Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)

Левосетил краплі (Levosetil drops) (555612) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Інструкція
  • Аналоги
Левосетил краплі (Levosetil drops)
Ціна в місті Київ
Без рецепта
Інструкція із застосування Левосетил краплі оральні, розчин 5 мг/мл флакон 20 мл, №1
Форма випуску
Краплі оральні, розчин
Дозування
5 мг/мл
Об'єм
20 мл
Сертифікат
UA/18085/02/01 від 12.10.2020
Міжнародна назва

Левосетил краплі інструкція із застосування

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Левоцетиризин — це активний стабільний R-енантіомер цетиризину, що належить до групи конкурентних антагоністів гістаміну. Фармакологічна дія зумовлена блокуванням Н1-гістамінових рецепторів. Спорідненість із Н1-гістаміновими рецепторами у левоцетиризину у 2 рази вища, ніж у цетиризину. Впливає на гістамінзалежну стадію розвитку алергічної реакції, зменшує міграцію еозинофілів, судинну проникність, обмежує вивільнення медіаторів запалення. Попереджає розвиток та пригнічує перебіг алергічних реакцій, чинить антиексудативну, протисвербіжну, протизапальну дію, майже не чинить антихолінергічної та антисеротонінової дії.
Фармакокінетика. Фармакокінетичні параметри левоцетиризину мають лінійну залежність та не залежать від дози та часу і мають низьку варіабельність у різних пацієнтів. Фармакокінетичний профіль при введенні єдиного енантіомера такий самий, як і при застосуванні цетиризину. У процесі абсорбції або виведення не виявлено хіральної інверсії.
Абсорбція. Після перорального застосування левоцетиризин швидко та інтенсивно абсорбується. Ступінь всмоктування не залежить від дози та не змінюється із прийомом їжі, але максимальна концентрація (Сmax) левоцетиризину знижується та досягається пізніше. Біодоступність становить 100%. Дія левоцетиризину розвивається через 12 хв після прийому одноразової дози у 50% пацієнтів, а через 0,5−1 год — у 95%. У дорослих Сmах у плазмі крові досягається через 50 хв після одноразового перорального прийому терапевтичної дози. Рівноважна концентрація у крові досягається після 2 днів прийому. Сmах становить 270 нг/мл після одноразового застосування і 308 нг/мл після повторного застосування дози 5 мг 1 раз на добу.
Розподіл. Відсутня інформація щодо розподілу левоцетиризину у тканинах людини, а також щодо проникнення левоцетиризину крізь ГЕБ. У дослідженнях на тваринах найвища концентрація зафіксована в печінці та нирках, а найнижча — у тканинах ЦНС. Розподіл левоцетиризину обмежений, тому що об’єм розподілу становить 0,4 л/кг. Зв’язування з білками плазми крові людини — 90%.
Метаболізм. В організмі людини рівень метаболізму становить менш ніж 14% від дози левоцетиризину, тому відмінність у результаті генетичного поліморфізму або одночасного прийому ферментних інгібіторів, як очікується, буде незначною. Процес метаболізму включає ароматичну оксидацію, N- та О-деалкілування і сполучення з таурином. Деалкілування відбувається насамперед за участю цитохрому CYP 3А4, тоді як у процесі ароматичної оксидації беруть участь чисельні та (або) невизначені ізоформи CYP. Левоцетиризин не впливає на активність цитохромних ізоферментів 1А2, 2С9, 2С19, 2D6, 2Е1, 3А4 у концентраціях, що значно перевищують максимальні після прийому дози 5 мг перорально. З огляду на низький ступінь метаболізму та відсутність здатності до пригнічення метаболізму взаємодія левоцетиризину з іншими речовинами (і навпаки) малоймовірна.
Виведення. Екскреція левоцетиризину відбувається двома шляхами: за рахунок клубочкової фільтрації та активної канальцевої секреції. Т½ з плазми крові у дорослих становить 7,9±1,9 год. Т½ коротший у дітей молодшого віку. Середній очевидний загальний кліренс у дорослих — 0,63 мл/хв/кг. В основному виведення левоцетиризину та його метаболітів з організму відбувається із сечею (виводиться в середньому 85,4% застосованої дози). З калом виводиться лише 12,9% застосованої дози.
Особливі популяції
Пацієнти із порушеннями функції нирок. Очевидний кліренс левоцетиризину корелює із кліренсом креатиніну. Тому пацієнтам із помірними та тяжкими порушеннями функції нирок рекомендується підбирати інтервали між прийомами левоцетиризину з урахуванням кліренсу креатиніну. При анурії у пацієнтів із термінальною стадією захворювання нирок загальний кліренс знижується приблизно на 80% порівняно із загальним кліренсом в осіб без таких порушень. Кількість левоцетиризину, що виводиться під час стандартної 4-годинної процедури гемодіалізу, становила <10%.

Показання Левосетил краплі

симптоматичне лікування алергічного риніту (у тому числі цілорічного алергічного риніту) та кропив’янки.

Застосування Левосетил краплі

лікарський засіб призначений для перорального застосування.
Дозування.
Дорослі та діти віком від 12 років. Рекомендована добова доза становить 5 мг (20 крапель) на добу.
Пацієнти літнього віку. Пацієнтам літнього віку з нормальною функцією нирок корекція дози не потрібна.
Корекція дози рекомендована пацієнтам літнього віку із порушеннями функції нирок від помірного до тяжкого ступеня (див. Пацієнти з нирковою недостатністю).
Пацієнти з нирковою недостатністю. Пацієнтам із порушеннями функції нирок розрахунок дози необхідно проводити з урахуванням ступеня порушення функції нирок (кліренсу креатиніну) відповідно до таблиці нижче.
Для цього потрібно визначити кліренс креатиніну (КЛкр) пацієнта у мл/хв за вмістом креатиніну у плазмі крові (мг/дл), використовуючи таку формулу:

КЛкр =(140 – вік (роки)) · маса тіла (кг)(·0,85 для жінок)
72 · креатинін у плазмі крові (мг/дл)


Корекція дози левоцетиризину для пацієнтів із порушеннями функції нирок

Функція нирокКліренс креатиніну, мл/хвДоза та кількість прийомів
Нормальна функція нирок≥805 мг 1 раз на добу
Порушення легкого ступеня50−795 мг 1 раз на добу
Порушення помірного ступеня 30−495 мг 1 раз на 2 доби
Порушення тяжкого ступеня <305 мг 1 раз на 3 доби
Термінальна стадія захворювання нирок
Пацієнти, які перебувають на діалізі
<10Протипоказано


Дітям із порушеннями функції нирок дозу левоцетиризину слід коригувати індивідуально, з урахуванням ниркового кліренсу пацієнта та його маси тіла.
Специфічних даних щодо застосування левоцетиризину у дітей із порушеннями функції нирок немає.
Пацієнти з печінковою недостатністю. Пацієнтам із печінковою недостатністю корекція режиму дозування не потрібна. Пацієнтам із печінковою та нирковою недостатністю слід коригувати режим дозування відповідно до наведеної вище таблиці.
Педіатрична популяція
Діти віком 6–12 років. Рекомендована добова доза становить 5 мг (20 крапель) на добу.
Діти віком 2–6 років. Рекомендована добова доза становить 2,5 мг (10 крапель) на добу, розділена на 2 прийоми по 1,25 мл (5 крапель).
Тривалість застосування. Пацієнтів із періодичним алергічним ринітом (тривалість прояву симптомів захворювання становить менше ніж 4 доби на тиждень або менше ніж 4 тиж на рік) слід лікувати відповідно до перебігу захворювання та анамнезу: лікування можна припинити, якщо симптоми зникнуть, та можна відновити знову при повторному виникненні симптомів.
У разі стійкого алергічного риніту (тривалість прояву симптомів захворювання становить більше ніж 4 доби на тиждень або більше ніж 4 тиж на рік) у період контакту з алергенами пацієнту може бути запропонована постійна терапія. Існує клінічний досвід застосування левоцетиризину протягом щонайменше 6-місячного періоду лікування. При хронічних захворюваннях (хронічний алергічний риніт, хронічна кропив’янка) тривалість лікування становить до 1 року (дані доступні з клінічних досліджень при застосуванні рацемату).
Спосіб застосування. Краплі приймати внутрішньо, використовуючи ложку, незалежно від прийому їжі. При необхідності лікарський засіб можна розводити водою. При розведенні крапель у воді слід враховувати, особливо при застосуванні у дітей, що об’єм води, до якого додаються краплі, має відповідати кількості рідини, яку може проковтнути пацієнт. Розбавлений р-н слід прийняти одразу.
Діти. Лікарський засіб можна застосовувати у дітей віком від 2 років. Наявність деяких клінічних даних щодо застосування левоцетиризину у дітей віком від 6 міс до 12 років не є достатнім для обґрунтування його застосування у немовлят та дітей віком до 2 років.

Протипоказання

підвищена чутливість до левоцетиризину, цетиризину, гідроксизину, будь-яких інших похідних піперазину та/або інших допоміжних речовин лікарського засобу.
Тяжка форма ХНН (кліренс креатиніну <10 мл/хв).

Побічна дія

повідомляли про такі побічні реакції, які виникали під час клінічних досліджень левоцетиризину, не менш ніж у 1% пацієнтів (часто (≥1/100, <1/10)) віком 12–71 року:
з боку нервової системи: головний біль, сонливість;
з боку травного тракту: сухість у роті;
з боку організму в цілому: підвищена втомлюваність.
Нечасто (≥1/1000, <1/100) також повідомляли про астенію та біль у животі.
Повідомляли про такі побічні реакції, які виникали під час клінічних досліджень левоцетиризину, не менш ніж у 1% дітей віком 6–11 міс та у дітей віком 1–6 років:
з боку травного тракту: діарея, блювання, запор;
з боку нервової системи: сонливість;
з боку психіки: порушення сну.
Повідомляли про такі побічні реакції, які виникали під час клінічних досліджень левоцетиризину, не менш ніж у 1% дітей віком 6–12 років:
з боку нервової системи: головний біль, сонливість.
У післяреєстраційний період також повідомляли про розвиток нижчезазначених побічних реакцій. Побічні реакції вказані за класами систем органів згідно з MedDRA та за частотою: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100, <1/10); нечасто (≥1/1000, <1/100); рідко (≥1/10 000, <1/1000); дуже рідко (<1/10 000); частота невідома (неможливо визначити за наявними даними).
З боку імунної системи: частота невідома — підвищена чутливість, у тому числі анафілаксія.
З боку метаболізму та харчування: частота невідома — підвищений апетит.
З боку психіки: частота невідома — агресія, збудження, галюцинації, депресія, безсоння, суїцидальні думки, жахливі сновидіння.
З боку нервової системи: частота невідома — судоми, парестезія, запаморочення, непритомність, тремор, дисгевзія.
З боку органа слуху та рівноваги: частота невідома — вертиго.
З боку органа зору: частота невідома — порушення зору, нечіткість зору, окулогірація.
З боку серця: частота невідома — посилене серцебиття, тахікардія.
З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: частота невідома — задишка.
З боку травного тракту: частота невідома — діарея, блювання, запор, сухість у роті, нудота, біль у животі.
З боку гепатобіліарної системи: частота невідома — гепатит.
З боку нирок та сечовидільної системи: частота невідома — дизурія, затримка сечі.
З боку шкіри та підшкірних тканин: частота невідома — ангіоневротичний набряк, стійкий медикаментозний висип, свербіж, висип, кропив’янка.
З боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини: частота невідома — міалгія, артралгія.
З боку організму в цілому: частота невідома — набряк.
Результати лабораторних досліджень: частота невідома — збільшення маси тіла, відхилення функціональних печінкових проб від норми.
Опис окремих побічних реакцій. Повідомляли про свербіж після припинення застосування левоцетиризину.
Повідомлення про підозрювані побічні реакції, що виникли після реєстрації лікарського засобу, дуже важливі. Це дає змогу постійно спостерігати за співвідношенням користі/ризику при застосуванні лікарського засобу. Працівники системи охорони здоров’я повинні повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції через національну систему фармаконагляду.

Особливості застосування

лікарський засіб слід з обережністю застосовувати у пацієнтів із ХНН (потрібна корекція режиму дозування) та пацієнтів літнього віку з нирковою недостатністю (можливе зниження клубочкової фільтрації).
Під час застосування лікарського засобу слід утримуватися від вживання алкоголю (див. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ).
При застосуванні лікарського засобу у пацієнтів із факторами, що провокують затримку сечі (наприклад травми спинного мозку, гіперплазія передміхурової залози), слід брати до уваги, що левоцетиризин підвищує ризик затримки сечі.
Лікарський засіб слід з обережністю застосовувати у пацієнтів з епілепсією та ризиком виникнення судом, оскільки його застосування може призвести до посилення нападу.
Антигістамінні препарати пригнічують відповідь на шкірну алергічну пробу, тому застосування лікарського засобу слід припинити за 3 дні до її проведення (Т½).
Можлива поява свербежу після припинення застосування левоцетиризину, навіть якщо цей симптом не був наявний до початку лікування. Свербіж може зникнути самостійно. У деяких випадках він може бути інтенсивним і може виникнути потреба в повторному лікуванні. Свербіж повинен зникнути після початку повторного лікування.
Наявність деяких клінічних даних щодо застосування левоцетиризину у дітей віком від 6 міс до 12 років не є достатнім для обґрунтування його застосування у немовлят та дітей віком до 2 років.
Лікарський засіб містить метилпарабен (Е218) та пропілпарабен (Е216), що можуть спричиняти розвиток алергічних реакцій, які можуть проявитися не одразу.
Лікарський засіб містить менше 1 ммоль (23 мг)/дозу натрію, тобто практично вільний від натрію.
Застосування у період вагітності або годування грудьми. Лікарський засіб протипоказаний до застосування в період вагітності.
Цетиризин проникає у грудне молоко, тому при необхідності застосування лікарського засобу годування грудьми слід припинити.
Немає клінічних даних (включаючи дослідження на тваринах) щодо впливу левоцетиризину на фертильність.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Порівняльні клінічні дослідження не виявили жодних доказів того, що левоцетиризин при рекомендованій дозі погіршує психічну пильність, реакційну здатність або здатність керувати транспортними засобами. Однак деякі пацієнти можуть відчувати сонливість, втому та астенію під час лікування левоцетиризином. Тому пацієнти, які мають намір керувати транспортними засобами або іншими механізмами, повинні враховувати свою реакцію на лікарський засіб.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

дослідження взаємодії левоцетиризину (у тому числі з індукторами CYP 3A4) не проводили. Дослідження взаємодії цетиризину (сполука рацемату) показали, що одночасне застосування з антипірином, азитроміцином, циметидином, діазепамом, еритроміцином, гліпізидом, кетоконазолом або псевдоефедрином не виявляє клінічно значущих несприятливих ефектів.
При одночасному застосуванні з теофіліном (400 мг/добу) у дослідженні багаторазового застосування відмічали невелике зниження (на 16%) кліренсу цетиризину (розподіл теофіліну не змінювався).
При дослідженні багаторазового застосування ритонавіру (600 мг 2 рази на добу) та цетиризину (10 мг/добу) експозиція цетиризину збільшувалася приблизно на 40%, тоді як розподіл ритонавіру дещо змінювався (−11%).
Немає даних щодо посилення ефекту седативних засобів при застосуванні в терапевтичних дозах. Але слід уникати застосування седативних засобів під час прийому лікарського засобу.
Прийом їжі не впливає на ступінь всмоктування левоцетиризину, але одночасний прийом їжі знижує швидкість його абсорбції.
Одночасне застосування цетиризину або левоцетиризину з алкоголем або іншими депресантами ЦНС у чутливих пацієнтів може спричинити додаткове зниження уваги та здатності до виконання роботи.

Передозування

симптоми передозування у дорослих можуть включати сонливість. У дітей спочатку можуть виникнути збудження і підвищена дратівливість з подальшою сонливістю.
Лікування. Специфічного антидота до левоцетиризину немає. У разі появи симптомів передозування рекомендується симптоматична та підтримувальна терапія. Можна розглянути необхідність промивання шлунка через короткий час після застосування лікарського засобу. Гемодіаліз для виведення левоцетиризину з організму неефективний.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.