АЗИТРО САНДОЗ® (AZITHRO SANDOZ®)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки, вкриті плівковою оболонкою 250 мг блістер, № 6В аптеку
Азитроміцин
250 мг
№ UA/11332/01/01 від 01.02.2016 до 01.02.2021
B За рецептом
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 500 мг блістер, № 3, 6В аптеку
Азитроміцин
500 мг
№ UA/11332/01/02 від 01.02.2016 до 01.02.2021
B За рецептом
порошок для оральної суспензії 100 мг/5 мл флакон 17.1 г для приготування 20 мл суспензии, № 1В аптеку
Азитроміцин
100 мг/5 мл
№ UA/4764/02/01 від 12.06.2017
B За рецептом
порошок для оральної суспензії 200 мг/5 мл флакон 17.1 г для приготування 20 мл суспензии, № 1В аптеку
Азитроміцин
200 мг/5 мл
порошок для оральної суспензії 200 мг/5 мл флакон 24.8 г для приготування 30 мл суспензії, № 1В аптеку
Азитроміцин
200 мг/5 мл
№ UA/4764/02/02 від 12.06.2017
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинамічні властивості.

Азитро Сандоз — антибактеріальний препарат широкого спектра дії з групи макролідів-азалідів, який діє бактеріостатично. Зв’язуючись з 5 OS субодиницею рибосом, пригнічує пептидтранслокази на стадії трансляції, пригнічує синтез білка, сповільнює ріст та розмноження бактерій, при високих концентраціях виявляє бактерицидний ефект. Діє на поза- та внутрішньоклітинно розташованих збудників.

Володіє активністю відносно ряду грампозитивних, грамнегативних, анаеробих, внутрішньоклітинних та інших мікроорганізмів.

Мікроорганізми можуть бути спочатку стійкими до дії антибіотика або можуть набувати стійкість до нього.

Шкала чутливості мікроорганізмів до азитроміцину (Мінімальна інгібуюча концентрація (МІК), мг / л):

Мікроорганізми МІК, мг/л
Чутливі Стійкі
Staphylococcus spp. ≤ 1 >2
Staphylococcus spp. груп A, В. C, G ≤0,25 >0,5
Streptococcus pneumoniae ≤0,25 >0,5
Haemophilus influenzae ≤0,12 > 4
Moraxella catarrhalis ≤0,5 >0,5
Neisseria gonorrhoeae ≤0,25 >0,5

Чутливі: Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Haemophilus influenzae, Haemophilus parainfluenzae, Legionella pneumophila, Moraxella catarrhalis, Pasteurella multocida, Neisseria gonorrhoeae, Clostridium perfringens, Fusobacterium spp., Prevotella spp., Porphyromonas spp., Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae, Chlamydia psittaci, Mycoplasma pneumoniae, Mycoplasma hominis, Borrelia burgdorferi.

Помірно чутливі або нечутливі: Streptococcus pneumoniae.

Стійкі: Enterococcus faecalis, Staphylococci spp., Staphylococcus aureus, Staphylococcus pneumoniae, Staphylococcus spp. групи А, група Bacteroides fragilis.

Фармакокінетичні властивості

Поглинання. Після перорального введення біодоступність азитроміцину становить приблизно 37%. Cmax досягається через 2-3 год після прийому препарату.

Розподіл. Після перорального введення азитроміцин розподіляється по всьому організму. Фармакокінетичні дослідження показали значно більш високі рівні азитроміцину в тканинах, ніж у плазмі крові (до 50-кратної пікової концентрації). Це вказує на високу тканинну спорідненість речовини. Зв’язування азитроміцину з білками у плазмі крові є змінним та залежить від концентрації. 52% при 0,05 мг/л до 12% при 0,5 мг/мл. Об’єм розподілу в сталому стані — 31,1 л/кг.

Виведення. Термінальний Т½ з плазми крові приблизно дорівнює Т½ з тканин — 2-4 дні.

У людини високий рівень незміненого азитроміцину був виявлений в жовчі. Було також виявлено 10 метаболітів азитроміцину. Порівняння методів рідинної хроматографії та мікробіологічної оцінки показало, що метаболіти є мікробіологічно неактивними.

У тваринних моделях високі рівні азитроміцину були виявлені у фагоцитах. Також було показано, що під час активного фагоцитозу вивільняються більш високі концентрації азитроміцину, ніж під час неактивного фагоцитозу. Тваринні моделі продемонстрували, що цей процес сприяє накопиченню азитроміцину в інфікованих тканинах.

ПОКАЗАННЯ

  • гострий бактеріальний синусит;
  • гострий бактеріальний отит;
  • фарингіт, тонзиліт;
  • загострення хронічного бронхіту;
  • легка до середньо тяжкої негоспітальна пневмонії;
  • інфекції шкіри та м’яких тканин;
  • неускладнений уретрит та цервіцит, викликані Chlamydia trachomatis.

ЗАСТОСУВАННЯ

Азитро Сандоз, таблетки.

Дорослі та діти з масою тіла ≥45 кг

Інфекції ЛОР-органів, дихальних шляхів, шкіри та м’яких тканин (окрім хронічної мігруючої еритеми).

Загальна доза — 1500 мг (500 мг 1 раз на добу). Курс лікування — 3 дні.

Акне вульгаріс. Загальна доза — 6 г.

Схема прийому:

Перші 3 дні по 500 мг 1 раз на добу. Надалі по 500 мг 1 раз на тиждень протягом 9 тижнів. Дозу другого тижня приймають через 7 днів після першого прийому таблетки, а 8 наступних доз слід приймати з інтервалом в 7 днів.

Мігруюча еритеми. Загальна доза — 3 г.

Схема: 1 г (однократно) в 1-й день, після чого — по 500 мг 1 раз на добу протягом 5 днів.

Інфекції, що передаються статевим шляхом — однократно 1000 мг.

Азитро Сандоз, суспензія.

Дорослим застосовують суспензію в дозуванні 200 мг/5 мл.

Інфекції ЛОР-органів та дихальних шляхів, шкіри та м’яких тканин (окрім хронічної мігруючої еритеми).

Загальна доза — 1500 мг. По 500 мг 1 раз на добу. Тривалість лікування — 3 дні.

Інфекції, що передаються статевим шляхом, спричинених Chlamydia trachomatis

Однократно перорально 1000 мг.

Мігруюча еритема.

Загальна доза — 3 г, по схемі: в 1-й день — 1 г, потім по 500 мг 1 раз на добу з 2-го по 5-й день.

Тривалість лікування — 5 днів.

Діти.

Інфекціях ЛОР-органів та дихальних шляхів, шкіри та м’яких тканин (окрім хронічної мігруючої еритеми).

Загальна доза — 30 мг/кг маси тіла (10 мг/кг 1 раз на добу). Тривалість лікування — 3 дні.

Мігруюча еритема.

Загальна доза — 60 мг/кг маси тіла, по схемі: 1-й день — 20 мг/кг маси тіла, потім — по 10 мг/кг 1 раз на добу з 2-го по 5-й день. Тривалість лікування — 5 днів.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до азитроміцину, еритроміцину, інших макролідів або кетолідних антибіотиків або будь-яких допоміжних речовин у складі препарату.

ПОБІЧНА ДІЯ

запаморочення, вертиго, головний біль, парестезія, збудження, підвищена стомлюваність, сонливість, шум у вухах, порушення слуху аж до глухоти (при прийомі у високих дозах протягом тривалого часу), головний біль, гіперкінезія, нервозність, тривожність, порушення сну, кон’юнктивіт, біль в грудній клітці, серцебиття, нудота, блювання, діарея, метеоризм, біль у животі, підвищення активності АлАТ і АсАТ, підвищення рівня білірубіну, холестаз, жовтяниця, запор, зміна кольору язика, псевдомембранозний коліт, панкреатит, некроз печінки, печінкова недостатність, зниження апетиту, гастрит, кандидомікоз слизової оболонки порожнини роту, вагінальний кандидоз, нефрит, висип, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, фотосенсибілізація, еозинофілія, транзиторна нейтрофилия.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

препарат Азитро Сандоз слід приймати принаймні за 1 год до або через 2 год після прийому антацидних препаратів.

Препарат Азитро Сандоз слід застосовувати з обережністю пацієнтам з порушенням функції печінки легкого і середнього ступеня тяжкості. При наявності симптомів порушення функції печінки (астенія, жовтяниця, потемніння сечі, схильність до кровотеч, печінкова енцефалопатія) терапію препаратом слід припинити та провести дослідження функціонального стану печінки.

При порушенні функції нирок легкого та середнього ступеня тяжкості (Cl креатиніну >40 мл/хв) терапію слід проводити з обережністю під контролем стану функції нирок.

При тривалому прийомі препарату Азитро Сандоз можливий розвиток псевдомембранозного коліту, викликаного Clostridium difficile, як у вигляді легкої діареї, так і важкого коліту. При розвитку діареї на фоні прийому препарату Азитро Сандоз, а також через 2 міс після закінчення терапії слід виключити клострідіальний псевдомембранозний коліт.

При лікуванні макролідами, в т.ч., азитроміцином, спостерігалась пролонгація інтервалу Q–T, підвищувався ризик розвитку серцевої аритмії, в т.ч. аритмії типу «пірует». Слід дотримуватися обережності при застосуванні препарату Азитро Сандоз у пацієнтів з наявністю проаритмогенних факторів, в т.ч. з вродженим або набутим подовженням інтервалу Q–T.

Застосування препарату Азитро Сандоз може спровокувати розвиток міастенічного синдрому або викликати загострення міастенії.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами. При розвитку небажаних ефектів з боку нервової системи та органа зору слід дотримуватися обережності при виконанні дій, що вимагають підвищеної концентрації уваги і швидкої реакції.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

антацидні препарати. Не впливають на біодоступність азитроміцину, але зменшують Cmax в крові. Тому препарат слід приймати, принаймні, за 1 год до або через 2 год після прийому цих препаратів та їжі.

Дигоксин (субстрати Р-глікопротеїну). Одночасне застосування макролідних антибіотиків, в т.ч. азитроміцину, з субстратами Р-глікопротеїну, такими як дігоксин, призводить до підвищення концентрації субстрату Р-глікопротеїну в сироватці крові.

Алколоїди ріжків. З огляду на теоретичну можливість виникнення ерготизму, одночасне застосування азитроміцину з похідними алколоидов ріжків не рекомендується.

Аторвастатин. Післяреєстраційний періоді були отримані окремі повідомлення про випадки рабдоміолізу у пацієнтів, які отримують одночасно азитроміцин і статини.

Циклоспорин. Було виявлено достовірне підвищення Cmax в плазмі крові та AUC0-5 ч циклоспорину. Слід дотримуватися обережності при одночасному застосуванні цих препаратів.

Нелфинавир. Одночасне застосування азитроміцину та нелфінавіру викликає підвищення Css азитроміцину в плазмі крові.

Терфенадин. Було встановлено, що одночасне застосування терфенадину і макролідів може викликати аритмію і подовження інтервалу Q–T.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми: нудота, тимчасова втрата слуху, блювання, діарея.

Лікування: симптоматичне.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 13.11.2019 р. Версія для друку

© Компендиум 2019

Ціни на АЗИТРО САНДОЗ® в містах України

Вінниця 185.9 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 155 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Вінниця, вул. Привокзальна, 2/1, тел.: +380432658874

Дніпро 178.51 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 151.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, просп. Слобожанський, 97

Житомир 179.03 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 169.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Київська, 102, тел.: +380634432527

Запоріжжя 175.64 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 147.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 17, тел.: +380617699904

Івано-Франківск 185.17 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 168.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 52, тел.: +380342559348

Київ 184.54 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 144.5 грн./уп.
«ФАРМАЦІЯ» Київ, вул. Предславинська, 9, тел.: +380442287580

Кропивницький 188.42 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 155.75 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Кіровоград, вул. Вокзальна, 37/16, тел.: +380522249645

Луцьк 192.47 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 173.75 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Героїв УПА, 109Б, тел.: +380503786323

Львів 195.58 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 156.65 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Львів, просп. Червоної Калини, 109, тел.: +380322229640

Миколаїв 185.53 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 154.55 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Миколаїв, просп. Героїв України, 77/1

Одеса 195.19 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 141.95 грн./уп.
«АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА» Одеса, просп. Добровольского, 73, тел.: +380487882367

Полтава 180.51 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 155.1 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Полтава, вул. Небесної Сотні, 61, тел.: +380532611211

Рівне 186.98 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 175.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 2, тел.: +380733113254

Суми 180.5 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 170.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, просп. Курський, 105, тел.: +380542774403

Тернопіль 185.93 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 170.5 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Тернопіль, просп. Злуки, 8, тел.: +380352437167

Ужгород 195.42 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 171.55 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Ужгород, просп. Свободи, 3

Харків 182.17 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 170.5 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Харків, пл. Захисників України, 7/8, тел.: +380634887673

Херсон 181.92 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 177.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Алешки, вул. Житлоселище, 1, тел.: +380554246930

Хмельницький 194.76 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 176 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Хмельницький, вул. Залізняка, 4/2, тел.: +380382779238

Черкаси 182.51 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 151.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Чигиринська, 11/1

Чернігів 182.78 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 156.75 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Чернігів, вул. Шевченка, 22, тел.: +380462937963

Чернівці 195.25 грн./уп.

АЗИТРО САНДОЗ® табл. в/плівк. обол. 500 мг блістер № 3, Sandoz ..... 166.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko