РЕСПИКС® СПРЕЙ (RESPIX SPRAY)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

розчин оральний 10 мг/0,2 мл флакон 13 мл з дозуючим пристроєм, № 1Ціни в аптеках
Амброксолу гідрохлорид
10 мг/0,2 мл
№ UA/12305/01/01 від 17.01.2018
B

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Амброксол, заміщений бензиламін, є метаболітом бромгексину.

Відрізняється від бромгексину відсутністю метильної групи та додатковою гідроксильною групою у 4 (транс)-положенні циклогексильного кільця. Хоча точний механізм дії повністю не встановлений, у різних дослідженнях показані секретолітичні та секретомоторні ефекти.

Після перорального застосування ефект проявляється у середньому через 30 хв та триває залежно від застосованої дози 6–12 год.

У доклінічних дослідженнях амброксол збільшував кількість серозного бронхіального секрету. Встановлено, що амброксол підвищує мукоциліарний транспорт шляхом стимулювання рухливості вій бронхіального епітелію та зниження в’язкості слизу.

Амброксол викликає активацію сурфактантної системи шляхом прямого впливу на пульмоцити II типу альвеол та секреторні клітини бронхіол (кінцева ділянка дихальних шляхів).

Амброксол стимулює утворення та виділення поверхневих активних речовин в альвеолярних та бронхіальних ділянках легень плода та дорослих пацієнтів.

Фармакокінетика. Після перорального застосування амброксол майже повністю всмоктується, досягаючи Cmax у плазмі крові через 1–3 год. Абсолютна біодоступність після перорального застосування знижується на третину при першій фазі метаболізму. До метаболітів, що підлягають нирковій секреції, належать сполуки дибромантранілової та глюкуронової кислот.

Амброксол легко зв’язується з білками плазми крові (80–90%). Т½ з плазми крові становить 7–12 год. Сумарний Т½ амброксолу та його метаболітів із плазми крові становить приблизно 22 год.

Амброксол проникає у ліквор ЦНС, проходить плацентарний бар’єр, а також проникає у грудне молоко.

Приблизно 90% дози амброксолу виводиться нирками у формі метаболітів, що утворюються в печінці. Менше 10% амброксолу виводиться у незміненому вигляді.

Через високу здатність до зв’язування з білками сироватки крові, великий Vd та повільне вивільнення з тканин із поверненням у кров діаліз або форсований діурез не впливають на рівень виведення амброксолу.

Тяжкі порушення функції печінки можуть зменшувати метаболізм амброксолу на 20–40%. Тяжкі порушення функції нирок можуть призводити до кумуляції метаболітів, що утворюються в печінці.

ПОКАЗАННЯ

лікування гострих та хронічних бронхолегеневих захворювань, що супроводжуються порушенням утворення та виведення слизу.

ЗАСТОСУВАННЯ

режим дозування у дорослих та дітей віком старше 12 років. Стандартна доза становить 3 струмені спрею тричі на добу, що відповідає 90 мг амброксолу гідрохлориду на добу. 1 струмінь спрею еквівалентний 0,2 мл р-ну та містить 10 мг амброксолу гідрохлориду.

Пацієнти з нирковою та печінковою недостатністю. При порушеннях функції нирок/печінки від помірного до тяжкого ступеня слід проконсультуватися з лікарем щодо регулювання дози Респикс Спрею.

Спосіб застосування. Респикс Спрей призначений для перорального застосування.

Перед першим використанням спрею насос слід прокачати, тричі натиснувши на нього. Перед кожним застосуванням необхідно знімати захисний ковпачок.

Із флакона рекомендовану дозу отримують за допомогою мірного насоса для спрею, котрий додається; препарат безпосередньо потрапляє у ротову порожнину, після чого його слід проковтнути.

Респикс Спрей необхідно приймати разом з їжею або після їди. Муколітична активність Респикс Спрею підтримується вживанням великої кількості рідини.

Тривалість лікування. Без консультації лікаря терапія має тривати не більше 4–5 днів.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до активної субстанції або до будь-якої з допоміжних речовин у складі Респикс Спрею.

Дитячий вік до 12 років — через високий вміст діючої речовини у р-ні.

ПОБІЧНА ДІЯ

частота виникнення небажаних ефектів наводиться наступним чином: дуже часті (≥1/10); часті (≥1/100, <1/10); нечасті (≥1/1000, <1/100); поодинокі (≥1/10 000, <1/1000); рідкісні (<1/10 000); невідомі (не може бути встановлена на підставі існуючих даних).

З боку ШКТ: нечасті — печія, нудота, блювання, біль у шлунку, зниження чутливості у ротовій порожнині і глотці, сухість у роті та горлі, дисгевзія.

Алергічні реакції: нечасті — реакції підвищеної чутливості (висипання на шкірі, ангіоневротичний набряк, задишка, кропив’янка), гарячка, алергічний контактний дерматит; рідкісні — тяжкі гострі анафілактичні реакції, включаючи шок, тяжкі ураження шкіри, такі як синдром Стівенса — Джонсона та синдром Лайєлла (токсичний епідермальний некроліз).

У чутливих пацієнтів реакції підвищеної чутливості (включаючи задишку) можуть бути спричинені левоментолом.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

при застосуванні амброксолу були дуже рідкісні повідомлення про серйозні шкірні реакції, подібні до синдромів Стівенса — Джонсона та Лайєлла. У разі виникнення змін з боку шкіри або слизової оболонки необхідно негайно припинити застосування амброксолу та звернутися до лікаря.

Пацієнтам зі встановленим пригніченням бронхомоторних функцій слід уникати застосування муколітичних засобів, якщо тільки вони не перебувають під наглядом лікаря, у зв’язку з ризиком можливого накопичення великих кількостей слизу.

У пацієнтів із порушеннями функції нирок/печінки від помірного до тяжкого ступеня, уповільнення швидкості виділення може призводити до кумуляції амброксолу та/або його метаболітів, що утворюються в печінці. У таких випадках Респикс Спрей можна приймати лише з особливою обережністю, подовжуючи інтервали між введеннями або знижуючи дозу.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Амброксол проникає через плацентарний бар’єр. Дослідження на тваринах не виявили прямого чи непрямого шкідливого впливу на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, пологи чи постнатальний період. У І триместрі вагітності не рекомендується його застосування. У ІІ та ІІІ триместр вагітності препарат можна застосовувати за умови ретельної оцінки можливої користі від лікування та пов’язаного із цим ризику. Амброксол проникає у грудне молоко, тому його застосування в період годування грудьми не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Респикс Спрей іноді у чутливих осіб може виявляти незначний вплив на здатність до керування транспортом та роботу з технічними засобами. Препарат містить 96% етанолу, це слід враховувати водіям транспортних засобів.

Діти. Застосовують у дітей віком старше 12 років.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

протикашльові засоби. Одночасне застосування Респикс Спрею із протикашльовими засобами може призвести до кумуляції великих кількостей бронхіального секрету через зниження кашльового рефлексу. Такі лікарські комбінації слід застосовувати з обережністю.

Антибіотики. Одночасне застосування амброксолу з деякими антибіотиками, такими як амоксицилін, цефуроксим, еритроміцин, доксициклін, призводить до підвищення концентрації антибіотиків у бронхолегеневому секреті та мокротинні.

Гістамін. Амброксол впливає на метаболізм гістаміну, тому слід уникати тривалого застосування Респикс Спрею у пацієнтів зі встановленою підвищеною чутливістю до гістаміну.

Етиловий спирт. Респикс Спрей містить невелику кількість етанолу (етилового спирту) — менше 100 мг на дозу.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми. Не має даних про тяжку інтоксикацію після передозування амброксолу. Прояви, про які повідомлялося, — короткотривале збудження та діарея.

У цілому добові перорально введені дози до 25 мг/кг/добу дуже добре переносяться.

Після значного передозування, відповідно до результатів доклінічних досліджень, спостерігалися слинотеча, нудота, блювання та зниження АТ.

Лікування. У цілому невідкладні заходи, такі як викликання блювання або промивання шлунка, не показані, їх можна застосовувати лише при дуже тяжкому передозуванні. Таким чином, у всіх випадках передбачуваного передозування слід застосовувати симптоматичну та підтримувальну терапію.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25ºС. Не охолоджувати та не заморожувати.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 02.03.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на РЕСПИКС® СПРЕЙ в містах України

Вінниця 210.29 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 180.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, шосе Хмельницьке, 88, тел.: +380432511253

Дніпро 205.57 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 180.87 грн./уп.
«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 100

Житомир 207.57 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 176.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Київська, 102, тел.: +380634432527

Запоріжжя 200.7 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 179.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Соборний, 6, тел.: +380632276128

Івано-Франківск 214.38 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 191.4 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 28А, тел.: +380634601836

Київ 219.98 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 178.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Драгоманова, 2, тел.: +380442239551

Кропивницький 202.2 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 180.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Тельнова Євгена, 2, тел.: +380522371019

Луцьк 208.07 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 185.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, просп. Соборності, 11А, тел.: +380948300443

Львів 218.64 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 180.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Чернігівська, 6, тел.: +380322600953

Миколаїв 200.57 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 178.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Богоявленський, 21/5, тел.: +380630345903

Одеса 213.2 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 181.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Пастера, 14, тел.: +380487267766

Полтава 208.94 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 177.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +380631867592

Рівне 211.7 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 180.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 2, тел.: +380733113254

Суми 199.64 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 175.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Леваневського, 26, тел.: +380630346070

Тернопіль 217.15 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 182.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 4, тел.: +380352423685

Ужгород 218.98 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 209.75 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, вул. Капушанська, 15А, тел.: +380800302060

Харків 214.05 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 188.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Харьківських Дивізій, 14

Херсон 205.3 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 175.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Покришева, 18, тел.: +380552330005

Хмельницький 217.08 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 180.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, просп. Мира, 66, тел.: +380382612411

Черкаси 202.38 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 182.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, перехр. Смілянська / Вернигори, 99/12, тел.: +380472382842

Чернігів 190.55 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 181.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Преображенська, 2, тел.: +380462676814

Чернівці 212.35 грн./уп.

РЕСПИКС® СПРЕЙ р-н орал. 10 мг/0,2 мл фл. 13 мл № 1, Organosyn Life Sciences ..... 175.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko