0
UA | RU

ІНОЗИН ПРАНОБЕКС* (INOSINUM PRANOBEX*)

Виробник:
Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину ІНОЗИН ПРАНОБЕКС*

противірусні засоби прямої дії
противірусні засоби прямої дії
противірусні засоби прямої дії
противірусні засоби прямої дії
противірусні засоби прямої дії
НЕОПРИНОЗИН
ТОВ "ДКП "Фармацевтична фабрика"
противірусні засоби прямої дії

Фармакологічні властивості

противірусний ЛЗ з імуномодулюючими властивостями; нормалізує (до індивідуальної норми) дефіцит або дисфункцію клітинного імунітету, індукуючи дозрівання і диференціювання Т- лімфоцитів і Т1-хелперів, потенціюючи індукцію лімфопроліферативної відповіді у мітогенних або а/г-активних клітинах; моделює цитотоксичність Т-лімфоцитів і натуральних кілерів, функцію Т8-супресорів і Т4-хелперів, кількість lgG та поверхневих маркерів компліменту; збільшує синтез інтерлейкіну-1 (IL-1) та синтез IL-2, регулює експресію рецепторів IL-2; збільшує секрецію ендогенного гамма-інтерферону, зменшує виробництво IL-4 в організмі; підсилює дію нейтрофільних гранулоцитів, хемотаксис та фагоцитоз моноцитів і макрофагів; пригнічує синтез вірусу шляхом вбудовування інозин-оротової кислоти у полірибосоми ураженої вірусом клітини та пригнічує приєднання аденілової кислоти до вірусної і-РНК.

Показання ІНОЗИН ПРАНОБЕКС*

вірусні інфекції, спричинені вірусом простого герпесу типу 1 і 2, вірусом вітряної віспи, ЦМВ, вірусом Епштейна-Барра, вірусом кору, вірусом паротиту, в т. ч. у хворих з імунодефіцитними станами; ГРВІ; папіломо-вірусні інфекції шкіри та слизових оболонок (гострокінцеві кондиломи, папіломо-вірусна інфекція вульви, вагіни та шийки матки (у складі комплексної терапії)); г. вірусний енцефаліт (у складі комплексної терапії); вірусні гепатити (у складі комплексної терапії); підгострий склерозуючий паненцефаліт(у складі комплексної терапії).

Застосування ІНОЗИН ПРАНОБЕКС*

застосовувати p/os; добова доза залежить від маси тіла, перебігу та тяжкості хвороби, стану хворого; дорослим та дітям віком від 12 років: 50 мг/кг (6-8 табл. або 1 мл/кг 20 мл сиропу 3-4 р/добу), МДД — 4 г; дітям 1-12 років: 50 мг/кг (1 табл./10 кг або 1 мл/кг сиропу) за 3-4 прийоми, МДД- 4 г; тривалість лікування при г. захворюваннях з короткочасним перебігом курс лікування становить 5-14 днів, після зниження вираженості симптомів захворювання лікування продовжувати ще 1-2 дні або довше; при вірусних захворюваннях з довготривалим перебігом лікування продовжувати протягом 1-2 тижн. після зниження вираженості симптомів захворювання або довше, залежно від перебігу хвороби, стану хворого; при рецидивуючих захворюваннях: на початковій стадії лікування застосовувати ті ж рекомендації, що і для г. захворювань, в ході підтримуючої терапії дозу знизити до 500-1000 мг/день (1-2 табл.), при появі перших ознак рецидиву відновити прийом добової дози, рекомендованої для г. захворювань і продовжувати протягом 1-2 днів після зникнення симптомів, курс лікування можна повторювати кілька разів за необхідності і залежно від стану хворого; при хр. захворюваннях: призначати у добовій дозі 50 мг/кг за схемою: асимптоматичні захворювання — 30 днів із перервою 60 днів, захворювання з помірно вираженими симптомами — 60 днів з перервою 30 днів; захворювання з тяжкими симптомами — 90 днів з перервою 30 днів; курс лікування повторювати стільки разів, скільки буде потрібно, при цьому проводити постійний моніторинг стану пацієнта та показань для подовження терапії; при інфекціях, спричинених вірусом папіломи людини (зовнішні генітальні бородавки (гострокінцеві кондиломи) або папіломавірусна інфекція каналу шийки матки): по 3 г (2 табл. 3 р/день) протягом 14-28 днів, в якості монотерапії або як доповнення до місцевої терапії або хірургічного лікування відповідно до наступних схем: а) для лікування пацієнтів з групи «низького ризику» (хворі з нормальним імунітетом або пацієнти з низьким ризиком рецидиву) застосовувати протягом 14-28 днів до досягнення максимальної ерадикації вірусу, потім зробити перерву на 2 міс., курс лікування можна повторювати із застосуванням тієї ж дози, при цьому проводити постійний моніторинг стану пацієнта та показань для подовження терапії; б) для лікування пацієнтів з групи «високого ризику» (хворі з імунодефіцитом або з високим ризиком рецидиву) застосовувати 5 днів на тижд., послідовно 1-2 тижн. на міс. протягом 3 міс., курс лікування повторювати стільки разів, скільки буде потрібно, при цьому проводити постійний моніторинг стану пацієнта та показань для подовження терапії; при підгострому склерозуючому паненцефаліті: добова доза — 100 мг/кг, МДД — 3-4 г, проводити постійний моніторинг стану пацієнта та показань для подовження терапії.

Протипоказання

гіперчутливість до інозину пранобексу, подагра, гіперурикемія.

Побічна дія

підвищення рівня сечової кислоти у сироватці крові та сечі; підвищення рівня азоту сечовини у крові, підвищення рівнів трансаміназ, ЛФ у крові; втома, нездужання; висип, свербіж; блювання, нудота, відчуття дискомфорту в епігастральній ділянці живота; головний біль, запаморочення; артралгія; діарея, запор; сонливість, розлади сну; знервованість; поліурія; частота невідома: болі в животі (у верхній частині), анафілактичні реакції, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіперчутливість, кропив′янка, запаморочення, еритема.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko