КОРНЕРЕГЕЛЬ® (CORNEREGEL®)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

гель очний 50 мг/г туба 5 г, № 1Ціни в аптеках
Декспантенол
50 мг/г
№ UA/8545/01/01 від 27.07.2018
B

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Препарат Корнерегель стимулює процеси регенерації рогівки, чинить протизапальну дію.

Фармакокінетика. Карбомер не проникає в тканини очного яблука внаслідок високої молекулярної маси і не абсорбується в системному кровотоці. Карбомер збільшує тривалість контакту водного розчину з епітелієм рогівки, пролонгуючи дію декспантенолу.

ПОКАЗАННЯ

неінфекційні кератопатії (у тому числі дистрофія рогівки, дегенерація рогівки, рецидивна ерозія рогівки та профілактика пошкодження рогівки при використанні контактних лінз).

Комплексне лікування пошкоджень рогівки та кон’юнктиви, хімічних та термічних опіків.

У комплексній терапії інфекційних уражень рогівки бактеріального, вірусного та грибкового походження.

ЗАСТОСУВАННЯ

препарат Корнерегель призначений для місцевого застосування.

Залежно від тяжкості і вираженості симптомів призначати по 1 краплі у кон’юнктивальний мішок ураженого ока 4 рази на добу та перед сном. Препарат застосовувати до отримання бажаного терапевтичного ефекту. Для запобігання забрудненню препарату та наконечника при введенні не можна торкатися ним ділянок повік, навколо очей та інших поверхонь.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату. З обережністю використовують у пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю, а також в період вагітності та годування груддю.

ПОБІЧНА ДІЯ

алергічні реакції, минуще «затуманення» зору, відчуття печіння, подразнення очей.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

в період лікування препаратом не рекомендується носіння м’яких контактних лінз. При використанні контактних лінз слід зняти їх перед закапуванням і знову одягти через 15 хв після інстиляції препарату.

В період лікування необхідно утримуватися від занять потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкої реакції.

Флакон необхідно закривати після кожного використання. Не слід торкатися кінчиком піпетки до ока.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

невідома.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

невідоме.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С.

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Вступ

Близько 70 років тому був отриманий перший препарат для зовнішнього застосування, що містить декспантенол. Нині існують різні препарати декспантенолу, кілька лікарських форм, розроблених згідно з вимогами відповідних напрямків медицини. Спочатку декспантенол застосовували у сфері дерматології та догляду за шкірою. Різні дослідження підтвердили його зволожувальний потенціал і здатність відновлення шкірного бар’єру. Препарат усуває роздратування шкіри, стимулює її регенерацію і сприяє загоєнню ран. Таким чином, були досягнуті дві основні сфери застосування актуальних декспантенолвмісних складів: як зволожувальний засіб для шкіри/для відновлення шкірного бар’єру і як засіб для загоєння ран. Точні механізми дії декспантенолу досі повністю не з’ясовані. Однак з розвитком нових технологій вдалося провести деякі дослідження у цій сфері. Очевидно, що декспантенол збільшує рухливість компонентів рогового шару шкіри, який відповідає за бар’єрну функцію, і стимулює експресію генів, важливих для загоєння ран (Ehrhardt Proksch et al., 2017).

Пантотенова кислота

Пантотенова кислота, яка входить у комплекс вітамінів групи В (вітамін В5), була відкрита в 1931 р. Роджером Дж. Вільямсом під час досліджень факторів росту мікроорганізмів. Назва пантотенової кислоти, дана цій речовині Вільямсом і Сондерсом в 1933 р., походить від грецького «пантотен», що означає «всюди» і вказує на її широке поширення в природі. У 1934 р. було встановлено, що пантотенова кислота має стимулювальний вплив на клітинну проліферацію (розростання тканин) дріжджів, і цей факт призвів до розробки першого препарату декспантенолу. Декспантенол є похідним пантотенової кислоти. На відміну від неї, він добре проникає через шкіру. При зовнішньому застосуванні він швидко абсорбується і швидко, завдяки ферментативному окисненню, перетворюється в пантотенову кислоту, що входить до складу коферменту А. У даний час існують різні види лікарських форм, що містять декспантенол (мазь, крем, краплі, гель, лосьйон, розчин і спрей). Така кількість лікарських форм свідчить про адаптацію діючої речовини декспантенол до індивідуальних потреб у педіатричній і терапевтичній практиці. Коензим А каталізує синтез жирних кислот і сфінголіпідів, які відіграють важливу роль для ліпідних шарів рогового шару епідермісу. Отже, пантотенова кислота необхідна епітелію для підтримки його фізіологічної функції.

У результаті дослідження було встановлено, що при зовнішньому нанесенні декспантенол діє як зволожувач і покращує бар’єрні властивості шкіри; крім того, він має ефект загоєння ран.

Пантотенова кислота і декспантенол можуть застосовуватися зовнішньо, всередину і парентерально. Його препарати відіграють величезну роль при терапії опіків, викликаних тепловим випромінюванням або хімічною травмою, сприяють загоєнню шкіри і регенерації слизової оболонки практично будь-якого походження.

Декспантенол виявляє заспокійливий, протизапальний, зволожувальний ефект, гігроскопічність, тому використовується в багатьох косметичних засобах, таких як емульсії, сонцезахисні засоби, розчини для ротової порожнини, шампуні.

Мазь декспантенолу продемонструвала багатообіцяючий результат у лікуванні виразки стопи у хворих на цукровий діабет. У результаті дослідження було встановлено, що мазь з декспантенолом у складі комплексного лікування позитивно впливала на загоєння виразок стопи у хворих на цукровий діабет. Передбачається, що позитивний вплив декспантенолу на загоєння ран є результатом підвищеної проліферації фібробластів і прискореної епітелізації; обидва процеси важливі для лікування як глибоких, так і поверхневих ран. Вплив декспантенолу на фібробласти людини (наприклад посилення проліферації, клітинна міграція, прикріплення фібробластів і синтез колагену) було встановлено в кількох дослідженнях in vitro (Ehrhardt Proksch et al., 2017).

Похідні пантотенової кислоти також застосовуються для поліпшення ліпідного профілю. У результаті дослідження, проведеного на мишах, було встановлено, що похідні пантотенової кислоти ефективно знижували рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), а також рівні тригліцеридів (TГ).

Хімічні властивості

Декспантенол добре розчинний у воді і спирті, але не розчиняється в жирах і речовинах на олійній основі. При нанесенні на шкіру легко проникає в неї. Швидкість проникнення й абсорбції знижується, якщо декспантенол входить до складу емульсії олія/вода. Близько 70% пероральної дози пантотенової кислоти виводиться з організму без змін із сечею і близько 30% — з калом. В організмі людини декспантенол легко перетворюється в пантотенову кислоту, яка активно проникає в тканини й органи, головним чином у складі кофермента А, який відіграє важливу роль у процесах окиснення й ацетилювання. Найвищі концентрації виявляють у печінці, наднирковій залозі, серці та нирках.

Взаємодії

Існує інформація, що декспантенол подовжує міорелаксантну дію сукцинілхоліну; проте проведене контрольоване дослідження не підтвердило цього ефекту. Виробники рекомендують не застосовувати декспантенол протягом 1 год після застосування сукцинілхоліну. Не рекомендується приймати декспантенол протягом 12 год після прийому неостигміну або інших симпатоміметичних препаратів. Клінічних доказів не існує, проте є інформація про те, що міотичний ефект офтальмологічних препаратів (деякі антихолінестеразні препарати, що застосовуються в офтальмології) може посилюватися пантотеновою кислотою. Виробники також попереджають, що можливі окремі випадки алергічних реакцій невідомого походження при одночасному введенні ін’єкцій декспантенолу й антибіотиків, опіатів, барбітуратів.

Застосування в офтальмології

При синдромі «сухого ока» (ССО) велике значення приділяється гіперосмолярності слізної плівки, запального процесу і окиснювального стресу. Дотепер ніхто не почув переконливих даних про те, чи є окиснювальний стрес первинним по відношенню до запального процесу в тканинах очної поверхні, чи це ускладнення. Крім того, у комплексному лікуванні пацієнтів із ССО антиоксидантній терапії досі приділялося мало уваги. Цю проблему можна вирішити за допомогою препарату «штучні сльози», антиоксидантна, протизапальна та клінічна ефективність якого були переконливо доведені в ряді експериментальних і клінічних досліджень останніх років. Удосконалення методів вітальної діагностики ксерозу поверхні ока також дозволяє виявляти субклінічні зміни в епітелії рогівки й кон’юнктиви, що дає можливість своєчасно призначати метаболічну терапію. Одним із перспективних напрямків такого лікування є застосування 5% декспантенолу (препарат Корнерегель), який стимулює процеси репаративної регенерації і чинить протизапальну дію.

Дослідження

У контрольованому рандомізованому подвійному сліпому дослідженні було розглянуто ефект терапії декспантенолом у складі штучних сліз у пацієнтів з ССО (сухий кератокон’юнктивіт).

50 пацієнтів застосовували або декспантенолвмістні штучні сльози, або ідентичні за складом препарати, що не містять декспантенолу. Очні краплі закопували 5 р/добу в кон’юнктивальний мішок. Інші офтальмологічні препарати не вводилися. Проникність епітелію рогівки вимірювали за допомогою флуорофотометрії, проводили пробу Ширмера (дозволяє визначити рівень продукції слізної рідини оком для підтримки його вологості), неінвазивного часу розриву слізної плівки з моменту відкриття ока і суб’єктивних скарг пацієнтів до і після 6 тиж терапії.

Отримані дані свідчать про те, що при ССО лікування очними краплями, що містять декспантенол, зумовлює зниження проникності епітелію рогівки порівняно з очними краплями без декспантенолу. Інші параметри дослідження не продемонстрували істотних відмінностей (Göbbels M. et al., 1996).

Декспантенол відіграє важливу роль у загоєнні кон’юнктиви і пошкодженні епітелію рогівки. Зволожувальний ефект декспантенолу обумовлений його гігроскопічністю, тому він запобігає сухості епітеліальних клітин рогівки і підтримує цілісність поверхні ока. Захисні і загоювальні властивості декспантенолу були відображені в дослідженні із застосуванням 5% провітаміну B5 у формі крапель і гелю для післяопераційного лікування рогівки і кон’юнктиви.

Під час іншого дослідження після оперативного втручання на очах застосовували декспантенол, було зафіксовано, що загоєння відбувається значно швидше завдяки природній силі адгезії (прилипання) пошкодженої ділянки до нижчого шару рогівки й одночасного застосування декспантенолу. Передня поверхня рогівки вкрита епітелієм, який має здатність до регенерації (відновлення) при пошкодженні, цей процес відбувався значно ефективніше, ніж без застосування декспантенолу.

Раніше мазь декспантенолу застосовували в комплексній терапії для загоєння виразок рогівки, викликаних хімічними опіками. Мазь усувала дискомфорт і сприяла швидшому одужанню. Проте необхідне проведення більш масштабних досліджень для підтвердження позитивного результату під час застосування декспантенолу в складі комплексної терапії і для розширення показань до його застосування в офтальмології (Sparshi Jain1. et al., 2017).

Корнерегель — очний гель

Корнерегель (декспантенол) був спеціально розроблений для інтенсивного зволоження і загоєння пошкодженої рогівки, особливо після операції на очах або в результаті ССО.

При нанесенні на око декспантенол перетворюється в пантотенову кислоту, яка не тільки забезпечує додаткове зволоження, але і, як було встановлено в багатьох дослідженнях, позитивно впливає на загоєння ран. Корнерегель — ідеальна альтернатива нічним мазям протягом дня. Зволожувальний ефект Корнерегелю і штучних сліз з низькою в’язкістю в поєднанні з інтенсивною регенерацією епітелію рогівки забезпечує структурне відновлення епітеліальної мембрани і значне поліпшення строми передньої частини рогівки.

Штучні сльози зазвичай застосовуються в формі очних крапель. Ці препарати часто містять декспантенол і гіпромелозу. Декспантенол є добре відомим і перевіреним лікарським засобом, який також підходить для застосування в поєднанні із зволожувальними речовинами. Декспантенол застосовується в медицині протягом десятиліть завдяки своїм загоювальному й епітелізувальному ефекту. Це речовина, відома як мазь для роздратованої шкіри (у формі очних крапель і мазей), може також знизити сухість очей.

На першому етапі лікування доцільно використовувати штучні сльози низької й високої в’язкості без консервантів. Якщо ефект слізної замісної терапії незадовільний, рекомендується призначити Корнерегель. Режим повинен бути відкоригований індивідуально (Єгорова Г.Б. та ін., 2014).

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 13.11.2019 р. Версія для друку

© Компендиум 2019

Ціни на КОРНЕРЕГЕЛЬ® в містах України

Вінниця 166.32 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 134.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303

Дніпро 153.21 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, вул. Тітова, 30, тел.: +380563721615

Житомир 162.72 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Вітрука, 32, тел.: +380632088085

Запоріжжя 154.57 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 134.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, перехр. Космічна / Чумаченко, 124/1, тел.: +380630307817

Івано-Франківск 166.1 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 138.79 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Хоткевича, 65А

Київ 165.65 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 133.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Митрополита Андрія Шептицького, 24

Кропивницький 160.12 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 138.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Тамма Академіка, 3/163, тел.: +380522372002

Луцьк 166.96 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 137.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 167.1 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 136.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, просп. Червоної Калини, 42, тел.: +380322210002

Миколаїв 158.98 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 134.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Південна, 39, тел.: +380512223196

Одеса 164.02 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 134.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Глушка Академіка, 22, тел.: +380935043543

Полтава 171.46 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 132.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +380631867592

Рівне 168.71 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 138.79 грн./уп.
«ПЕРША СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Рівне, вул. Дубенська, 44

Суми 162.51 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Леваневського, 26, тел.: +380630346070

Тернопіль 162.64 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 136.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 4, тел.: +380352423685

Ужгород 167.16 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Линтура, 15

Харків 169.66 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Харьківських Дивізій, 14

Херсон 164.53 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 133.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Покришева, 18, тел.: +380552330005

Хмельницький 166.38 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 138.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +380382650845

Черкаси 156.89 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 131.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Надпільна, 353, тел.: +380472312312

Чернігів 157.73 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 134.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462641094

Чернівці 164.19 грн./уп.

КОРНЕРЕГЕЛЬ® гель оч. 50 мг/г туба 5 г № 1, Bausch Health ..... 134.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko