0
UA | RU

Сертофен гель (Sertofen gel)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Декскетопрофен12,5 мг/г
Допоміжні речовини: карбомер гомополімер, етанол 96%, олія лавандова, ментол, натрію гідроксид, вода очищена..
№ UA/17608/02/01 від 17.12.2019 до 17.12.2024
За рецептом
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Декскетопрофену трометамол є трометаміновою сіллю (S)-(+)-2-(3-бензоїлфеніл)пропіонової кислоти та активним енантіомером нестероїдного протизапального засобу (НПЗЗ) кетопрофену.

Механізм дії базується на зменшенні синтезу простагландинів за рахунок пригнічення циклооксигенази (ЦОГ). Зокрема, гальмується перетворення арахідонової кислоти у циклічні ендопероксиди PGG2 та PGH2, з яких утворюються простагландини PGE1, PGE2, PGF2a, PGD2, а також простациклін PGI2 та тромбоксани ТхА2 і ТхВ2. Крім цього, пригнічення синтезу простагландинів може впливати на інші медіатори запалення, такі як кініни, що також опосередковано впливає на основну дію декскетопрофену.

Доведено, що кетопрофен є ефективним анальгетичним, протизапальним та жарознижувальним засобом винятково у вигляді енантіомеру.

Під час досліджень інгібування ЦОГ було встановлено, що R(–)-енантіомер є фармакологічно неактивним, а за фармакологічну активність рацемату відповідає S(+)-енантіомер або декскетопрофен. Дослідження in vivo на тваринах та за участю людей підтверджують ці дані.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні гелю досягається висока місцева концентрація декскетопрофену, тоді як концентрація у плазмі крові є дуже низькою. Фармакокінетичні клінічні дослідження свідчать, що після застосування і всмоктування під шкіру максимальна концентрація декскетопрофену у плазмі крові досягається протягом 4 годин.

Активна терапевтична концентрація виявлена у синовіальній рідині. Відзначається, що рівень декскетопрофену (при застосуванні у концентрації 12,5 мг/г) в синовіальній рідині еквівалентний або вищий за рівень рацемічного кетопрофену (при застосуванні у концентрації 25 мг/г).

Інверсія активного (S)-енантіомера в неактивний (R)-енантіомер не відбувається.

Декскетопрофен виводиться з організму протягом 24 годин.

Показання Сертофен гель

запалення та біль у суглобах, сухожиллях, зв’язках та м’язах, зумовлені травмами і дегенеративними захворюваннями.

Застосування Сертофен гель

препарат призначений для зовнішнього застосування. Загалом його рекомендується застосовувати 2–3 рази на добу. Кількість гелю залежить від розміру ураженої ділянки. Добова доза не повинна перевищувати 7,5 г, що відповідає близько 14 см гелю. Гель наноситься легким втиранням для полегшення всмоктування. Тривалість лікування не повинна перевищувати 7 діб.

Діти. Показання та дозування декскетопрофену дітям віком до 18 років не встановлені.

Протипоказання

відомі реакції гіперчутливості, наприклад симптоми бронхіальної астми, алергічний риніт, що виникли при застосуванні декскетопрофену, кетопрофену, фенофібрату, тіапрофенової кислоти, ацетилсаліцилової кислоти, інших НПЗЗ або інших компонентів препарату.

Будь-які реакції фотосенсибілізації в анамнезі.

Наявність в анамнезі шкірних проявів алергії при застосуванні декскетопрофену, кетопрофену, тіапрофенової кислоти, фенофібрату, блокаторів ультрафіолетових (УФ) променів або парфумерних засобів.

Вплив сонячних променів (навіть розсіяного світла) або УФ-опромінення у солярії під час лікування препаратом та протягом 2 тижнів після припинення його застосування.

Не наносити препарат на відкриті рани, інфіковану шкіру, слизові оболонки, екзему, вугри, статеві органи, в очі і на періорбітальну ділянку.

Побічна дія

побічні реакції класифіковані за органами і системами та частотою їх виникнення: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 до <1/10), нечасто (≥1/1000 до ˂<1/100), рідко (≥1/10000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10000), невідомо (частоту неможливо визначити на основі наявних даних).

З боку імунної системи: дуже рідко — системні реакції гіперчутливості (кропив’янка, бронхоспазм).

З боку шкіри та підшкірної клітковини: нечасто — дерматит (еритема, свербіж, запалення, відчуття печіння); рідко — серйозні шкірні реакції, такі як бульозний дерматит (включаючи ексфоліативний), що може розповсюджуватися та набувати генералізованого характеру; невідомо — реакції фотосенсибілізації (еритема, запалення та в деяких випадках — незначна везикуляція).

Особливості застосування

при появі будь-яких шкірних реакцій, у тому числі пов’язаних із супутнім застосуванням засобів, що містять октокрилен, застосування препарату слід негайно припинити.

Для уникнення розвитку реакцій фотосенсибілізації шкіри рекомендується захищати одягом ті ділянки шкіри, на які наноситься препарат, під час його застосування та протягом 2 тижнів після припинення.

Після кожного застосування препарату слід ретельно мити руки для уникнення потрапляння гелю на інші ділянки тіла.

Після застосування препарату не слід застосовувати оклюзійну пов’язку та одягати тісний одяг.

Можливий розвиток перехресних реакцій при одночасному застосуванні декскетопрофену з деякими сонцезахисними кремами, фенофібратом та іншими засобами, що містять бензофенон у своїй хімічній структурі.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Вагітність. Оскільки безпека застосування декскетопрофену у вагітних не встановлена, слід уникати застосування препарату у період вагітності.

Період годування груддю.. Даних щодо екскреції декскетопрофену у грудне молоко немає. Препарат не рекомендується застосовувати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Даних немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

взаємодія малоймовірна, оскільки концентрація декскетопрофену у плазмі крові при зовнішньому застосуванні є незначною.

Передозування

передозування при зовнішньому застосуванні є малоймовірним. У разі випадкового проковтування показане промивання шлунка та симптоматична терапія. Декскетопрофен може бути видалений шляхом діалізу.

Умови зберігання

зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 20.10.2021 р.
© Компендіум 2021

Діагнози, при яких застосовують Сертофен гель

Ідіопатична подагра МКХ M10.0
Інші поверхневі травми живота, нижньої частини спини і таза МКХ S30.8
Інші травми грудної клітки МКХ S29.8
Люмбоішіалгія МКХ M54.4
Ураження міжхребцевих дисків поперекового та інших відділів з радикулопатією МКХ M51.1
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko