Все аптеки Украины

Тирозур гель (Tyrosur® gel) (558108) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
  • Діагнози
Тирозур гель (Tyrosur<sup>&reg;</sup> gel)

Тирозур гель інструкція із застосування

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Тиротрицин є сполукою різних циклічних і лінійних поліпептидів, які виявляють антибактеріальну активність, і утворюється як ендотоксин анаеробними спороутворювальними Bacillus brevis. Ця сполука містить до 70–80% тироцидинів (основних циклічних декапептидів) і до 20–30% граміцидинів (нейтральних лінійних пентадекапептидів).
Активний в основному відносно грампозитивних бактерій Staph. aureus MSSA, Staph. aureus MRSA, Staph. haemolyticus, Strep. pyogenes, Strep. viridans, Enterococcus faecalis, Diplococcus pneumoniae, Corynebact. spp, Neisseria meningitides, деяких штамів Neisseria gonorrhoeae, грибів і трихомонад, а також деяких грамнегативних бактерій і деяких видів грибів, включаючи Candida.
Тиротрицин чинить дозозалежну бактеріостатичну або бактерицидну дію відносно таких мікроорганізмів, як Clostridia.
Виділення з бактеріальних клітин таких речовин, як азот і фосфати, забезпечує ефективність дії тироцидину. Подібно до катіонних детергентів тироцидин руйнує осмотичний бар’єр мембран бактеріальних клітин. За рахунок прямого впливу на клітинну стінку бактерії дія препарату не обмежується пригніченням росту або поділу клітин, він також зумовлює бактерицидний ефект тироцидину.
Крім того, граміцидини утворюють катіонні канали в клітинній мембрані бактерій, що призводить до втрати ними калію і, як результат, до зміни внутрішньоклітинної концентрації катіонів і цитолізу. Такий компонент, як граміцидин, у подальшому спричиняє розрив процесів фосфорилювання в ланцюзі клітинного дихання.
Через особливий механізм дії тиротрицину, який не відзначається в системних антибіотиків, перехресна стійкість не виникає.
Гель Тирозур прискорює процес загоєння ран шляхом очищення дна рани, а також стимулюванням процесів грануляції та епітелізації.
Фармакокінетика. Невідомо, якою мірою тиротрицин може всмоктуватися системно. Високі концентрації виявлені в роговому шарі шкіри (після нанесення на інтактну поверхню) і безпосередньо в рані.

Показання Тирозур гель

місцеве лікування поверхневих ран з незначним виділенням ексудату і наявністю суперінфекції, спричиненої чутливими до тиротрицину патогенними мікроорганізмами, такими як рвані рани, подряпини, садна.

Застосування Тирозур гель

наносити гель 2–3 рази на добу тонким шаром на уражені ділянки шкіри. При невеликих ранах і запаленнях шкіри відкритих ділянок тіла закривати їх зазвичай немає необхідності. При великих ушкодженнях або мокнучих ранах рекомендується захисний бандаж, який необхідно змінювати через 1–2 дні.
Тривалість лікування визначається індивідуально, залежно від перебігу захворювання. Якщо покращення після тижневого застосування препарату не відмічено, то необхідно переглянути лікування.
Діти. У разі необхідності гель Тирозур можна застосовувати у дітей будь-якого віку.

Протипоказання

підвищена чутливість до компонентів препарату.
Протипоказаний для інтраназального застосування; є повідомлення про те, що такий спосіб застосування може призвести до порушення нюху.

Побічна дія

подразнення шкіри, відчуття печіння, алергічні реакції, включаючи еритему, кропив’янку, контактний дерматит.

Особливості застосування

необхідно дотримуватися обережності у разі застосування на ділянках навколо очей, оскільки це може спричинити відчуття печіння.
Гель Тирозур містить пропіленгліколь, який може спричинити подразнення шкіри.
Застосування у період вагітності або годування грудьми. Дані стосовно впливу гелю Тирозур у період вагітності відсутні. Адекватні дослідження впливу тиротрицину та цетилпіридинію хлориду на репродуктивну функцію у тварин не проводилися. Потенційний ризик для людини невідомий, тому не слід застосовувати Тирозур, гель, у період вагітності.
Невідомо, чи проникає тиротрицин або цетилпіридинію хлорид у грудне молоко, тому не слід застосовувати препарат у період годування грудьми.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

невідома.

Передозування

про випадки передозування не повідомлялося.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °C у недоступному для дітей місці.
Термін придатності після першого відкриття туби — 3 міс.