ABROL

ПоказанНя

Секретолітична терапія при гострих бронхопульмональних захворюваннях, пов’язаних з порушенням бронхіальної секреції й ослабленням руху слизу

для дітей від 2 років
для дітей від 6 років
з 18 років

АБРОЛ® (ABROL)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

АБРОЛ®
сироп 15 мг/5 мл флакон 100 мл, № 1Ціни в аптеках
Амброксол
15 мг/5 мл
№ UA/9928/02/01 від 27.02.2020
B
сироп 30 мг/5 мл флакон 100 мл, № 1Ціни в аптеках
Амброксол
30 мг/5 мл
№ UA/9928/02/02 від 27.02.2020
B
таблетки 30 мг блістер, № 20Ціни в аптеках
Амброксолу гідрохлорид
30 мг
№ UA/9928/01/01 від 29.11.2017
B
АБРОЛ® SR
таблетки пролонгованої дії 75 мг блістер, № 20Ціни в аптеках
Амброксолу гідрохлорид
75 мг
№ UA/9928/03/01 від 17.02.2016 до 17.02.2021
B

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Амброксолу гідрохлорид є заміщеним бензиламіном та метаболітом бромгексину. Доведено, що амброксолу гідрохлорид збільшує секрецію залоз дихальних шляхів та посилює виділення легеневого сурфактанта шляхом прямого впливу на пневмоцит тип ІІ у альвеолах та клітинах Клара у бронхіолах. Також амброксолу гідрохлорид стимулює циліарну активність, внаслідок чого полегшується виділення слизу та його виведення (мукоциліарний кліренс). Активація секреції рідини і збільшення мукоциліарного кліренсу полегшують виведення слизу та полегшують кашель.

Амброксолу гідрохлорид виявляє місцевий анестезуючий ефект за рахунок зворотного і залежного від концентрації блокування нейронних натрієвих каналів. Також існують дані, що амброксолу гідрохлорид має протизапальний вплив (за рахунок значного зменшення вивільнення цитокіну з крові та тканинного зв’язування мононуклеарних і поліморфнонуклеарних клітин).

У пацієнтів з фарингітом застосування амброксолу гідрохлориду призводило до значного зменшення вираженості болю і почервоніння у горлі.

Застосування амброксолу гідрохлориду підвищує концентрацію антибіотиків (амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину та доксицикліну) у бронхолегеневому секреті та у мокроті.

Фармакокінетика

Абсорбція. Абсорбція амброксолу гідрохлориду з пероральних форм непролонгованої дії швидка і повна, з лінійною залежністю від дози у терапевтичному діапазоні. Максимальний рівень у плазмі крові досягається через 1–2,5 год при пероральному прийомі лікарських форм швидкого вивільнення і в середньому після 6,5 год при застосуванні форм повільного вивільнення.

Розподіл. При пероральному прийомі розподіл амброксолу гідрохлориду з крові до тканин швидкий і виражений з найвищою концентрацією активної речовини у легенях. Очікуваний об’єм розподілу при пероральному прийомі становить 552 л. У плазмі крові у терапевтичному діапазоні доз близько 90% препарату зв’язується з білками.

Метаболізм та виведення. Близько 30% дози після перорального застосування виводиться шляхом пресистемного метаболізму. Амброксолу гідрохлорид метаболізується головним чином у печінці шляхом глюкуронізації і розщеплення до дибромантранілової кислоти (близько 10% дози). Метаболізм амброксолу гідрохлориду до дибромантранілової кислоти відбувається за участю CYP 3A4. Через 3 дні перорального прийому близько 6% дози виводяться разом із сечею у незміненій формі, близько 26% дози ― у кон’югованій формі.

Т½ з плазми крові становить близько 10 год. Загальний кліренс знаходиться у межах 660 мл/хв. Нирковий кліренс становить близько 83% від загального.

Фармакокінетика в особливих групах хворих. У пацієнтів із порушенням функції печінки виведення амброксолу гідрохлориду зменшене, що зумовлює в 1,3–2 рази вищий рівень у плазмі крові. Оскільки терапевтичний діапазон амброксолу гідрохлориду досить широкий, змінювати дозу не потрібно.

Вік та стать не мають клінічно значущого впливу на фармакокінетику амброксолу гідрохлориду, тому будь-яка корекція дози не потрібна.

Прийом їжі не впливає на біодоступність амброксолу гідрохлориду.

ПОКАЗАННЯ

секретолітична терапія при гострих і хронічних бронхопульмональних захворюваннях, пов’язаних із порушеннями бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу.

ЗАСТОСУВАННЯ

Аброл таблетки. Якщо не прописано інакше, рекомендована доза препарату Аброл, таблетки, така:

діти віком 6–12 років: доза становить ½ таблетки 2–3 рази на добу (еквівалентно 30–45 мг амброксолу гідрохлориду на добу);

дорослі та діти віком від 12 років: доза становить 1 таблетку 3 рази на добу протягом перших 2–3 днів (еквівалентно 90 мг амброксолу гідрохлориду на добу). Лікування продовжувати застосуванням 1 таблетки 2 рази на добу (еквівалентно 60 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

У разі необхідності терапевтичний ефект для дорослих та дітей віком від 12 років може бути посилений застосуванням 2 таблеток 2 рази на добу (еквівалентно 120 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

Таблетки слід ковтати цілими з достатньою кількістю рідини (наприклад вода, чай або фруктовий сік) незалежно від прийому їжі.

Загалом немає обмежень щодо тривалості застосування, але довготривалу терапію слід проводити під медичним наглядом.

Таблетки Аброл не слід застосовувати довше 4–5 днів без консультації з лікарем.

Аброл, сироп, 15 мг/15 мл. Якщо не прописано інше, рекомендована доза препарату Аброл, сироп, 15 мг/5 мл, така:

діти віком до 2 років: 2,5 мл (½ чайної ложки) 2 рази на добу (еквівалентно 15 мг амброксолу гідрохлориду на добу);

діти віком 2–6 років: 2,5 мл (½ чайної ложки) 3 рази на добу (еквівалентно 22,5 мг амброксолу гідрохлориду на добу);

діти віком 6–12 років: 5 мл (1 чайна ложка) 2–3 рази на добу (еквівалентно 30–45 мг амброксолу гідрохлориду на добу);

дорослі та діти віком від 12 років: доза становить 10 мл (2 чайні ложки) 3 рази на добу (еквівалентно 90 мг амброксолу гідрохлориду на добу) протягом перших 2–3 днів і потім 10 мл (2 чайні ложки) 2 рази на добу (еквівалентно 60 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

За необхідності терапевтичний ефект для дорослих та дітей віком від 12 років може бути підсилений підвищенням дози до 20 мл 2 рази на добу (еквівалентно 120 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

Для дорослих та дітей віком від 12 років рекомендовано застосування сиропу з вищою концентрацією (Аброл, сироп, 30 мг/5 мл).

Аброл, сироп, 30 мг/мл. Якщо не прописано інше, рекомендується такий режим прийому препарату Аброл, сироп, 30 мг/5 мл:

діти віком до 2 років: 1,25 мл 2 рази на добу (еквівалентно 15 мг амброксолу гідрохлориду на добу);

діти віком 2–5 років: 1,25 мл 3 рази на добу (еквівалентно 22,5 мг амброксолу гідрохлориду на добу);

діти віком 6–12 років: 2,5 мл до 3 разів на добу (еквівалентно 30–45 мг амброксолу гідрохлориду на добу);

дорослі та діти віком від 12 років: звичайна доза становить 5 мл 3 рази на добу (еквівалентно 90 мг амброксолу гідрохлориду на добу) протягом перших 2–3 днів і потім 5 мл 2 рази на добу (еквівалентно 60 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

За необхідності терапевтичний ефект для дорослих та дітей віком від 12 років може бути підсилений підвищенням дози до 10 мл 2 рази на добу (еквівалентно 120 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

Аброл, сироп, можна застосовувати незалежно від прийому їжі. Аброл, сироп, можна відміряти за допомогою мірної скляночки, що додається.

Загалом немає обмежень щодо тривалості застосування, але тривалу терапію слід проводити під медичним наглядом.

Аброл, сироп, не слід застосовувати довше 4–5 днів без консультації з лікарем.

Аброл, сироп, можна застосовувати у хворих на цукровий діабет; 5 мл містить 1,225 г вуглеводів.

Аброл, сироп, не містить алкоголю.

Аброл SR. Якщо не зазначено інше, рекомендується такий прийом препарату Аброл SR:

дорослі: 1 таблетка 1 раз на добу (еквівалентно 75 мг/добу амброксолу гідрохлориду) вранці або увечері після їди. Таблетки слід ковтати цілими, запиваючи достатньою кількістю води.

Загалом немає обмежень щодо тривалості застосування, але довготривалу терапію слід проводити під медичним наглядом.

Аброл SR не слід застосовувати довше 4–5 днів без консультації з лікарем.

Діти. Аброл, таблетки, застосовувати у дітей віком від 6 років, які не переносять сиропу. Препарат Аброл, сироп, можна застосовувати в педіатричній практиці. У дітей віком до 2 років застосовувати за призначенням лікаря. Аброл SR не призначений для застосування у дітей та підлітків.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Аброл не можна застосовувати у пацієнтів з відомою гіперчутливістю до амброксолу гідрохлориду або інших компонентів препарату.

Аброл, таблетки, 30 мг, не призначений для застосування у дітей віком до 6 років у зв’язку з силою дії. У дітей віком до 6 років рекомендується для застосовування амброксол у відповідному дозуванні. Аброл SR не призначений для застосування у дітей и підлітків.

ПОБІЧНА ДІЯ

з боку імунної системи та шкіри і підшкірної клітковини: свербіж, еритема, шкірний висип, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції (включаючи анафілактичний шок), інші реакції гіперчутливості, тяжкі ураження шкіри (синдром Стівенса — Джонсона, токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), гострий генералізований екзантематозний пустульоз).

З боку нервової системи: дисгевзія (зміни смакових відчуттів).

З боку ШКТ: діарея, нудота, блювання, диспепсія, біль у животі, сухість у роті, печія, запор, слинотеча, сухість у горлі.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: зниження чутливості у глотці, диспное (в тому числі як симптом реакції гіперчутливості), бронхоспазм, ринорея, сухість дихальних шляхів.

З боку сечовидільної системи: дизурія.

Загальні розлади: реакції з боку слизових оболонок, лихоманка.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

надходили повідомлення про тяжкі ураження шкіри: мультиформна еритема, синдром Стівенса — Джонсона, токсичний епідермальний некроліз та гострий генералізований екзантематозний пустульоз, пов’язані із застосуванням амброксолу гідрохлориду. Якщо відмічено симптоми або ознаки прогресування висипу на шкірі (іноді пов’язані з появою пухирців або ураженням слизової оболонки), слід негайно припинити лікування амброксолу гідрохлоридом та звернутися за медичною допомогою.

При порушенні бронхіальної моторики та посиленій секреції слизу (наприклад при такому рідкісному захворюванні, як первинна циліарна дискінезія) препарат Аброл слід застосовувати з обережністю, оскільки амброксол може посилювати секрецію слизу.

Пацієнтам із порушеною функцією нирок або тяжким ступенем печінкової недостатності слід приймати препарат Аброл тільки після консультації з лікарем. При застосуванні амброксолу гідрохлориду, як і будь-якої діючої речовини, яка метаболізується в печінці, а потім виділяється нирками, відбувається накопичення метаболітів, які утворюються у печінці у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю.

Аброл, сироп, 15 мг/5 мл та 30 мг/мл, містить 1,225 г сорбіту в 5 мл (еквівалентно 9,8 г при застосуванні максимальної рекомендованої добової дози). При встановленій непереносимості деяких цукрів слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування грудьми

Вагітність. Амброксолу гідрохлорид проникає через плацентарний бар’єр.

Результати клінічних досліджень щодо застосування амброксолу гідрохлориду після 28-го тижня вагітності не виявили жодного шкідливого впливу на плід. Однак слід дотримуватися звичних застережних заходів стосовно прийому ліків у період вагітності. Особливо у І триместр вагітності не рекомендується застосовувати препарат Аброл.

Годування грудьми. Амброксолу гідрохлорид проникає у грудне молоко. Препарат Аброл не рекомендується застосовувати у період годування грудьми.

Фертильність. Доклінічні дослідження не вказують на прямий або непрямий шкідливий вплив амброксолу гідрохлориду на фертильність.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Немає даних щодо впливу на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Дослідження впливу на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами не проводилися.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

одночасне застосування препарату Аброл, таблетки, та засобів, що пригнічують кашель, може призвести до надмірного накопичення слизу внаслідок пригнічення кашльового рефлексу. Тому така комбінація можлива тільки після ретельної оцінки лікарем співвідношення очікуваної користі та можливого ризику від застосування.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

на сьогодні немає повідомлень щодо випадків передозування. Симптоми, відомі з поодиноких повідомлень про передозування та/або випадки помилкового застосування ліків, відповідають відомим побічним діям амброксолу гідрохлориду в рекомендованих дозах і потребують симптоматичного лікування.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C. Після першого відкриття флакона препарат зберігати не більше 6 міс.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 16.03.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на АБРОЛ® в містах України

Вінниця 34.26 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 29.6 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, вул. Пирогова, 9, тел.: +380800505911

Дніпро 31.57 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 20.2 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Дніпро, просп. Героїв, 45Д, тел.: +380562313291

Житомир 31.02 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 23.25 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Вітрука, 51, тел.: +380412463046

Запоріжжя 33.1 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 23.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Павлокічкаська, 14, тел.: +380732132187

Івано-Франківск 33.56 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 25.25 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Івано-Франківськ, вул. Хоткевича, 65, тел.: +380342722985

Київ 36 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 22.4 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Деревлянська, 12/42, тел.: +380630345912

Кропивницький 33.24 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 27.2 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Кропивницький, вул. Вокзальна, 37/16, тел.: +380522249645

Луцьк 32.76 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 21.78 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, просп. Грушевського, 16, тел.: +380503754998

Львів 36.83 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 29.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Сихівська, 8, тел.: +380674395112

Миколаїв 32.48 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 25.25 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Миколаїв, вул. Озерна, 13/2, тел.: +380512404720

Одеса 35.16 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 22.6 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Небесної Сотні, 10

Полтава 30.78 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 23.4 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Кукоби Анатолія, 18А, тел.: +380730993149

Рівне 33.62 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 24.3 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 2, тел.: +380733113254

Суми 32.09 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 24.3 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Суми, вул. Петропавлівська, 60, тел.: +380542781227

Тернопіль 33.62 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 23.3 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Мира, 11, тел.: +380634851370

Ужгород 35.14 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 26.39 грн./уп.
«ЄВРО-АПТЕКА» Ужгород, вул. Грушевського Михайла, 27

Харків 29.88 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 23.8 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Харків, просп. Ювілейний, 94А, тел.: +380573620166

Херсон 33.51 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 24.9 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Херсон, вул. Мира, 14, тел.: +380552510759

Хмельницький 34.57 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 22.8 грн./уп.
«РІВНЕЛІКИ» Хмельницький, вул. Купріна, 59, тел.: +380503787791

Черкаси 32.3 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 22.5 грн./уп.
«МЕДІТ-М» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +380472654360

Чернігів 32.94 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 22 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Всіхсвятська, 18, тел.: +380462235083

Чернівці 33.7 грн./уп.

АБРОЛ® табл. 30 мг блістер № 20, Кусум ..... 25.2 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Чернівці, вул. Героїв Майдану, 50, тел.: +380372516724

Developed by Maxim Levchenko