0
UA | RU

ОЛФЕН® ГІДРОГЕЛЬ (OLFEN® HYDROGEL)

Тева Україна

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Диклофенак10 мг/г
Допоміжні речовини: кислота молочна, диізопропіладипат, спирт изопропіловий, натрію метабісульфіт (e 223), гідроксиетилцелюлоза, гідроксипропілцелюлоза, вода очищена.
№ UA/0646/02/01 від 15.09.2016
РечовинаКількість
Диклофенак10 мг/г
Допоміжні речовини: кислота молочна, диізопропіладипат, спирт изопропіловий, натрію метабісульфіт (e 223), гідроксиетилцелюлоза, гідроксипропілцелюлоза, вода очищена.
№ UA/0646/02/01 від 15.09.2016
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Олфен Гідрогель з діючою речовиною диклофенак натрію є НПЗП для зовнішнього застосування.

Диклофенак натрію чинить виражену протиревматичну, знеболювальну, протизапальну та жарознижувальну дію. Основним механізмом дії є пригнічення біосинтезу простагландинів.

При запаленні, спричиненому травмами або ревматичними захворюваннями, Олфен Гідрогель призводить до зменшення вираженості болю, набряку тканин та скорочення періоду поновлення функцій ушкоджених суглобів, зв’язок, сухожиль і м’язів. Олфен Гідрогель зменшує вираженість гострого болю вже через 1 год після нанесення. Подолання болю та функціональних порушень досягалося після 4 днів лікування препаратом Олфен Гідрогель.

Фармакокінетика. Кількість диклофенаку, яка всмоктується через шкіру, пропорційна до площі його нанесення і залежить як від загальної застосованої дози препарату, так і від ступеня гідратації шкіри.

Після нанесення препарату Олфен Гідрогель на шкіру суглобів кисті й коліна диклофенак виявляється у плазмі крові (де його Cmax приблизно в 100 разів нижча, ніж після перорального прийому), у синовіальній оболонці та синовіальній рідині. Зв’язування диклофенаку з білками плазми крові становить 99,7%.

Диклофенак накопичується у шкірі, яка слугує резервуаром, звідки відбувається поступове вивільнення речовини у прилеглі тканини. Звідти диклофенак переважно надходить у більш глибокі запалені тканини, такі як суглоби, де продовжує діяти і визначається в концентраціях до 20 разів більших, ніж у плазмі крові.

Диклофенак метаболізується переважно шляхом гідроксилювання з утворенням кількох фенольних похідних, два з яких є фармакологічно активними, але значно меншою мірою, ніж диклофенак.

Диклофенак та його метаболіти виводяться переважно із сечею. Загальний системний плазмовий кліренс диклофенаку становить 263±56 мл/хв, а кінцевий Т½ — у середньому 1–3 год.

При нирковій або печінковій недостатності метаболізм та виведення з організму диклофенаку не змінюються.

Показання ОЛФЕН ГІДРОГЕЛЬ

місцеве лікування болю та запалення суглобів, м’язів, зв’язок та сухожиль ревматичного або травматичного походження.

Застосування ОЛФЕН ГІДРОГЕЛЬ

гель призначений тільки для зовнішнього застосування!

Дорослі та діти віком від 14 років. Кількість застосованого препарату залежить від розміру ураженої ділянки. Орієнтовно 2–4 г гелю (за об’ємом відповідає нанесенню смужки гелю на поверхню 1–2 кінчиків пальців) достатньо для нанесення на ділянку площею 400–800 см2. Гель наносити 3–4 рази на добу на ушкоджену ділянку тіла, не втираючи. Добова доза не має перевищувати 15 г гелю.

Після аплікації препарату необхідно вимити руки, окрім тих випадків, коли саме ця ділянка підлягає лікуванню.

Олфен Гідрогель можна також застосовувати в комбінованій терапії з іншими лікарськими формами Олфену.

Тривалість терапії залежить від характеру захворювання та ефективності лікування.

Препарат не слід застосовувати довше 14 днів поспіль.

Якщо після 7 днів лікування стан пацієнта не покращився або погіршився, слід припинити застосування препарату та обов’язково звернутися за консультацією до лікаря.

Пацієнти літнього віку не потребують коригування дози препарату.

Протипоказання

підвищена чутливість до диклофенаку або до будь-яких інших компонентів препарату Олфен Гідрогель. Наявність в анамнезі нападів БА, кропив’янки або гострого риніту, зумовлених прийомом ацетилсаліцилової кислоти або інших НПЗП.

Побічна дія

Олфен Гідрогель зазвичай добре переноситься. Небажані реакції включають легкі тимчасові реакції на шкірі в місці нанесення. Можуть спостерігатися алергічні реакції.

Інфекції та інвазії: пустульозні висипання.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості (включаючи кропив’янку), ангіоневротичний набряк.

З боку респіраторної системи: БА.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: висип, екзема, набряк, еритема, дерматит, у тому числі контактний дерматит, бульозний дерматит, реакції фоточутливості, відчуття печіння шкіри, свербіж.

Особливості застосування

Олфен Гідрогель необхідно з обережністю застосовувати з пероральними НПЗП. Імовірність розвитку системних побічних ефектів при місцевому застосуванні диклофенаку є незначною порівняно з таким при застосуванні його пероральних форм. Але системна дія не виключається при застосуванні препарату на відносно великих ділянках шкіри протягом тривалого часу.

Олфен Гідрогель можна наносити тільки на непошкоджену поверхню шкіри. Слід уникати контакту препарату з пошкодженою шкірою, відкритими ранами, екзематозною шкірою, очима та слизовими оболонками. Препарат не можна ковтати.

При появі будь-яких шкірних висипів лікування препаратом потрібно припинити.

Гель не можна наносити під закриті, непроникні для повітря пов’язки, але допускається його застосування під неоклюзійну пов’язку. У випадку розтягування зв’язок уражену ділянку можна перев’язати бинтом.

Застосування у період вагітності або годування грудьми

Вагітність. Системна концентрація диклофенаку є нижчою при місцевому застосуванні порівняно з такою диклофенаку при пероральному застосуванні. Пригнічення синтезу простагландинів може негативно впливати на вагітність та/або ембріофетальний розвиток плода. Дані епідеміологічних досліджень вказують на підвищений ризик невиношування вагітності, вад серця та гастрошизису після застосування інгібіторів синтезу простагландинів на ранніх термінах вагітності. Вважається, що цей ризик зростає при підвищенні дози препаратів та тривалості терапії.

Диклофенак натрію не слід застосовувати протягом І та ІІ триместрів вагітності, якщо в цьому немає абсолютної необхідності. Якщо диклофенак натрію застосовувати у жінки, яка намагається завагітніти, або в І або ІІ триместр вагітності, доза препарату має бути мінімальною, а тривалість лікування — якомога коротшою.

Диклофенак натрію протипоказаний під час ІІІ триместру вагітності у зв’язку з тим, що всі інгібітори синтезу простагландинів можуть:

− піддавати плід таким ризикам: кардіопульмональній токсичності (з передчасним закриттям артеріальної протоки та розвитком легеневої гіпертензії); нирковій дисфункції, що прогресує до ниркової недостатності з маловоддям;

− піддавати матір та дитину таким ризикам: можлива тривала кровотеча — ефект, пов’язаний з інгібуванням агрегації тромбоцитів, який може проявитися навіть на тлі прийому дуже низьких доз препарату; інгібування скорочень мускулатури матки, що призводить до затримки або пролонгації пологів.

Годування грудьми. Так само, як інші НПЗП, диклофенак проникає у грудне молоко людини в невеликій кількості. Однак при застосуванні диклофенаку в терапевтичних дозах впливу на дитину, яка перебуває на грудному вигодовуванні, не очікується. Рішення щодо застосування препарату приймає лікар за наявності вагомих підстав для його застосування в період годування грудьми, коли очікувана користь від лікування препаратом перевищує потенційний ризик. Препарат не слід наносити на молочні залози або великі ділянки шкіри та не варто застосовувати протягом тривалого часу.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не впливає.

Діти. Олфен Гідрогель не рекомендований для застосування у дітей віком до 14 років. При застосуванні лікарського засобу у дітей віком від 14 років довше 7 днів або якщо симптоми захворювання посилюються, необхідно звернутися за консультацією лікаря

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

оскільки системна абсорбція диклофенаку внаслідок місцевого застосування препарату дуже низька, виникнення взаємодій є малоймовірним.

Передозування

у зв’язку з низькою абсорбцією диклофенаку в системний кровотік випадки передозування при місцевому застосуванні є малоймовірними.

У разі виникнення будь-яких симптоматичних побічних ефектів унаслідок неправильного застосування або можливого передозування слід застосувати загальні терапевтичні методи для лікування інтоксикації НПЗП.

У разі випадкового проковтування слід враховувати можливість розвитку системних побічних реакцій. У таких випадках слід одразу спорожнити шлунок та прийняти адсорбент. Показане симптоматичне лікування із застосуванням терапевтичних заходів, що застосовуються для лікування отруєння НПЗП.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Дата додавання: 15.10.2021 р.
© Компендіум 2019

Діагнози, при яких застосовують ОЛФЕН ГІДРОГЕЛЬ

Вивих плечового суглоба МКХ S43.0
Вузлувата еритема МКХ L52
Гонартроз неуточнений МКХ M17.9
Дисцит МКХ M46.4
Інші міозити МКХ M60.8
Інші спондильози з радикулопатією МКХ M47.2
Інші уточнені артрити МКХ M13.8
Міалгія МКХ M79.1
Міжреберна невропатія МКХ G58.0
Міозит неуточнений МКХ M60.9
Реактивний коксит МКХ M02.8
Ревматоїдний бурсит МКХ M06.2
Синдром середнього сходового м'яза (цервіко-скапулалгія) МКХ M54.2
Торакогенний сколіоз МКХ M41.3
Травма м'язів і сухожиль на рівні гомілковостопного суглоба і стопи МКХ S96.9
Ураження променевого нерва МКХ G56.3

Рекомендовані аналоги ОЛФЕН ГІДРОГЕЛЬ:

засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
Диклофенак
Віола
Лекхім-Харків
Червона зірка
Диклофенак Євро
Юнік Фармасьютикал Лабораторіз
Диклофенак-Віола
Віола
Диклофенак-Здоров'я
Здоров'я ФК
Диклофенак-Здоров'я форте
Здоров'я ФК
Диклофенак натрію
Здоров'я народу
Лекхім-Харків
Лубнифарм
Монфарм
Диклофенак-Фармекс
Фармекс Груп
ДИКЛОФЕНАК 5% ГЕЛЬ ДЛЯ ТІЛА тм "SAN FARMA"
Віола
косметичні засоби для здоров'я
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м`язового болю
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko