• Кабинет
 • БЕТАГІСТИН-КВ (BETAHISTINE-KV)

  Склад і форма випуску

  таблетки 8 мг, № 30Ціни в аптеках
  Бетагістину дигідрохлорид
  8 мг
  № UA/5273/01/01 від 13.05.2017
  B За рецептом
  таблетки 16 мг, № 30Ціни в аптеках
  Бетагістину дигідрохлорид
  16 мг
  № UA/5273/01/02 від 13.05.2017
  B За рецептом
  таблетки 24 мг, № 30Ціни в аптеках
  Бетагістину дигідрохлорид
  24 мг
  № UA/5273/01/03 від 13.05.2017
  B За рецептом

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка. Механізм дії бетагістину вивчений лише частково. Відомо, що існує декілька достовірних гіпотез, які були підтверджені дослідженнями, проведеними на тваринах та з участю людей.

  Вплив бетагістину на гістамінергічну систему. Встановлено, що бетагістин частково проявляє агоністичну активність щодо Н1-рецепторів, а також антагоністичну активність щодо Н3-рецепторів гістаміну в нервовій тканині та має незначну активність щодо Н2-рецепторів гістаміну. Бетагістин збільшує обмін та вивільнення гістаміну шляхом блокування пресинаптичних Н3-рецепторів та індукції процесу зменшення кількості відповідних Н0-рецепторів.

  Бетагістин може збільшувати кровотік в кохлеарній зоні, а також у всьому головному мозку. Наявна інформація щодо покращення кровообігу в судинах stria vascularis внутрішнього вуха, можливо, за рахунок розслаблення прекапілярних сфінктерів у системі мікроциркуляції внутрішнього вуха. Бетагістин також продемонстрував збільшення мозкового кровотоку в організмі людини.

  Бетагістин сприяє вестибулярній компенсації. Бетагістин прискорює відновлення вестибулярної функції після однобічної нейректомії у тварин, стимулюючи і сприяючи процесу центральної вестибулярної компенсації. Цей ефект характеризується посиленням регуляції обміну і вивільнення гістаміну та реалізується в результаті антагонізму H3-рецепторів. У людей під час лікування бетагістином також зменшувався час відновлення вестибулярної функції після нейректомії.

  Бетагістин змінює активність нейронів у вестибулярних ядрах. Було також встановлено, що бетагістин має дозозалежний інгібуючий вплив на генерацію пікових потенціалів у нейронах латеральних і медіальних вестибулярних ядер.

  Відомо, що фармакодинамічні властивості бетагістину можуть забезпечити позитивний терапевтичний ефект лікарського засобу у вестибулярній системі.

  Ефективність бетагістину була показана під час досліджень у пацієнтів із вестибулярним запамороченням та хворобою Меньєра, що було продемонстровано шляхом зменшення тяжкості та частоти нападів запаморочення.

  Фармакокінетика. Всмоктування. При пероральному введенні бетагістин швидко і практично повністю всмоктується в усіх відділах ШКТ. Після всмоктування лікарський засіб швидко і майже повністю метаболізується з утворенням метаболіту 2-піридилоцтової кислоти. Рівень концентрації бетагістину в плазмі крові дуже низький. Тому всі фармакокінетичні аналізи проводяться шляхом вимірювання концентрації метаболіту 2-піридилоцтової кислоти у плазмі і сечі.

  При прийомі лікарського засобу з їжею Cmax препарату нижча, ніж при прийомі натще. При цьому повне всмоктування бетагістину ідентичне в обох випадках, що вказує на те, що прийом їжі лише уповільнює процес всмоктування лікарського засобу.

  Розподіл. Частка бетагістину, що зв’язується з білками плазми крові, становить менше 5%.

  Біотрансформація. Після всмоктування бетагістин швидко і майже повністю метаболізується у 2-піридилоцтову кислоту (яка не має фармакологічної активності).

  Після прийому бетагістину внутрішньо концентрація 2-піридилоцтової кислоти у плазмі крові (та в сечі) досягає свого максимуму через 1 год та знижується з Т1/2 близько 3,5 год.

  Виведення. 2-піридилоцтова кислота швидко виводиться з сечею. При прийомі лікарського засобу в дозі 8–48 мг близько 85% початкової дози виявляється в сечі. Виведення бетагістину нирками або з калом є незначним.

  Лінійність. Швидкість відновлення залишається постійною при пероральному прийомі 8–48 мг лікарського засобу, вказуючи на лінійність фармакокінетики бетагістину, і дає можливість припустити, що задіяний метаболічний шлях є ненасичуваним.

  Показання БЕТАГІСТИН-КВ

  хвороба і синдром Меньєра, які характеризуються 3 основними симптомами:

  – запамороченням, що іноді супроводжується нудотою і блюванням;

  – зниженням слуху (туговухістю);

  – шумом у вухах.

  Симптоматичне лікування вестибулярного запаморочення різного походження.

  Застосування БЕТАГІСТИН-КВ

  добова доза для дорослих становить 24–48 мг, рівномірно розподілена для прийому протягом доби.

  Таблетки по 8 мг Таблетки по 16 мг Таблетки по 24 мг
  1–2 таблетки 3 рази на добу ½–1 таблетка 3 рази на добу 1 таблетка 2 рази на добу

  Дозу слід підбирати індивідуально, залежно від ефекту. Зменшення вираженості симптомів інколи спостерігається тільки після 2–3 тиж лікування. Найкращі результати інколи досягаються при прийомі лікарського засобу протягом кількох місяців. Існують дані про те, що призначення лікування на початку захворювання запобігає його прогресуванню і/або втраті слуху на пізніх стадіях.

  Пацієнти літнього віку. Досвід застосування лікарського засобу у післяреєстраційний період дає підстави припустити, що корекція дози для цієї популяції пацієнтів не потрібна.

  Ниркова недостатність. Досвід післяреєстраційного застосування свідчить, що корекція дози не потрібна.

  Печінкова недостатність. Досвід післяреєстраційного застосування свідчить, що корекція дози не потрібна.

  Діти. У зв’язку з недостатністю даних щодо безпеки та ефективності застосування даного лікарського засобу його не рекомендується призначати дітям (віком до 18 років).

  Протипоказання

  гіперчутливість до будь-якого з компонентів лікарського засобу. Феохромоцитома.

  Побічна дія

  з боку ШКТ: нудота та диспепсія, незначні розлади шлунка (блювання, гастроінтестинальний біль, здуття живота та метеоризм). Ці побічні ефекти зазвичай зникають при прийомі лікарського засобу з їжею або після зниження дози.

  З боку нервової системи: головний біль.

  З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, наприклад анафілаксія.

  З боку шкіри і підшкірної клітковини: спостерігалися реакції гіперчутливості шкіри та підшкірної жирової клітковини, зокрема ангіоневротичний набряк, висипання, свербіж і кропив’янка.

  Особливості застосування

  під час лікування лікарським засобом необхідно ретельно контролювати стан пацієнтів із бронхіальною астмою та/або виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі.

  Застосування у період вагітності або годування груддю

  Вагітність. Немає достатніх даних щодо застосування бетагістину у вагітних. Результати досліджень на тваринах є недостатніми для оцінки впливу на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, пологи та постнатальний розвиток. Потенційний ризик для людини невідомий. Бетагістин не слід застосовувати у період вагітності, за винятком випадків безперечної потреби.

  Період годування груддю. Невідомо, чи проникає бетагістин у грудне молоко людини. Досліджень на тваринах щодо проникнення бетагістину в молоко не проводили. Користь від застосування лікарського засобу для матері слід співвідносити з перевагами годування груддю і потенційним ризиком для дитини.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Бетагістин показаний для лікування синдрому Меньєра, що характеризується тріадою основних симптомів: запамороченням, зниженням слуху, шумом у вухах, — а також для симптоматичного лікування вестибулярного запаморочення. Обидва стани можуть негативно впливати на здатність керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами. Відомо, що бетагістин на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами не впливав або мав несуттєвий вплив.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  досліджень in vivo, спрямованих на вивчення взаємодії з іншими лікарськими засобами, не проводили. З огляду на дані дослідження in vitro не очікується пригнічення активності ферментів цитохрому P450 in vivo.

  Дані, отримані в умовах in vitro, свідчать про пригнічення метаболізму бетагістину препаратами, що інгібують активність МАО, у тому числі підтипу В МАО (наприклад селегіліном). Рекомендується дотримуватися обережності при одночасному застосуванні бетагістину та інгібіторів МАО (включаючи вибірково підтип В МАО).

  Оскільки бетагістин є аналогом гістаміну, взаємодія бетагістину з антигістамінними препаратами теоретично може вплинути на ефективність одного із них.

  Передозування

  відомо кілька випадків передозування лікарського засобу. У деяких пацієнтів спостерігалися легкі і помірні симптоми (нудота, сонливість, біль у животі) після прийому лікарського засобу в дозах до 640 мг. Серйозніші ускладнення (судоми, серцево-легеневі ускладнення) спостерігалися при навмисному прийомі підвищених доз бетагістину, особливо у поєднанні з передозуванням інших лікарських засобів.

  Лікування передозування має включати стандартні підтримувальні заходи.

  Умови зберігання

  при температурі не вище 25 °C.

  Діагнози, при яких застосовують БЕТАГІСТИН-КВ

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція

  Ціни на БЕТАГІСТИН-КВ в містах України

  Вінниця 93.65 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Вінниця, шосе Хмельницьке, 108А, тел.: +38098185836182.50 грн./уп.

  Дніпро 89.84 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 123, тел.: +38067657494181.99 грн./уп.

  Житомир 91.2 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Київська, 25, тел.: +38067414354382.99 грн./уп.

  Запоріжжя 91.27 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Запоріжжя, вул. Чумаченка, 3483.50 грн./уп.

  Івано-Франківск 95.08 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +38067312474482.99 грн./уп.

  Київ 95.53 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Київ, просп. Перемоги, 100А83.50 грн./уп.

  Кропивницький 90.63 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +38067719687484.99 грн./уп.

  Луцьк 95.3 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Відродження, 26А, тел.: +38067653202283.50 грн./уп.

  Львів 99.95 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Стрийська, 51, тел.: +38067312478673.99 грн./уп.

  Миколаїв 91.67 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Богоявленський, 21/5, тел.: +38063034590386.95 грн./уп.

  Одеса 94.71 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Палія Семена, 82, тел.: +38048758775886.50 грн./уп.

  Полтава 93.36 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +38067721037083.50 грн./уп.

  Рівне 94.82 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +38067771395383.50 грн./уп.

  Суми 90.26 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +38067771370982.99 грн./уп.

  Тернопіль 96.14 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Тернопіль, просп. Бандери, 96, тел.: +38067213317883.50 грн./уп.

  Ужгород 100.13 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +38063343175286.29 грн./уп.

  Харків 94.33 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, просп. Ювілейний, 89, тел.: +38063034606682.50 грн./уп.

  Херсон 91.54 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Покришева, 18, тел.: +38055233000585.97 грн./уп.

  Хмельницький 97.72 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +38038265084585.95 грн./уп.

  Черкаси 90.02 грн./уп.

  «МЕДІТ-М» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 335, тел.: +38047273672982.20 грн./уп.

  Чернігів 90.21 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +38067721043085.50 грн./уп.

  Чернівці 98.33 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +38037290706986.29 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko