0
UA | RU

АНГІЛЕКС-ЗДОРОВ’Я (ANGILEX-ZDOROVJE)

Здоров'я

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Гексетидин0,1 г/100 мл
Холіну саліцилат0,5 г/100 мл
Хлорбутанолу гемигидрат0,25 г/100 мл
№ UA/10126/02/01 від 02.10.2019
РечовинаКількість
Гексетидин0,1 г/100 мл
Холіну саліцилат0,5 г/100 мл
Хлорбутанолу гемигидрат0,25 г/100 мл
№ UA/10126/01/01 від 29.05.2019
РечовинаКількість
Гексетидин0,1 г/100 мл
Холіну саліцилат0,5 г/100 мл
Хлорбутанолу гемигидрат0,25 г/100 мл
№ UA/10126/01/01 від 29.05.2019
Класифікація
Лікарські засоби

Актуальна інформація

Ангілекс — це препарат, що часто призначається отоларингологами, стоматологами та лікарями загальної практики. Він належить до групи лікарських засобів, що застосовуються при захворюваннях горла, відпускається з аптек без рецепта лікаря.

До його складу (відповідно до інструкції МОЗ України) входять наступні речовини: гексетидин, холіну саліцилат, хлорбутанолу гемігідрат. Випускається в формі спрею та розчину для ротової порожнини.

Принципи застосування, механізм дії препарату Ангілекс

Ангілекс — препарат, що чинить місцеву антисептичну, протизапальну та знеболювальну дію. Його діюча речовина гексетидин діє бактеріостатично на аеробні мікроорганізми та має слабкий бактерицидний ефект. У той же час діє бактерицидно на анаероби. Механізм дії полягає в конкурентній взаємодії з тіаміном: за своєю хімічною стурктурою гексетидин схожий з тіаміном, необхідним для росту мікроорганізмів. Протизапальний та знеболювальний ефекти реалізуються за рахунок блокади ферменту ЦОГ. Холіну саліцилат відповідає за протизапальну активність препарату, також чинить анальгезивну та жарознижувальну дію. Знеболювальний ефект препарату забезпечується хлорбутанолом.

Застосування препарату Ангілекс доцільне в комплексній терапії при запальних захворюваннях ротоглотки, наприклад таких як тонзиліт, фарингіт. Ангілекс ефективний при захворюваннях пародонту, стоматиті, грибкових ураженнях ротової порожнини (у складі комплексної терапії). Призначається в складі комплексної терапії ГРВІ (при болю в горлі)

Терапевтична дія активних компонентів препарату Ангілекс

Гексетидин

Гексетидин — це антисептик, похідна піримідину, його ефективність та безпека при місцевому застосуванні підтверджені багатьма дослідженнями.

Противірусні властивості гексетидину при інфекціях дихальних шляхів та вірусу герпесу були вивчені in vitro. Було встановлено, що гексетидин є нетоксичним для клітин людини, проте послаблює дію високовірулентних вурусів грипу A/H5N1, A/H1N1pdm, РС вірусу та вірусу простого герпесу 1-го типу в 100 та більше разів. Такими властивостями гексетидин володіє навіть при його короткотривалому застосуванні (протягом 30 с) (Дерябин П.Г. и др., 2016).

В одному з досліджень вивчали терапевтичну дію 0,1% розчину та 0,2% аерозолю гексетидину для місцевого застосування. Було встановлено, що гексетидин є безпечним антисептиком з широким спектром антибактеріальної активності in vitro та in vivo. Також препарат виявляє місцевоанестезувальний, в’яжучий та дезодоруючий ефекти. Крім того, він запобігає утворенню мікробних біоплівок. Патогенні мікроорганізми мають низьку резистентність до гексетидину (Capic E. et al., 2002). Вищеописані характеристики гексетидину пояснюють ефективність препарату Ангілекс при його призначенні в терапії інфекцій ротової порожнини та горла. В одному з досліджень порівнювали ефективність 0,1% гексетидину та 0,1% хлоргексидину в формі розчину для полоскання ротової порожнини. Ці розчини призначали хворим з гінгівітом або періодонтитом. Були вивчені терапевтична ефективність та побічні ефекти обох препаратів. У результаті дослідження були зроблені наступні висновки: розчин гексетидину є альтернативою розчину хлоргексидину, оскільки в терапії вищевказаних захворювань не менш ефективний. Побічні ефекти обох речовин були схожими, проте гексетидин меншою мірою впливав на зміну кольору зубної емалі (Ernst C.P. et al., 2005).

Проте при призначенні препаратів, що містять гексетидин, слід враховувати, що існують дослідження, які підтверджують більшу кількість побічних ефектів при застосуванні гексетидину. У них гексетидин порівнювали з плацебо та хлоргексидином при лікуванні гінгівіту. Автори відносно нових досліджень акцентують увагу на тому, що все ж таки слід застосовувати хлоргексидин, оскільки він краще переноситься хворими (Afennich F. et аl., 2011). У той же час у дослідженні, присвяченому порівнянню терапевтичної ефективності флуконазолу та гексетидину в якості місцевої терапії кандидозу порожнини рота у пацієнтів із зубними протезами, було виявлено, що гексетидин краще переноситься хворими, ніж флуконазол, та викликає меншу кількість побічних ефектів. Терапія кандидозу ротової порожнини гексетидином виявилася ефективною та, враховуючи її більшу безпеку, було рекомендовано призначати гексетидин (Koray M. at al., 2005).

У стоматологічній практиці гексетидин вивчався як лікарський засіб для профілактики розвитку карієсу. Він зменшує утворення зубного нальоту. Активні речовини, що застосовуються для профілактики карієсу, повинні попереджувати утворення біоплівки патогенних бактерій, не впливаючи на біологічну рівновагу мікрофлори порожнини рота. Призначення протимікробних препаратів перш за все показане при вторинній та третинній профілактиці (з метою попередження реколонізації патогенними мікроорганізмами) для попередження рецидиву захворювання. Результати цих досліджень свідчать, що гексетидин здатен інгібувати розвиток та дозрівання мікробної біоплівки, а також впливати на метаболізм бактерій (Baehni P.C., Takeuchi Y., 2003).

Над’ясневий зубний наліт (зубний камінь) є однією з проблем у стоматології. Зменшення його утворення — це ключовий момент профілактики карієсу та захворювань пародонту. Тільки механічне видалення зубного нальоту під час чищення зубів не завжди ефективне. Властивості гексетидину інгібувати утворення зубного нальоту були досліджені групою європейських вчених. За результатами досліджень зроблені висновки, що гексетидин сповільнює утворення зубного нальоту, тому рекомендується його застосування для профілактики гінгівіту, а також, оскільки він виявляє протизапальний ефект, може застосовуватися в комплексній терапії даного захворювання. Також були зроблені висновки щодо безпеки препарату для широкого клінічного застосування. Гексетидин ефективний проти C. albicans, що досить часто колонізує зубні протези. Встановлено, що гексетидин може застосовуватися в стоматологічній практиці як у формі розчину для полоскання ротової порожнини, так і в формі орального спрею. Для профілактики колонізації зубних протезів патогенними мікроорганізмами було запропоновано обробляти їх зануренням в 0,1% розчин гексетидину на ніч (8 год) (Aoun G. et al., 2005).

Патогенні мікроорганізми є причиною розвитку запальних процесів ротової порожнини та горла. В одному з досліджень, проведеному in vitro, порівнювалася активність 4 антисептиків (цетилтриметиламоній напроксенат, хлоргексидин, бензидамін, гексетидин) з 4 антибіотиками (амоксицилін, амоксицилін та клавуланова кислота, кларитроміцин, цефаклор). Було вивчено дію обох груп препаратів на мікроорганізми, що колонізують ротоглотку та дихальні шляхи, у тому числі на Streptococcus pyogenes та Streptococcus pneumoniae. Це дослідження виявило, що обрана група бактерій була більш чутливою до групи антисептиків, ніж до антибіотиків, у тому числі амоксициліну та амоксициліну клавулонату. У результаті дослідження встановлено, що вищезазначені антисептики можуть застосовуватись проти патогенних мікроорганізмів порожнини рота і горла (Pilloni A.P. еt al., 2002).

Гексетидин також застосовували для обробки ендотрахеальної трубки при ШВЛ у пацієнтів відділення інтенсивної терапії. За результатами дослідження були зроблено висновки, що стійкість 1% гексетидинвмісного ПВХ до мікробної адгезії була вищою, ніж у нативного ПВХ. Тому передбачається, що цей метод може дозволити знизити частоту виникнення вентиляторасоційованих пневмоній (особлива форма пневмонії, що виникає у пацієнтів, які знаходяться на ШВЛ) (Jones D.S. et al., 2002).

Холіну саліцилат

Холіну саліцилат — це ефективний протизапальний лікарський засіб, що добре переноситься пацієнтами та є відомим з 60-х років ХХ ст., коли його застосовували як жарознижувальний засіб (Broh-Kahn Rh., 1960). Холіну саліцилат застосовується і для лікування ревматичних захворювань, перш за все ревматоїдного артриту, у складі вушних та очних крапель, для лікування отиту, гінгівіту та усунення зубного нальоту (Scully F.J., 2010).

Холіну саліцилат позитивно зарекомендував себе в лікуванні запальних захворювань ясен (Brodniewicz Z. et al., 1986), а завдяки своїм знеболювальним властивостям — і в лікуванні виразкових уражень ротової порожнини (Daniel A. et al., 1960).

У якості ефективного протизапального та анальгетичного лікарського засобу холіну саліцилат рекомендується включати в комплексну терапію гострого катарального середнього отиту (Развозжаєв О.О. та ін., 2012).

В одному з досліджень було вивчено подразнювальну дію 2% холіну саліцилату в формі очних крапель. Протягом 5 хв ним впливали на клітини рогівки ока кролика. Потім визначалася життєздатність клітин рогівки. У результаті дослідження було встановлено, що у препарату низька цитотоксичність. Після його застосування життєздатність клітин становила більше 70% (Wroblewska K. et al., 2015).

Цікаве дослідження було проведене в 1986 р. Раніше вважалося, що холіну саліцилат може призначатися особам з підвищеною чутливістю до ацетилсаліцилової кислоти та інших НПЗП. Проте були описані випадки розвитку гіперчутливості та загострення бронхіальної астми після прийому холіну саліцилату у таких хворих. Таким чином, можна зробити висновок, що ймовірний розвиток перехресної реакції гіперчутливості (Чудвін Д.С. та ін., 1986). Відповідно, призначати препарат Ангілекс таким пацієнтам слід з особливою обережністю.

Також існує інформація, що застосування препаратів, що містять холіну саліцилат, для лікування захворювань порожнини рота може призвести до розвитку рефрактерної виразки шлунка (Lim Y.C. et al., 2014). Цей побічний ефект особливо актуальний при самолікуванні препаратами, що містять дану лікарську речовину. Хворих слід інформувати про можливий розвиток виразкового ураження шлунково-кишкового тракту як побічного ефекту препаратів, що містять холіну саліцилат, а також про небезпеку їх безконтрольного застосування.

Хлорбутанолу гемігідрат

Хлорбутанол входить до складу деяких седативних лікарських засобів та анестетиків. При застосуванні всередину чинить седативну дію. Місцево він призначається в якості антисептика, виявляє відволікаючий ефект, має помірні протизапальні властивості.

При дослідженнях токсичності хлорбутанолу було виявлено, що ця діюча речовина має низьку токсичність. Хлорбутанолу гемігідрат входить до складу великої кількості лікарських засобів. Проте його слід призначати з обережністю пацієнтам з порушеннями функції печінки та нирок. Можливе виникнення порушень мовлення, дизартрії, сонливості, порушення гемодинаміки. Розвиток токсичних ефектів можливий при тривалому безконтрольному застосуванні препаратів, що містять хлорбутанолу гемігідрат (Nordt S.P. et al., 1996). Також необхідно пам’ятати, що в дослідженнях in vitro хлорбутанол чинив несприятливу дію на тканини ембріона мишей. У дослідженнях на мишах було встановлено, що він проникав через плаценту і токсично впливав на тканини ембріона, що розвивається (Smith W.S. et al., 1997).

Висновки

Ангілекс є препаратом, діючі речовини якого підібрані таким чином, що терапевтичний вплив кожної взаємодоповнюється та взаємопосилюється. Проте слід пам’ятати, що у препарату є протипоказання і побічні ефекти, тому перед його застосуванням необхідна консультація лікаря, навіть незважаючи на те, що він належить до препаратів безрецептурного відпуску.

Інструкція МОЗ

Ангілекс-Здоров'я розчин для ротової порожнини, Здоров'я ФК ТОВ (Україна, Харків)

Склад

діючі речовини: гексетидин; холіну саліцилат; хлорбутанолу гемігідрат у перерахуванні на хлорбутанол.

1 мл розчину містить гексетидину 1 мг, холіну саліцилату 5 мг, хлорбутанолу гемігідрату у перерахуванні на хлорбутанол 2,5 мг;

допоміжні речовини: сахарин натрію, полісорбат, кислота пропіонова, етанол 96%, олія лимонна, олія анісова, ментол, олія м’яти перцевої, евкаліптол, метилсаліцилат, вода очищена.

Лікарська форма

Розчин для ротової порожнини.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, злегка забарвлений розчин зі специфічним приємним запахом.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики.

Код АТХ R02A A20.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Дія препарату зумовлена трьома активними інгредієнтами.

Антибактеріальна і протигрибкова активність. Гексетидин має антибактеріальний вплив як на грампозитивні, так і на грамнегативні штами мікроорганізмів, як на аеробів, так і на анаеробів.

Слід відзначити, що на аеробні штами він має в основному бактеріостатичний вплив, бактерицидна дія — слабка. На анаеробні штами гексетидин має виражений бактерицидний вплив. Механізм дії полягає у конкурентній взаємодії з тіаміном: структура гексетидину схожа на структуру тіаміну, необхідного для росту мікроорганізмів.

Протизапальна активність. Холіну саліцилат чинить аналгезуючу, жарознижувальну і протизапальну дію. Для лікування захворювань ротової порожнини.

Знеболювальна активність забезпечується хлорбутанолом. Застосовувати в отоларингології (краплі у ніс, полоскання) та у стоматологічній практиці (аплікації та зрошення) як анестетик.

Фармакокінетика.

Активні речовини фіксуються на слизовій оболонці ротової порожнини, звідки вони поступово вивільняються.

Клінічні характеристики

Показання

Місцеве лікування інфекційних захворювань і запальних процесів ротової порожнини та глотки: ангіни, гострі і хронічні тонзиліти, фарингіти, ларингіти; гінгівіти, стоматити, афти.

Догляд за ротовою порожниною після стоматологічних втручань.

Протипоказання

Виявлена алергія (підвищена чутливість) до компонентів препарату. Протипоказано пацієнтам з атрофічним фарингітом, бронхіальною астмою або з будь-якими іншими захворюваннями дихальних шляхів, пов’язаними з наявною гіперчутливістю дихальних шляхів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не застосовувати разом із препаратами, що містять антисептики (може бути взаємодія з іншими антисептичними лікарськими засобами). Гексетидин може бути інактивований лужними розчинами.

Особливості застосування.

При застосуванні препарат не ковтати та уникати контакту з очима, оскільки він містить етанол. Не рекомендується тривале застосування, оскільки може змінитися природна мікробна рівновага ротової порожнини і горла, де є ризик бактеріального та грибкового розповсюдження. При появі загальних клінічних ознак бактеріальної інфекції має бути передбачена загальна антибактеріальна терапія. Якщо симптоми зберігаються довше 5 днів та/або підвищена температура тіла, необхідно переглянути тактику лікування.

Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам з епілепсією. Препарат може зменшувати епілептичний поріг та спричиняти судоми у дітей. Обережно застосовувати пацієнтам з алергічними реакціями, включаючи астму, особливо у пацієнтів з алергією до ацетилсаліцилової кислоти. При появі ознак гіперчутливості до препарату його застосування слід негайно припинити. Препарат містить етанол, тому його слід з обережністю призначати пацієнтам із захворюванням печінки. Є ризик виникнення ларингоспазму у дітей через наявність ментолу у препараті.

При посиленні запалення лікування препаратом слід припинити.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дані досліджень у людей щодо можливості проникнення крізь плаценту та екскреції у грудне молоко гексетидину відсутні, тому препарат не слід застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат містить етанол. Водіям не рекомендується керувати автомобілем упродовж 30 хвилин після застосування препарату.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати місцево для полоскання ротової порожнини.

Для одного полоскання ротової порожнини дорослим і дітям віком від 6 років: 2 чайні ложки препарату розчинити в ¼ склянки теплої води. Від 2 до 4 полоскань на добу. Не ковтати.

Курс лікування — не довше 5 днів.

Діти.

Не слід застосовувати препарат дітям віком до 6 років.

Передозування

Повідомлень щодо передозування препарату не надходило. Через всмоктування достатньої кількості препарату може виникнути алкогольна інтоксикація через вміст етилового спирту.

Концентрація гексетидину, що міститься у препараті, не є токсичною, якщо останній використовувати за призначенням. Виникнення гострої алкогольної інтоксикації вкрай малоймовірне. Якщо дитина проковтнула значну дозу препарату, може виникнути алкогольна інтоксикація через вміст етилового спирту. Відсутні випадки надмірного застосування гексетидину, що призводять до виникнення реакцій гіперчутливості.

Лікування передозування є симптоматичним, але рідко є необхідним. У випадку проковтування дитиною вмісту флакона слід негайно звернутися до лікаря. Необхідно розглянути можливість проведення промивання шлунка протягом 2 годин після ковтання та вжити заходів щодо усунення ознак алкогольної інтоксикації.

Побічні реакції

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи кропив’янку, ангіоневротичний набряк, алергічні реакції, включаючи ларингоспазм, бронхоспазм, шкірні реакції.

З боку нервової системи: порушення смаку (у т. ч. агевзія, дисгевзія) і нюху, зміна смакових відчуттів упродовж 48 годин (відчуття «солодкого» може двічі змінюватися на відчуття «гіркого»).

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: кашель, задишка.

З боку травної системи: сухість у роті, дисфагія, збільшення слинних залоз, біль при ковтанні. При випадковому проковтуванні препарату можуть виникнути шлунково-кишкові розлади, насамперед нудота і блювання.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: алергічний контактний дерматит, шкірні висипання.

Загальні порушення та стан місця застосування: місцеві реакції, включаючи оборотну зміну кольору зубів і язика; чутливість слизової оболонки, а саме: печіння, відчуття оніміння; подразнення (болісність, відчуття жару, свербіж) язика та/або слизової оболонки ротової порожнини; зниження чутливості; парестезія слизової оболонки; запалення; пухирці; виникнення виразок на слизовій оболонці; відчуття першіння у горлі, набряк у місці контакту, сухість слизової оболонки носа/горла.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Не заморожувати.

Упаковка

По 120 мл у флаконі у коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.

Ангілекс-Здоров'я спрей для ротової порожнини, Здоров'я ФК ТОВ (Україна, Харків)

Склад

гексетидин, холіну саліцилат, хлорбутанолу гемігідрат;

діючі речовини: 1 мл препарату містить гексетидину 1 мг, холіну саліцилату 5 мг, хлорбутанолу гемігідрату у перерахуванні на хлорбутанол 2,5 мг;

допоміжні речовини: сахарин натрію, полісорбат, кислота пропіонова, етанол 96%, олія лимонна, олія анісова, ментол, олія м’яти перцевої, евкаліптол, метилсаліцилат, вода очищена.

Лікарська форма

Спрей для ротової порожнини.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, злегка забарвлений розчин зі специфічним приємним запахом.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики.

Код АТХ R02A A20.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Дія препарату зумовлена трьома активними інгредієнтами.

Антибактеріальна і протигрибкова активність. Гексетидин має антибактеріальний вплив як на грампозитивні, так і на грамнегативні штами мікроорганізмів, як на аероби, так і на анаероби.

Слід відзначити, що на аеробні штами він має в основному бактеріостатичний вплив, бактерицидна дія — слабка. На анаеробні штами гексетидин має виражений бактерицидний вплив. Механізм дії полягає у конкурентній взаємодії з тіаміном: структура гексетидину схожа на структуру тіаміну, необхідного для росту мікроорганізмів.

Протизапальна активність. Холіну саліцилат чинить аналгезуючу, жарознижувальну і протизапальну дію. Для лікування захворювань ротової порожнини.

Знеболювальна активність забезпечується хлорбутанолом. Застосовувати в отоларингології (краплі у ніс, полоскання) та у стоматологічній практиці (аплікації та зрошення) як анестетик.

Фармакокінетика.

Активні речовини фіксуються на слизовій оболонці ротової порожнини, звідки вони поступово вивільняються.

Клінічні характеристики

Показання

Антибактеріальний та знеболювальний засіб для місцевого лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота та ротоглотки.

Протипоказання

Гіперчутливість до компонентів препарату. Протипоказано пацієнтам з атрофічним фарингітом, бронхіальною астмою або з будь-якими іншими захворюваннями дихальних шляхів, пов’язаними з наявною гіперчутливістю дихальних шляхів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не застосовувати разом із препаратами, що містять антисептики. Гексетидин може бути інактивований лужними розчинами.

Особливості застосування.

При застосуванні препарат не ковтати та уникати контакту з очима, оскільки він містить етанол. Не рекомендується тривале застосування, оскільки може змінитися природний мікробний баланс ротової порожнини і горла, де є ризик бактеріального та грибкового розповсюдження. При появі загальних клінічних ознак бактеріальної інфекції слід призначити загальну антибактеріальну терапію. Якщо симптоми зберігаються довше 5 днів і/або підвищена температура тіла, необхідно переглянути тактику лікування.

Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам з епілепсією. Препарат може зменшувати епілептичний поріг та спричиняти судоми у дітей. Обережно застосовувати пацієнтам зі схильністю до алергічних реакцій, включаючи бронхіальну астму, особливо у пацієнтів з алергією до ацетилсаліцилової кислоти. При появі ознак гіперчутливості до препарату його використання слід негайно припинити. Препарат містить етанол, тому його слід з обережністю призначати пацієнтам з захворюванням печінки. Є ризик виникнення ларингоспазму у дітей у зв’язку з наявністю ментолу.

При посиленні запалення лікування препаратом слід припинити.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дані досліджень у людей щодо можливості проникнення крізь плаценту та екскреції у грудне молоко гексетидину відсутні, тому препарат не слід застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат містить етанол. Водіям не рекомендується керувати автомобілем протягом 30 хвилин після застосування препарату.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати як місцевий засіб для зрошення ротової порожнини та ротоглотки.

Дорослим і дітям віком від 15 років: 1 розпилення 4–6 разів на добу.

Дітям віком від 6 до 15 років: 1 розпилення 2–3 рази на добу.

Курс лікування — не довше 5 днів.

Діти.

Не слід застосовувати препарат дітям віком до 6 років.

Передозування

Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.

Через всмоктування достатньої кількості розчину у ротовій порожнині може виникнути алкогольна інтоксикація через вміст етилового спирту.

Концентрація гексетидину у препараті не є токсичною, якщо препарат використовувати за призначенням.

Виникнення гострої алкогольної інтоксикації малоймовірне. Якщо дитина проковтнула значну дозу препарату, може виникнути алкогольна інтоксикація через вміст етилового спирту.

Не відзначалося випадків надмірного застосування гексетидину, що призводило до виникнення реакцій гіперчутливості.

Лікування передозування є симптоматичним, але рідко є необхідним. У випадку проковтування дитиною вмісту флакона слід негайно звернутися до лікаря. Необхідно розглянути можливість проведення промивання шлунка протягом 2 годин після ковтання та вжити заходів щодо усунення ознак алкогольної інтоксикації.

Побічні реакції

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи кропив’янку, ангіоневротичний набряк, алергічні реакції, включаючи ларингоспазм, бронхоспазм.

З боку нервової системи: порушення смаку (у т. ч. агевзія, дисгевзія), зміна смакових відчуттів протягом 48 годин (відчуття «солодкого» може двічі змінюватися на відчуття «гіркого»).

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: кашель, задишка.

З боку травної системи: сухість у роті, дисфагія, збільшення слинних залоз, біль при ковтанні. При випадковому проковтуванні препарату можуть виникнути шлунково-кишкові розлади, насамперед нудота і блювання.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: алергічний контактний дерматит, шкірні реакції (висипання).

Загальні порушення та стан місця застосування: місцеві реакції, включаючи оборотну зміну кольору зубів і язика; чутливість слизової оболонки, а саме — печіння, відчуття оніміння; подразнення (болісність, відчуття жару, свербіж) язика та/або слизової оболонки ротової порожнини; зниження чутливості; парестезія слизової оболонки; запалення; пухирці; виникнення виразок на слизовій оболонці; відчуття першіння у горлі, набряк у місці контакту, сухість слизової оболонки носа/горла.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 30 мл у балоні з насадкою-розпилювачем і захисним ковпачком у коробці;

По 50 мл у флаконі з оральним розпилювальним пристроєм і захисним ковпачком у коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження його діяльності

Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.

Дата додавання: 09.10.2021 р.
© Компендіум 2019

Діагнози, при яких застосовують АНГІЛЕКС-ЗДОРОВ’Я

Вірусний фарингокон'юнктивіт МКХ B30.2
Вітряна віспа без ускладнень МКХ B01.9
Герпетична ангіна МКХ J03.8
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гостра респіраторна інфекція нижніх дихальних шляхів МКХ J22
Гострий трахеїт МКХ J04.1
Гострий фаринготонзиліт МКХ J03.9
Катаральний риніт МКХ J00
Коронавирусная инфекция COVID-19 МКХ U07.1
Ларингофарингіт МКХ J06.0
Паратонзиліт МКХ J36
Фаринголарінгіт МКХ J02.9
Хронічний назофарингіт МКХ J31.1
Хронічний тонзиліт МКХ J35.0

Рекомендовані аналоги АНГІЛЕКС-ЗДОРОВ’Я:

препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
препарати, що застосовуються у разі захворювань горла
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko