ІНОЗИН ПРАНОБЕКС* (INOSINUM PRANOBEX*)

Опис активної речовини

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

противірусний ЛЗ з імуномодулюючими властивостями; нормалізує (до індивідуальної норми) дефіцит або дисфункцію клітинного імунітету, індукуючи дозрівання і диференціювання Т- лімфоцитів і Т1-хелперів, потенціюючи індукцію лімфопроліферативної відповіді у мітогенних або а/г-активних клітинах; моделює цитотоксичність Т-лімфоцитів і натуральних кілерів, функцію Т8-супресорів і Т4-хелперів, кількість lgG та поверхневих маркерів компліменту; збільшує синтез інтерлейкіну-1 (IL-1) та синтез IL-2, регулює експресію рецепторів IL-2; збільшує секрецію ендогенного гамма-інтерферону, зменшує виробництво IL-4 в організмі; підсилює дію нейтрофільних гранулоцитів, хемотаксис та фагоцитоз моноцитів і макрофагів; пригнічує синтез вірусу шляхом вбудовування інозин-оротової кислоти у полірибосоми ураженої вірусом клітини та пригнічує приєднання аденілової кислоти до вірусної і-РНК.

ПОКАЗАННЯ

вірусні інфекції, спричинені вірусом простого герпесу типу 1 і 2, вірусом вітряної віспи, ЦМВ, вірусом Епштейна-Барра, вірусом кору, вірусом паротиту, в т. ч. у хворих з імунодефіцитними станами; ГРВІ; папіломо-вірусні інфекції шкіри та слизових оболонок (гострокінцеві кондиломи, папіломо-вірусна інфекція вульви, вагіни та шийки матки (у складі комплексної терапії)); г. вірусний енцефаліт (у складі комплексної терапії); вірусні гепатити (у складі комплексної терапії); підгострий склерозуючий паненцефаліт(у складі комплексної терапії).

ЗАСТОСУВАННЯ

застосовувати p/os; добова доза залежить від маси тіла, перебігу та тяжкості хвороби, стану хворого; дорослим та дітям віком від 12 років: 50 мг/кг (6-8 табл. або 1 мл/кг 20 мл сиропу 3-4 р/добу), МДД — 4 г; дітям 1-12 років: 50 мг/кг (1 табл./10 кг або 1 мл/кг сиропу) за 3-4 прийоми, МДД- 4 г; тривалість лікування при г. захворюваннях з короткочасним перебігом курс лікування становить 5-14 днів, після зниження вираженості симптомів захворювання лікування продовжувати ще 1-2 дні або довше; при вірусних захворюваннях з довготривалим перебігом лікування продовжувати протягом 1-2 тижн. після зниження вираженості симптомів захворювання або довше, залежно від перебігу хвороби, стану хворого; при рецидивуючих захворюваннях: на початковій стадії лікування застосовувати ті ж рекомендації, що і для г. захворювань, в ході підтримуючої терапії дозу знизити до 500-1000 мг/день (1-2 табл.), при появі перших ознак рецидиву відновити прийом добової дози, рекомендованої для г. захворювань і продовжувати протягом 1-2 днів після зникнення симптомів, курс лікування можна повторювати кілька разів за необхідності і залежно від стану хворого; при хр. захворюваннях: призначати у добовій дозі 50 мг/кг за схемою: асимптоматичні захворювання — 30 днів із перервою 60 днів, захворювання з помірно вираженими симптомами — 60 днів з перервою 30 днів; захворювання з тяжкими симптомами — 90 днів з перервою 30 днів; курс лікування повторювати стільки разів, скільки буде потрібно, при цьому проводити постійний моніторинг стану пацієнта та показань для подовження терапії; при інфекціях, спричинених вірусом папіломи людини (зовнішні генітальні бородавки (гострокінцеві кондиломи) або папіломавірусна інфекція каналу шийки матки): по 3 г (2 табл. 3 р/день) протягом 14-28 днів, в якості монотерапії або як доповнення до місцевої терапії або хірургічного лікування відповідно до наступних схем: а) для лікування пацієнтів з групи «низького ризику» (хворі з нормальним імунітетом або пацієнти з низьким ризиком рецидиву) застосовувати протягом 14-28 днів до досягнення максимальної ерадикації вірусу, потім зробити перерву на 2 міс., курс лікування можна повторювати із застосуванням тієї ж дози, при цьому проводити постійний моніторинг стану пацієнта та показань для подовження терапії; б) для лікування пацієнтів з групи «високого ризику» (хворі з імунодефіцитом або з високим ризиком рецидиву) застосовувати 5 днів на тижд., послідовно 1-2 тижн. на міс. протягом 3 міс., курс лікування повторювати стільки разів, скільки буде потрібно, при цьому проводити постійний моніторинг стану пацієнта та показань для подовження терапії; при підгострому склерозуючому паненцефаліті: добова доза — 100 мг/кг, МДД — 3-4 г, проводити постійний моніторинг стану пацієнта та показань для подовження терапії.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

гіперчутливість до інозину пранобексу, подагра, гіперурикемія.

ПОБІЧНА ДІЯ

підвищення рівня сечової кислоти у сироватці крові та сечі; підвищення рівня азоту сечовини у крові, підвищення рівнів трансаміназ, ЛФ у крові; втома, нездужання; висип, свербіж; блювання, нудота, відчуття дискомфорту в епігастральній ділянці живота; головний біль, запаморочення; артралгія; діарея, запор; сонливість, розлади сну; знервованість; поліурія; частота невідома: болі в животі (у верхній частині), анафілактичні реакції, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіперчутливість, кропив′янка, запаморочення, еритема.

Developed by Maxim Levchenko