (розсіяний склероз, лейкоенцефаліт, увеоенцефаліт та менінгоенцефаліт): у перші 2 дні лікування — по 125 мг, потім — по 125 мг через 48 год. Курсова доза — 1,5–1,75 г.

При комплексній терапії урогенітального та респіраторного хламідіозу: у перші 2 дні лікування — по 125 мг, потім — по 125 мг через 48 год. Курсова доза — 1,25 г.

Для зниження ступеня імунодепресії у складі комплексної терапії захворювань, які супроводжуються вторинними індукованими імунодефіцитами та потребують імунокорекції: по 125–250 мг на тиждень протягом 6 тиж. Максимальна курсова доза — 1,5 г. Залежно від імунологічних показників та перебігу захворювання курс лікування може бути повторений з інтервалом між курсами 4 тиж.

Діти віком 7–18 років

При неускладнених формах грипу або гострих респіраторних вірусних інфекціях: по 60 мг 1 раз на добу в 1-, 2-, 4-й день від початку лікування. Курсова доза — 180 мг.

При виникненні ускладнень грипу або гострих респіраторних вірусних захворювань: по 60 мг 1 раз на добу в 1-, 2-, 4- та 6-й день від початку лікування. Курсова доза — 240 мг.

Діти. Лікарський засіб не застосовують у дітей віком до 7 років.

Протипоказання

підвищена індивідуальна чутливість до діючої речовини або будь-якого з компонентів лікарського засобу. Період вагітності та годування грудьми. Дитячий вік до 7 років.

Побічна дія

з боку шкіри і підшкірної клітковини: алергічні реакції, у тому числі ангіоневротичний набряк, висип (зокрема кропив’янка), гіперемія шкіри, сухість шкіри, свербіж.

З боку ШКТ: гіркота у роті, диспептичні явища (зокрема біль у епігастрії, нудота, печія), діарея.

Загальні розлади: загальна слабкість, млявість, зниження апетиту, короткочасна лихоманка.

Особливості застосування

лікарський засіб містить барвники, які можуть спричиняти алергічні реакції.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Досвід застосування лікарського засобу в період вагітності та годування грудьми відсутній, тому його протипоказано застосовувати в ці періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

лікарський засіб Аміксин ІС сумісний з антибіотиками та засобами традиційного лікування вірусних та бактеріальних захворювань.

Передозування

про випадки передозування лікарського засобу Аміксин ІС невідомо.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °C.

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують Аміксин ІС

Haemophilus influenzae як причина інших хвороб МКХ B96.3
Аденовірусна інфекція МКХ B34.0
Вірусний кон'юнктивіт неуточнений МКХ B30.9
Вірусний фарингокон'юнктивіт МКХ B30.2
Вітряна віспа без ускладнень МКХ B01.9
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гостра респіраторна інфекція нижніх дихальних шляхів МКХ J22
Гострий алергічний бронхіт МКХ J20.9
Гострий трахеїт МКХ J04.1
Грип з іншими проявами МКХ J11.8
Грип з іншими респіраторними проявами МКХ J11.1
Захворювання носа МКХ J01.9
Інша вірусна пневмонія МКХ J12.8
Катаральний риніт МКХ J00
Коронавирусная инфекция COVID-19 МКХ U07.1
Коронавірусні інфекції МКХ B34.2
Ларинготрахеїт МКХ J04.2
Обструктивний бронхіт МКХ J40
Фаринголарінгіт МКХ J02.9
Дата додавання: 19.05.2022 р.
© Компендіум 2021
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko