0
UA | RU

Флумібакт Іс (Flumibact Ic)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Деквалінію хлорид10 мг
Допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат.
№ UA/15786/01/01 від 21.02.2017 до 21.02.2022
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Флумібакт ІС містить деквалінію хлорид — четвертинну амонієву сполуку із широким антимікробним спектром дії проти різних грампозитивних та грамнегативних бактерій, грибів та найпростіших одноклітинних організмів (Trichomonas vaginalis). Встановлено активність деквалінію хлориду in vitro проти нижчезазначених значимих для ділянки піхви патогенів. Цю активність виражено як мінімальну інгібуючу концентрацію (МІК).

  MIК (мг/л)   MIК (мг/л)
Грампозитивні бактерії Грамнегативні бактерії
Streptococci групи В 2–8 Fusobacteria 32–64
Staphylococcus aureus 0,2–10 Gardnerella vaginalis 2,0–256
Streptococci групи А 0,25–20 E. coli 1–400
Listeria sp. 4–32 Serratia sp. 3,1–400
Peptostreptococci 1–32 Klebsiella sp. 3,1–400
Streptococci групи D 0,2–64 Pseudomonas sp. 5–400
Гриби Bacteroides sp./Prevotella sp. 64–512
Candida tropicalis 0,2–50 Proteus sp. 20–1024
Candida albicans 0,2–200 Найпростіші одноклітинні організми
Candida glabrata 0,2–256 Trichomonas vaginalis 28,8–400
Candida krusei 128    

Після розчинення вагінальної таблетки Флумібакт ІС (10 мг деквалінію хлориду) у приблизно 2,5–5 мл піхвової рідини концентрація деквалінію хлориду у піхвовій рідині становить 2000–4000 мг/л, яка є вищою, ніж MIК90 для всіх протестованих збудників. Про розвиток резистентності мікроорганізмів до деквалінію хлориду не повідомлялося. Як і щодо інших поверхнево-активних сполук, основний механізм дії деквалінію хлориду полягає у посиленні проникності клітини та подальшій втраті активності ферментів, що призводить до загибелі клітини. Деквалінію хлорид у формі вагінальних таблеток діє місцево у піхві. Помітне зменшення виділень та запалення зазвичай настає через 24–72 год.

Фармакокінетика. Оскільки вагінальне всмоктування деквалінію хлориду є незначним, немає даних щодо його фармакокінетики у людини.

Показання Флумібакт Іс

вагінальні інфекції бактеріального та грибкового походження (наприклад бактеріальний вагіноз та кандидоз).

Трихомоніаз.

Санація перед гінекологічними втручаннями та пологами.

Застосування Флумібакт Іс

рекомендується застосовувати одну вагінальну таблетку щодня. Курс лікування — 6 днів.

Вагінальну таблетку вводити глибоко у піхву ввечері перед тим, як лягти спати. Краще зробити це, лежачи на спині, ледь зігнувши ноги.

Під час менструації лікування слід припинити і продовжити застосування препарату після її завершення.

Необхідно продовжувати лікування, навіть якщо вже немає відчуття дискомфорту (свербіж, виділення, запах). Лікування, що триває менше 6 днів, може призвести до рецидиву.

Діти. Оскільки дані щодо безпеки та ефективності застосування деквалінію хлориду дітям (віком до 18 років) обмежені, не рекомендується призначати препарат пацієнтам цієї вікової категорії.

Протипоказання

підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Виразки епітелію піхви і шийки матки.

Дитячий вік.

Побічна дія

загальні розлади та місцеві реакції у ділянці введення.

У поодиноких випадках можливі свербіж, печіння або почервоніння. Проте ці небажані реакції можуть також бути пов’язані із симптомами піхвової інфекції.

В індивідуальних випадках можливі місцеві реакції подразнення, такі як кровотеча з ерозій піхви. У цих випадках відзначалося попереднє пошкодження поверхні епітелію піхви внаслідок дефіциту естрогенів чи місцевого запалення.

Дуже рідко повідомлялося про пропасницю.

Можливі реакції гіперчутливості.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування лікарського засобу та обов’язково звернутися до лікаря.

Особливості застосування

Флумібакт ІС містить допоміжні речовини, що повністю не розчиняються. Залишки таблетки іноді наявні на спідній білизні. На ефективність лікарського засобу це не впливає.

Інколи у разі сухості піхви вагінальна таблетка може не розчинитися і виділитися з піхви цілою. У цьому разі лікування не є ефективним. Для запобігання цьому, перед тим як вводити таблетку у суху піхву, можна зволожити таблетку невеликою кількістю води.

Пацієнткам слід використовувати гігієнічні або щоденні прокладки. Препарат не змінює кольору білизни. Пацієнткам слід рекомендувати щоденно міняти спідню білизну та прати її при температурі не менше 80 °С.

Застосування у період вагітності чи годування грудьми. Флумібакт ІС можна застосувати у період вагітності чи годування грудьми. Проте, як і щодо лікарських засобів у цілому, слід дотримуватися обережності при призначенні Флумібакту ІС вагітним у І триместр. Дані, отримані при застосуванні деквалінію хлориду вагітним, у тому числі дані постмаркетингових досліджень, свідчать про відсутність жодних небажаних впливів деквалінію хлориду на вагітність або здоров’я плода/новонародженого.

Немає даних щодо проникнення деквалінію хлориду у грудне молоко.

З огляду на дані щодо низької вагінальної абсорбції деквалінію хлориду та той факт, що лікування триває лише 6 днів, побічні ефекти на плід або новонародженого є малоймовірними.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами чи роботи з іншими механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

взаємодія з іншими лікарськими засобами невідома. У разі необхідності одночасного застосування будь-яких лікарських засобів слід проконсультуватися з лікарем.

Флумібакт ІС несумісний із милом та іншими аніонними поверхнево-активними речовинами.

Передозування

про випадки передозування препарату не повідомлялося.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 29.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Флумібакт Іс

Гострий вагініт МКХ N76.0
Кандидоз вульви і вагіни МКХ B37.3
Незапальна хвороба піхви МКХ N89.9
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko