Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)

Мідокалм розчин для ін’єкцій (Mydocalm solution for injection) (560292) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
  • Діагнози
Мідокалм <I>розчин для ін&rsquo;єкцій</I> (Mydocalm <I>solution for injection</I>)
Форма випуску
Розчин для ін'єкцій
Дозування
100 мг
Кількість штук в упаковці
5 шт.
Сертифікат
UA/7535/01/01 від 10.09.2021
Міжнародна назва

Мідокалм розчин для ін єкцій інструкція із застосування

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Толперизон є міорелаксантом центральної дії. Механізм дії толперизону повністю не зʼясований.
Він володіє високою афінністю до нервової тканини, досягаючи найбільших концентрацій у стовбурі головного мозку, спинному мозку та периферичній нервовій системі.
Найбільш значущим ефектом толперизону є його гальмівна дія на спинномозковий рефлекторний шлях. Ймовірно, цей ефект спільно з інгібуючою дією на спадні провідні шляхи обумовлює терапевтичну користь толперизону.
Хімічна структура толперизону схожа зі структурою лідокаїну. Як і лідокаїн, він чинить мембраностабілізуючу дію та знижує електричну збудливість рухових нейронів і первинних аферентних волокон. Толперизон дозозалежно гальмує активність потенціалзалежних натрієвих каналів. Відповідно, знижується амплітуда і частота потенціалу дії.
Був доведений пригнічувальний ефект на потенціалзалежні кальцієві канали. Передбачається, що на додаток до його мембраностабілізуючої дії толперизон може також гальмувати викид медіатору.
На довершення до всього толперизон має деякі слабко виражені властивості альфа-адренергічних антагоністів і чинить антимускаринову дію.
Клінічна ефективність і безпека. Доведено ефективність толперизону в лікуванні м’язового спазму після перенесеного інсульту.
У рандомізованому подвійному сліпому плацебо-контрольованому дослідженні, в якому брали участь 120 пацієнтів із м’язовим спазмом після інсульту, при лікуванні толперизоном спостерігалося високо достовірне зменшення спастичності за шкалою Ашворта, що було основним цільовим показником. Відповідно до загальної оцінки ефективності лікаря і дослідників, толперизон перевершував плацебо (p<0,001). Середнє поліпшення за шкалою Ашворта становило 32% у загальній популяції пацієнтів, яким було призначено лікування (intention-to-treat, ITT), і 42% у підгрупі пацієнтів, які отримували толперизон в дозі 300–450 мг/добу. При оцінці показників функціональних тестів ефективність толперизону також була вищою, ніж ефективність плацебо, однак відмінності були статистично незначущими.
У рандомізованому подвійному сліпому порівняльному дослідженні за участю 48 пацієнтів з ураженням головного мозку ефективність толперизону за індексом Бартеля була порівнянна з ефективністю баклофену. У той же час толперизон перевершував баклофен у поліпшенні за шкалою оцінки моторної функції Рівермід (Rivermead Motor Assessment Scale, RMAS).
Дані про ефективність толперизону при підвищеному м’язовому тонусі у пацієнтів із захворюваннями опорно-рухового апарату, відмінними від м’язового спазму після інсульту, суперечливі. У деяких дослідженнях відзначено позитивні результати за показниками деяких тестів, тоді як в інших дослідженнях переваг толперизону при таких захворюваннях не виявлено.
Профіль безпеки толперизону заснований на даних клінічних досліджень за участю пацієнтів з підвищенням м’язового тонусу різної етіології, а також на даних спонтанних повідомлень про небажані реакції.
Фармакокінетика. Піддається інтенсивному метаболізму у печінці і нирках. Виводиться нирками, більше 99% — у вигляді метаболітів. Фармакологічна активність метаболітів невідома. При в/в введенні Т½ становить приблизно 1,5 год.
Доклінічні дані з безпеки. На підставі даних доклінічних досліджень фармакологічної безпеки, токсичності повторного застосування, генотоксичності, токсичного впливу на репродуктивну функцію не було відзначено специфічного ризику для людей.
Ефекти в ході доклінічних досліджень спостерігалися тільки при прийомі в дозах, які значно перевищують максимально допустимі дози для людини, що вказує на малу значимість для клінічного застосування.
У щурів і кролів спостерігались ембріотоксичні зміни при пероральному введенні препарату в дозах 500 мг/кг маси тіла і 250 мг/кг маси тіла відповідно. Однак ці дози багаторазово перевищують рекомендовані терапевтичні дози для людини.

Показання Мідокалм розчин для ін єкцій

м’язова спастичність, включаючи постінсультну спастичність, у випадках, коли ін’єкційна форма є методом вибору.

Застосування Мідокалм розчин для ін єкцій

тільки для парентерального введення.
Застосовувати тільки дорослим. Препарат вводити в/в по 100 мг 2 рази на добу або у вигляді повільної в/в ін’єкції по 100 мг 1 раз на добу.
Ін’єкційний розчин не можна застосовувати дітям.
Тривалість лікування визначає лікар залежно від характеру перебігу захворювання та ефективності лікування.
Пацієнти з порушеннями функцій нирок. Досвід застосування препарату пацієнтам з ураженням нирок обмежений, у таких хворих відзначалася більш висока частота небажаних ефектів. У звʼязку з цим при помірному ураженні нирок рекомендується індивідуальне титрування дози з ретельним спостереженням за станом пацієнта і контролем функції нирок. При тяжкому ураженні нирок призначати толперизон не рекомендується.
Пацієнти з порушеннями функцій печінки. Досвід застосування препарату пацієнтам з ураженням печінки обмежений, у таких хворих відзначалася більш висока частота небажаних явищ. У звʼязку з цим при помірному ураженні печінки рекомендується індивідуальне титрування дози з ретельним спостереженням за станом пацієнта і контролем функції печінки. При тяжкому ураженні печінки призначати толперизон не рекомендується.
Діти. Розчин для інʼєкцій Мідокалм не застосовувати дітям.

Протипоказання

гіперчутливість до діючих речовин або подібного до толперизону за хімічним складом еперизону, а також до будь-якої з допоміжних речовин та до інших амідних місцевоанестезуючих засобів.
Міастенія гравіс.
Період годування груддьми.
Дитячий вік.

Побічна дія

побічні реакції наведені за класами систем органів відповідно до Медичного словника регуляторної діяльності MedDRA з використанням визначень частоти MedDRA: дуже часті (≥1/10), часті (≥1/100, <1/10), нечасті (≥1/1000, <1/100), поодинокі (≥1/10 000, <1/1000), рідкісні (<1/10 000), невідомої частоти (не можна визначити за наявними даними).
За даними постмаркетингового спостереження, приблизно 50–60% випадків побічних реакцій, асоційованих з прийомом толперизону, становлять реакції гіперчутливості. Більшість цих реакцій були несерйозними і проходили самостійно. Реакції гіперчутливості, що являють собою загрозу для життя, виникали в поодиноких випадках.

Класи системи органівЧасті (≥1/100, <1/10)Нечасті (≥1/1000, <1/100)Поодинокі (≥1/10 000, <1/1000)Рідкісні (<1/10 000)
Порушення з боку системи крові та лімфатичної системи    Анемія, лімфаденопатія
Порушення з боку імунної системи   Реакція гіперчутливості, анафілактична реакціяАнафілактичний шок
Порушення харчування та обміну речовин  Анорексія Полідипсія
Психічні розлади  Безсоння, порушення снуЗниження активності, депресіяСплутаність свідомості
Порушення з боку нервової системи  Головний біль, запаморочення, сонливістьПорушення уваги, тремор, судоми, гіпестезія, парестезія, летаргія (підвищена сонливість) 
Порушення з боку органів зору   Порушення зору 
Порушення з боку органів слуху та рівноваги   Шум у вухах, вертиго (запаморочення) 
Порушення з боку серця   Стенокардія, тахікардія, прискорене серцебиття, зниження АТБрадикардія
Порушення з боку судинної системи Артеріальна гіпотензіяГіперемія шкіри  
Порушення з боку дихальної системи, органів грудної клітки і середостіння   Утруднення дихання, носова кровотеча, задишка 
Порушення з боку ШКТ  Відчуття дискомфорту в животі, діарея, сухість слизової оболонки порожнини рота, диспепсія, нудотаБіль в епігастрії, запор, метеоризм, блювання 
Порушення з боку печінки та жовчовивідних шляхів   Пошкодження печінки легкого ступеня 
Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини   Алергічний дерматит, гіпергідроз, свербіж, кропив’янка, висип 
Порушення з боку кістково-мʼязової системи та сполучної тканини М’язова слабкість, міалгія, болі в кінцівкахВідчуття дискомфорту в кінцівкахОстеопенія
Порушення з боку нирок і сечовивідних шляхів   Енурез, протеїнурія 
Загальні порушення та ускладнення у місці введення Почервоніння і потепління у місці введенняАстенія, дискомфорт, підвищена стомлюваністьВідчуття сп’яніння, відчуття жару, дратівливість, спрагаВідчуття дискомфорту в грудях
Лабораторні показники  Зниження АТ, підвищення концентрації білірубіну в крові, зміна активності печінкових ферментів, зниження кількості тромбоцитів, лейкоцитозПідвищення концентрації креатиніну в крові

Особливості застосування

ін’єкційну форму препарату не призначати дітям.
Реакції гіперчутливості При постмаркетинговому спостереженні при застосуванні толперизону найбільш часто повідомлялося про реакції гіперчутливості. Їх вираженість варіює від легких шкірних реакцій до тяжких системних реакцій, включаючи анафілактичний шок. Симптомами реакцій гіперчутливості можуть бути еритема, висип, кропив’янка, свербіж, ангіоневротичний набряк, тахікардія, артеріальна гіпотензія або задишка.
У жінок з гіперчутливістю до інших препаратів або алергічними станами в анамнезі, ризик реакцій гіперчутливості при прийомі толперизону більш високий.
Необхідно рекомендувати пацієнтам пам’ятати про можливі алергії. Пацієнти повинні бути інформовані про те, що при появі симптомів алергії слід припинити прийом толперизону і негайно звернутися за медичною допомогою.
Після епізоду гіперчутливості до толперизону повторно призначати препарат не можна.
Препарат містить лідокаїн, тому у разі відомої гіперчутливості до лідокаїну, а також до інших амідних місцевоанестезуючих засобів Мідокалм для ін’єкцій не слід застосовувати у зв’язку з можливістю розвитку перехресних алергічних реакцій.
Допоміжні речовини. Мідокалм розчин для ін’єкцій містить метилпарагідроксибензоат (Е218). Це може спричинити алергічні реакції (можливо, уповільнені), а в окремих випадках — бронхоспазм.
Застосування у період вагітності або годування грудьми. За даними досліджень на тваринах, толперизон не чинить тератогенної дії.
Зважаючи на відсутність значущих клінічних даних щодо застосування цього препарату, Мідокалм не слід застосовувати під час вагітності.
Оскільки невідомо, чи проникає толперизон у грудне молоко, застосування Мідокалму у період годування грудьми протипоказане.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Враховуючи можливість розвитку таких симптомів, як запаморочення, сонливість, порушення уваги, епілепсія, нечіткість зору, слід з обережністю застосовувати препарат при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

фармакокінетичні дослідження лікарських взаємодій з декстрометорфаном, субстратом CYP 2D6, продемонстрували, що одночасне призначення толперизону підвищує концентрації в плазмі крові препаратів, які переважно метаболізуються цитохромом CYP 2D6, зокрема тіоридазину, толтеродину, венлафаксину, атомоксетину, дезипраміну, декстрометорфану, метопрололу, небівололу, перфеназину.
У ході досліджень in vitro в мікросомах печінки і гепатоцитах людини значущого інгібування або індукції інших ізоферментів CYP (CYP 2B6, CYP 2C8, CYP 2C9, CYP 2C19, CYP 1A2, CYP 3A4) не виявлено.
Очікується, що при одночасному прийомі з іншими субстратами CYP 2D6 та/або іншими препаратами експозиція толперизону зростати не буде, що обумовлено різноманітністю шляхів метаболізму толперизону.
Хоча толперизон є препаратом центральної дії, ймовірність розвитку седативного ефекту при його застосуванні мала. У разі одночасного призначення з іншими міорелаксантами центральної дії необхідно розглянути питання про зниження дози толперизону.
Толперизон потенціює ефекти ніфлумінової кислоти, тому при одночасному прийомі з толперизоном дозу ніфлумінової кислоти, як і інших НПЗП, доцільно зменшити.
Несумісність. Дані щодо дослідження сумісності відсутні, тому препарат Мідокалм не слід змішувати з іншими лікарськими засобами в одному шприці. Вводити окремо від інших препаратів.

Передозування

дані щодо передозування толперизону є недостатніми.
Симптоми при передозуванні в основному можуть включати сонливість, прояви з боку ШКТ (нудота, блювання, біль в епігастрії), тахікардію, АГ, брадикінезію та вертиго. У тяжких випадках були повідомлення про судоми та кому.
Для толперизону не існує специфічного антидоту. У разі передозування рекомендується симптоматичне лікування.

Умови зберігання

зберігати при температурі 8–15 °C в оригінальній упаковці для захисту від впливу світла. Препарат зберігати у недоступному для дітей місці!