0
UA | RU

Афлубін® (Aflubin®)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Gentiana D11 мл/100 мл
Aconitum D610 мл/100 мл
Bryonia D610 мл/100 мл
Ferrum phosphoricum D1210 мл/100 мл
Acidum sarcolacticum D1210 мл/100 мл
Допоміжні речовини: етанол 43%.
№ UA/1952/02/01 від 21.02.2017
РечовинаКількість
Gentiana D11 мл/100 мл
Aconitum D610 мл/100 мл
Bryonia D610 мл/100 мл
Ferrum phosphoricum D1210 мл/100 мл
Acidum sarcolacticum D1210 мл/100 мл
Допоміжні речовини: етанол 43%.
№ UA/1952/02/01 від 21.02.2017
таблетки № 12
таблетки № 48
РечовинаКількість
Gentiana D13,6 мг
Aconitum D637,2 мг
Bryonia D637,2 мг
Ferrum phosphoricum D1237,2 мг
Acidum sarcolacticum D1237,2 мг
Допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, магнію стеарат.
№ UA/10018/01/01 від 22.07.2019

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Лікарський засіб має пряму противірусну дію, а також стимулює синтез інтерферону та клітинну ланку імунітету, що дозволяє застосовувати його на різних стадіях інфекційного процесу (як для профілактики, так і для лікування).

При застосуванні з лікувальною метою препарат зменшує озноб та сприяє нормалізації температури тіла; зменшує запалення верхніх дихальних шляхів, нежить та кашель; зменшує головний біль та слабкість; зменшує біль у м’язах і суглобах; активізує захисні сили організму; прискорює одужання, запобігає розвитку ускладнень.

При застосуванні з профілактичною метою препарат зміцнює загальну опірність організму; підвищує місцевий імунітет верхніх дихальних шляхів; знижує імовірність захворювання на грип та застуду.

Показання Афлубін

для профілактики та лікування грипу і застуди (гострих респіраторних вірусних інфекцій).

У комплексному лікуванні запальних і ревматичних захворювань з болем у суглобах.

Застосування Афлубін

Афлубін®, краплі оральні

Якщо лікар не призначив інакше, слід дотримуватися такої схеми застосування:

Афлубін® для лікування
1-ша–2-га доба захворювання на застуду або грип
Дорослі та діти віком від 12 років 10 крапель 3—8 разів на добу.

Для найшвидшого покращання стану препарат приймати кожні ½—1 ˗год, але не більше 8 разів на добу

Діти віком 5—12 років 5—9 крапель
Діти віком 2—4 роки 2—4 краплі
3-тя—7-ма доба захворювання (або до одужання)
Дорослі та діти віком від 12 років 10 крапель 3 рази на добу
Діти віком 5—12 років 5 крапель 3 рази на добу
Діти віком 2—4 роки 2—4 краплі 3 рази на добу
Афлубін® для профілактики
Планову профілактику розпочинати за 1 міс до сезонного підвищення захворюваності на інфекції, грип та застуду або під час виникнення епідемії
Дорослі та діти віком від 12 років 10 крапель 2 рази на добу, 3 тиж
Діти віком від 2 до 12 років 2—9 крапель 2 рази на добу, 3 тиж
Екстрену профілактику проводити одразу ж після контакту з хворим на грип або застуду та після дії провокуючих факторів (переохолодження, різка зміна клімату)
Дорослі та діти віком від 12 років 10 крапель 2 рази на добу, 2—3 дні
Діти віком від 2 до 12 років 2—9 крапель 2 рази на добу, 2—3 дні

Для досягнення максимального ефекту Афлубін® рекомендується застосовувати у проміжках між прийомами їжі (за 30 хв до, або через 1 год після прийому їжі).

Для посилення ефективності рекомендується потримати препарат деякий час у роті перед проковтуванням. Для зручності застосування дітям препарат розводити у ложці води.

Діти. Застосування препарату Афлубін® краплі оральні у дітей віком до 2 років не рекомендується через недостатню кількість даних.

Афлубін®, таблетки

1. Початок лікування (1-ша–2-га доба захворювання на застуду або грип)

  Дозування Курс лікування
Дорослі та діти віком від 12 років 1 таблетка Для найшвидшого покращення стану препарат приймати 3 рази на добу протягом 1–2 днів
Діти віком від 5 до 12 років ½ таблетки

Якщо погане самопочуття зберігається, застосування препарату необхідно продовжувати за такою схемою:

2. Продовження лікування (3-тя–7-ма доба захворювання або до одужання)

  Дозування Курс лікування
Дорослі та діти віком від 12 років 1 таблетка 2 рази на добу
Діти віком від 5 до 12 років ½ таблетки

3. Профілактика

Планова профілактика на початку або до початку очікуваного піку захворюваності респіраторною вірусною інфекцією, а також після дії провокуючих факторів (після переохолодження або після контакту з хворим на грип або респіраторну інфекцію).

  Дозування Курс лікування
Дорослі та діти віком від 12 років 1 таблетка 2 рази на добу до 3 тиж
Діти віком від 5 до 12 років ½ таблетки

Для досягнення максимального ефекту Афлубін® слід застосовувати за 30 хв до або через 1 год після їди, таблетку рекомендується потримати у роті до повного розчинення.

Діти.. Застосовувати лікарський засіб у формі таблеток можна дітям віком від 5 років. Для лікування дітей віком 2–5 років можна застосовувати препарат Афлубін® у формі крапель.

Протипоказання

підвищена чутливість (алергія) до будь-якого компонента препарату.

Побічна дія

у виняткових випадках в осіб з гіперчутливістю на будь-який компонент препарату можливі алергічні реакції (включаючи висипи, гіперемію, свербіж шкіри, кропив’янку).

Особливості застосування

Афлубін® не замінює профілактичну вакцинацію від грипу.

На початку лікування препаратом можливе короткочасне загострення наявних симптомів захворювання (первинна реакція). Така реакція зазвичай є тимчасовою. Якщо симптоми не зникають, застосування препарату слід припинити. Після зникнення первинної реакції лікарський засіб можна застосовувати знову. При повторному загостренні симптомів застосування препарату потрібно припинити.

Оскільки Афлубін® містить рослинні та інші природні компоненти, при зберіганні може спостерігатися незначна зміна смаку, прозорості або кольору розчину або незначна зміна смаку та кольору таблетки, що не призводить до зниження якості та ефективності препарату.

1 таблетка препарату Афлубін® містить 227 мг лактози моногідрату, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Афлубін® краплі оральні не слід застосовувати пацієнтам з алкогольною залежністю, оскільки в одній дозі препарату (5/10 крапель) міститься 80/160 мг спирту.

Вміст спирту слід враховувати також при застосуванні препарату вагітними, жінками, які годують грудьми, дітьми та пацієнтами з високим ризиком розвитку захворювань печінки та нападів епілепсії.

Довготривале лікування гомеопатичними лікарськими засобами має контролювати лікар з досвідом застосування гомеопатичних препаратів, оскільки можуть виникнути симптоми, які не вказані в інструкції для медичного застосування.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. На цей час немає доказів існування особливого ризику при застосуванні препарату у період вагітності або годування грудьми. У цей період лікарський засіб слід застосовувати з обережністю, у випадках, коли очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плода/дитини.

Фертильність. Дані щодо впливу препарату на репродуктивну функцію відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Лікарський засіб не впливає на здатність керувати транспортними засобами та працювати з механічними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

клінічно значуща взаємодія препарату Афлубін® з іншими лікарськими засобами не встановлена. Препарат можна комбінувати з будь-якими лікарськими засобами та методами лікування.

Передозування

випадки передозування не виявлені.

Умови зберігання

краплі оральні: в щільно закритому флаконі в оригінальній картонній упаковці при температурі не вище 30 °С.

Таблетки: в оригінальній картонній упаковці при температурі не вище 30 °С.

Актуальна інформація

Сезонні застудні захворювання, що відомі як ГРВІ, значно поширені у всьому світі ― за даними ВООЗ, у світі протягом року реєструється до 1,5 млн таких випадків. Із похолоданням змінюється імунореактивність організму, він стає більш чутливим до вірусів, які уражують переважно дихальні шляхи. Особливо у цій ситуації страждають діти, які хворіють набагато частіше, аніж дорослі.

До категорії ГРВІ належить грип, однак він є далеко не єдиним представником і навіть не найбільш розповсюдженим. У категорію ГРВІ входять також віруси парагрипу, респіраторно-синцитіальний вірус, аденовіруси, коронавіруси тощо (Аверьянов А.В., 2003). Окрім того, сам вірус грипу розподіляється на 3 самостійних за антигенною ознакою групи: А, В та С (Кладова О.В., 2007). Однак оскільки при лікуванні ГРВІ антибіотики не призначають, тим більше що через структурно-функціональну різноманітність для кожного вірусу існує свій арсенал таргетних препаратів, виникає потреба у лікарському засобі з м’якою дією та здатністю полегшувати провідні симптоми захворювання. Таким є Афлубін ― гомеопатичний препарат. Завдяки вдалому поєднанню прихильності до перевірених технологій та впровадженню новітніх технологій, забезпечується не тільки обробка виключно високоякісної сировини, а й постійний контроль якості виробленого продукту у відповідності зі стандартами GMP (Жигунова А.К., 2014).

Як діє Афлубін та в яких випадках може бути ефективний

Aconitum (у розведенні D6) ― препарат аконіту (вовкобою аптечного). У класичній гомеопатії аконіт вважається універсальним протизапальним засобом та рекомендується для полегшення лихоманкових станів, викликаних запаленням. У аконіту відмічається короткочасний ефект, але лікувальна дія розвивається дуже швидко. Препарат призначають у разі лихоманки, запаморочення; при головному болю, що пов’язаний із нежитем, отитах, кон’юнктивітах, ринітах. Окрім того, аконіт чинить виражений лікувальний ефект при запаленнях горла та мигдаликів (інтенсивний біль у горлі, утруднення ковтання, відчуття сухості та жару). Aconitum часто призначається при запальних захворюваннях жіночих статевих органів. Окрім того, аконіт часто використовують при порушеннях дихання, спазмі дрібнокаліберних бронхів, крупі, особливо у дитячому віці (Кент Дж.Т., 2009). Аконіт використовується і в традиційній медицині при ревматоїдному артриті ― захворюванні, що характеризується патологічним ушкодженням синовіальної мембрани, запальною інфільтрацією суглобових оболонок та підвищенням викиду прозапальних цитокінів (Yang J., 2017). До 1930-х років препарати аконіту застосовувалися в США та Канаді в якості знеболювального засобу при ревматизмі, невралгії та люмбаго (El-Shazly M., 2016).

Gentiana (у розведенні D1) ― препарат тирлича жовтого ― призначається при болю в кістках та суглобах, а також характеризується протизапальною та антисептичною активністю. Gentiana у класичній гомеопатії часто призначається при ревматичному артриті та подагричному артрозі суглобів нижніх кінцівок (Справочник по гомеопатии, 1923). Відвар тирлича жовтого широко використовується і в народній медицині завдяки жарознижувальному, знеболювальному та загальнотонізуючому ефектам (Ковальова А.М.). Тирлич використовується також у традиційній іранській медицині як засіб для лікування запалень чи набряку печінки, селезінки, шлунка, а також м’язової слабкості (Mirzaee F., 2017).

Bryonia (у розведенні D6) ― препарат переступня білого. Бріонію призначають для лікування запальних процесів, що супроводжуються інтенсивною серозною ексудацією слизових оболонок (бронхітів, пневмоній) та серозних порожнин (ревматичного поліартриту). Терапевтична дія бріонії, на відміну від аконіту, розвивається поступово, впливає на запальний процес із тривалим продромальним періодом, рецидивуючим чи переміжним характером симптомів. Препарат призначають при втомі та загальному погіршенні стану, які іноді досягають такого ступеня, що пацієнту важко змінювати положення в ліжку. Специфічним симптомом для призначення бріонії є зниження смаку та нюху при нежиті. Окрім того, цей препарат дозволяє полегшити біль у грудній клітці та сухий кашель, які супроводжують ГРВІ (Кент Дж.Т., 2009). Бріонія відома і в традиційній медицині своїми протизапальними (Gupta M., 2003) та протидіабетичними властивостями (Patel S.B., 2015).

Ferrum phosphoricum (у розведенні D12) ― препарат фосфату заліза. Він часто призначається для симптоматичного лікування деяких проявів ГРВІ ― кон’юнктивітів, зовнішнього та середнього отиту, катарального риніту, запалення мигдаликів, печіння та першіння у горлі, охриплості та задишки (Кент Дж.Т., 2009).

Acidum sarcolacticum (у розведенні D12) ― молочна кислота (у препараті використовується лише правообертальний її ізомер) у гомеопатичному розведенні. Вона широко використовується для лікування м’язового болю при фізичних перевантаженнях, а також для полегшення грипозних станів.

Основним показанням до призначення Афлубіну є ГРВІ будь-якого ґенезу. Препарат можна приймати, орієнтуючись лише на клінічні прояви захворювання: нежить, кашель, підвищення температури тіла, ломота в тілі. Завдяки універсальності дії препарат не потребує верифікації генотипу вірусу та особливостей його розмноження.

У результаті взаємодії активних компонентів Афлубін забезпечує пряму противірусну дію, а також здатний стимулювати клітинний імунітет (зокрема активацію мононуклеарних макрофагів, диференціювання лімфоцитів) (Жигунова А.К., 2014) та неспецифічний гуморальний імунітет (синтез інтерферону), що є частими проявами активізації захисних сил організму. Це дозволяє призначати препарат для профілактики чи лікування різних стадій інфекційного процесу ― він перешкоджає розвитку ускладнень та прискорює одужання.

Препарат знижує імовірність захворювання на грип чи інші ГРВІ завдяки посиленню загального опору організму та підвищенню місцевої імунореактивності у верхніх дихальних шляхах. У результаті клінічних досліджень встановлено (Тишкина И.О., 2015), що Афлубін дозволяє значно скоротити число випадків ускладненого перебігу ГРВІ, що потребує додаткового застосування антибіотиків. Завдяки таким системним ефектам Афлубін зменшує вираженість запалення у дихальних шляхах ― доведено, що при його прийомі спостерігається зниження ексудації слизових та синовіальних оболонок, а також підвищення секреції IgA (Учайкин В.Ф., 2007). Таким чином, він полегшує симптоми прояву нежитю та кашлю. Окрім того, Афлубін полегшує такі системні прояви, як лихоманка, м’язовий та суглобовий біль.

В офіційній інструкції Афлубіну вказано, що показанням до його застосування також є ревматичний біль (інструкція МОЗ України). Однак враховуючи складність патогенезу, препарат може призначатися для прискорення переведення захворювання у стадію ремісії і тільки у поєднанні з патогенетично обумовленими алопатичними препаратами.

Окрім того, існує інформація про застосування Афлубіну у пацієнтів із гепатитом А у період реконвалесценції (Иващенко В.Д., 2002).

Які існують форми випуску Афлубіну та як його приймати

Афлубін представлений у двох лікарських формах ― краплі та таблетки. Обидві форми випуску підходять як для лікування ГРВІ, так і для їх профілактики. Для посилення лікувального ефекту таблетки рекомендовано не ковтати, а тримати в роті до повного розсмоктування. Краплі аналогічно рекомендовано потримати в роті, а для дітей ― можна розчиняти в 1 ч.л. кип’яченої води. Окрім того, бажано приймати Афлубін окремо від прийому їжі (зі 30 хв до або через 1 год після).

Застосування Афлубіну з лікувальною метою

Разова доза оральних крапель Афлубін залежить від віку пацієнта. Так, для дітей віком 2–4 років разова доза становить 2–4 краплі; для дітей віком 5–12 років — 5–9 крапель; дітям віком старше 12 років та дорослим на один прийом належить вживати 10 крапель. При цьому в перші 48 год разову дозу препарату приймають 3–8 р/добу, а для прискорення лікувального ефекту можна починати з прийому разової дози кожні 30 хв (але не більше 8 р/добу). З 3-ї доби хвороби і до одужання (зазвичай не більше 7 днів) разову дозу препарату приймають 3 р/добу через рівні інтервали часу.

Разова доза таблеток Афлубін для дітей віком 5–12 років становить ½ таблетки, а для дітей віком старше 12 років та дорослих ― 1 таблетку. Для лікування ГРВІ рекомендовано у перші 2 доби приймати разову дозу 3 р/добу, а потім до одужання (зазвичай 7 днів) ― 2 р/добу.

Застосування Афлубіну з профілактичною метою

Афлубін також можна приймати для профілактики ГРВІ. Для цього рекомендовано приймати препарат за 1 міс до очікуваного сезонного підвищення захворюваності або ж під час епідемії грипу. При цьому планова профілактика передбачає прийом відповідної разової дози 2 р/добу курсом тривалістю до 3 тиж. Екстрена ж профілактика зазвичай триває 2–3 доби ― препарат приймають у належній для віку разовій дозі після контакту із хворим на грип або після впливу таких провокуючих факторів, як різка зміна клімату або переохолодження (інструкція МОЗ України).

Що важливо враховувати при прийомі Афлубіну

Препарат Афлубін окрім активних діючих речовин містить допоміжні компоненти: в оральних краплях допоміжною речовиною є 43% етиловий спирт, а у таблетках ― лактози моногідрат. Пацієнтам із підвищеною чутливістю до вищезгаданих речовин слід з обережністю приймати препарат або відмовитися від його прийому.

Афлубін містить гомеопатичні діючі речовини рослинного походження у низьких розведеннях, тому у пацієнтів з підвищеною реактивністю можуть спостерігатися алергічні реакції.

На сьогодні немає доказів ризику розвитку небажаних ефектів при призначенні гомеопатичних препаратів у період вагітності та годування грудьми. Але при виникненні необхідності приймати Афлубін таким пацієнтам слід проконсультуватися зі спеціалістом, який має досвід індивідуального підбору гомеопатичних препаратів.

Хоча Афлубін і рекомендується для планової чи екстреної профілактики грипу (інструкція МОЗ України), його застосування не замінює вакцинацію. Препарат може застосовуватися для посилення ефекту від вакцини або ж як альтернатива у тому разі, коли вакцинацію з будь-яких причин провести неможливо.

Висновок

Афлубін є комплексним гомеопатичним препаратом. Це означає, що його компоненти підібрані таким чином, аби незалежно від індивідуальних особливостей організму спричиняти очікуваний лікувальний ефект при сезонних застудних захворюваннях (ГРВІ). Його перевагою є безпека та простота застосування, відсутність потреби у вузькоспеціалізованій консультації ― препарат може бути призначений терапевтом, педіатром або сімейним лікарем. Окрім того, у Афлубіну, як і в інших гомеопатичних препаратів, немає доведеної взаємодії з іншими препаратами (інструкція МОЗ України), що дозволяє не тільки застосовувати його у вигляді монотерапії, а й комбінувати з будь-якими алопатичними лікувальними схемами.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Афлубін

Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Катаральний риніт МКХ J00
Фаринголарінгіт МКХ J02.9
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko