0
UA | RU

ТРАНЕКСАМОВА КИСЛОТА (ACIDUM TRANEXAMICUM)

Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину ТРАНЕКСАМОВА КИСЛОТА

інгібітори фібринолізу
інгібітори фібринолізу
інгібітори фібринолізу
інгібітори фібринолізу
інгібітори фібринолізу
Неотранекс
Біоіндастріа Лабораторіо Італіано Медіціналі
інгібітори фібринолізу

Фармакологічні властивості

антифібринолітичний засіб; специфічно інгібує активацію профібринолізину (плазміногену) та його перетворення на фібринолізин (плазмін), має місцеву та системну гемостатичну дію при кровотечах, пов`язаних із підвищенням фібринолізу; ч/з стримування утворення кінінів та ін. активних пептидів, що беруть участь в алергічних та запальних р-ціях, чинить протиалергічну та протизапальну дію.

Показання ТРАНЕКСАМОВА КИСЛОТА

кровотеча або ризик кровотечі при посиленні фібринолізу як генералізованого (кровотеча під час операції і в післяопераційному періоді на передміхуровій залозі, післяпологова кровотеча, геморагічні ускладнення фібринолітичної терапії), гемофілія, тромбоцитопенічна пурпура, лейкози, захворювання печінки, попередня терапія стрептокіназою, так і місцевого (маткова, шлунково-кишкова, носова кровотеча, постравматична гифема, кровотеча після простатектомії або втручанні на сечовому міхурі, тонзилектомії, конізації шийки матки, екстракції зуба у хворих на гемофілію); спадковий ангіоневротичний набряк; кровотечі, обумовлені підвищеним загальним або місцевим фібринолізом, такі як: отоларингологічні (видалення аденоїдів, тонзилектомія) та стоматологічні (видалення зубів) оперативні втручання; гінекологічні операції або ускладнення в акушерській практиці; торокальні, абдомінальні та інші великі хірургічні оперативні втручання, наприклад, серцево-судинна хірургія; контроль крововиливів у зв’язку з введенням фібринолітичного ЛЗ; менорагія і метрорагія.

Застосування ТРАНЕКСАМОВА КИСЛОТА

табл. p/os незалежно від прийому їжі, р-н вводять в/в крап. або струминно; при генералізованому фібринолізі вводять в/в у разовій дозі 15 мг/кг маси тіла кожні 6 — 8 год, швидкість введення — 1 мл/хв; місцевий фібриноліз: в/в повільно від 0,5 г до 1 г 2-3 р/добу, рекомендована доза в табл. 1-1,5 г 2-3 р/добу; простатектомія: під час операції в/в 1 г, потім по 1 г кожні 8 год. 3 дні, для профілактики і лікування геморагій у пацієнтів з підвищеним ризиком перед або після операцій транексамову к-ту призначати в/в, після чого призначати у вигляді табл. по 1 г 3-4 р/добу до зникнення макроскопічної гематурії; менорагія: рекомендована доза 1г 3 р/добу, не >4 днів; носові кровотечі: при періодичних кровотечах 1г 3 р/добу 7 днів; конізація шийки матки: 1,5 г 3 р/добу до 12 днів; посттравматична гефема: 1 г 3 р/добу; екстракція зубів у пацієнтів з гемофілією: рекомендована доза 25 мг/кг p/os ч/з кожні 8 год, починаючи за 1 день до операції і продовжуючи протягом 2-8 днів після неї; спадковий ангіоневротичний набряк: деяким пацієнтам, обізнаним про перебіг загострень хвороби, зазвичай достатньо 1-1,5 г 2-3 р/добу протягом кількох днів; діти: призначати дітям від 12 р. у дозі 20-25 мг/кг; тривалість лікування зазвичай — 2-8 днів, разова в/в доза — 10 мг/кг, 2 р/добу, МДД до 20 мг/кг маси тіла.

Протипоказання

гіперчутливість до транексамової кислоти або до інших компонентів препарату, НН тяжкого ступеня, макроскопічна гематурія, г.тромбоемболічні захворювання, гострий венозний або артеріальний тромбоз, тромбофлебіт, артеріальні чи венозні тромбози в анамнезі, високий ризик тромбоутворення, ІМ, субарахноїдальний крововилив, судоми в анамнезі; фібринолітичні стани внаслідок коагулопатії споживання, за винятком надмірної активації фібринолітичної системи при г. тяжкій кровотечі; порушення сприйняття кольорів. Інтратекальне і внутрішньошлуночкове ін’єкційне введення, інтрацеребральне введення (ризик набряку мозку з подальшим розвитком судом).

Побічна дія

нудота, блювання, печія, діарея, біль у животі; висип, шкірний свербіж, АР; зниження апетиту, сонливість, запаморочення; нездужання, викликане гіпотонією, з або без втрати свідомості, порушення кольоросприйняття; порушення зору; оклюзія артерії сітківки, застійна ретинопатія, тромбоз, тромбоемболія; судоми; р-ції гіперчутливості, включаючи анафілаксію; артеріальна гіпотензія, алергічні дерматити, тахікардія, біль у грудній клітці, тромбоемболічні ускладнення, артеріальний або венозний тромбоз будь-якої локалізації; г. некроз коркового шару нирок.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko