Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

МІЛЬГАМА® таблетки

(MILGAMMA® tablets)
Виробник:

Склад і форма випуску

Можна сплатити ліки карткою підтримка
Класифікація

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Нейротропні вітаміни групи В чинять сприятливу дію на перебіг запальних та дегенеративних захворювань нервів і рухового апарату. Їх слід застосовувати для усунення дефіцитних станів, у високих дозах вітаміни мають аналгезивні властивості, сприяють покращанню кровообігу та нормалізують роботу нервової системи і процес кровотворення.

Фармакокінетика. Вітамін В6 і його похідні здебільшого швидко всмоктуються у верхньому відділі травного тракту шляхом пасивної дифузії та екскретуються в межах 2–5 год.

Показання МІЛЬГАМА таблетки

при неврологічних захворюваннях, зумовлених доведеним дефіцитом вітамінів В1, В6.

Застосування МІЛЬГАМА таблетки

застосовувати внутрішньо, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Рекомендована доза становить 1 таблетку на добу. В індивідуальних випадках дозу підвищують і застосовують по 1 таблетці 3 рази на добу.

Таблетки слід приймати цілими, запиваючи рідиною після прийому їжі.

Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально у кожному випадку. Після максимального періоду лікування (4 тиж) приймається рішення щодо коригування та зниження доз препарату.

Протипоказання

підвищена чутливість до компонентів препарату.

Прийом вітаміну В1 протипоказаний при алергічних реакціях.

Прийом вітаміну В6 протипоказаний при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення (оскільки можливе підвищення кислотності шлункового соку).

Період вагітності або годування грудьми.

Побічна дія

з боку травного тракту: нудота, блювання, діарея, біль у животі, підвищення кислотності шлункового соку.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи анафілактичний шок; анафілаксія; кропив’янка.

З боку шкіри: шкірні висипання, свербіж.

У вкрай рідкісних випадках — шоковий стан.

З боку нервової системи: довготривале застосування (понад 6–12 міс) у дозах вище ніж 50 мг вітаміну В6 щоденно може призвести до периферичної сенсорної нейропатії, нервового збудження, запаморочення, головного болю.

З боку ендокринної системи: інгібується виділення пролактину.

Особливості застосування

питання про застосування препарату Мільгама® для лікування пацієнтів з тяжкою та гострою формою декомпенсованої серцевої недостатності вирішує лікар індивідуально, враховуючи стан хворого.

При застосуванні вітаміну В12 клінічна картина, а також лабораторні аналізи при фунікулярному мієлозі або перніціозній анемії можуть втрачати свою специфічність.

Оскільки препарат містить вітамін В6, необхідно з обережністю призначати цей лікарський засіб пацієнтам із виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки, серйозною печінковою та нирковою недостатністю в анамнезі.

Пацієнтам з новоутвореннями препарат Мільгама® застосовувати не слід, за винятком випадків, пов’язаних з мегалобластною анемією і дефіцитом вітаміну В12. Препарат не застосовують при тяжкій або гострій формі декомпенсованої серцевої діяльності та стенокардії.

У разі появи ознак периферичної сенсорної нейропатії (парестезії) потрібно переглянути дозування та призупинити застосування препарату Мільгама®, якщо це необхідно. При тривалому прийомі (більше 6–12 міс) добових доз, що перевищують 50 мг вітаміну В6, так само, як і при короткотривалому прийомі (більше 2 міс) більше ніж 1 г вітаміну В6 на добу, спостерігалися нейропатії, у зв’язку з цим рекомендується постійний контроль при довготривалому прийомі.

Препарат містить сахарозу. Пацієнти з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, глюкозогалактозною мальабсорбцією або недостатністю сахарази-ізомальтази не повинні застосовувати цей лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Добова потреба у вітаміні В6 під час вагітності та годування грудьми становить до 2,5 мг.

У період вагітності або годування грудьми рекомендовано щоденне вживання вітаміну В1 у дозі 1,4–1,6 мг і вітаміну В6 — у дозі 2,4–2,6 мг.

Немає доказів щодо доцільності застосування більш високих доз, ніж рекомендовані добові.

Вітаміни В1 і В6 потрапляють у грудне молоко.

Високі дози вітаміну B6 можуть перешкоджати виробленню молока. Препарат містить 100 мг вітаміну В6, тому його не слід застосовувати під час вагітності та годування грудьми.

Діти. Ефективність і безпека застосування препарату у дітей не встановлені, тому його не слід призначати цій віковій категорії пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Оскільки у деяких пацієнтів препарат може спричинити такі побічні явища, як запаморочення, головний біль і тахікардію, слід дотримуватися обережності при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

тіамін інактивується 5-фторурацилом, оскільки останній конкурентно інгібує фосфорилювання тіаміну у тіамінпірофосфат. Антациди знижують всмоктування тіаміну.

Петльові діуретики (наприклад фуросемід), що гальмують канальцеву реабсорбцію, під час довготривалої терапії, можуть спричинити підвищення екскреції тіаміну і таким чином знизити рівень тіаміну.

При одночасному прийомі з леводопою вітамін В6 може знижувати ефект леводопи.

Одночасне застосування антагонистів піридоксину (наприклад ізоніазиду, гідралазину, D-пеніцилінаміну або циклосерину), алкоголю, а також тривалий прийом пероральних контрацептивів, що містять естрагени, можуть призвести до недостатності вітаміну В6.

Вживання алкоголю та чорного чаю зменшує абсорбцію тіаміну.

Бенфотіамін несумісний з окиснювальними і відновними сполуками: хлоридом ртуті, йодидом, карбонатом, ацетатом, таніновою кислотою, залізо-амоній-цитратом, оскільки інактивується за їх наявності. Мідь прискорює розпад бенфотіаміну; крім того, тіамін втрачає свою дію у разі збільшенні значень рН (більш ніж 3).

Напої, що містять сульфіти (наприклад вино), посилюють деградацію тіаміну.

Піридоксин може знизити ефективність алтретаміну.

Передозування

при тривалому застосуванні у високих дозах можливе погіршення активності печінкових ферментів, біль у серці і гіперкоагуляція. Високі дози вітаміну В1 виявляють курареподібний ефект.

Вітамін В1. Тіамін має широкий терапевтичний діапазон. Дуже високі дози (більше 10 г) проявляють гангліоблокуючий ефект, подібний до ефекту кураре, та пригнічують проведення нервових імпульсів.

Вітамін В6. Токсичність вітаміну В6 вважається дуже низькою. Однак довготривале застосування (понад 6–12 міс) вітаміну В6 у дозах, що перевищують 50 мг/добу, може спричинити периферичну сенсорну нейропатію.

Безперервне застосування вітаміну В6 у дозах, що перевищують 1 г/добу, довше 2 міс може призвести до нейротоксичних ефектів.

При довготривалому застосуванні вітаміну В1 у дозі понад 2 г/добу були зафіксовані невропатії з атаксією і розлади чутливості, церебральні судоми зі змінами на ЕЕГ, а також в окремих випадках — гіпохромна анемія і себорейний дерматит.

При передозуванні відбувається посилення симптомів побічної дії препарату.

Лікування: промивання шлунка, застосування активованого вугілля. Терапія симптоматична.

Умови зберігання

у недоступному для дітей місці за температури не вище 25 ºС.

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують МІЛЬГАМА таблетки

Артрит МКХ M13.9
Біль у нижній частині спини МКХ M54.5
Вазомоторна краніалгія МКХ G44.2
Діабетична хайропатія (Синдром діабетичної руки) МКХ G63.2
Інші міозити МКХ M60.8
Інші розлади вегетативної нервової системи МКХ G90.8
Інші форми цукрового діабету без ускладнень МКХ E13.9
Люмбоішіалгія МКХ M54.4
Невралгія трійчастого нерва МКХ G50.0
Остеохондроз хребта неуточнений МКХ M42.9
Остеохондроз шийного відділу хребта МКХ M42.1
Параліч Белла МКХ G51.0
Розсіяний склероз МКХ G35
Синдром кубітального каналу (ульнарний синдром) МКХ G56.2
Тривожно-панічні розлади МКХ F41.0
Ураження попереково-крижових корінців МКХ G54.4
Цукровий діабет 1-го типу (ІЗЦД) з множинними ускладненнями МКХ E10.7
Цукровий діабет 1-го типу (ІЗЦД) з неврологічними ускладненнями МКХ E10.4
Цукровий діабет 2-го типу (ІНЦД) з неврологічними ускладненнями МКХ E11.4
Шийно-плечовий синдром МКХ M53.1
Дата додавання: 25.01.2022 р.
© Компендіум 2021
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko