АБРОЛ® (ABROL)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

АБРОЛ®
сироп 15 мг/5 мл флакон 100 мл, № 1Ціни в аптеках
Амброксол
15 мг/5 мл
№ UA/9928/02/01 від 24.07.2015 до 24.07.2020
B
сироп 30 мг/5 мл флакон 100 мл, № 1Ціни в аптеках
Амброксол
30 мг/5 мл
№ UA/9928/02/02 від 24.07.2015 до 24.07.2020
B
таблетки 30 мг блістер, № 20Ціни в аптеках
Амброксолу гідрохлорид
30 мг
№ UA/9928/01/01 від 29.11.2017
B
АБРОЛ® SR
таблетки пролонгованої дії 75 мг блістер, № 20Ціни в аптеках
Амброксолу гідрохлорид
75 мг
№ UA/9928/03/01 від 17.02.2016 до 17.02.2021
B

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Амброксолу гідрохлорид є заміщеним бензиламіном та метаболітом бромгексину. Доведено, що амброксолу гідрохлорид збільшує секрецію залоз дихальних шляхів та посилює виділення легеневого сурфактанта шляхом прямого впливу на пневмоцит тип ІІ у альвеолах та клітинах Клара у бронхіолах. Також амброксолу гідрохлорид стимулює циліарну активність, внаслідок чого полегшується виділення слизу та його виведення (мукоциліарний кліренс). Активація секреції рідини і збільшення мукоциліарного кліренсу полегшують виведення слизу та полегшують кашель.

Амброксолу гідрохлорид виявляє місцевий анестезуючий ефект за рахунок зворотного і залежного від концентрації блокування нейронних натрієвих каналів. Також існують дані, що амброксолу гідрохлорид має протизапальний вплив (за рахунок значного зменшення вивільнення цитокіну з крові та тканинного зв’язування мононуклеарних і поліморфнонуклеарних клітин).

У пацієнтів з фарингітом застосування амброксолу гідрохлориду призводило до значного зменшення вираженості болю і почервоніння у горлі.

Застосування амброксолу гідрохлориду підвищує концентрацію антибіотиків (амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину та доксицикліну) у бронхолегеневому секреті та у мокроті.

Фармакокінетика

Абсорбція. Абсорбція амброксолу гідрохлориду з пероральних форм непролонгованої дії швидка і повна, з лінійною залежністю від дози у терапевтичному діапазоні. Максимальний рівень у плазмі крові досягається через 1–2,5 год при пероральному прийомі лікарських форм швидкого вивільнення і в середньому після 6,5 год при застосуванні форм повільного вивільнення.

Розподіл. При пероральному прийомі розподіл амброксолу гідрохлориду з крові до тканин швидкий і виражений з найвищою концентрацією активної речовини у легенях. Очікуваний об’єм розподілу при пероральному прийомі становить 552 л. У плазмі крові у терапевтичному діапазоні доз близько 90% препарату зв’язується з білками.

Метаболізм та виведення. Близько 30% дози після перорального застосування виводиться шляхом пресистемного метаболізму. Амброксолу гідрохлорид метаболізується головним чином у печінці шляхом глюкуронізації і розщеплення до дибромантранілової кислоти (близько 10% дози). Метаболізм амброксолу гідрохлориду до дибромантранілової кислоти відбувається за участю CYP 3A4. Через 3 дні перорального прийому близько 6% дози виводяться разом із сечею у незміненій формі, близько 26% дози ― у кон’югованій формі.

Т½ з плазми крові становить близько 10 год. Загальний кліренс знаходиться у межах 660 мл/хв. Нирковий кліренс становить близько 83% від загального.

Фармакокінетика в особливих групах хворих. У пацієнтів із порушенням функції печінки виведення амброксолу гідрохлориду зменшене, що зумовлює в 1,3–2 рази вищий рівень у плазмі крові. Оскільки терапевтичний діапазон амброксолу гідрохлориду досить широкий, змінювати дозу не потрібно.

Вік та стать не мають клінічно значущого впливу на фармакокінетику амброксолу гідрохлориду, тому будь-яка корекція дози не потрібна.

Прийом їжі не впливає на біодоступність амброксолу гідрохлориду.

ПОКАЗАННЯ

секретолітична терапія при гострих і хронічних бронхопульмональних захворюваннях, пов’язаних із порушеннями бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу.

ЗАСТОСУВАННЯ

Аброл таблетки. Якщо не прописано інакше, рекомендована доза препарату Аброл, таблетки, така:

діти віком 6–12 років: доза становить ½ таблетки 2–3 рази на добу (еквівалентно 30–45 мг амброксолу гідрохлориду на добу);

дорослі та діти віком від 12 років: доза становить 1 таблетку 3 рази на добу протягом перших 2–3 днів (еквівалентно 90 мг амброксолу гідрохлориду на добу). Лікування продовжувати застосуванням 1 таблетки 2 рази на добу (еквівалентно 60 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

У разі необхідності терапевтичний ефект для дорослих та дітей віком від 12 років може бути посилений застосуванням 2 таблеток 2 рази на добу (еквівалентно 120 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

Таблетки слід ковтати цілими з достатньою кількістю рідини (наприклад вода, чай або фруктовий сік) незалежно від прийому їжі.

Загалом немає обмежень щодо тривалості застосування, але довготривалу терапію слід проводити під медичним наглядом.

Таблетки Аброл не слід застосовувати довше 4–5 днів без консультації з лікарем.

Аброл, сироп, 15 мг/15 мл. Якщо не прописано інше, рекомендована доза препарату Аброл, сироп, 15 мг/5 мл, така:

діти віком до 2 років: 2,5 мл (½ чайної ложки) 2 рази на добу (еквівалентно 15 мг амброксолу гідрохлориду на добу);

діти віком 2–6 років: 2,5 мл (½ чайної ложки) 3 рази на добу (еквівалентно 22,5 мг амброксолу гідрохлориду на добу);

діти віком 6–12 років: 5 мл (1 чайна ложка) 2–3 рази на добу (еквівалентно 30–45 мг амброксолу гідрохлориду на добу);

дорослі та діти віком від 12 років: доза становить 10 мл (2 чайні ложки) 3 рази на добу (еквівалентно 90 мг амброксолу гідрохлориду на добу) протягом перших 2–3 днів і потім 10 мл (2 чайні ложки) 2 рази на добу (еквівалентно 60 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

За необхідності терапевтичний ефект для дорослих та дітей віком від 12 років може бути підсилений підвищенням дози до 20 мл 2 рази на добу (еквівалентно 120 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

Для дорослих та дітей віком від 12 років рекомендовано застосування сиропу з вищою концентрацією (Аброл, сироп, 30 мг/5 мл).

Аброл, сироп, 30 мг/мл. Якщо не прописано інше, рекомендується такий режим прийому препарату Аброл, сироп, 30 мг/5 мл:

діти віком до 2 років: 1,25 мл 2 рази на добу (еквівалентно 15 мг амброксолу гідрохлориду на добу);

діти віком 2–5 років: 1,25 мл 3 рази на добу (еквівалентно 22,5 мг амброксолу гідрохлориду на добу);

діти віком 6–12 років: 2,5 мл до 3 разів на добу (еквівалентно 30–45 мг амброксолу гідрохлориду на добу);

дорослі та діти віком від 12 років: звичайна доза становить 5 мл 3 рази на добу (еквівалентно 90 мг амброксолу гідрохлориду на добу) протягом перших 2–3 днів і потім 5 мл 2 рази на добу (еквівалентно 60 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

За необхідності терапевтичний ефект для дорослих та дітей віком від 12 років може бути підсилений підвищенням дози до 10 мл 2 рази на добу (еквівалентно 120 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

Аброл, сироп, можна застосовувати незалежно від прийому їжі. Аброл, сироп, можна відміряти за допомогою мірної скляночки, що додається.

Загалом немає обмежень щодо тривалості застосування, але тривалу терапію слід проводити під медичним наглядом.

Аброл, сироп, не слід застосовувати довше 4–5 днів без консультації з лікарем.

Аброл, сироп, можна застосовувати у хворих на цукровий діабет; 5 мл містить 1,225 г вуглеводів.

Аброл, сироп, не містить алкоголю.

Аброл SR. Якщо не зазначено інше, рекомендується такий прийом препарату Аброл SR:

дорослі: 1 таблетка 1 раз на добу (еквівалентно 75 мг/добу амброксолу гідрохлориду) вранці або увечері після їди. Таблетки слід ковтати цілими, запиваючи достатньою кількістю води.

Загалом немає обмежень щодо тривалості застосування, але довготривалу терапію слід проводити під медичним наглядом.

Аброл SR не слід застосовувати довше 4–5 днів без консультації з лікарем.

Діти. Аброл, таблетки, застосовувати у дітей віком від 6 років, які не переносять сиропу. Препарат Аброл, сироп, можна застосовувати в педіатричній практиці. У дітей віком до 2 років застосовувати за призначенням лікаря. Аброл SR не призначений для застосування у дітей та підлітків.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Аброл не можна застосовувати у пацієнтів з відомою гіперчутливістю до амброксолу гідрохлориду або інших компонентів препарату.

Аброл, таблетки, 30 мг, не призначений для застосування у дітей віком до 6 років у зв’язку з силою дії. У дітей віком до 6 років рекомендується для застосовування амброксол у відповідному дозуванні. Аброл SR не призначений для застосування у дітей и підлітків.

ПОБІЧНА ДІЯ

з боку імунної системи та шкіри і підшкірної клітковини: свербіж, еритема, шкірний висип, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції (включаючи анафілактичний шок), інші реакції гіперчутливості, тяжкі ураження шкіри (синдром Стівенса — Джонсона, токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), гострий генералізований екзантематозний пустульоз).

З боку нервової системи: дисгевзія (зміни смакових відчуттів).

З боку ШКТ: діарея, нудота, блювання, диспепсія, біль у животі, сухість у роті, печія, запор, слинотеча, сухість у горлі.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: зниження чутливості у глотці, диспное (в тому числі як симптом реакції гіперчутливості), бронхоспазм, ринорея, сухість дихальних шляхів.

З боку сечовидільної системи: дизурія.

Загальні розлади: реакції з боку слизових оболонок, лихоманка.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

надходили повідомлення про тяжкі ураження шкіри: мультиформна еритема, синдром Стівенса — Джонсона, токсичний епідермальний некроліз та гострий генералізований екзантематозний пустульоз, пов’язані із застосуванням амброксолу гідрохлориду. Якщо відмічено симптоми або ознаки прогресування висипу на шкірі (іноді пов’язані з появою пухирців або ураженням слизової оболонки), слід негайно припинити лікування амброксолу гідрохлоридом та звернутися за медичною допомогою.

При порушенні бронхіальної моторики та посиленій секреції слизу (наприклад при такому рідкісному захворюванні, як первинна циліарна дискінезія) препарат Аброл слід застосовувати з обережністю, оскільки амброксол може посилювати секрецію слизу.

Пацієнтам із порушеною функцією нирок або тяжким ступенем печінкової недостатності слід приймати препарат Аброл тільки після консультації з лікарем. При застосуванні амброксолу гідрохлориду, як і будь-якої діючої речовини, яка метаболізується в печінці, а потім виділяється нирками, відбувається накопичення метаболітів, які утворюються у печінці у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю.

Аброл, сироп, 15 мг/5 мл та 30 мг/мл, містить 1,225 г сорбіту в 5 мл (еквівалентно 9,8 г при застосуванні максимальної рекомендованої добової дози). При встановленій непереносимості деяких цукрів слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування грудьми

Вагітність. Амброксолу гідрохлорид проникає через плацентарний бар’єр.

Результати клінічних досліджень щодо застосування амброксолу гідрохлориду після 28-го тижня вагітності не виявили жодного шкідливого впливу на плід. Однак слід дотримуватися звичних застережних заходів стосовно прийому ліків у період вагітності. Особливо у І триместр вагітності не рекомендується застосовувати препарат Аброл.

Годування грудьми. Амброксолу гідрохлорид проникає у грудне молоко. Препарат Аброл не рекомендується застосовувати у період годування грудьми.

Фертильність. Доклінічні дослідження не вказують на прямий або непрямий шкідливий вплив амброксолу гідрохлориду на фертильність.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Немає даних щодо впливу на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Дослідження впливу на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами не проводилися.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

одночасне застосування препарату Аброл, таблетки, та засобів, що пригнічують кашель, може призвести до надмірного накопичення слизу внаслідок пригнічення кашльового рефлексу. Тому така комбінація можлива тільки після ретельної оцінки лікарем співвідношення очікуваної користі та можливого ризику від застосування.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

на сьогодні немає повідомлень щодо випадків передозування. Симптоми, відомі з поодиноких повідомлень про передозування та/або випадки помилкового застосування ліків, відповідають відомим побічним діям амброксолу гідрохлориду в рекомендованих дозах і потребують симптоматичного лікування.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C. Після першого відкриття флакона препарат зберігати не більше 6 міс.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 10.02.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на АБРОЛ® в містах України

Вінниця 51.33 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 40.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Волошкова, 9, тел.: +380432271549

Дніпро 50.51 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 40.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, вул. Тітова, 30, тел.: +380563721615

Житомир 48.83 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 40.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Перемоги, 53, тел.: +380412557350

Запоріжжя 49.63 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 40.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Чарівна, 68

Івано-Франківск 51.23 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 40.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +380342730623

Київ 52.84 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 40.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, просп. Маяковського, 26А, тел.: +380634997240

Кропивницький 49.63 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 40.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Добровольского, 22А, тел.: +380522596998

Луцьк 48.69 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 40.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 53.64 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 39.7 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Чернігівська, 6, тел.: +380322600953

Миколаїв 50.32 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 40.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Центральний, 149, тел.: +380512551781

Одеса 50.28 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 38.96 грн./уп.
«АПТЕКА ENTER» Одеса, вул. Єкатерининська, 48, тел.: +380487229408

Полтава 49.46 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 40.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380631867581

Рівне 52.55 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 42.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Ювілейна, 11, тел.: +380362622017

Суми 48.37 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 40.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 32

Тернопіль 51.09 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 38.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Мира, 11, тел.: +380634851370

Ужгород 53.06 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 38.97 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Линтура, 15

Харків 49.65 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 40.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, просп. Людвіга Свободи, 31, тел.: +380730924586

Херсон 51.26 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 47.2 грн./уп.
«ВІО-ФАРМ» Алешки, вул. Гвардійська, 110А, тел.: +380733113174

Хмельницький 54.15 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 38.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, шосе Старокостянтинівське, 17/1, тел.: +380981697933

Черкаси 46.89 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 40.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 355/4, тел.: +380472735357

Чернігів 46.56 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 41.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Рокоссовського, 37, тел.: +380462234204

Чернівці 52.8 грн./уп.

АБРОЛ® сироп 15 мг/5 мл фл. 100 мл № 1, Кусум ..... 40.99 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Шевченка Тараса, 5, тел.: +380372523600

Developed by Maxim Levchenko