Амінокапронова кислота (Acidum Aminocaproicum)

Склад і форма випуску

АМІНОКАПРОНОВА КИСЛОТА
Здоров'я ФК
порошок для орального застосування 1 г пакет, № 10Ціни в аптеках
Кислота амінокапронова
1 г
№ UA/6566/01/01 від 22.12.2016 до 22.12.2021
B
Исток-Плюс
порошок для орального застосування 1 г саше, № 10Ціни в аптеках
Кислота амінокапронова
1 г
№ UA/16974/01/01 від 22.10.2018 до 22.10.2023
B
Новофарм-Біосинтез
розчин для інфузій 50 мг/мл пляшка 100 мл, № 1Ціни в аптеках
Кислота амінокапронова
50 мг/мл
№ UA/2018/01/01 від 29.05.2019
B За рецептом
Фітофарм
таблетки 500 мг контейнер, № 20Ціни в аптеках
Кислота амінокапронова
500 мг
№ UA/7449/01/01 від 20.09.2017
B За рецептом
КИСЛОТА АМІНОКАПРОНОВА
Юрія-Фарм
розчин для інфузій 5 % контейнер одноразовий 2 мл, № 10Ціни в аптеках
Кислота амінокапронова
50 мг/мл
Юрія-Фарм
розчин для інфузій 5 % контейнер полімерний 100 мл, № 1Ціни в аптеках
Кислота амінокапронова
50 мг/мл
Юрія-Фарм
розчин для інфузій 5 % пляшка 100 мл, № 1Ціни в аптеках
№ UA/2170/01/01 від 30.05.2019
B За рецептом
Інфузія
розчин для інфузій 5 % пляшка 100 мл, № 1Ціни в аптеках
Кислота амінокапронова
5 %
№ UA/4531/01/01 від 16.03.2016 до 16.03.2021
B За рецептом
КИСЛОТА АМІНОКАПРОНОВА-ДАРНИЦЯ
Дарниця ФФ
розчин для інфузій 50 мг/мл флакон 100 мл, № 1Ціни в аптеках
Кислота амінокапронова
50 мг/мл
№ UA/13836/01/01 від 05.07.2019
B За рецептом

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

АМІНОКАПРОНОВА КИСЛОТА

Склад:

діюча речовина: 1 пакет містить амінокапронової кислоти 1 г.

Лікарська форма.

Порошок для орального застосування.

Основні фізико-хімічні властивості: порошок білого або майже білого кольору без запаху.

Фармакотерапевтична група.

Антигеморагічні засоби. Інгібітори фібринолізу.

Код АТХ В02А А01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Специфічний кровоспинний засіб, який застосовується при кровотечах, зумовлених підвищенням фібринолізу.

Механізм специфічної дії зумовлений конкурентним пригніченням активаторів плазміногену і частковим пригніченням активності плазміну (у високих дозах), а також інгібуванням біогенних поліпептидів — кінінів.

Пригнічує активуючу дію стрептокінази, урокінази та тканинних кіназ на процеси фібринолізу, нейтралізує ефекти калікреїну, трипсину і гіалуронідази, зменшує проникність капілярів.

Амінокапронова кислота чинить антиалергічну, противірусну дію, посилює детоксикуючу функцію печінки. Вона інгібує протеолітичну активність, асоційовану з вірусом грипу. Амінокапронова кислота здійснює гальмуючий вплив на різні етапи взаємодії вірусу з чутливими клітинами, а також пригнічує протеолітичний процесинг гемаглютиніну. Внаслідок цього не створюється функціонально-активний білок вірусу грипу, який забезпечує його інфекційну активність, та знижується кількість дочірнього інфекційного вірусу.

Амінокапронова кислота не тільки виявляє противірусну активність, але також поліпшує деякі клітинні і гуморальні показники специфічного захисту організму при респіраторних вірусних інфекціях.

Фармакокінетика.

Після прийому внутрішньо швидко всмоктується у верхніх відділах травного тракту. Максимальна концентрація у крові у дорослих і підлітків досягається через 2–3 години. З білками крові практично не зв’язується. Частково (10–15%) біотрансформується у печінці; інша частина виводиться нирками переважно у незміненому вигляді. За добу з організму виводиться близько 60% введеної дози (при нормальній функції нирок).

При порушенні сечовидільної функції можлива кумуляція препарату.

Клінічні характеристики.

Показання.

Профілактика і лікування паренхіматозних кровотеч, геморагій зі слизових оболонок, менорагій, кровотеч з ерозій і виразок шлунка та кишечнику. Профілактика кровотеч при операціях на печінці, легенях, підшлунковій залозі. Різні види гіперфібринолізу, у т. ч. пов’язані з застосуванням тромболітичних препаратів та масивного переливання консервованої крові. Як симптоматичний засіб — кровоточивість, зумовлена тромбоцитопенією та якісною неповноцінністю тромбоцитів (дисфункціональна тромбоцитопенія).

Лікування і профілактика грипу та ГРВІ у дітей і дорослих.

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до амінокапронової кислоти, схильність до тромбозів та емболій, синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання, макрогематурія, захворювання нирок із порушенням їх функції, ниркова недостатність, гематурія, тяжка форма ішемічної хвороби серця, порушення мозкового кровообігу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При прийомі внутрішньо добре поєднується з тромбіном. Ефект препарату послаблюють антиагреганти та антикоагулянти прямої і непрямої дії. Сумісне застосування з естрогенвмісними контрацептивами, фактором згортання крові IX підвищує ризик тромбоемболій.

Застосовувати з обережністю пацієнтам, які приймають ретиноїди.

Особливості застосування.

З обережністю призначати при захворюваннях серця, печінковій та/або нирковій недостатності.

Не рекомендується застосування препарату при гематурії (у зв’язку з небезпекою розвитку гострої ниркової недостатності).

При менорагіях ефективний прийом з першого до останнього дня місячних.

Під час терапії препаратом рекомендується перевірка фібринолітичної активності крові і рівня фібриногену.

Рекомендовано виключити жирну їжу при лікуванні препаратом.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності. Недоцільне застосування жінкам з метою профілактики підвищеної крововтрати при пологах, тому що можливе виникнення тромбоемболічних ускладнень. При необхідності застосування годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

У період лікування слід утримуватися від керування автотранспортом і виконання потенційно небезпечних видів діяльності внаслідок можливих побічних реакцій (запаморочення).

Спосіб застосування та дози.

Призначати внутрішньо, під час або після їди, розчинивши порошок у солодкій воді або запиваючи нею. Добову дозу для дорослих ділити на 3–6 прийомів, для дітей — на 3–5 прийомів.

Помірно виражене підвищення фібринолітичної активності. Дорослим зазвичай призначати у добовій дозі 5–24 г (5–24 пакети).

Для дітей віком до 1 року разова доза становить 0,05 г/кг маси тіла (але не більше 1 г). Добова доза для дітей: віком до 1 року становить 3 г (3 пакети), 2–6 років — 3–6 г (3–6 пакетів), 7–10 років — 6–9 г (6–9 пакетів). Для підлітків максимальна добова доза — 10–15 г (10–15 пакетів).

Гострі кровотечі (у т.ч. гастроінтестинальні). Дорослим призначати 5 г (5 пакетів), потім по 1 г (1 пакет) щогодини (протягом не більше 8 годин) до повної зупинки кровотечі. Добова доза для дітей при гострих крововтратах: віком до 1 року — 6 г (6 пакетів), 2–4 років — 6–9 г (6–9 пакетів), 5–8 років — 9–12 г (9–12 пакетів), 9–10 років — 18 г (18 пакетів).

Субарахноїдальний крововилив. Дорослим призначати у добовій дозі 6–9 г (6–9 пакетів).

Травматична гіфема. Призначати у дозі 0,1 г/кг маси тіла кожні 4 години (але не більше 24 г/добу) протягом 5 діб.

Метрорагії, асоційовані з внутрішньоматковими протизаплідними засобами. Призначати по 3 г (3 пакети) кожні 6 годин.

Профілактика і зупинка кровотечі при стоматологічних втручаннях. Дорослим призначати по 2–3 г (2–3 пакети) 3–5 разів на добу.

Для дорослих середня добова доза становить 10–18 г (10–18 пакетів), максимальна добова доза — 24 г (24 пакети). Курс лікування — 3–14 днів.

Грип, гострі респіраторні вірусні інфекції у дітей і дорослих.

Препарат застосовувати перорально і місцево. Для перорального застосування препарат попередньо розчинити з розрахунку 1 г (1 пакет) амінокапронової кислоти у двох столових ложках підсолодженої кип’яченої води, одержуючи таким чином 5% розчин.

Перорально препарат призначати у дозах:

 • дітям перших двох років життя — 1–2 г (1–2 пакети) на добу (20–40 мл 5% розчину) — по 1–2 чайні ложки 4 рази на добу (0,02–0,04 г/кг — разова доза), можна додавати до їжі або напоїв;
 • дітям у віці 2–6 років — 2–4 г (2–4 пакети) на добу (40–80 мл 5% розчину) — 1–2 столові ложки 4 рази на добу;
 • дітям у віці 7–10 років — 4–5 г (4–5 пакетів) на добу, запиваючи водою, або приймати з їжею чи напоями;
 • підліткам та дорослим — 5–8 г (5–8 пакетів) на добу — по 1–2 пакети 4–5 разів на день, запиваючи водою, або приймати з їжею чи напоями.

Для точнішого приготування розчину та його дозування доцільно використовувати медичний шприц без голки об’ємом 10 або 20 мл.

Водночас рекомендовано застосування амінокапронової кислоти місцево. Кожні 3 години закладати у кожен носовий хід на 5–10 хвилин ватні турунди, рясно зволожені 5% розчином амінокапронової кислоти, приготовленим на непідсолодженій воді, або у вказані терміни інстилювати (капати) по 3–5 крапель цього розчину у кожен носовий хід. Розчин також можна використовувати для інгаляцій.

При тяжких гіпертоксичних формах грипу або ГРВІ дози препарату можуть бути підвищені до рівня максимальних, що рекомендовані для дітей при помірно вираженому підвищенні фібринолітичної активності.

При лікуванні грипу та ГРВІ у дорослих препарат амінокапронової кислоти можна застосовувати у таких самих дозах, як і підліткам. Амінокапронову кислоту у разі необхідності можна застосовувати у комбінації з іншими противірусними препаратами та інтерфероном і його індукторами.

Інтраназальні інстиляції розчину амінокапронової кислоти (3–4 рази на добу) доцільно проводити протягом епідемічного періоду з метою профілактики, що можна доповнити пероральним (як при лікуванні) застосуванням препарату в осередках інфекції при контакті з хворим.

Тривалість перорального застосування амінокапронової кислоти при грипі та ГРВІ становить 3–7 днів.

Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання і визначається лікарем індивідуально. Також лікар може коригувати дозу та призначати повторний курс лікування.

Діти.

Препарат можна застосовувати дітям першого року життя.

Передозування.

Симптоми: посилення побічних явищ, утворення тромбів, емболії. При тривалому застосуванні (більше 6 днів) високих доз (для дорослих — більше 24 г на добу) — геморагії.

Лікування: відміна препарату, симптоматична терапія.

Побічні реакції.

Препарат зазвичай добре переноситься, проте можливе виникнення наступних побічних реакцій.

З боку серцево-судинної системи: ортостатична гіпотензія, субендокардіальний крововилив, брадикардія, аритмії.

З боку травного тракту: нудота, блювання, діарея.

З боку системи згортання крові: порушення згортання крові.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, шум у вухах, судоми.

Інші: можливі реакції гіперчутливості (у т. ч. катаральні явища верхніх відділів дихальних шляхів), шкірне висипання, міоглобінурія, рабдоміоліз, гостра ниркова недостатність.

Побічні явища є рідкими і дозозалежними; при зниженні дози вони зазвичай зникають.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 oС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

Порошок для орального застосування по 1 г у пакетах № 10 (1х10) або у пакетах спарених № 10 (2х5) у коробці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Склад:

діюча речовина: aminocaproic acid;

1 саше містить 1 г амінокапронової кислоти.

Лікарська форма.

Порошок для орального застосування.

Основні фізико-хімічні властивості: білий або майже білий кристалічний порошок або безбарвні кристали.

Фармакотерапевтична група.

Антигеморагічні засоби. Інгібітори фібринолізу.

Код АТХ В02А А01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Специфічний кровоспинний засіб, який застосовується при кровотечах, зумовлених підвищенням фібринолізу.

Механізм специфічної дії зумовлений конкурентним пригніченням активаторів плазміногену і частковим пригніченням активності плазміну (у високих дозах), а також інгібуванням біогенних поліпептидів — кінінів.

Пригнічує активуючу дію стрептокінази, урокінази та тканинних кіназ на процеси фібринолізу, нейтралізує ефекти калікреїну, трипсину і гіалуронідази, зменшує проникність капілярів.

Завдяки пригніченню фібринолізу амінокапронова кислота має широкий спектр фармакологічної дії, у тому числі імунодепресивну, протизапальну та антиалергічну активність, що забезпечує високий терапевтичний ефект при різних захворюваннях, які супроводжуються активацією фібринолізу.

Амінокапронова кислота гальмує патологічну протеолітичну активність, спричинену дією вірусу грипу, інгібує процеси поділу вірусу, діючи на ранні етапи взаємодіє вірусу з чутливою клітиною. Покращує деякі клітинні та гуморальні показники специфічного і неспецифічного захисту при респіраторних вірусних інфекціях.

Фармакокінетика.

Після прийому внутрішньо швидко всмоктується у верхніх відділах травного тракту. Максимальна концентрація у крові у дорослих і підлітків досягається через 2–3 години. З білками крові практично не зв’язується. Частково (10–15%) біотрансформується у печінці; інша частина виводиться нирками переважно у незміненому вигляді. За добу з організму виводиться близько 60% введеної дози (при нормальній функції нирок).

При порушенні сечовидільної функції можлива кумуляція препарату.

Клінічні характеристики.

Показання.

Профілактика і лікування паренхіматозних кровотеч, геморагій зі слизових оболонок, менорагій, кровотеч із ерозій і виразок шлунка та кишечнику. Профілактика кровотеч при операціях на печінці, легенях, підшлунковій залозі. Різні види гіперфібринолізу, у т. ч. пов’язані із застосуванням тромболітичних препаратів та масивним переливанням консервованої крові. Як симптоматичний засіб при кровоточивості, зумовленій тромбоцитопенією та якісною неповноцінністю тромбоцитів (дисфункціональна тромбоцитопенія).

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до амінокапронової кислоти, схильність до тромбозів та емболій, синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання, макрогематурія, захворювання нирок із порушенням їх функції, ниркова недостатність, гематурія, тяжка форма ішемічної хвороби серця, порушення мозкового кровообігу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При прийомі внутрішньо добре поєднується з тромбіном. Ефект препарату послаблюють антиагреганти та антикоагулянти прямої і непрямої дії. Сумісне застосування з естрогенвмісними контрацептивами, фактором згортання крові IX підвищує ризик тромбоемболій.

Застосовувати з обережністю пацієнтам, які приймають ретиноїди.

Особливості застосування.

З обережністю призначають при захворюваннях серця, печінковій та/або нирковій недостатності.

Якщо є необхідність застосування лікарського засобу у пацієнтів з серцевими захворюваннями, рекомендовано проводити моніторинг рівня креатинфосфокінази у плазмі крові.

Не рекомендується застосування препарату при гематурії (у зв’язку з небезпекою розвитку гострої ниркової недостатності).

При менорагіях ефективний прийом з першого до останнього дня місячних.

Під час терапії препаратом рекомендується перевірка фібринолітичної активності крові і рівня фібриногену.

Рекомендовано виключити жирну їжу при лікуванні препаратом.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності. Недоцільне застосування жінкам з метою профілактики підвищеної крововтрати при пологах, тому що можливе виникнення тромбоемболічних ускладнень. При необхідності застосування годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

У період лікування слід утримуватися від керування автотранспортом і виконання потенційно небезпечних видів діяльності внаслідок можливих побічних реакцій (запаморочення).

Спосіб застосування та дози.

Приймають внутрішньо під час або після їди, розчинивши порошок у солодкій воді або запиваючи нею. Добову дозу для дорослих ділять на 3–6 прийомів, для дітей — на 3–5 прийомів.

Помірно виражене підвищення фібринолітичної активності. Дорослим зазвичай призначати у добовій дозі 5–24 г (5–24 саше).

Для дітей віком до 1 року разова доза становить 0,05 г/кг маси тіла (але не більше 1 г). Добова доза для дітей: віком до 1 року становить 3 г (3 саше), 2–6 років — 3–6 г (3–6 саше), 7–10 років — 6–9 г (6–9 саше). Для підлітків максимальна добова доза — 10–15 г (10–15 саше).

Гострі кровотечі (у т.ч. гастроінтестинальні). Дорослим призначати 5 г (5 саше), потім по 1 г (1 саше) щогодини (протягом не більше 8 годин) до повної зупинки кровотечі. Добова доза для дітей при гострих крововтратах: віком до 1 року — 6 г (6 саше), 2–4 років — 6–9 г (6–9 саше), 5–8 років — 9–12 г (9–12 саше), 9–10 років — 18 г (18 саше).

Субарахноїдальний крововилив. Дорослим призначати у добовій дозі 6–9 г (6–9 саше).

Травматична гіфема. Призначати у дозі 0,1 г/кг маси тіла кожні 4 години (але не більше 24 г/добу) протягом 5 діб.

Метрорагії, асоційовані з внутрішньоматковими протизаплідними засобами. Призначати по 3 г (3 саше) кожні 6 годин.

Профілактика і зупинка кровотечі при стоматологічних втручаннях. Дорослим призначати по 2–3 г (2–3 саше) 3–5 разів на добу.

Для дорослих середня добова доза становить 10–18 г (10–18 саше), максимальна добова доза — 24 г (24 саше). Курс лікування — 3–14 днів.

Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання і визначається лікарем індивідуально. Також лікар може коригувати дозу та призначати повторний курс лікування.

Діти.

Препарат можна застосовувати дітям з першого року життя.

Передозування.

Симптоми: посилення побічних явищ, утворення тромбів, емболії. При тривалому застосуванні (більше 6 днів) високих доз (для дорослих — більше 24 г на добу) — геморагії.

Лікування: відміна препарату, симптоматична терапія.

Побічні реакції.

Препарат зазвичай добре переноситься, проте можливе виникнення нижчезазначених побічних реакцій.

З боку серцево-судинної системи: ортостатична гіпотензія, субендокардіальний крововилив, брадикардія, аритмії.

З боку травного тракту: нудота, блювання, діарея.

З боку крові та лімфатичної системи: порушення згортання крові.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, шум у вухах, судоми.

З боку імунної системи: можливі реакції гіперчутливості, включаючи шкірні висипання.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: закладеність носа, катаральні явища верхніх відділів дихальних шляхів.

З боку скелетно-м’язової системи: міоглобінурія, рабдоміоліз.

З боку сечовидільної системи: гостра ниркова недостатність.

Побічні явища є рідкими і дозозалежними; при зниженні дози вони зазвичай зникають.

Термін придатності.

5 років.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Готовий розчин зберігати у холодильнику при температурі 2–8 °C не більше 36 годин.

Упаковка.

По 1 г порошку у саше № 1.

По 1 г порошку у саше, по 10 саше у коробці з картону.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

ТОВ «Исток-Плюс».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 69032, м. Запоріжжя, вул. Макаренка, 4.

АМІНОКАПРОНОВА КИСЛОТА (ACIDUM AMINOCAPRONICUM)

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-09-20 р. № 1117. Р.п. № UA/7449/01/01

Склад

діюча речовина: aminocapronic acid (амінокапронова кислота);

1 таблетка містить амінокапронової кислоти 500 мг;

допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон (полівінілпіролідон), натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Антигеморагічні засоби. Iнгiбiтори фiбринолiзу.

Код АТС 

В02А А01.

Кліннічні характеристики

Показання

Припинення і профілактика кровотеч, зумовлених підвищеною фібринолітичною активністю крові, а також станами гіпо- та афібриногенемії. Хірургічні втручання на органах, багатих активаторами фібринолізу (легені, мозок, матка, передміхурова, підшлункова, щитовидна, надниркові залози), при опіковій хворобі, ускладненому аборті, маткових кровотечах, при захворюваннях внутрішніх органів, що супроводжуються геморагічним синдромом, при захворюваннях печінки, гострих панкреатитах, холецистопанкреатитах, перніціозній та гіпопластичній анеміях, лейкозах, алергічних захворюваннях (алергічні риніти, хронічні тонзиліти, ринопатії, васкуліти шкіри, бронхіальна астма).

Протипоказання

Підвищена чутливість до препарату. Схильність до тромбозів і тромбоемболічних захворювань, коагулопатії внаслідок дифузного внутрішньосудинного згортання крові, захворювання нирок із порушенням їх функції, гематурія, тяжка форма ішемічної хвороби серця, порушення мозкового кровообiгу.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Амінокапронової кислоти призначають внутрішньо. Залежно від стану згортальної системи крові дорослим призначають по 1–10 таблеток на прийом 4–5 разів на добу.

При помірно вираженому підвищенні фібринолітичної активності крові разова доза препарату дорослим становить 2–3 г (4–6 таблеток). Добова доза Амінокапронової кислоти для дорослих становить 10–15 г (20–30 таблеток).

Дітям призначають внутрішньо в дозі 50 мг/кг маси тіла.

При гострій кровотечі разова доза препарату дорослим становить 5 г (10 таблеток), добова — 30 г (60 таблеток).

Для дітей разова доза становить 50–100 мг/кг маси тіла, добова — 600 мг/кг маси тіла.

Зазвичай дози становлять: дітям віком 3 — 4 роки — разова — 1 — 1,5 г (2 — 3 таблетки), добова — 6 — 9 г (12 — 18 таблеток);

5 — 8 років — разова — 1,5 — 2 г (3 — 4 таблетки), добова — 9 — 12 г (18 — 24 таблетки);

9 — 10 років — разова — 3 г (6 таблеток), добова — 18 г (36 таблеток).

11–18 років — разова — 3–5 г (6–10 таблеток), добова- 18–30 г (36–60 таблеток).

Дітям віком до 3 років препарат призначають в іншій лікарській формі.

Тривалість лікування залежить від клінічної картини захворювання і становить від 3–14 днів.

При консервативному лікуванні захворювань крові, печінки, гострих панкреатитів, холецистопанкреатитів, алергічних захворювань (інфекційно–алергічна бронхіальна астма, вазомоторні риніти) дорослим призначати по 1–3 таблетки 4–5 разів на день. Тривалість лікування у таких випадках коливається від 14 до 30 днів. При необхідності курс лікування можна продовжити або повторити. Разова доза при повторному застосуванні залежить від стану системи згортання крові та може бути зменшена.

Побічні реакції

Алергічні реакції: можливі реакції гіперчутливості, включаючи шкірні висипання, закладеність носа, катаральні явища верхніх відділів дихальних шляхів.

З боку серцево-судинної системи: ортостатична гіпотензія, субендокардіальний крововилив, брадикардія, аритмії.

З боку травного тракту: нудота, діарея, блювання.

З боку системи крові: рабдоміоліз, міоглобінурія, порушення згортання крові, геморагії.

З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, шум у вухах, судоми.

З боку сечовидільної системи: гостра ниркова недостатність.

Передозування

Симптоми: посилення побічних реакцій, утворення тромбів, емболії. При тривалому застосуванні (більше 6 днів) високих доз (для дорослих — більше 24 г на добу) — геморагії.

Лікування. У разі передозування застосування препарату припинити і проводити відповідну симптоматичну терапію.

Особливості застосування 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності. Недоцільне застосування жінкам з метою профілактики підвищеної крововтрати при пологах у зв’язку з можливим виникненням тромбоемболічних ускладнень.

У разі необхідності застосування препарату годування груддю слід припинити.

Діти.

Препарат застосовують дітям віком від 3 років відповідно до рекомендацій щодо дозування, вказаних у розділі «Спосіб застосування та дози». 

При застосуванні таблеток Амінокапронової кислоти необхідно перевіряти фібринолітичну активність крові та вміст фібриногену.

При гематурії призначати препарат небажано через загрозу виникнення гострої ниркової недостатності. Рекомендовано виключити жирну їжу при лiкуваннi препаратом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

У період лікування слід утримуватися від керування автотранспортом і виконання потенційно небезпечних видів діяльності внаслідок можливих побічних реакцій з боку центральної нервової системи.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Застосування Амінокапронової кислоти у таблетках можна поєднувати з вливанням розчинів глюкози, гідролізатів, протишокових розчинів.

Ефект препарату послаблюють антикоагулянти та антиагреганти прямої та непрямої дії.

Спільне застосування з естрогенвмісними контрацептивами, фактором згортання крові ІХ підвищує ризик тромбоемболій.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Амінокапронова кислота інгібує фібриноліз у крові та тканинах. Блокуючи активатори плазміногену та частково пригнічуючи дію плазміну, чинить специфічну кровоспинну дію при кровотечах, пов’язаних із підвищенням фібринолізу. Крім того, Амінокапронова кислота гальмує активуючу фібриноліз дію стрептокінази, урокінази і тканинних кіназ, нейтралізує ефекти калікреїну, трипсину, гіалуронідази, зменшує проникність капілярів, пригнічує утворення антитіл. Завдяки пригніченню фібринолізу вона має широкий спектр фармакологічної дії, у тому числі імунодепресивну, протизапальну та антиалергічну активність, що забезпечує високий терапевтичний ефект при різних захворюваннях, які супроводжуються активацією фібринолізу.

Амінокапронова кислота гальмує патологічну протеолітичну активність, спричинену дією вірусу грипу, інгібує процеси поділу вірусу, діючи на ранні етапи взаємодії вірусу з чутливою клітиною. Покращує деякі клітинні та гуморальні показники специфічного і неспецифічного захисту при респіраторних вірусних інфекціях. Препарат малотоксичний.

Фармакокінетика. Амінокапронова кислота добре всмоктується при прийомі внутрішньо. Концентрація її в крові досягає максимуму протягом 1–2 годин. Активно виводиться нирками у незміненому стані — близько 40–60% амінокапронової кислоти протягом 4 годин.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору плоскоциліндричної форми з фаскою і рискою. На поверхні таблеток допускається мармуровість.

Термін придатності

4 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері, по 2 блістери у пачці або по 20 таблеток у контейнері

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПАТ «Фітофарм».

Місцезнаходження

84500, Україна, Донецька обл., м. Артемівськ, вул. Сибірцева, 2.

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

КИСЛОТА АМІНОКАПРОНОВА

(AMINOCAPROIC ACID)

Склад:

діюча речовина: кислота амінокапронова;

1 мл розчину містить кислоти амінокапронової 50 мг;

допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма.

Розчин для інфузій.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина.

Фармакотерапевтична група.

Антигеморагічні засоби. Інгібітори фібринолізу.

Код АТХ В02А А01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Розчин кислоти амінокапронової чинить гемостатичну, антифібринолітичну дію при кровотечах, зумовлених підвищеним фібринолізом. Його дія пов’язана з блокадою активаторів плазміногену і частковим пригніченням впливу плазміну. Лікарський засіб інгібує також біогенні поліпептиди — кініни. Сприяє стабілізації фібрину та його відкладенню у судинному руслі, індукує агрегацію тромбоцитів та еритроцитів.

Амінокапронова кислота чинить антиалергічну, противірусну дію, посилює детоксикаційну функцію печінки. Вона інгібує протеолітичну активність, асоційовану з вірусом грипу. Амінокапронова кислота чинить гальмівний вплив на ранні етапи взаємодії вірусу з чутливими клітинами, а також пригнічує протеолітичну активність гемаглютиніну. Внаслідок цього не утворюється функціонально активний білок вірусу грипу, який забезпечує його інфекційну активність, та знижується кількість дочірнього інфекційного вірусу. Амінокапронова кислота не тільки проявляє противірусну активність, але також поліпшує деякі клітинні і гуморальні показники специфічного і неспецифічного захисту організму при респіраторних вірусних інфекціях.

Фармакокінетика.

При внутрішньовенному введенні дія амінокапронової кислоти проявляється через 15–20 хвилин. Швидко виводиться нирками 40–60% введеної кількості, через 4 години виділяється із сечею. При порушенні видільної функції нирок концентрація кислоти амінокапронової у крові значно зростає.

Клінічні характеристики.

Показання.

Кровотечі після хірургічних операцій і різні патологічні стани, пов’язані з підвищенням фібринолітичної активності крові і тканин.

Застосовують для запобігання розвитку вторинної гіпофібриногенемії при масивних переливаннях консервованої крові.

Для лікування і профілактики грипу та ГРВІ у дітей та дорослих.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до лікарського засобу. Схильність до тромбозів та тромбоемболічних захворювань; тромбоемболія; коагулопатії внаслідок дифузного внутрішньосудинного зсідання крові; захворювання нирок із порушенням їхньої функції; ниркова недостатність; гематурія; період вагітності, пологів та годування груддю; тяжка форма ішемічної хвороби серця. Порушення мозкового кровообігу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Ефект препарату послаблюють антикоагулянти та антиагреганти прямої і непрямої дії. Сумісне застосування з естрогеновмісними контрацептивами, фактором згортання крові ІХ підвищує ризик тромбоемболій. Застосовувати з обережністю пацієнтам, які приймають ретиноїди (у т. ч. третиноїн).

Особливості застосування.

При внутрішньовенному введенні необхідний контроль коагулограми, особливо при ішемічній хворобі серця, після інфаркту міокарда, при патологічних процесах у печінці. При гематурії призначення препарату протипоказано через загрозу виникнення гострої ниркової недостатності (див. розділ «Протипоказання»). Рекомендовано виключити жирну їжу при лікуванні препаратом.

Застосовувати з обережністю пацієнтам із захворюваннями серця. Якщо є необхідність застосування лікарського засобу пацієнтам із серцевими захворюваннями, рекомендовано проводити моніторинг рівня креатинфосфокінази у плазмі крові. Залишок препарату не використовувати. Цей лікарський засіб містить 15,4 ммоль (або 354,05 мг)/дозу 100 мл натрію. Слід бути обережним при застосуванні пацієнтам, які застосовують натрій-контрольовану дієту.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності. Застосування жінкам з метою профілактики підвищеної крововтрати при пологах недоцільне у зв’язку з можливим виникненням тромбоемболічних ускладнень. У разі необхідності застосування годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

У період лікування слід утримуватися від керування автотранспортом і потенційно небезпечних видів діяльності через можливі побічні реакції з боку центральної нервової системи.

Спосіб застосування та дози.

Розчин кислоти амінокапронової призначати внутрішньо або внутрішньовенно.

Внутрішньо дорослим призначати 5 г (100 мл) препарату, потім щогодини по 1 г (20 мл) протягом 8 годин до повної зупинки кровотечі.

При необхідності досягнення швидкого ефекту (гостра гіпофібриногенемія) вводити внутрішньовенно краплинно до 100 мл розчину (5 г) зі швидкістю 50–60 крапель за хвилину протягом 15–30 хвилин. Протягом першої години вводити у дозі 4–5 г, а у випадку тривалої кровотечі — до її повної зупинки — вводити щогодини по 1 г, але не більше 8 годин.

При повторній кровотечі введення 5% розчину повторити.

Діти.

При помірному підвищенні фібринолітичної активності кислоту амінокапронову призначати одноразово дітям у дозі 0,05 г/кг маси тіла на добу. Доза залежно від віку дитини становить:

 • до 1 року: разова — до 2,5 мл, добова — 15 мл;
 • від 2 до 6 років: разова — 2,5–5 мл, добова — 15–30 мл;
 • від 7 до 10 років: разова — 5–7 мл, добова — 30–45 мл;
 • від 11 до 18 років: разова — 7–14 мл, добова — 45–90 мл.

При гострих кровотечах дози для дітей становлять:

 • до 1 року: разова — 5 мл, добова — 30 мл;
 • від 2 до 4 років: разова — 5–7,5 мл, добова — 30–45 мл;
 • від 5 до 8 років: разова — 7,5–10 мл, добова — 45–60 мл;
 • від 9 до 10 років: разова — 15 мл, добова — 90 мл;
 • від 11 до 14 років: разова — 20 мл, добова — 120 мл;
 • від 15 до 18 років: разова — 28 мл, добова — 160 мл.

Курс лікування — від 3 до 14 днів.

З метою профілактики і лікування грипу та ГРВІ лікарський засіб застосовувати перорально та місцево (0,5–1,0 мл у ніс 3–4 рази на добу).

Перорально дітям препарат призначати у дозах:

 • дітям віком до 2 років — 1–2 г (20–40 мл 5% розчину на добу) — по 1–2 чайні ложки 4 рази на добу (0,02–0,04 г/кг — разова доза), можна додавати до їжі або напоїв;
 • дітям віком від 2 до 6 років — 2–4 г (40–80 мл 5% розчину на добу) — 2–4 чайні ложки 4 рази на добу;
 • дітям віком від 7 років та дорослим — 4–5 г (80–100 мл 5% розчину на добу), розподіливши добову дозу на 4 прийоми.

Для точнішого дозування розчину доцільно використовувати медичний шприц без голки об’ємом 10 або 20 мл.

Водночас обґрунтованим є місцеве застосування амінокапронової кислоти. Рекомендовано кожні 3–4 години закладати у носові ходи на 5–10 хвилин ватні турунди, зволожені 5% розчином амінокапронової кислоти, або у вказані терміни інстилювати (закапувати) по 3–5 крапель розчину у кожен носовий хід.

Амінокапронову кислоту у разі необхідності можна застосовувати у комбінації з іншими противірусними препаратами та інтерфероном і його індукторами.

Інтраназальні інстиляції амінокапронової кислоти (3–4 рази на добу) доцільно проводити протягом епідемічного періоду з метою профілактики, доповнивши ентеральним (як при лікуванні) застосуванням препарату в осередках інфекції при контакті з хворим.

Тривалість перорального застосування амінокапронової кислоти при грипі та ГРВІ становить 3–7 днів.

Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання і визначається лікарем індивідуально. Також лікар може корегувати дозу та призначити повторний курс лікування.

Діти.

Даних щодо обмеження застосування препарату дітям немає.

Передозування.

Симптоми. Раптове зниження фібринолітичної активності крові. Виражені симптоми побічної дії: запаморочення, нудота, діарея, шкірний висип, ортостатична гіпотензія, судоми, головний біль, закладеність носа, гостра ниркова недостатність, рабдоміоліз, міоглобінурія. Посилення побічних реакцій, утворення тромбів, емболії. При тривалому застосуванні (більше 6 днів) високих доз (для дорослих — більше 24 г на добу) — геморагії.

Лікування. У разі передозування введення лікарського засобу припинити і проводити відповідну симптоматичну терапію.

Побічні реакції.

З боку серцево-судинної системи: ортостатична гіпотензія, субендокардіальний крововилив, брадикардія, аритмії.

З боку травної системи: нудота, діарея, блювання.

З боку системи згортання крові: порушення згортання крові, при тривалому застосуванні (понад 6 днів) високих доз (для дорослих — понад 24 г на добу) — геморагії.

З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, шум у вухах, судоми.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: закладеність носа, катаральні явища верхніх відділів дихальних шляхів.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи алергічні реакції, висип.

Загальні розлади: зміни у місці введення.

З боку сечовидільної системи: міоглобінурія, гостра ниркова недостатність.

Інші: рабдоміоліз. При перевищенні швидкості введення можлива брадикардія, екстрасистолія, озноб, підвищення температури.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в оригінальній упаковці.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Пляшки зберігати у вертикальному положенні.

Упаковка.

По 100 мл у пляшках або у контейнерах; по 2 мл, 4 мл в однодозових контейнерах № 10 у пачці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

ТОВ «Юрія-Фарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Україна, 18030, Черкаська обл., м. Черкаси, вул. Кобзарська, 108.

Тел. (044) 281–01–01.

Діагнози, при яких застосовують Амінокапронова кислота

Дата додавання: 18.11.2020 р.
© Компендиум 2019

Рекомендовані аналоги Амінокапронова кислота:

АКК
АКК
Юрія-Фарм
інгібітори фібринолізу

Ціни на Амінокапронова кислота в містах України

Вінниця 41.13 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, просп. Юності, 20/73, тел.: +38080050591140.30 грн./уп.

Дніпро 42.25 грн./уп.

«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, пл. Соборна, 2, тел.: +38056370249236.31 грн./уп.

Житомир 43.01 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Станишівка, шосе Сквирське, 6А, тел.: +38080050591140.30 грн./уп.

Запоріжжя 44.65 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 40А, тел.: +38080050591140.30 грн./уп.

Івано-Франківск 43.71 грн./уп.

«ОБЛАСНИЙ АПТЕЧНИЙ СКЛАД» Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 91, тел.: +38034252824341.00 грн./уп.

Київ 43.77 грн./уп.

«АПТЕКА TAS» Київ, вул. Антоновича, 47А, тел.: +38044520505036.37 грн./уп.

Кропивницький 42.98 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 9А, тел.: +38067421136135.80 грн./уп.

Луцьк 48.05 грн./уп.

«ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ» Луцьк, просп. Соборності, 38, тел.: +38080050591140.30 грн./уп.

Львів 46 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Винники, вул. Галицька, 18, тел.: +38080050591140.30 грн./уп.

Миколаїв 42.87 грн./уп.

«ПОЛІМЕД» Миколаїв, вул. Велика Морська, 70/339.86 грн./уп.

Одеса 41.52 грн./уп.

«ІНТЕРНЕТ АПТЕКА» Одеса, вул. Канатна, 79, тел.: +38048728811938.25 грн./уп.

Полтава 41.7 грн./уп.

«АПТЕКА ПРАНА» Полтава, вул. Мазепи Івана, 49, тел.: +38080050591140.30 грн./уп.

Рівне 45.59 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +38080050591140.30 грн./уп.

Суми 43.33 грн./уп.

«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 181, тел.: +38080050591140.30 грн./уп.

Тернопіль 44.6 грн./уп.

«D.S.» Тернопіль, вул. Хмельницького Богдана, 17, тел.: +38080030206038.92 грн./уп.

Ужгород 44.86 грн./уп.

«D.S.» Ужгород, вул. Другетів, 71, тел.: +38080030206041.11 грн./уп.

Харків 41.02 грн./уп.

«АПТЕКА 9-1-1» Покотилівка, вул. Незалежності, 58, тел.: +38080050591140.30 грн./уп.

Херсон 42.09 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, перехр. Патона / Шенгелія, -, тел.: +38080050591140.30 грн./уп.

Хмельницький 44.74 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Пілотська, 1, тел.: +38080050591140.30 грн./уп.

Черкаси 42.97 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Черкаси, вул. Смілянська, 40, тел.: +38080050591140.30 грн./уп.

Чернігів 43.24 грн./уп.

«АПТЕКА TAS» Чернігів, вул. Незалежності, 32, тел.: +38046261504338.97 грн./уп.

Чернівці 44.6 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернівці, вул. Ентузіастів, 2В, тел.: +38080050591140.30 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko