РЕСПИКС® СПРЕЙ (RESPIX SPRAY)

Склад і форма випуску

розчин оральний 10 мг/0,2 мл флакон 13 мл з дозуючим пристроєм, № 1
Ціни в аптеках
Амброксолу гідрохлорид
10 мг/0,2 мл
№ UA/12305/01/01 від 17.01.2018
B

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Амброксол, заміщений бензиламін, є метаболітом бромгексину.

Відрізняється від бромгексину відсутністю метильної групи та додатковою гідроксильною групою у 4 (транс)-положенні циклогексильного кільця. Хоча точний механізм дії повністю не встановлений, у різних дослідженнях показані секретолітичні та секретомоторні ефекти.

Після перорального застосування ефект проявляється у середньому через 30 хв та триває залежно від застосованої дози 6–12 год.

У доклінічних дослідженнях амброксол збільшував кількість серозного бронхіального секрету. Встановлено, що амброксол підвищує мукоциліарний транспорт шляхом стимулювання рухливості вій бронхіального епітелію та зниження в’язкості слизу.

Амброксол викликає активацію сурфактантної системи шляхом прямого впливу на пульмоцити II типу альвеол та секреторні клітини бронхіол (кінцева ділянка дихальних шляхів).

Амброксол стимулює утворення та виділення поверхневих активних речовин в альвеолярних та бронхіальних ділянках легень плода та дорослих пацієнтів.

Фармакокінетика. Після перорального застосування амброксол майже повністю всмоктується, досягаючи Cmax у плазмі крові через 1–3 год. Абсолютна біодоступність після перорального застосування знижується на третину при першій фазі метаболізму. До метаболітів, що підлягають нирковій секреції, належать сполуки дибромантранілової та глюкуронової кислот.

Амброксол легко зв’язується з білками плазми крові (80–90%). Т½ з плазми крові становить 7–12 год. Сумарний Т½ амброксолу та його метаболітів із плазми крові становить приблизно 22 год.

Амброксол проникає у ліквор ЦНС, проходить плацентарний бар’єр, а також проникає у грудне молоко.

Приблизно 90% дози амброксолу виводиться нирками у формі метаболітів, що утворюються в печінці. Менше 10% амброксолу виводиться у незміненому вигляді.

Через високу здатність до зв’язування з білками сироватки крові, великий Vd та повільне вивільнення з тканин із поверненням у кров діаліз або форсований діурез не впливають на рівень виведення амброксолу.

Тяжкі порушення функції печінки можуть зменшувати метаболізм амброксолу на 20–40%. Тяжкі порушення функції нирок можуть призводити до кумуляції метаболітів, що утворюються в печінці.

Показання РЕСПИКС СПРЕЙ

лікування гострих та хронічних бронхолегеневих захворювань, що супроводжуються порушенням утворення та виведення слизу.

Застосування РЕСПИКС СПРЕЙ

режим дозування у дорослих та дітей віком старше 12 років. Стандартна доза становить 3 струмені спрею тричі на добу, що відповідає 90 мг амброксолу гідрохлориду на добу. 1 струмінь спрею еквівалентний 0,2 мл р-ну та містить 10 мг амброксолу гідрохлориду.

Пацієнти з нирковою та печінковою недостатністю. При порушеннях функції нирок/печінки від помірного до тяжкого ступеня слід проконсультуватися з лікарем щодо регулювання дози Респикс Спрею.

Спосіб застосування. Респикс Спрей призначений для перорального застосування.

Перед першим використанням спрею насос слід прокачати, тричі натиснувши на нього. Перед кожним застосуванням необхідно знімати захисний ковпачок.

Із флакона рекомендовану дозу отримують за допомогою мірного насоса для спрею, котрий додається; препарат безпосередньо потрапляє у ротову порожнину, після чого його слід проковтнути.

Респикс Спрей необхідно приймати разом з їжею або після їди. Муколітична активність Респикс Спрею підтримується вживанням великої кількості рідини.

Тривалість лікування. Без консультації лікаря терапія має тривати не більше 4–5 днів.

Протипоказання

підвищена чутливість до активної субстанції або до будь-якої з допоміжних речовин у складі Респикс Спрею.

Дитячий вік до 12 років — через високий вміст діючої речовини у р-ні.

Побічна дія

частота виникнення небажаних ефектів наводиться наступним чином: дуже часті (≥1/10); часті (≥1/100, <1/10); нечасті (≥1/1000, <1/100); поодинокі (≥1/10 000, <1/1000); рідкісні (<1/10 000); невідомі (не може бути встановлена на підставі існуючих даних).

З боку ШКТ: нечасті — печія, нудота, блювання, біль у шлунку, зниження чутливості у ротовій порожнині і глотці, сухість у роті та горлі, дисгевзія.

Алергічні реакції: нечасті — реакції підвищеної чутливості (висипання на шкірі, ангіоневротичний набряк, задишка, кропив’янка), гарячка, алергічний контактний дерматит; рідкісні — тяжкі гострі анафілактичні реакції, включаючи шок, тяжкі ураження шкіри, такі як синдром Стівенса — Джонсона та синдром Лайєлла (токсичний епідермальний некроліз).

У чутливих пацієнтів реакції підвищеної чутливості (включаючи задишку) можуть бути спричинені левоментолом.

Особливості застосування

при застосуванні амброксолу були дуже рідкісні повідомлення про серйозні шкірні реакції, подібні до синдромів Стівенса — Джонсона та Лайєлла. У разі виникнення змін з боку шкіри або слизової оболонки необхідно негайно припинити застосування амброксолу та звернутися до лікаря.

Пацієнтам зі встановленим пригніченням бронхомоторних функцій слід уникати застосування муколітичних засобів, якщо тільки вони не перебувають під наглядом лікаря, у зв’язку з ризиком можливого накопичення великих кількостей слизу.

У пацієнтів із порушеннями функції нирок/печінки від помірного до тяжкого ступеня, уповільнення швидкості виділення може призводити до кумуляції амброксолу та/або його метаболітів, що утворюються в печінці. У таких випадках Респикс Спрей можна приймати лише з особливою обережністю, подовжуючи інтервали між введеннями або знижуючи дозу.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Амброксол проникає через плацентарний бар’єр. Дослідження на тваринах не виявили прямого чи непрямого шкідливого впливу на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, пологи чи постнатальний період. У І триместрі вагітності не рекомендується його застосування. У ІІ та ІІІ триместр вагітності препарат можна застосовувати за умови ретельної оцінки можливої користі від лікування та пов’язаного із цим ризику. Амброксол проникає у грудне молоко, тому його застосування в період годування грудьми не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Респикс Спрей іноді у чутливих осіб може виявляти незначний вплив на здатність до керування транспортом та роботу з технічними засобами. Препарат містить 96% етанолу, це слід враховувати водіям транспортних засобів.

Діти. Застосовують у дітей віком старше 12 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

протикашльові засоби. Одночасне застосування Респикс Спрею із протикашльовими засобами може призвести до кумуляції великих кількостей бронхіального секрету через зниження кашльового рефлексу. Такі лікарські комбінації слід застосовувати з обережністю.

Антибіотики. Одночасне застосування амброксолу з деякими антибіотиками, такими як амоксицилін, цефуроксим, еритроміцин, доксициклін, призводить до підвищення концентрації антибіотиків у бронхолегеневому секреті та мокротинні.

Гістамін. Амброксол впливає на метаболізм гістаміну, тому слід уникати тривалого застосування Респикс Спрею у пацієнтів зі встановленою підвищеною чутливістю до гістаміну.

Етиловий спирт. Респикс Спрей містить невелику кількість етанолу (етилового спирту) — менше 100 мг на дозу.

Передозування

симптоми. Не має даних про тяжку інтоксикацію після передозування амброксолу. Прояви, про які повідомлялося, — короткотривале збудження та діарея.

У цілому добові перорально введені дози до 25 мг/кг/добу дуже добре переносяться.

Після значного передозування, відповідно до результатів доклінічних досліджень, спостерігалися слинотеча, нудота, блювання та зниження АТ.

Лікування. У цілому невідкладні заходи, такі як викликання блювання або промивання шлунка, не показані, їх можна застосовувати лише при дуже тяжкому передозуванні. Таким чином, у всіх випадках передбачуваного передозування слід застосовувати симптоматичну та підтримувальну терапію.

Умови зберігання

в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25ºС. Не охолоджувати та не заморожувати.

Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендіум 2019

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують РЕСПИКС СПРЕЙ

Астма з переважанням алергічного компонента МКХ J45.0
Бронхіт МКХ J40
Бронхіт і пневмоніт, викликані хімічними речовинами, газами, димами і парами МКХ J68.0
Бронхопневмонія МКХ J18.0
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гострий алергічний бронхіт МКХ J20.9
Гострий бронхіт МКХ J20.9
Гострий ларингіт МКХ J04.0
Гострий трахеїт МКХ J04.1
Гострий фаринготонзиліт МКХ J03.9
Інша пневмонія, збудник не уточнений МКХ J18.8
Ларинготрахеїт МКХ J04.2
Обструктивний бронхіт МКХ J40
Фарингіт МКХ J02.9
Хронічний ларингіт МКХ J37.0
Хронічний тонзиліт МКХ J35.0

Ціни на РЕСПИКС СПРЕЙ в містах України

Вінниця 176.49 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Волошкова, 9, тел.: +380432271549161.90 грн./уп.

Дніпро 175.03 грн./уп.

«АПТЕКА КОПІЙКА» Дніпро, вул. Чернишевського, 11А, тел.: 5900163.49 грн./уп.

Житомир 174.36 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380412430045160.90 грн./уп.

Запоріжжя 167.89 грн./уп.

«АПТЕКА БЛАГОДІЯ» Запоріжжя, перехр. Незалежної України / Сталеваров, 68/5, тел.: 5900150.80 грн./уп.

Івано-Франківск 177.44 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +380342730623165.90 грн./уп.

Київ 175.48 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Київ, вул. Героїв Дніпра, 35, тел.: +380677078245158.99 грн./уп.

Кропивницький 173.06 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Добровольского, 22А, тел.: +380522596998159.90 грн./уп.

Луцьк 179.8 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Відродження, 26А, тел.: +380676532022159.50 грн./уп.

Львів 188.5 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Володимира Великого, 27, тел.: +380677982975156.99 грн./уп.

Миколаїв 176.21 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Озерна, 13В/4, тел.: +380630345901158.90 грн./уп.

Одеса 189.11 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Небесної Сотні, 10161.90 грн./уп.

Полтава 171.01 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370162.50 грн./уп.

Рівне 183.82 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Князя Романа, 9, тел.: +380672133195160.50 грн./уп.

Суми 167.21 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Ковпака, 59/4, тел.: +380542773780158.90 грн./уп.

Тернопіль 176.2 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Лучаківського, 14, тел.: +380352224404159.90 грн./уп.

Ужгород 188.9 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Ужгород, вул. Капушанська, 47, тел.: +380955020245178.33 грн./уп.

Харків 170.88 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Харків, просп. Московський, 128А, тел.: +380673098160149.99 грн./уп.

Херсон 191.76 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, перехр. Патона / Шенгелія, -, тел.: +380800505911167.20 грн./уп.

Хмельницький 182.32 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 69, тел.: +380675785320161.90 грн./уп.

Черкаси 175.19 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 39, тел.: +380677426104158.99 грн./уп.

Чернігів 170.18 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +380462942019161.90 грн./уп.

Чернівці 181.27 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернівці, вул. Ентузіастів, 2В, тел.: +380800505911167.20 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko