ТАМСУЛОЗИН (TAMSULOSINUM, ТАМСУЛОЗИН)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

CAS №: 106133-20-4 C20H28N2O5S

NLM: (R)-5-(2-((2-(2-етоксифенокси)етил)аміно)пропіл)-2-метоксибензенсульфонамід.

Mm = 408,516 Да. Тамсулозін (у формі гідрохлориду) — білі кристали з точкою плавлення з декомпозицією приблизно 230 °C. Помірнорозчинний в воді і метанолі, незначнорозчинний у крижаній оцтовій кислоті і етанолі, практично не розчиняється в ефірі.

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

вибірково і конкурентно блокує постсинаптичні α1-адренорецептори (α1A та α1D) у гладкій мускулатурі передміхурової залози, шийки сечового міхура і простатичної частини уретри; приводить до зниження тонусу гладкої мускулатури передміхурової залози, шийки сечового міхура і простатичної частини уретри та поліпшення виділення сечі; одночасно зменшуються симптоми обструкції та подразнення, пов’язані з доброякісною гіперплазією передміхурової залози (утруднення початку сечовипускання, послаблення струменя сечі, крапання після закінчення сечовипускання, відчуття неповного спорожнення сечового міхура, часті позиви до сечовипускання, позиви до сечовипускання в нічний час, невідкладність сечовипускання); здатність α1A- адреноблокаторів зменшувати АТ пов’язана зі зменшенням периферичного тонусу судин.

ПОКАЗАННЯ

функціональні розлади з боку нижніх сечових шляхів при доброякісній гіперплазії простати.

ЗАСТОСУВАННЯ

р/оs; рекомендована доза для дорослих — 0,4 мг/день.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

гіперчутливість до тамсулозину г/х, включаючи медикаментозно- індукований ангіоневротичний набряк, або до будь-якої з допоміжних речовин; наявність в анамнезі ортостатичної гіпотензії; тяжка ПН.

ПОБІЧНА ДІЯ

запаморочення, головний біль, непритомність; відчуття серцебиття, ортостатична гіпотензія; риніт; запор, діарея, нудота, блювання; висип, кропив’янка, свербіж, ангіоневротичний набряк Квінке, с-м Стівенса-Джонсона; розлади еякуляції, включаючи ретроградну еякуляцію і недостатність еякуляції, астенія;затуманення чи порушення зору; носова кровотеча; мультиформна еритема, ексфоліативний дерматит, пріапізм.

Дата додавання: 17.07.2018 р. Версія для друку

Торговельні найменування

Developed by Maxim Levchenko