0
UA | RU

ФОСФОМІЦИН (FOSFOMYCINUM)

Виробник:
Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину ФОСФОМІЦИН

інші антибактеріальні засоби
інші антибактеріальні засоби
інші антибактеріальні засоби
інші антибактеріальні засоби
інші антибактеріальні засоби
ФОСФОРАЛ
Профарма Інтернешнл Трейдінг Лімітед
інші антибактеріальні засоби
інші антибактеріальні засоби
інші антибактеріальні засоби

Фармакологічні властивості

а/б широкого спектра дії; ефективний відносно штамів збудників інфекцій сечовивідних шляхів, які найчастіше виділяються: E. coli, Citrobacter spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Serratia spp., P. aeruginosa та Enterococcus faecalis — навіть якщо вони стійкі до інших АБЗ; діє на пеніциліназоутворюючі штами; чинить антиадгезивну дію на бактерії, що мають властивість адгезії до епітелію, який вистилає сечовивідні шляхи.

Показання ФОСФОМІЦИН

р/оs: г. неускладнені інфекції нижнiх сечовивідних шляхiв, спричинених чутливими до фосфомiцину м/о, у чоловіків та у дівчат віком від 12 років та дорослих жінок; профілактика інфекційних захворювань пiд час дiагностичних процедур та хірургічних втручань у дорослих пацієнтів; порошок для р-ну для ін’єкц.: бактеріальні інфекції різної локалізації, спричинені чутливими до фосфоміцину м/о (при тяжкому перебігу інфекцій у комбінаціях з іншими а/б, частіше з β-лактамними): інфекції дихальних шляхів (пневмонія); інфекції сечостатевої системи (пієлонефрит); інфекції травного тракту та черевної порожнини (перитоніт); гінекологічні інфекції (ендометрит); хірургічні інфекції; сепсис.

Застосування ФОСФОМІЦИН

застосовують p/os та парентерально; звичайна p/os разова доза для дорослих у г. фазі захворювання 3 г одноразово; з метою профілактики інфікування сечовивідних шляхів при хірургічному втручанні, трансуретральних діагностичних дослідженнях внутрішньо p/os 3 г (1-й пакет) за 3 год. до втручання і 3 г (2-й пакет) — через 24 годи. після втручання; при парентеральному застосуванні звичайна добова доза для дорослих — 2-4 г; для дітей старше 5 років — 100-200 мг/кг; курс лікування становить 7-10 днів.

Протипоказання

гіперчутливість до фосфоміцину або до компонентів ЛЗ, тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну <10 мл/хв); гранули, порошок для р/оs р-ну: ГД, дитячий вік до 12 років.

Побічна дія

гранули для р/оs р-ну: порушення роботи ШКТ, діарея, нудота, біль у животі, блювання; вульвовагініт; головний біль, запаморочення, парестезія; тахікардія; висип, кропив’янка, свербіж; втома; частота невідома: анафілактичний шок, АР; атеріальна гіпотензія, БА; псевдомембранозний коліт, ангіоневротичний набряк; для порошку для р-ну для ін’єкц.: печія, псевдомембранозний коліт, стоматит, анорексія; судоми, гіпестезія, заціпеніння; еритема, анафілактичний шок; порушення функції печінки (транзиторне підвищення активності АЛТ, АСТ, ЛФ, ЛДГ, білірубіну), жовтяниця; відчуття дискомфорту, стискання у грудній клітці, прискорене серцебиття; панцитопенія, агранулоцитоз, анемія, гранулоцитопенія, лейкопенія, тромбоцитопенія, еозинофілія; порушення функції нирок (підвищення концентрації сечовини в плазмі крові, протеїнурія, зниження або підвищення концентрації електролітів — натрію, калію); кашель, бронхоспазм, риніт; слабкість, припливи, нездужання, спрага, гарячка, периферичні набряки, вагініт, дисменорея, біль у горлі, біль у спині; зміни у місці введення (біль та інфільтрат), флебіт, відчуття болю по ходу вени.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko